CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Balbo

kisah misteri kat PPUM (Pusat Perubatan Universiti Malaya)

Post Last Edit by tapibukanaku at 12-3-2012 11:05
wah giteww.. nak bedah pn kne bratur.. huih...
cikfyza Post at 12-3-2012 10:59

ye lah kena q bagai. hehe. tp kat ppum tak sesibuk spital kerajaan cam GH. so bila time maghrib, sangat lah sunyi sepi. i ingat lagi masa 1st time dtg tengok my bro, sampai sana around 6.30pm. so pusing punya pusing, da tersesat. tau2 da maghrib. masuk lif pun seram sejuk. last2 tawakal sampai jugak kat wad. lepas tu kebetulan ada mat rempit accident parah sangat lepas tu ada pulak pesakit yg tengah bertopeng muka habis buat plastic surgery. memang terkejut lah mula2 sampai wad. tp my bro da terbiasa sampaikan jiran sebelah da "pergi" pun dia boleh tak perasan.

ye lah kena q bagai. hehe. tp kat ppum tak sesibuk spital kerajaan cam GH. so bila time maghrib, ...
tapibukanaku Post at 12-3-2012 11:04

mmg pun, nak bandingkan dengan spital klg ke.. hazabbb gile..    spital ppum ni banyak noo bangunannya.. mmg boleh sesat.. sepanjang 4tahun mak i chek in chek out kat situ,
   i still xdapat menghapal plan spital tu..tapi i suka spital tu coz servisnya sgt la bagus..

mmg pun, nak bandingkan dengan spital klg ke.. hazabbb gile..    spital ppum ni banyak noo  ...
cikfyza Post at 12-3-2012 11:17

khen? kalau spital yg sebok ni tak sempat nak rasa keseramannya. tau2 keliling ramai org especially time melawat.

khen? kalau spital yg sebok ni tak sempat nak rasa keseramannya. tau2 keliling ramai org especia ...
tapibukanaku Post at 12-3-2012 11:22

tau xpe... hehehe... tp biasenye hantu ramai kat spital yg sebok.. sbb darah2 yg tmpah kat lantai depa wat xreti je...tu yg shaitoon suke tu..

Reply 51# mrJOKERfromHELL

nak tanya boleh? asal bila kita nak jumpa jenazah arwah buat kali terakhir sebelum dikafankan, kita tak dibenarkan menangis/menitiskan air mata drpd sampai ke muka jenazah? itu menyeksa jenazah ke? kalau tak sengaja tertumpahkan air mata ke atas muka dia, macam mana?

ekceli ppum mmg byk misterinya.. dari asrama jururawat, bawak la ke college of nursing n kemdian bangunan spital tu (menara utama + menara timur, now da ada komplek wanita n kanak2), sumer ada misteri tersendiri.. GP pun masih lagi staff kat situ.. nak share ape yg penah terjadi pada diri sendiri n jugak kawan2 mahupun pak gad.. hehe..

masa GP zaman student dulu, di tempat kan kat asrama lama.. suasana cam ala2 serem sejok la jugak masa pestaim datang situh.. so far, mana2 student yg ditempatkan dlm asrama lama, benefitnya cume 1 jer la.. ada toilet dlm bilik.. cam bangunan asrama baru, toilet kat luar.. kalo nak kuar mlm2, takot2 la jugak.. tp, ada toilet dlm bilik pown, xsemestinya xmengalami kisah seram.. GP nak share pengalaman masa dok bilik tuh.. GP n rumate jenis yg suke study, bgn mlm2 kol 3 pg tok study.. org kata, masa tu otak tgh fresh, bagus tok baca buku..tgh khusyuk membaca, tibe2 terdengar bunyi cam ada org membasuh pinggan mangkuk kat dlm toilet.. pelik gak.. mule2 GP n rumate wat dunno jer.. tp lama la jugak kedengarannya.. GP pon try msgn miskol org bilik sebelah.. masalahnya dorg masing2 tgh lena dibuai mimpi.. jadi, sape yg membasuh pinggan mangkuk dlm toilet tuh? kat asrama jugak, GP penah dapat gangguan sebab terkena badi mayat.. da la deal ngan mayat non muslim.. kita baru2 nak belajar, so semangat xberapa nak kuat.. malam tuh, bilik GP mmg diganggu.. bunyi org seret2 kaki.. berlari2.. n paling takot skali, ada plak bunyi ketok pintu.. jam da tunjuk kol 3 pg nie.. masa tu da berpeluh 1 badan.. kejutkan rumate, haram nak bangun.. last2 pasang ikim fm yg kebetulan tengah pasang ayat2 suci al quran, baru gangguan tu ilang.. sok nyer g jumper ustazah, dier bg ayat al quran buat pendinding n penguat semangat.. so, far lepas amal ayat2 tu, xde jadi aper dah lepas tuh..

college of nursing pown, ada misteri jugak.. pak gad yg mana round situ mlm2, penah ternampak, patung manikin bergerak2 n berjalan2 sendiri dekat depan bilik praktik.. yg mana xsempurna, kata la xde tgn or xde kaki, cam tu la rupe dorg berjalan2.. mmg seram.. dulu tiap kali GP wat praktikal kat bilik praktik tuh pun, GP akan make sure g beramai2 dengan kawan2.. setakat nak g wat praktikal ber2 atau ber3, rentikan jer la niat tuh..

da panjang plak nie.. mata da ngantok plak.. sok GP apdet sal misteri yg penah GP alami masa jadi student kat menara utama n menara timur.. pengalaman jadi staf, kalo dpt kongsi pown kat menara utama jer la coz GP keje kat menara tu jer.. hehehe..

Follow Us
Reply 85# arrowtotheknee

kazen aku cakap, kalau setitis air mata terkena arwah, maka arwah seperti kena berenang 1 lautan yang luas.. kalau banyak, banyakla lautan yang perlu direnangi.. wallahualam

Reply 7# nurul_anati

mmg hospital ipoh agak scary sbb x kira siang atau malam sama je scarynye
    lifnye malap je lampunye, ni byk yg rosak kene berebut2 naik lif ape la punya servis
    pnh dok hospital jaga adik, masa tu prepaid abis lak so gamble je le turun dari tingkat
    8 utk ke kedai bawah tu, masa tu sorang2 je dlm lif, tawakal aje le
    masa dlm lif tu rasa mcm diperhatikan aje, dh le lampu lif malap je
    mujur x ade ape2 yg sergah kalau kene sergah mau pengsan 20 hari

Reply 87# mnaa

betul ke tidak teori ni? takde sape dpt jawab soalan aku kebanyakannya.

Reply 89# arrowtotheknee

Dari Abdullah r.a katanya, Nabi SAW bersabda: ”Tidak termasuk golongan kami orang yang menampar–nampar pipi, mengoyak-ngoyak baju dan berteriak-teriak seperti teriakan jahiliyyah (kerana meratapi mayat) .”(al-Bukhari)

Adapun menangis sekadar mengalirkan air mata, maka ia dibolehkan kerana Rasulullah shallallahu ‘alaihi wasallam juga mengalirkan air matanya apabila anaknya Ibrahim meninggal dunia.

Reply 90# Radzor

So, takpe la maknanya jatuhkan air mata ke atas muka jenazah? Ok, dah faham. Thanks.

PPUM x da, IJN adak. Boleh?

Bapak aku cerita, masa tuh dah la dia baru lepas operate, masa kat CCU tu dia nampak bayangan hitam, pusing2 keliling katil dia, kadang2 benda tu terlanggar langsir, nampak la langsir tu bergerak.

Cuba bayangkan, dah la bapak aku baru je lepas operate, kena pulak hadap gangguan cenggitu, Allah je la tahu betapa keras agaknya jantung dia bekerja time tu, nyaris tak kene attack kali kedua.

Lepas tu, besok pagi orang depan katil apak aku meninggal

{:3_83:}

Pergh, PPUM......... Pernah menginap 3D2N kat sana, kena admitted sebab dengue.
Dapat bilik sorg² huhuhu, dahla masa tu takdak family member yang tunggu aku.
Abang aku datang melawat malam pertama aku tido situ, kakak ipar aku leh buat lawak sengal.
Dia cakap, nk tido nanti jaga2. Takut ada yang kluar dr bawah katil la dari sebalik langsir la.
Buat lawak seram betol lah kakak ipar aku.
Tapi seriyes, nk tido tu mula la aku pk macam2 huhuhu...
Masa last nurse amik darah aku ngan tukar botol drip tgh malam tu, nurse siap tanya aku. Tido nak on lampu ke tutup.
Eh eh, macam tau je aku penakut kan. Terus aku cakap, on je la nurse
Huhuhu... Sib baik takde bende jadi. Plus bila dengue, nurse ngan doc masuk setiap 2 jam kot pantau ko nyer drip ngan amik darah.
Aku pun tak tido nyenyak pun, tp bila siang aku bantai tido secukupnyer huhuhu...

nk larik topik sat...

waffle kt ppum besh.....
slalu beli waffle coklat
bumicompany Post at 2-3-2012 15:48

btul tu.. waffle ppum mmg sgt sedap!!