CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 7106|Reply: 41

[KERJA] Aku yang tension!!

Post Last Edit by juju_amin84 at 22-3-2012 16:06

Aku just nakmeluahkan perasaan kat sini, cause aku dah terlalu tension.

Aku baru jer join satu company nie, baru 2 bulan. Dekat dept aku, hanyaaku, senior aku (Abu) and manager kitaorang (Leman). time aku baru masuk nie,aku rase Abu ni rajin, baik. selepas seminggu, aku kena left hanging.

Leman bagi aku task.check log lama and update, cause auditor nak. ade dalam 800 logs lama. semuazaman Abu. satu per satu log aku buka and correctkan. memang buang masa betulaku rasa time tue. sebab terlalu banyak, and mata aku dah berpinar, aku mintatolong Abu. dia buat separuh and aku buat separuh. Abu kata OK. nanti dia buat.tapi sampai ke sudah dia tak buat. 4 hari kemudian. Abu tanya aku, log hari tudah buat sampai mana. aku cakap dah siap dah. Abu replied "Bagus."benggang kot aku.

Then bila aku cuti/mc/meeting/giclient side, bila user hantar email ada masalah, aku ingat si Abu ni akantolong create log untuk dorang. langsung takde. bila aku balik office jer.menggunung log aku kena create. pening aku mana satu untuk update log mana satuuntuk log baru.

Si Abu ni kalau busy aku fahamlah. tapi dia tak busy pun. setiap kali masuk office aku nampaksama ada dia tengok video atau tengok youtube. tapi tak tolong aku pun. setakatbagi arahan je. "Log ni dah update?" "Issue ni dah forward to consultant?""Consultant reply tak? Cuba email consultant minta reply." andsometimes, dia boleh email aku, semata-mata nak aku log issue. sedangkan diaboleh je log sendiri.

Lepas tu, suka workfrom home. Bila aku check YM dia. online sekejap je. tapi kata kalau adaproblem YM dia. bila hantar email tak reply. tak tahu apa work dia buat.

Leman tahu problemsi Abu ni. cause few times juga la, dia complain kat aku pasal Abu. tapi diacakap kat aku. tutup mata jela. cause Abu ni anak saudara CEO.

then bila ada isu,aku tak tahu handle. aku biarkan je la isu tu, dengan harapan si Abu ni akanpick up. tapi langsung takde. aku pick la isu tu, tanya manager aku macam mananak buat. manager aku suruh forward email tu ke other consultant. tak lamalepas tu, consultant tu replied, hentam aku cc big boss. manalah aku taunak buat apa kalau takde orang nak guide. takkan dalam masa 2 bulan nak expectaku tau semua process company dorang kot.

dah la manual gilacara dorang buat kerja. suruh aku buat proposal untuk baiki cara log dorang.bila aku dah bagi. semua kena reject. then dalam meeting dengan clienttiba-tiba je cakap ada cara baru untuk log issue, dalam masa 2 minggu akan siap.tercenggang aku. sesuka hati je set 2 minggu. even Leman pun terkejut. causememang mustahil gila nak siap dalam masa 2 minggu. then client pandang aku,betul ke boleh siap 2 minggu, dia akan pegang word tu. zzzzzz

setiap hari datangoffice aku rasa nak berhenti kerja. tapi aku nak bidang ni. Cuma aku sangattak tahan dengan cara dorang yang campak semua benda dekat aku, dan left akuhanging. Even log lama sebelum aku join, consultant lain boleh mintaupdate dari aku. Bila aku cakap aku tak tahu belum join, dorang suruh aku cari.Gila apa. Aku nak cari kat mana.

aku tak tahu nak berhenti kerja dan cuba bidang lain, atau stick je katcompany ni..... kalau korang, korang buat apa?

Rate

1

u kerja per??? kalau ada peluang tempat lain cari... i pun by the end of this month nak tender... x kuasa nak buat keja org dah..kerja sendiri x terbuat pun

Post Last Edit by DaoMing_Si at 22-3-2012 14:49

Reply 2# krieysa

i kerja helpdesk je.. tapi nak masuk bidang SAP cause ada experience basic BASIS dulu.. time interview dulu interviewer cakap helpdesk, tapi akan buat SAP.. so every month memang akan belajar lah.. tapi sampai sekarang satu ape pun takda..

aku paham perasaan ko... aku pon penah alami mcm ko cume beza aku dept account.. last2 aku benti keje jah... lantak korang la...
bygkn la waktu aku mc, lgsg tak take over keje aku sampai jd kes plak sedangkn sume org tau aku tgh sakit terok.. aku terai jugak la bertahan sampai 5 bulan... tp last2 decide benti je.. tu pon lepas benti buleh lagik dok kol2 aku tnye pasal keje...
aku kesian la pade sape yg jd anak buah die, mesti tak lama punyer la.. senior aku mmg tak buleh wat keje n tak bertanggungjwb.. asek berjanji dgn supplier/org tp salu tak tepati last2 aku yg kene...

Reply 3# DaoMing_Si

before keadaan makin tenat, baik u berenti jer... i dulu sebab kesiankan boss i stay walaupun dpt better offer..tapi boss makin lama makin mengada2 semua benda i yg buat, even meeting die pun i kena pergi.... org lain x buat kerja i plak kena marah... so sekarng ni jalan mudah i angkat kaki... walaupun i syg kerja ni tapi i sayang diri i lagi... sapa x makan hati kalau everyday kena marah.. even x salah pun kena marah... dah cukup nasib baik i boleh kerja smp 3 thn, sepjng 3 thn ni dah 5 org department berenti kerja n sampai sekrng x berganti.

Reply 5# krieysa

itulah.. hari tu pun satu consultant ni bagi kerja kat Abu.. tapi sebab dia tak buat, consultant tu ingat Abu nie busy giler.. dia mintak tolong i pulak.. time i tengah buat Abu tengok.. tanya i buat apa.. bila i cakap kerja yang consultant tu suruh buat.. si Abu nie boleh reply i balik.. "ooo." lepas tu sambung tengok utube.. tension giler.. tak de perasaan bersalah langsung.. dah la banyak pulak tue.. last last Abu dapat nama.. benci tul.. :@

u resign ade dapat job offer tempat lain ke?

Follow Us
Reply 4# eiyana

time kau benti tue, kau dah dapat keje kat tempat lain ke? ke kau main benti tanpa keje?

Reply 6# DaoMing_Si

i nak tender by the end of this month , (tapi still kena mengadap dorang jugak coz kena bg 2 months notice)kerja lain x dpt lagi.. hehehe memang gamble... my parent pun dah bg green light coz hari2 i makan hati sampai efek emosi i... tido malam x lena sebab pikir kerja, nak drive g office dah pikir dah apa yg i nak kena marah hari tu... i tau boss mesti tak bg i berenti tapi i nekad.

sedara CEO? heheheh

ko cari kerja lain dulu, bila dah sign offer letter, tender resignation. rugi zaman muda ko kalau stay kat tpt tu

kompeni ko ade keje kosong taks?
rasa ingin mendekati abu

try cr keje lain dulu..dah dapat ko tender la...usaha tangga kejayaan...klu asik mkn hati berulam jantung ko gembira ke..sekarang ni ko ada komitmen ka..mcm nk bayar kereta atau umah atau hutang kad kredit? klu tak ada ..ko bole terus berhenti dan buat kerja part time sementara ko cr keje kat tempat lain...jgn takut untuk membuat perubahan..klu x ada komitmen la..

Reply 9# awan_kelabu

tu la.. aku mengaktifkan kembali sesi mencari kerja..

Reply 8# krieysa

ok la parents paham.. mak i memang bising la bila cakap nak cari kerja lain...

Reply 10# cik_kiah

haha.. banyak kot keje kosong kat sini..

Reply 11# mafilee

erm.. aku akan ade hutang rumah soon.. tapi tengah usaha untuk cari kerja kat tempat lain dulu.. kalau dah memang tak tahan dah.. akan ku cabut sebelum dapat keje baru..

kalu dah x tahan sgt.. berenti je lah... kalu2 ari2 pg kerje pun, tp otak makin hari makin sewel sbb x tahan dgn si ABU, baik berenti... pikirkan jugak masa depan.. siapa nak dgn org sewel kan....

Last day awak mahu berhenti kerja, awak taruk kerja yang menimbun-nimbun tu di meja Abu!!... Biar padan muka Abu!

keje banyak sangat pon susah, takde keje pon susah, jadi cam aku ni, takde keje dah tahap makan gaji buta dah, bos datang nak kene wayang macam ade keje, penat gak wayang, nak buat camner projek takde, die pon tau

Reply 12# DaoMing_Si

gi bod kerjaya nun... byk offer ada

wah poblem korang2 sume lebey kurang cam aku jerrrr...aku tengah tunggu good offer from another good company baru aku chow....dah x tahan sgt2 dah nih...keje aku lak yang pending disebabkan keje org....aarrrggghhhhh:@