CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 139799|Reply: 1445

~ Misi Menjadi Pengapit, CikSiti Berdiet Kembali (PG59) ~

Edited by CikSiti07 at 17-9-2016 10:53 AM

Post Last Edit by CikSiti07 at 30-3-2012 15:07

Assalamualaikum..w.b.t..

hari ni aku dah start buat diet atkins ni..setelah berbulan-bulan study pasal diet ni..aku rasa diet ni paling senang kot...senang ke??haha...bile tengok kat blog-blog, ramai jugak yang tewas....and aku pun tak tahu diet ni sesuai dengan aku ke tak..ape-ape pun kene try la..so, kepada korang-korang yang nak diet..aku jemput jomla kita same2 berdiet and share dekat sini ape menu korang...kalo tersalah menu leh la kite bertegur-tegur=)

Ok..detail aku punye berat :
berat 100kg ngam ngam (mesti ramai yang terkejut kan, actually aku ni rangka besar, biarpun berat aku 100 kilo..tapi badan aku nampak macam 70kg and badan aku pejal, kirenye tak mengelebeh la)..So, sebagai permulaan aku tak nak target nak turun banyak2..aku nak wat ikut fasa..Untuk fasa pertama, aku nak turun kan sampai 95kg dulu...)
tinggi aku lebih kurang 165cm..(tinggi ni tak leh wat apa-apa la kan)
Semoga misi aku ni berjaya...doakan ye kengkawan

note : Disebabkan aku baru start hari ni...so, ape yang aku makan hari ni akan aku update esok =)

bagus gak ko letakkan menunya sekali.....senang kami nak follow...

tinggi ko sama ngan aku 165.......tp berat aku 65....nk trn lagi 5kg jerr....itu pun ssh ...bangat....asyik turun naik jerr....tapi naik yg lelebihnya.....

Reply 2# safia

haha..aku baru je start ari ni..kang kalo aku letak menu hari ni sekarang,  buatnye lunch n dinner kang aku makan bende len..kang dah semak lak diari ni kan...so, aku decide esok baru aku update ape yg makan ari ni..kire ok la 2 berat ko 65kg..aku ni nak capai 65 jangan mimpi la kot..sbb aku jenis rangke besar..aku rase time aku kurus dulu pun berat aku 83kg kot...nak naik bukan main senang, nak turun sikit punya seksa..jom diet sesame=)

salam TT,

nak share SD2 utk sesapa yg nak diet Atkiner. boleh bantu penurunan badan lebih cepat. amik SD2 sebagai meal supplement saja.

cubalah
https://www.facebook.com/pages/SD2-Slim-DietII/206173646134131

Reply 4# norbaya

Thanks Norbaya bg suggestion..ade dgr sal produk ni...tapi xpernah try..sebelum ni mmg banyak produk dah try...dari semahal-mahal produk sampai semurah-murah produk...tapi xtau la nape xjadi..mungkin xserasi dengan badan kot..2 yang nak try atkins ni...jap, SD2 ni sejenis susu kan..kalo ikut permakanan atkins..susu xleh minum..sebab ada karbohidrat yang tinggi..lepas habis induction baru boleh minum=)

Reply  norbaya

Thanks Norbaya bg suggestion..ade dgr sal produk ni...tapi xpernah try..seb ...
CikSiti07 Post at 30-3-2012 12:04

welkam cik siti...no worries small matter.

SD2 bukan susu, tapi soya powder. karbo around 1.5g per serving. protein 10.3g

tak per cik siti buatlah dulu diet atkin tuh..kalau rasa nak bantuan amik SD2

Follow Us
Reply 6# norbaya

owh..ikutkan soya pun xleh makan sebab carbs dia tinggi..tapi produk SD2 ni mungkin ada formula yg mengurgkan carbs dia..saya pun xpernah tengok pack sd2..tengok la lepas habis induction nnti kot2 nak try kan..thanks k=)

thread diet atkin kan dah ade????

btw, good luck ye!

Reply 8# rose_liz

A'ah..dah ada..tapi diorang just bagi info utk atkiner..saya punya thread ni lebih kurang cam diari makanan peribadi la...sy share kat sini sbb kadang2 kita tak pasti kandungan apa yg kita makan..so, org yg tau leh la tegur=)..ok, thanks for ur support=)

yeah me too... nk kurus gak..
tp tk penah lg kurus... hahaha
asyik fail je diet..
nangissss sgt...

dari pil hingga la slim centre da ku pegi..
da putuss asa ye..
now jg makan je sikit..
tp on off je

Salam cik siti... kalau tul2 wat atkins nie memang confirm turun cuma kena kuat semangat ler kan.. az pn hari tu ada wat tp 2minggu jer lps tu kantoii.. sempat la turun 7kg, alhamdullilah xnaik lak bila stop.. lps nie leh laa cont... go go Cik Siti.., rajin tepek menu sekali ekk cik siti

Reply 10# myra86

hehe..myra..sama la..aku pun try macam2 dah..rase cam putus asa..tapi xpe la..ade banyak cara lagi kan..jom la diet same2...=)

Reply 11# Azana

Salam azana..aku jadi semangat nak wat diet ni sebab kazen aku dah berjaya...mule stat berat dia 86kg..sekarang 60kg je dalam masa 4bulan..jeles aku tengok dia boleh pakai baju lawa2..haha..pe pun thanks for the support..bertambah semangat ni..cadangnya nak tepek gak pic...tapi xpandai..ngah explore macam mana nak tepek pic..cam susah je aku nengok..xpe..pelan2 kan=)

Cik siti,

Saya pun nak join..
Tolong bg cadangan menu..
Tq..

Reply 12# CikSiti07

jom diet sama2.. baru la semangat sikit kan....
i need to lose weight...
da gemuk gler...
lebih kurang je berat kite..

nak join jugak. jom sama2, nak? berat saya sekarang 65kg. tinggi 168cm. mmg tak nampak gemuk, tapi bila timbang tu tak sanggup nak tengok nombornya. target nak 50 kg.

bagilah cadangan menu. aritu de gak sebey pasal diet atkins ni. tapi bila nak start je, ada la pulak orang bagi makan free; contoh-kalau meeting ada makanan tak habiskan, aku p habiskan. lagipun pengaruh kawan2 kuat. adeh.

tolong aa. nak diet gak.

Reply 14# birdflu_007

ok..bagus-bagus..ramai yang nak join aku nih..tapi korang mesti start esok k...wat permulaan hari ni...aku revealkan breakfast and lunch aku..malam kang kalo sempat aku update dinner..harap2 korang dah boleh start esok...

30 March 2012

Breakfast -  
telur dua bijik (aku wat scramble campur lada sulah sikit, aku buang satu telur kuning)
daun salad 4 keping
tomato sebijik
mayonis (mayonis ni korang kene pandai pilih, jangan ambik yg tinggi carb..contoh cam lady's choice tu sedapkan...tapi carbs dia tinggi..so, aku syorkan jenama kimball..awal2 aku cakap mayonis ni xsedap..mula2 2 cam xsedap..tapi bile campur ngan salad tomato n telur..memang sedap!!;)
green tea satu mug
air mineral 1 botol besar (kalo tengah wat atkins..air kosong mesti sebanyak-banyaknya..baru berkesan=)

Lunch -
Ayam goreng mamak seketul (kalo atkins, korang nak makan ayam banyak mana pun xpe..)
Sup campur ( jangan makan sotong k..sebab sotong banyak carbs)
air mineral 1 botol besar 9jangan minum sekali gus..korang boleh abiskan sbelum dinner)

Ok..harapla..diet aku bertahan sampai malam=)

Reply 15# myra86

Ok..jom diet sama-sama...lepas seminggu kita update berat nak..kalo nak aku leh wat jadual penurunan..tiap2 minggu aku akan present..ok x cadangan aku?

Reply 9# CikSiti07

ooh kalo camtu tak perlu tulis atkiner la. buat tajuk diari diet je cukup. so orang lain yg nak diet (bukan atkiner) pun boleh join diari menu diet ni...
ni sekadar pendapat sy sajer...sebab silap haribulan kena solex thread nih..kena careful sket, skrg mod acehand yg jaga bod ni... hi esheng.

btw, hayati artikel ni :
http://sususejat.com/diet-dari-barat-bukan-untuk-orang-malaysia/

Reply 16# mekbudu

ok..aku dah bg menu aku sampai lunch...leh la ko try esok...nak wat bende ni..willpower kene kuat...ko kene tahan gak...kalo x..sampai bile pun xkurus..ikutkan nikmat makanan 2 kat mulut je..pastu bile telan dah xde dah rase2 sedap ke ape kan..nnti bile dah dapat berat ideal baru kite makan yg kite suka..tapi berpada-pada la....=)