CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CikSiti07

~ Misi Menjadi Pengapit, CikSiti Berdiet Kembali (PG59) ~

Reply 19# rose_liz

hehe..thanks tegur..saya tulis atkiner sebab memang saya buat diet atkins..tapi kalo xsesuai..mod2 tolong bagi nasihat ye..n macam mana nak buang atkiner 2=)

aku nak share gak sumber maklumat utk org yg nak wat atkins, kene stdy betul2 tau=) --> http://www.taknakgemuk.com/ (pastikan baca bab 1 dulu, baru start k)

Reply 21# CikSiti07

senang je, awak tekan edit kat post awak yg mula2 kat atas tuh. pastu edit la tajuknye...
btw, sy pernah jugak baca blog awk tepek tu, tapi tak terfolo dah...

welcome..welcome..sy skrg ari ke-12 induction, dah turun 4 kg..stat atkin ni sebab dah tak larat melabur duit beli produk2 ni..better buat yang free..

jom la join Kelab Diet Online (KDO) kat fb..kat sana ramai skrg yg baru stat atkin, at least tak der la rasa diet sorang2..

http://www.facebook.com/groups/kelabdietonline/

Reply 22# rose_liz

ok..dah edit tajuk..thanks=)

Reply 23# zalliza1717

wah..syoknye ade yg berjaya..nnti leh la komen2 menu kitorang k..kat FB dah join..tapi juz utk tanye2 ape yg tak tau je la...KDO pun selalu gak jengok untuk tambah pengetahuan...kagumnya 12 hari leh turun 4 kilo..=)

Reply 25# CikSiti07

ini diet jer , sekali sekala jer sy buat sauna..exercise tak buat langsung..rasanya kat KDO sana, ada yg buat exercise ari2, 4kg tu turun dlm masa seminggu jer..

Follow Us
Reply 26# zalliza1717

Ikutkan atkins ni untuk sapa yang malas exercise kan...tapi kalo exercise lagi cepat turun kan...aku lak xde mase nak exercise..sbb tu ingat aku nak naik tangga je balik kang..umah aku tingkat 6...kire ok la..at least leh kuarkan peluh...=)

Reply 27# CikSiti07

bagus..bagus..sy ni diet pun cara malas....exercise pun cara org malas..duduk jer dlm tent sauna tu..tunggu berpeluh jer

Reply 28# zalliza1717

haha..memang keje senang..tapi kalo pk secara logik kan..kalo badan dah berat sangat..nak exercise pun xberdaye ..hehe..btw, nak tanye sal sauna..ade sauna sendiri ke kat umah or pegi kedai?

sauna sendiri..sy beli yg FIR punya..dulu selalu buat kat kedai,tp sekali sauna rm30 dah,beli ni mmg agak mahal sikit,tp for long term ok la..ramai org blh guna skali.jimat2 pun jimat..warranty lak 3 years kan..first thing kesan sauna kat sana,sy dh hilang sakit2 belakang slps 3-4 minggu bersauna..

Reply 30# zalliza1717

Macam menarik je?berapa harga dia?beli kat mana?tapi kena pandai control kan=)

ingat nk g gym la.. sbb lg cpt sikit nk turun.....
da 4 hari x makan nasi nie..
makan roti je...
arini makan kueh ngn mihun goreng plk..
adoii byk gak kalori tueee
opsss air manis mmg x leh tinggal ar..
ssh nk stop tueee

Reply 32# myra86

hehe ramai org kata..gula la punca paling besar yang wat kita gemuk tau...ko wat diet ape?kalo atkins cam aku..roti xleh makan, segala jenis bihun or mee xleh makan, kueh pun xleh makan, minuman bergula lagi la kan..tapi bukan untuk selama-lamanya...sampai kita dah dapat berat ideal baru leh makan=)

bukan wat diet atkins tue..
juz jg makan.....
tkde la nk kurus sgt pun....
tp try tuk lose weight...

ko cari baju senang x???
ye la org besar kan selalu nye ssh nk cari

Reply 34# myra86

pasal baju jangan cakap la..memang susah kot..aku ni kan rangka besar...nak cari baju kemeja paling susah..kadang teringin nak pakai suit ofis tu..tapi susah nak cari saiz..nak selamat pakai baju kurung je la..kasut pun aku saiz 9 tau..dah macam org putih dah...tapi kebyakan baju yang cantik2 sume untuk org kurus2 je..kalo badan cam kita ni..suma fesyen makcik2..huhu

Reply 35# CikSiti07

hehehee.. me too ... kasut mmg azab nak cari yg sesuai...
size 9 @ 10 ye.. tp tetap ai pakai kasut tinggi g opiss

baju kalau nk yg cantek cari la kt dorothy perkins ke...
mark spenser...
ade je la yunk...
tp kena pandai2 cari laaaa

salam tt, bab baju tu kite kena yakin pd diri...org kurus pkai cantik.kite pun bole pakai cantik..yg penting pkai baju ikut saiz badan kite.jgn pkai baju saiz org kurus nti nmpk ketak2 lemak tu..janji bersih n kemas..hehehe

Reply 5# CikSiti07

cik siti,selain amal kan diet..u ada buat exercise x...kawan i pun sama amal kan diet ni..dlm masa 3 bulan..dia turun 10kg..apa yg i tgk kawan serius dgn diet & exercise tanpa gagal tiap2 hari..

Reply 36# myra86

haha..amboi..baju sume nak branded2 saje..aku nk kecik kan badan supaya aku leh pakai sume jenis baju..hatta baju uptown sekali pun...bile badan besar ni xbanyak choice sgt=)

Reply 37# mamacute1

setuju tu mamacute...cuma aku xberani nak pakai baju2 cam tu dalam keadaan badan cam ni...ko tau kan mulut org..aku teringat mase aku kat u dulu..aku ade sorg kawan ni...aku kalo gi kelas sti g ngan dia..otw gi klas mesti die komen2 baju org yang die nampak...contohnya cam ni:

"ish...badan dah la gemuk..ada hati nak pakai cam tu"

"xeloknya org paha besar pakai jeans"

memangla dia tak kata kat kita tapi terasa apa=)