CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CikSiti07

~ Misi Menjadi Pengapit, CikSiti Berdiet Kembali (PG59) ~

suka la thread ni...cik siti jgn lupa update thread u sampai berjaya turun berat dgn byk ok

Reply  midori888

hehe..kalo ikut kan..pengalaman berbdan besar ni sgt-sgt menyedihkan..aku ...
CikSiti07 Post at 5-4-2012 15:37

samala kite cik siti..adik cikjah kurus ja..aku ja yg gemuk gedempol..huhu..

Reply 126# CikSiti07

Sabarlah Cik Siti...saya pun dulu pernah melalui zaman OOS (Out-Of-Shape) nie.Ketinggian saya 164 cm dan weight skrg 57 kg.Dulu pernah terbabas smpai ke 72 kg.Saya mula serious trnkan berat bdn bila baju yg diorder melalui online tak muat.Sblm ke keje, saya berjogging selama 45 mins dan 7.30 am baru ke kerja.Saya lakukakan ini 3 kali seminggu dan hjg minggu 2 kali sehari. Hasilnya turun 12 kg dlm 3 bln sahaja.Till now maintain walaupun jogging hanya pd hujung minggu.

Salam perkenalan Cik Siti & yang lain.

Bila cite pasal diet ni, saya nak share sikit. Dulu saya pun gigih nak turun berat badan tapi tak menjadi2.  Tup2 sekali tu tanpa saya rancang, berat saya turun 7kg. Pelik sebab saya tak diet pun. Bila fikir2 balik baru pasan kenapa.

1. Selama sebulan, masa makan saya teratur. Breakfast, lunch & dinner waktu yg lebih kurg sama everyday
2. Sebulan gak, saya tak miss puasa sunat Isnin Khamis. sahur makan nasi dgn lauk semalam. Buka puasa pun makan cam biasa, cuma saya tak tambah 2/3  pinggan atau amik supper pulak pastu.

Happy gile masa timbang tu sebab tak expect pun.

Saya pun penah try Atkins diet gak tapi bertahan sehari je. Yang bestnya, sehari saya dah turun 2kg and even tak diet dah pastu, berat saya tak pernah naik lebih dari yang dah turun tu.

So maybe forumer lain leh praktikkan bende yang sama. All the best!

Reply 158# midori888

macam biasa la midori...tapi weekend la paling azab..asyik bukak peti je...nak masuk mulut je dah rase bersalah..sib bek la azam kuat..minggu depan baru aku nak timbang tengok..ade turun x...

Reply 153# makadek

hehe..untungla...dah la ensem..kelakar pulak 2..mesti happy je hidup ko...doakan aku cepat bertemu jodoh jugak=)

Follow Us
Reply 154# safia

hehe..ko buat diet ape nih?story la sikit=)

Reply 155# talapia

haha..hantam saja..janji kuantiti kurang...aku ade terbaca satu blog ni..sal atkins la..dia ckp kalo kita tersalah contoh terambik carbs ke or gula ke..minum air sebanyak-banyaknye...tapi aku tak sure la betul ke tak..hehe

Reply 157# kernasayang

aku cam ko la jugak..penah try macam2 ubat kurus..dr yg paling murah sampai ke paling mahal..tapi xde ape perubahan pun,,yang menerima akibatnye aku la..haha...wat masa ni aku rasa atkins yg paling senang sbb cuma tinggal carb...tapi senang pun, xde la senang sangat..banyak kali kantoi jugak...huhuhu

Reply 160# leedlydia

sedap jugak menu2 ko ni...masak sendiri ek?hehe..BTW...sosej leh makan ek?...lagi satu sal multivitamin ni..aku bukan apa...aku phobia..sebab masa darjah satu...aku kawan ngan sorg anak doctor..tiap2 hari dia bagi aku makan...aku rasa sebab vitamin tu kot aku jadik gemuk sampai skrg...hahaha

Reply 161# MamaMima711

ok mama..aku ngah usaha la ni...paling syok ramai yg bagi sapot n ramai gak yg share diet masing-masing..=)

Reply 162# C1k_J4h

haha..tapi adik aku dah gemuk sekrg sbb kene sumpah ngan aku...haha..ntah la..mungkin betul org cakap..doa org teraniaya ni makbul...sebab dulu kalo  gaduh..adik aku mesti ckp cam ni:

"patutla hang tak ade bf, gemuk tak lawa"...haha...aku dulu mmg salu kalah r ngan adik aku..tapi skrg ni..badan dia pun naik..aku pun xtau nape..haha

Reply 163# Nek_Yut

tahniah la nek yut...aku ni cuma xde masa nak berjogging je..sampai umah je dah malam..pastu letih...xpe la..aku try curi masa malam utk joging...kat umah aku ramai je foreigner yg joging malam2..hehe

Reply 164# besties

syok la ko leh kurus dalam masa tak sedar...aku ni kalo cam ko bukan makin turun, makin mendadak naik ade..hehe..nak nak pulak aku sekrang ni syik stress ngan keje je...lagi stress lagi aku makan banyak....huhu

Reply  C1k_J4h

haha..tapi adik aku dah gemuk sekrg sbb kene sumpah ngan aku...haha..ntah l ...
CikSiti07 Post at 9-4-2012 09:39

huhu..adik aku tinggi..so xnampk sgt dia gemuk..menten kurus ja..bertabahla!!

hmm.. nk berdiet ni time cuti agak sukarrrr... hahaha.. pagi2 lagi anak dah demand nak makan nasi lemak lauk ayam.. huhuhu.. takpe2.. aku mkn ayamnye saje n sayur mayur..

haha.. so far semalam bertahan lagi diet.

hari ni... pagi bekfes 2 biji half boiled eggs ngan setengah gelas susu anlene

ni perut dah agak2 lapo... minum air banyak2..  lunch karang dah plan nk order sup ayam + sayur..

malam... taktau lg.. harap2 tercapai..

Ada penurunan x siti....

yabedabeduuuuu...arini timbang dah 61.2kg... Ya Allah..kabulkanlah permintaan ku... nak cecah berat ke 55kg

tak sangka pulak..dari 84kg... akhirnya...

salam nk tumpang mnyampuk kawan2
aku ni jenis x blh tdo mlm .. ada efek tak pada diet? aku stat diet suke suki sekarang  turun 3kg selepas 34 hari

bila baca punya baca korang borak  baru tau diet aku slama ni diet syok sendrik.. tahan makan gila2.. kekadang aku cuma makan brokoli celur sekuntum (lebih kurang rm 2 rggt).. pastu aku kalut sgt sbb aku jenis payah sgt nk membuang ayo beso.. kekadang 3hri skli bru buang. mak kau ckp dh mkn pon tdk nk jadik taik mcm mn

diet berlapor bagai tapi menten sebat air bergula kekonon aku diet xmau ambik nasik tapi last2 kantoi jugak.. bila org mkan aku nganga gak la sesudu dua..

lepas tu ada org ajar aku nk tgkat metabolisma minum air kulit kayu manis.. aku minum beriya2 sampai panas tekak.sampai aku naik takut jgk la last2 trn 3 kg.. nmpk mcm xberbaloi tp aku x patah semngt lagi sbb sekurang2nya turun dari aku amek jus mate 5 lnsg xserasi dgn aku.. ade setgh kotak lagi

cadangnya nk follow cara korang plk.. harap2 berjaya

~ Diari Diet Cik Siti ~

{:1_530:} yabedabeduuuuu...arini timbang dah 61.2kg... Ya Allah..kabulkanlah permintaan ku... nak ce ...
kernasayang Post at 9-4-2012 09:10

wahhhh...camne u buat?berapa lama ambik masa?

(posted by mobile)