CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gammbir33

Susah ke nak buang saka?

yup,,ramai jeee..perawat membiayai jin2 islam, yg lama ke lamaan jadi saka menganggu.
gammbir33 Post at 27-4-2012 11:15

saka menganggu? maknanye lama kelamaan, jin islam ni tetap akan menganggu? kalo jin islam dh menganggu, macam mane plak proses rawatannye? mesti la x lut dgn ayat2 Quran kan?

tak payahla jumpa aku, ramai lagi perawat kat sana.... aku jauh dan berforum nih bukan sebab nak car ...
hantukiller Post at 27-4-2012 11:22

eleh..elehh...merendah diri pulak wak tom nihh...bukan senang nak cari org merendah diri macam wak tom ni melainkan org yg dilahirkan dirinya memang dah rendah jee..heh heh..tak kira nak datang gakk..tapi entah bila laaa sompatnya...

saka menganggu? maknanye lama kelamaan, jin islam ni tetap akan menganggu? kalo jin islam dh m ...
edoraixora Post at 27-4-2012 11:27

ada perawat cakap...kalau jin islam dia tak akan buat kacau pada manusia...kalau buat kacau tu adalah jin yg fasiq...entah laaa...tak paham dengan donia jin nih...

moyang aku dulu ade saka..kjdian ni aku mse aku kcik2 dulu tp smpai skrg aku msh ingt..mse dia tgh nazak tu mmg aku tkt tgk..tiap2 mlm jumaat ade je bomoh dtg nk berubat buang saka..lme jgk la dia nazak dulu..last skli smpai ade bomoh dtg ckp moyang aku tu dh meniggal 3 ke 4 hr lps..tp still msh bernyawa..tkt aku dgr bomoh ckp mcm tu..last dgn bomoh tu la moyang aku pon pass away (syukur Alhmdulillh)..tp saka tu msih ade kt umh atok aku tu hehe sblm smpai 40hr moyang aku mnggal mcm2 kejadian berlaku..tiap2 mlm jumaat msti ade bau wngi.. pastu klu dh msuk wktu sbh blik moyang aku tu msti terbkak lmpu dia..sbb arwah mmg kuat smyg..smpai skrg la aku x pnh tdo kt umh atok aku tu pg jln2 mcm tu je..sbnrnye byk lg ksh2 seram yg berlaku..aku cte yg ni ckp dh r..tp saka ni dia akn ggu gk cucu cicit pemiliknye klau xde spe yg nk ambik..bomoh pon tkt nk lwan saka moyang aku dulu...nti aku smbg lg ekk...

ada perawat cakap...kalau jin islam dia tak akan buat kacau pada manusia...kalau  ...
kolan Post at 27-4-2012 11:34

jin islam yg kat alam manusia nih semuanya fasiq, tujuan utama nak sesatkan manusia....

Jin islam yg baik... NUNNNNNN............. takkan datang walau kita panggil

saka menganggu? maknanye lama kelamaan, jin islam ni tetap akan menganggu? kalo jin islam dh m ...
edoraixora Post at 27-4-2012 11:27
Jin kafir yg dah lama mengikut manusia sebagai saka atau pendinding pun tak lut dengan bacaan AlQuran, inikan pula jin islam yg banyak hafal ayat Alquran tu...

Ada sekali tu dewa hindu, aku bacakan ayat Qursi 7 x, selamba jek dia, siap cakap eleh, tak heran!......

kemudian aku tiup sikit terus tombang hehe

Rate

1

Follow Us
jin islam yg kat alam manusia nih semuanya fasiq, tujuan utama nak sesatkan manusia....
hantukiller Post at 27-4-2012 11:41

ye laa, macam manusia jugak kan, ramai jer yg beragama Islam tapi berbuat dosa,maksiat,kerosakan & kemusnahan...Islam tapi fasiq kekdahnye kan???

x heran, x heran pun akhirnye tombang gak...hehehhh, x cukup ampuh lagi tuh tapi berlagak x hengat, sekali amik kau kne zassstttt akhirnye....

ada perawat cakap...kalau jin islam dia tak akan buat kacau pada manusia...kalau  ...
kolan Post at 27-4-2012 11:34

sama la dgn dunia manusia ni, ade yg Islam tapi ingkar pada Allah..

Reply 58# hantukiller

so,kakak saya ni mmg ada 'sesuatu' la dlm badan dia tu? Kami pernah jumpa seorang ustaz dan pergi tanpa dia. ustaz ni memang alim orangnya dan ada kebolehan utk melihat benda2 ghaib. dan ustaz ni pon cakap benda yg sama yg kakak saya ni ada 'benda' duduk dalam badan dia. kami tanya ustaz ni,boleh tak nak buang 'benda' tu. Ustaz ni cakap 'benda' yg duduk dalam badan kakak saya itu agak kuat dan orang yg amat tinggi ilmu agama saja boleh buang. Persoalan sekarang,kakak saya mati2 tak mengaku yg dia sebenarnya sakit dan tak nak berubat. setiap kali dia balik kampung ,kami selalu bergaduh adik-beradik dan mengelak bertemu antara satu sama lain. saya dan kakak saya yg kedua akan mengelak daripada berjumpa dgn dia. bila kami berjumpa dia aje,kami akan bergaduh teruk2 dengan dia. saya buntu.

Dia juga pernah buat umrah dgn suami dia. Dia cerita pengalaman dia masa buat tawaf,dia rasa macam ada benda aje mengheret kaki dia dan berat nak buat tawaf. Apa yang harus kami buat sekarang? saya sayangkan kakak saya tu walaupun dia pernah tampar saya akibat saya bergaduh dgn dia dulu. walau apa pon terjadi dia tetap kakak saya

sila2 sangat di alu - alukan..jawapan yang bagus, simpati dengan musibah menimpa zennaya..
gammbir33 Post at 26-4-2012 13:02

maaf tt,saya ter 'off topic lak dan bercerita pulak kisah saya. saya terbaca thread ni dan cuba nak cari jawapan kepada musibah ni

maaf tt,saya ter 'off topic lak dan bercerita pulak kisah saya. saya terbaca thread ni dan ...
zennaya Post at 27-4-2012 12:32

TAK PE, sila2 mudah mudahan masalah zennaya boleh di rungkai sikit demi sedikit, kiter berusaha Allah yg berkuasa..
Memang kerja saka melaga2kan manusia, tambah2 dalam keluarga, jadi panas selalu asik adeeee je tak kena, TT cer PM kat en.HK tuh mana tahu ade rezeki kan.

hehehe..baguslah kalo gitu, saya tak memaksa utk Sipen percaya pon, mungkin sipen antara yg 10%  ...
gammbir33 Post at 27-4-2012 09:32

aku mmg percaya benda ghaib ni suma dalam quran pon ada sebut tentang jin syaitan iblis tapi bab "hantu" ni gua kurang

aku mmg percaya benda ghaib ni suma dalam quran pon ada sebut tentang jin syaitan iblis tap ...
sipencari Post at 27-4-2012 13:20

OOOO gitu..memanglah dlm quran tak ade sebut, pasal hantu..hantu polong ke,hantu raya ke, dan hantu2 lain..betul tu..sama saja dlm quran pon tak di sebut, org melayu,org bangla,org vietnam, tak ade sebut cume di sebut, bani adam,kaum bani israel,kaum tsamud,kaum Aad, bani quraisy...
tapi tak semestinyer yg tak di sebut dlm quran tu tak ade, sebab yg tak sebut tu dah termasuk dlm biasenyer yg umum, contoh : di sebut jin, maknenyer dah termasuk lah suku sakat yg lain..hantu,khadam,saka, dll..itu nak menunjukkan ketinggian bahasa dlm alquran..

jadi tak salah kalo kiter percaya bahawa hantu2 tuh ade. dan ianyer memang ade, kan jin tuh boleh berupa - rupa.

Hantu adalah jin juga, tetapi antara kategori yg paling rendah, tapi rendah dewa lagi.

Hantu hantu banyak jadi saka kaum melayu nusantara nih. Kalau hantu jadi saka, depa paling suka duduk dalam badan manusia terutama wanita, sebab makanan hantu hantu ialah darah manusia.

Yg utama sekali dlm rahim, sebab tu tempat banyak darah kotor makanan mereka, kedua tengkuk..... penyakit barah spt barah kat peranakan, ketumbuhan, barah payudara rata rata akibat jin dari golongan hantu ni...

Kenyataan yg tak perlu dipercayai

wak tom..kalau nak datang time waktu bekerja leh ke..atau kena tunggu sabtu ahad baru bleh datang...

Cite sal saka nih...aku pnh tgok sendri mcmana arwah nenek tersiksa akibat saka milik dia. Benda nih ...
sylakasman Post at 27-4-2012 00:57

Orang tua dulu2, memang ramai yang bersaka, disebabkan dulu2 keadaan hidup diaorg susah, kalo anak cucu sakit gi cari org pandai utk tiup2kan, untuk jaga kebun,untuk jaga anak cucu dari kejahatan org, macam2..
tapi tak dinafikan ade juga org dulu2 yg betul2 hebat dan berilmu tinggi dan tak menggunakan sebarang bantuan jin tu tetap ada..

masalahnyer bila org dulu2 bersaka anak cucu akan tanggung sama saka tinggalan org dulu2 tuh..jadi kepada sesiapa yg sedar dirinyer bersaka semestinyer kene membersihkan diri dari saka2 tuh, agar benda tu tak mengganggu keturunan mendatang.

Reply 156# gammbir33

betul tu gammbir, biar tinggalkan harta pusaka, jgn tinggalkan saka.
kalau ikutkan, zaman dulu2 ilmu2 ghaib & jin ni byk membantu nenek moyang kita. tgk je zaman jepun, kalau setakat nak lawan dgn tangan kosong mungkin susah sikit. waktu nak pergi perang,anak bini kat rumah pun kena ada yg tolong jaga. waktu perang, kebun pun kena jaga, kalau x getah sekerap dikebas orang. (yg ni miss imagine je ok)

ada yg lebih advance, nak pergi mekah buat haji naik kapal laut makan berbulan2. sape nak tgk kebun? hantu rayalah.

Reply 144# rafiacmilan

pastu klu dh msuk wktu sbh blik moyang aku tu msti terbkak lmpu dia..sbb arwah mmg kuat smyg..

RAfia....orang kuat sembahyang pun saka melekat jugak ek?....

Reply 124# hantukiller

Terima kasih atas penerangan Hantu Killer.

Reply 122# gammbir33

Terima kasih gambir atas penerangan.