CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gammbir33

Susah ke nak buang saka?

Reply  rafiacmilan

RAfia....orang kuat sembahyang pun saka melekat jugak ek?....
jazaa Post at 27-4-2012 18:29
Jin pun banyak yg pandai baca Quran, pandai azan, pandai solat walaupun mereka tetap kafir

Lagi tinggi ibadah, jagi tinggi jenis syaitan yg mengganggu

Reply  rafiacmilan

RAfia....orang kuat sembahyang pun saka melekat jugak ek?....
jazaa Post at 27-4-2012 18:29

TU LAH PASAL, jgn kiter rasa sebab kite,mak,ayah,datuk,nenek kiter kuat solat, saka tak dtg bertenggek ngan kiter, jgn kiter marah kalo ade org cakap "engko ade saka" sebab kemungkinan tuh tetap ade..

semalam tengok Mesteri Nusantara..(BUBU IKAN MENARI)..sebelum bubu tu menari di adakan bacaan yassin dulu beramai2 keliling bubu tuh, dan bubu tuh di asap kemenyan kan...

kalo kate baca yassin boleh menghalau jin,jun tuh, NGAPE bubu tuh menari gak walaupon pak aji tuh baca yassin huhuhu

TU LAH PASAL, jgn kiter rasa sebab kite,mak,ayah,datuk,nenek kiter kuat solat, saka tak dtg bert ...
gammbir33 Post at 2-5-2012 11:07

bukan jin jun julai yg tarikan bubu tu kot... ada makluk lain agak nye..

TU LAH PASAL, jgn kiter rasa sebab kite,mak,ayah,datuk,nenek kiter kuat solat, saka tak dtg bert ...
gammbir33 Post at 2-5-2012 11:07
Kebetulan aku pun tengok misteri nusantara tu, kisah bubu pandai menari..... amalan khurafat yg di islamkan.... baca yaasin konon,  tapi perasap kemenyan bagai, mentera mentera,  bubu di pakaikan baju orang yg baru meninggal....

macamana la semua tak bersaka!!!!, join jek perkara sebegitu banyak jin yg ngikut balik tu

tu lah salah satu cara nak dapat saka2, masyarakat nusantara banyak mengamalkan berbagai2 mentera yg konon di islamkan, aku pernah dengar mentera yg tok moh bacakan masa sekolah2 dulu utk halau hantu bukit, di mulai dgn salam,bismillah pastu baca satu surah dari quran (surah dari juz. amma) pastu baca mentera dlm bahasa melayu loghat kelantan habis di sebutnyer laju pulok tuh aku pon tak sempat paham, pastu tutup ngan syahadah, salam.

kalo kiter tengok cam islam, tapi islam punyer cara kah itu?

samalah ngan kes bubu tuh...pandai jin2 menipu manusia ..

tu lah salah satu cara nak dapat saka2, masyarakat nusantara banyak mengamalkan berbagai2 mentera yg ...
gammbir33 Post at 2-5-2012 13:35
Nak dapat saka mudah sangat... nak buang saka punyalah susah! tu sebab ramai perawat yg sanggup kenekan bayaran riban riban pasal saka ni....

Lepas tu kita asik salahkan orang tua dulu dula sebagai penyebab saka, sedangkan orang sekarangpun banyak panggil jin (secara tak disedari) untuk dibekalkan pada warissssssssssssssssssssss

Follow Us
dengar muzik boleh mendatangkan saka tak?

wallflower Post at 2-5-2012 18:27

setahu akulah..dengar musik tak mendatangkan saka, tapi kalo terlalu asyik ngan muzik boleh melalaikan hati tu adelah.

wallflower Post at 2-5-2012 18:27
Ada juga yg boleh. kebanyakkannya tak boleh. tengok sapa penyanyinya dan apa tujuan lagunya

Ada juga yg boleh. kebanyakkannya tak boleh. tengok sapa penyanyinya dan apa tujuan lagunya
hantukiller Post at 3-5-2012 11:16

adik lelaki saya penah wat keje giler...sambil die dengar lagu Metallica 'For Whom the Bell Tolls' (katenye lagu loceng kematian) die dok bace surah An-Nas. kononnye nk tgok jin dgn mata kepala sendiri...baru jer ade hint2, die dh cabut larik dlu, lari macam x cukup tanahplak..

adik lelaki saya penah wat keje giler...sambil die dengar lagu Metallica 'For Whom the Bell Tolls' (katenye lagu loceng kematian) die dok bace surah An-Nas. kononnye nk tgok jin dgn mata kepala sendiri...baru jer ade hint2, die dh cabut larik dlu, lari macam x cukup tanahplak..
edoraixora Post at 3-5-2012 11:30
hehehe

nak lari kemana? sekelip[ mata jin tu dah leh masuk tubuhnya

Reply 171# hantukiller

eh...betul kerr dh masuk?? sbb adik saya ni pun sesuatu gak, ade penyakit misteri yg x penah nk abis..sihat sekejap pastu datang balik. masa sakitnye, mulutnye x abis2 dok sebut jin jun july!

adik lelaki saya penah wat keje giler...sambil die dengar lagu Metallica 'For Whom the Bell To ...
edoraixora Post at 3-5-2012 11:30

dari mana idea dia dpt buat kerja gila tuh hehehe..pelik2

dari mana idea dia dpt buat kerja gila tuh hehehe..pelik2
gammbir33 Post at 3-5-2012 11:48

adik saya ni sakit misteri gak sebenarnye, tapi on off...bile time on tu, memacam la benda pelik yg dibuatnye!

Reply  hantukiller

eh...betul kerr dh masuk?? sbb adik saya ni pun sesuatu gak, ade penyakit mis ...
edoraixora Post at 3-5-2012 11:48
entah, manalah aku tau

Cuma aku sebut jek, kalau kita lari dari jin, sekelip mata jek dia dah leh berada kat manapun, tak bertujuan nak tuduh adik tu ada jin kat tubuhnya

entah, manalah aku tau

Cuma aku sebut jek, kalau kita lari dari jin, sekelip mata jek dia da ...
hantukiller Post at 3-5-2012 11:51

ooo...macam tu

tapi saya rase memang ade jin yg menghuni tubuh badan nye   
penah PM wak tom pasal ni tapi wak tom x reply...huhuhh

kalau ikut perawat2 sblm ni mmg depa ckp susah nk buang saka...
kena kumpul smua adik beradik...batalkan perjanjian apa la...
pastu dengan caj yg mcm tak logik..
tp bila jumpa hk mcm senang lak...hehe...
masa tgh buntu cari perawat la google2..jumpa blog hk...allah permudahkan pencarian.
hr tu jugak call, hr tu jugak pi sana..seb bek dekat...

salam, lama aku tak berposting.

aku cuma nk ingatkn saje kpd semua, hati hatilah dgn perawat dan juga teori teori perawat mengenai hal elwal saka atau sihir. lebih perlu hati hati dgn perawat yg claim islam atau menunjukkan samade sgn perbuatan atau kate kate untuk menyakinkn org yg mereka tu islamik.

pasal kes saka atau sihir ini, selalu aje terjadi pade satu ketika dikatakan susah nak buang, kate ketika lain dikatekan senang plak. kate kate ini dari org yg same je. cume dia kekadang dah lupe satu ketika dulu dia kate senang, satu ketika dulu dia sendrik kate susah.

selalu jugak kita akn dapati,jika dia kate senang, bile berubat dgn dia, dan saka tak kuar atau kuar sementare. nanti adale alasan alasan dia tu yg kononnya gini dan gitu. jadi bagaimana ??

jawapannya ialah carilah org yg bebetul arif pasal agama, aku kate agama sebab aku tak kate bebetul arif pasal saka atau rawatan. sbbnya mudah jek, org yg bebetul alim doa mereka makbul. kalau doa mereka makbul insyaallah saka atau sihir pasti hilang untuk selamanya.

tapi kalau cari yg perawat guna kaedah ini itu, ditambah dgn teori ini itu.....faham ajelah kesannya nanti.

yang last skali jgn terus time ape ape teori dari internet, dari prerawat perawat di forum atau blog atau website mereka sekadar untuk kiv je bole le. banyak sgt dah bukti ape dorg tulis dgn ape yg terjadi pade pesakit berlainan same sekali.

salam, lama aku tak berposting.

aku cuma nk ingatkn saje kpd semua, hati hatilah dgn perawat dan juga teori teori perawat mengenai hal elwal saka atau sihir. lebih perlu hati hati dgn perawat yg claim islam atau menunjukkan samade sgn perbuatan atau kate kate untuk menyakinkn org yg mereka tu islamik.

pasal kes saka atau sihir ini, selalu aje terjadi pade satu ketika dikatakan susah nak buang, kate ketika lain dikatekan senang plak. kate kate ini dari org yg same je. cume dia kekadang dah lupe satu ketika dulu dia kate senang, satu ketika dulu dia sendrik kate susah.

selalu jugak kita akn dapati,jika dia kate senang, bile berubat dgn dia, dan saka tak kuar atau kuar sementare. nanti adale alasan alasan dia tu yg kononnya gini dan gitu. jadi bagaimana ??

jawapannya ialah carilah org yg bebetul arif pasal agama, aku kate agama sebab aku tak kate bebetul arif pasal saka atau rawatan. sbbnya mudah jek, org yg bebetul alim doa mereka makbul. kalau doa mereka makbul insyaallah saka atau sihir pasti hilang untuk selamanya.

tapi kalau cari yg perawat guna kaedah ini itu, ditambah dgn teori ini itu.....faham ajelah kesannya nanti.

yang last skali jgn terus time ape ape teori dari internet, dari prerawat perawat di forum atau blog atau website mereka sekadar untuk kiv je bole le. banyak sgt dah bukti ape dorg tulis dgn ape yg terjadi pade pesakit berlainan same sekali.
hearts Post at 3-5-2012 14:03
Aku suka cara ko mengingatkan semua orang supaya berhati hati apabila memilih perawat, kalau nak yg islamik, kenelah yg tuturkatanya, adab adabnya, pakaiannya dan bacaannya semua nampak islamik. Pedulilah apa yg tak nampak dibelakangnya asal nampak islamik

saka dan sihir samada susah atau senang bergantung pada kes, dan sapa yg merawat. kalau kes saka yg sakanya takat 100 ekor kebawah, biasanya dikategorikan kes mudah. kalau tak terkira jumlahnya, pun ada yg kata mudah, ada yg kata susah.

Sihir tak sengaja, biasanya mudah, sebab jinnya biasanya tak sampai 10 ekor, tapi kalau sihir sengaja, tak terkira jumlahnya silih berganti datang.... tu yg ada kes tu dari berumur 20 an sampai lah jumpa aku ketika berumur 70 an, berubat??? dia kata sapa yg lum dia jumpa??? hehe ..... siap sami pun dia jumpa pasal ustaz tak leh setel(katanya la)...

Ko kata cari perawat yg bebetul arif pasal agama???? wawww, bab agama tu luas? munakahat? tauhid? fekah? tasauf? yg mana? kalau depa pakar dalam agama, depa tak merawat

Rata rata perawat yg paling popular kat msia nih ada web dan blog, so??? nak cari perawat orang kampung??? hehe, kalau gitu kesian pesakit....

Siapa orang alim yg ko leh bagi rujukan?, mudah mudahan supaya ramai pembaca dapat merujuk pada dia pasal berubat nih

Post Last Edit by hearts at 3-5-2012 15:12
Aku suka cara ko mengingatkan semua orang supaya berhati hati apabila memilih perawat, kalau na ...
hantukiller Post at 3-5-2012 15:09

aku hanya mengingati saje. harap jgn terasa ek.... sbb aper aku kate begitu ialah kerana pengalaman dan pernilaian aku sendirik...tiada kena mengena dgn yg idup atau yg mati.

bace bebetul, aku tak cakap pun perawat yg bebetul arif pasal agama. aku cakap sebaliknye... org alim yg bebetul arif agama. perawat yg arif kaedah sebagainye itula yg aku mintak fikir abis abisan.