CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: maxim

Kereta AJK Seniman kene pecah(pg9)

seorg pemimpin perlu ada wawasan, bkn sekadar jaguh kampung...
nak sekat sana sini, cuba ambil benda  tu sebagai satu cabaran tuk retis msia tingkatkn prestasi...ni msg2 sibuk nk mencipta kontroversi...
zz pttnyer tny erma fatima, knp dia amik aaron berlakon dlm drama dia dulu? apa yg erma nmpk kt aaron, yg tkde pd retis msia?
and zz pls,jgn guna title yg ada tuk membahasakn org... nampak awk sorg pemimpin yg low class...

malu tngk pangai zed nie...samer kan org ngan piraun pulak dah!...per ler nak jadi

mulut dia nak kena cili gamaknya baru reti cakap berpada2

firaunkan pelakon veteran plak mamat ni

gila kuasa sungguh

memang x lama laa ko ZZ...........

sesedap oren jer ko nak firaunkan orang...nilai le diri sendiri tu dulu..mulut cam longkang...puiiiii!!!!!!!!!!

Follow Us
teringat pd pepatah ini..
"jika kamu hendak melihat wajah sebenar seseorang,berilah dia kuasa"..
apa agaknya perasaan artis veteran dgn kenyataan zz ini,makan hati agaknya dorang..

“Saya Anggap Mereka Ini Firaun Kecil” – Zed Zaidi(pg7)

pihak kementerian patut pantau tutur kata gerak laku presiden persatuan ini.
dia sgt taksub dgn jawatannya.. sehingga dia jadi angkuh...

(posted by mobile)

Dulu mmg aku suka dgn attitude dia ni...pernah beberapa kali terserempak kat petrol pump kat area ampang, just senyum kat dia...dia siap angkat tangan n angguk...mcm jumpa kawan lama lak walhal dia x kenal pun aku...

Tp bila tgk kelakuan dia yg menjadi2 start dr dok provoke kemenangan aaron aziz dlm ABPH haritu aku dah start meluat...jauh disudut hati aku, apsal la mamat ni leh jd mcm ni...sungguh x sangka...makin lama mulut makin cabul...meluat sungguh...

Takkan la sbb pangkat yg dia bawak ni skang buat dia lupa diri...tu baru jer presiden seniman...lom lagi jd org besar dlm politik ke hape...kalo camni la, mudahnya manusia lupa diri...betul kata Tun M - melayu mudah lupa...

aku suka aje zed ni..kalau dia tak macam ni,siapa yang nak bela artis..
kita bukan artis memangle akan kata ada aku kesah..,dan tentang eron tu
aku sokong zed ni dan harap dia boleh halang artis luar semak dalam
industri ni..pelik aku girl mesia minat eron ni.

Post Last Edit by eddysheddy at 14-6-2012 19:36

aku rasa korang ni semua kalau membaca artikel.. sorry to say ye.. otak letak kat lutut ke?? fahamkan betul2 jangan terus terjah aje.. kadang2 aku rasa mmg macam betul je kbykn org dalam gosip ni hanya jenis yang menjoyah, mentaliti tahap apapun tak tau.. baca sekadar tajuk dah boleh bagi komen.

huh!

Post Last Edit by eddysheddy at 14-6-2012 19:52
aku suka aje zed ni..kalau dia tak macam ni,siapa yang nak bela artis..
kita bukan artis memangle a ...
886 Post at 14-6-2012 18:14

yup.. kita mmg bukan artis.. so kita tak tau apa dunia artis..
kita hanya boleh bercakap dan melihat dunia mereka.. kita tak tau apa yg sebenarnya mereka rasa.. pendirian mereka..
kita hanya boleh melihat dan menduga..
sebaliknya hanya mereka yang tahu dan boleh merasa

justeru adalah tidak adil untuk kita bercakap bg pihak mereka..

kalau kita seorang cikgu.. kita mungkin tidak tahu apa yg dirasa kumpulan jurutera
hanya jurutera yg tahu apa yg mereka perlukan dan apa yang menjaga kebajikan mereka..
kalau kita seorang anak.. kita mungkin tidak tahu apa yang dirasa seorang bapa.. begitulah jua dalam jua perkara pun..

ok kita kecilkan lagi konteks dengan bertanya kepada diri sendiri sejauh mana kita boleh terima 'org asing' (yang boleh datang dalam pelbagai bentuk) dalam pekerjaan kita sendiri? diulangi pekerjaan kita sendiri.
bila mana mereka semakin menguasai dan kita ketinggalan dalam pekerjaan kita atau lebih mudah dalam opis kita sendiri, bolehkah kita terima dan kalau boleh sejauh mana?

kita mempersoalkan apabila sesuatu persatuan itu meminta itu dan ini untuk kebaikan mereka sendiri sedangkan hanya meerka yg tau apa yg mereka nak dan sebagai suatu persatuan yg mewakili sesuatu golongan tidak salah jika mereka memperjuangkan apa sahaja demi mendapatkan keistimewaan atau nlai tambah untuk golongan mereka sendiri walaupun ia kedengaran berlebih2n atau tak logik. bukankah itu yg sepatutnya dilakukan sesebuah persatuan?

aku percaya kalau kita sebagai peneraju persatuan yg sayangkan ahlinya, kita kadang2 minta yg sedikit kedengaran berlebihan kan , namun itu tak salahkan? bahkan normal bak kata org, untung sabut timbul, untung batu tenggelam.

kalau persatuan sekerja misalnya memperjuangkan dapat bonus lebih, dsediakan pakaian keselamatan, diberikan insurans segala bagai tidak ada bezanya jika golongan artis mahukan cermin gelap, dikecualikan hal2 tertentu dan sebagainya. Itu cuma permintaan. sama ada dibenarkan atau tidak bukan kerja kita. yg penting mohon saja, kalau berjaya, berjayalah.

Post Last Edit by eddysheddy at 14-6-2012 21:56

kalau korang pemalas nak baca aku quotekan yg penting aje.

Sebenarnya, benda ini berlaku bukan pada zaman saya saja, sejak dari zaman Presiden sebelum ini lagi, Datuk Aziz Singah, Dato’ Ismail Hudson dan Harun Salim Bachik. Bagi saya, isu ini merupakan agenda individu untuk kepentingan peribadi.
- maksudnya mmg setiap kali AGM, setiap kali tulah ada org yg buat bantahan cenggini. so apa maknanya? fikir sendiri. dan tidak ada kaitan pun dgn zed zaidi dan zed zauidi bukan presiden masa AGM tu.

Sebenarnya minit mesyuarat itu ada cuma ia telah disabotaj oleh pihak yang tidak bertanggungjawab. Perkara lain juga kita dah jelaskan masa AGM lalu dan MAJORITI telah bersetuju untuk meneruskan AGM
- perkataan MAJORITI. bila majoriti ada miinoriti.. maksudnya apa?
dan lagi satu ayat: tapi utk serang Seniman. maksudnya apa? adakah ia merujuk kpd org dalam Seniman? org veteran tu org Seniman ke org luar? lawan dalam ialah?? rasanya korang tak bongok sgt utk faham kan??

Kita ada perlembagaan, apa yang mereka nak pun saya tak tahu. Jika, tak puas hati, perlembagaan itu orang lama juga yang buat.
- mmg dr dulu macam tu lah.

setelah membaca artikel ni, tidak ada dengar pun seperti seorang yg angkuh atau lupa diri atau whatso ever.. sebaliknya seorang yg bercakap dengan penjelasan.

tak perlulah korang nak hangin sgt pasal dia guna perkataan firaun kecil sebab dia bukan tujukan kepada individu tertentu sebaliknya mereka yg termakan cili terasa pedasnya. dia hanya nak pertahankan persatuan yg dia pimpin, dan rasanya dia pun tak perlu takut sebab bukannya org bantah tu membantah pelantikan dia sebagai presiden.

buktinya.

Wakil PKAV, pelakon veteran Abu Bakar Omar, 63, berkata AGM 14 gagal mengeluarkan notis mesyuarat kepada ahli secara sah serta gagal membentang dan meluluskan minit mesyuarat AGM 13.

Mesyuarat berkenaan juga gagal membentangkan laporan kewangan persatuan bagi 2011 dan butiran transaksi pembelian sebuah bangunan di Setapak dekat sini berjumlah RM330,000 serta kos ubahsuai bangunan itu sebanyak RM33,000.

"Kami tidak mempunyai sebarang isu peribadi terhadap pelantikan Zed Zaidi sebagai presiden Seniman.
- laporan akhbar terdahulu.

- satu lagi yg perlu korang faham: dia dilantik semasa AGM14, bukan dia presiden semasa penganjuran AGM14. kalau aku salah betulkan. tq

yup.. kita mmg bukan artis.. so kita tak tau apa dunia artis..
kita hanya boleh bercakap dan  ...
eddysheddy Post at 14-6-2012 18:53

betul tuh..kita x tahu apa yg mereka rasakan..so kita pun dah menilai mereka tp usul peksa..aiols dah bace dulu artikel tu..n its not  a big deal pon..yelaa cuma dia ni memilih perkataan yg kurang senang sikit almaklumla kita nih masyarakt yg sensitip n sentap khuen..sikit2 sentap..buhsan aiolss ngn fenomena sentaps dlm masyratkt kita nih..menjalar dr donia politik hnga ke donia sukan n hiburan...fenin

Post Last Edit by eddysheddy at 14-6-2012 19:54
betul tuh..kita x tahu apa yg mereka rasakan..so kita pun dah menilai mereka tp usul peksa. ...
rosannazmia Post at 14-6-2012 19:44

pasal perkataan firaun kecil tu.. rasanya mmglah keterlaluan sikit. tp motif korang nak pertahankan firaun kecil tu yg tak diketahui sape? perlu ke? choyyyy..

lainlah kalau dia gelar firaun kecil kat si polan n si polan..

dan tak mustahil jugak tu satu gelaran yg mmg diberikan oleh seniman kepada kelompok yg tak KITA ketahui itu sejak dari dulu lagi.

pasal perkataan firaun kecil tu.. rasanya mmglah keterlaluan sikit. tp motif korang nak pertah ...
eddysheddy Post at 14-6-2012 19:50

tular dia x kata kat sapa pown..tp ramai sentapssss!!!

Reply 192# eddysheddy

ye betul..seseorang tak akan rasa kesusahan orang lain
kalau dia la jadi artis contohnya,mau dia yang lebih
dari zed lagi..

jenuh ler abe zed...retis veteran dah wat repot sama polis!

apa la masalah si jed jedi ni.... sekarang ni retis2 yg dok undi dia jadi presiden tu hadap la..... bodoh dok undi dia buat apa? tah apa la janji pelesu yg dia buat kat retis2 tu.... la ni mcm2 syarat dia nak kenakan... teruk betul la....

berhemah 2 lagi wajar dr bersuara lantang......... keberanian n ketegasan perlu dtunjukn dgn diplomasi..nak marah xsalah tp as a presidan yg perlu dhormati, tutur kata kna jaga gak.. baru mereka hormat dgn ikhlas n pe yg nak d capai berjalan dgn baik........