CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ainiz81

Arwah yg balik ke rumah & himpunan kisah seram Borneo

Reply 71# cintajc

Kalau tak silap sy..dekat kota belud tu lah memang area lagend utk benda alah (BB) tu...tp org2 sna tak takut dgn benda alah tu..
kalau tak silap sy jugalah, dekat KB tu lah juga masih ada masyarakat kampung yg mengamalkan atvt bjaga dekat kubur x silap 3 ke 7hri.. mereka jaga kubur tu bagi megelakkan benda alah tu mengganggu mayat yg ada dalam kubur tu..

Tq Momod bg tacang

Reply  cintajc

Kalau tak silap sy..dekat kota belud tu lah memang area lagend utk benda alah (BB ...
fish_ball36 Post at 11-6-2012 13:15

Kiranya kawan sy tu saja nak takut2kan saya kot.sbb tu dia ckp mcm tu..tp sy ni kalau di sana selalu takut.mistik tptnyer...hehehehe tp suka pergi sabah

Reply  ainiz81

Yapp bola api tu balan2...Ada lg 1 jenis tu perakang,tapi yg ni mcm anjing  ...
ailoveusomuch Post at 11-6-2012 12:49

Citer la psl perakang tu. 1st time dgr

perakang tu ape plak...x penah dengar pn....ce cite ce cite

kak ainiz...gambar nda ada ka??hehe..

Follow Us
Reply 186# neez_cookies

gambar tbaru nnti kak balik kg di snap..yg lama blum jumpa..ndak tau mana kak simpan..sabar bha ya..

Post Last Edit by perembes at 11-6-2012 19:12

tengs kepada mod kerana memberi pingat

ada crita psl mayat hidup kembali di kampung aku....... aku blum lahir pun waktu kejadian tu.. tapi crita nih mmg terkenal dan rumah yang mayatnya bangun kembali tu pun masih ada sampai kini... crita tu kata mak aku blaku awal taun 70an

cerita yang disampaikan kepada aku camni... dlu2 ada sorang lelaki kat kg tu mmg kuat... org kata pnh nampak dia angkat 1 kayu balak junjung kat bahu.. imejin je balak tu.. aku rasa terberak darah pun org biasa takkan bisa melakukannya

sehari sblm lelaki tu meninggal.. ada la yang terberbual dengan lelaki tu... lelaki tu kata, kalo aku mati .. mayat aku akan bangun balik.. tak pecaya, korang tgk la nanti..katanya sambil gelak2 ~seramm siot kalo aku yang dengar

dan esoknya dia btl2 'pergi', oleh sebab nak tunggu ahli kurge yang tinggal tempat lain datang mennziarah..... mayat tu di letak di ruang tengah rumah..

tetiba kain yang menutup tu bergerak2.. org crita.. mula2 kuku2 nya memanjang.. mata terbuka ..lepas tu bulu2 kat badan dia memanjang dan akhirnya gg yang memanjang......

org tak brani dah nak berada dekat... sume turun ke bawah... ada bomoh2 yang pandai cuba letakkan cermin di bawah tangan tu kononya utk tak bagi bangun.... tapi mreka surende gak sebab mayat tu matanya masih terbukak dan tubuhnya makin di pnehi bulu   
hanya bomoh dan pawang je yang masih berani berada di ruang tu...yang lain sume dah turun di halaman... masa nih org2 ppuan dan kanak2 tak di benarkan berada disitu... hanya anak2 muda .. para lelaki..pawnag dan bomoh......

tambah dramatik bila mlm tu hujan pun turun diikuti dengan kilat sabung menyabung.. sampai ada pokok kelapa yg di panah.. dan ada tanah2 yang terlubang sebab kilat dan hujan tu

lupa nak crita .. masa tu pawang2 dan bomoh2 dianggap 'pandai' dalam hal2 mistik camni.. maklumlah dedulu mreka anggap golongan ustas ni utk baca doa je, kira di pandang rendah la... masa kejadian nih berlaku pun hanya sorang kota ustas di kg tu... tau2 jela.. agama islam pun agak lewat berkembang di sabah..

berbalik kepada crita ... mayat tu berkeadaan sedemikian selama 7 hari... keadaan fizikal makin membesar, di tumbuhi bulu, kuku2 main panjang .. gg pun makin memanjang..   sume kaum lelaki mmg berjaga jaga la masa tu......  oleh kerana takda 1 pun bomoh dan pawang yang berjaya pulihkan keadaan tu..derang pun pakat2 panggil ustas..

ada la bbrapa org ustas yg datang... masa tu kbnyakn ustas adalah dr semenanjung ( sampai skarang pun ustas dr semananjung masih ramai )

akhirnya ustas tu berjaya pulihkan keadaan dan mayat tu pun btl2 'mati'... rupanya lelaki tu ada membela... tu yg jadi mcm tu  

lepas kejadian tu ... mmg rumah tu takda sapa brani nak duduk wpon ahli kga sendrik sebab gangguan sangat2 kuat..

walupun kisah tu sudah lamaaa sangat berlalu.. time skolah rendah taun 80an... banyak la cikgu2 ppuan bujang baru posting kat skolah... g la menyewa kat situ.. 1 minggu je tahan sebab tidur pun dipindah2kan .. kemuncaknya yg buat derang pindah, bila sorang cikgu pengsan sebab ternampak mata merah menyala sedang tenung dia di sebalik lantai yang berlubang..                        

penyewa silih berganti..yang paling tahan pun 2 minggu je..  lama2 takde org nak sewa dah sebab rumah sewa pun dah banyak.. kg pun dah semakin maju,  sampai skarang rumah tu masih disitu ...tapi dah di penuhi semak belukar.....  siang atao malam tetap cuak la melaluinya...... tp aku pun dah lama la tak lalu jalan ke rumah  tu..

Rate

1

Reply  guaremaja

Ya, masih lagi...kat sini kena hati-hati jgn cakap sebarangan dan...paling pe ...
kazman Post at 10-6-2012 19:55

segama dan sinsuran tu mmg keras sikit... disamping keras... jenayah pun banyak berlaku situ...

tak penah lak dengar kat situ kalo bawa benda berdarah plastik spt di tarik2..

tapi ahli kuarga aku yang mgalami pengalaman mcm nih ada la... bukan di segama atau sinsuran....... tapi ketika melalui jalan2 tertentu ..

kisah 1...

kisah nih taun awal 80an dlu... nih mak crita..masa tu akak aku kawin...... buat simple2 aje... kalo kat sabah nih terutama utk kaum dusun.. kalo kawin, majlis takkan habis selagi masih ada tetamu yang datang.......

jap nanti sambung

Reply  neez_cookies

gambar tbaru nnti kak balik kg di snap..yg lama blum jumpa..ndak tau mana ka ...
ainiz81 Post at 11-6-2012 17:09

ambik pic byk2 ....ehhh biar gempak umah kau nie

Best-best citer le lagi. Hantu parakang dulu pakcik pernah baca dalam buku seram tahun 80-an, hantu sebijik cam cerita Demons kat bawah nuu..

Reply  ladida

beruntunglah dpt tgk dia lagi
ainiz81 Post at 8-6-2012 01:12

Time tu x rasa beruntong sbb takot berpeloh2....tp lepas2 tu baru rasa sgt bertuah dpt jumpa dgn dia....cuma 1st time berhadapan dgn suasana camtue....saya dgn abah sya mmg closed sgt....tu agaknya dia dtg melawat saya buat kali terakhir tp dlm alam yg berlainan * sambil taip sambil nanges nie* rinndduuuu abahku......

Semalam dgn jayanya telah pun mjumpai xternal yg tkandung gambar2 lama kg huby..ainiz share yg mana perlu jek k

Atas ni pic tahun 2004, pengkalan (Jeti Kecil) kat kg..ni la tempat turun naik bot laju..masih teringat mcm mana bunyi beg trolley tu kalau disorong atas jambatan ni.. kat sini kalau malam gelap gelita n seram hoccay! Pasan tak tepi2 tu pokok bakau..kalau mlm kawasan pokok bakau ni ada mngeluarkan bunyi mcm meletup2 gitu..ainiz takut sgt waktu mula2 dtg dulu..

Ni jalan nak ke pengkalan (Jeti Kecil) tahun 2004

Ni pmandangan keadaan pengkalan (Jeti Kecil)  ni skrg, sedih tengok bila tengak keadaan jd gini
dulu2 kat hujung jambatan ni siap kitorang boleh memancing lg.. tp bila dah ada jalan raya jambatan ni tak terjaga dan mereput sendiri Last edited by ainiz81 on 3-6-2013 07:00 PM

Rate

1

Reply 194# ainiz81

terbaikk la ainiz. dapat bayangkan mcmana waktu malam. sunyi sepi dgn pokok2 bakau plak tu. kalau akak la, lari pecut gamaknya...

Reply 159# ainiz81

itulah lepas dari insiden tu x berani sudah gatal2 tangan kutip2 barang2 yg terjumpa dekat mana2
Tapi kawasan rumah lama arwah nenek sy tu memang myeramkan sebab sbelah kiri hutan.. sbelah kanan pula ladang getah..

Huawargh... terkamjat aku jap tadi bila scroll page ni.... adehhhhhhhhhhhhh.....

Apsal la tepek gambar tu tak kasi warning... kusss semangat..

lomah jantong den ni hah....tokojut den nengok gamba antu tuh

Reply 194# ainiz81

kak, jambatan ni xguna dah ke? sekarang dah ada jalan so pengangkutan air dah xguna langsung? xde yg kerja nelayan ke?
   p/s: sori soalan bodoh sket. maklumlah xpernah sampai ke sabah serawak lagi. kat sana kan banyak buaya. akak pernah nampak buaya x kat sungai ni? kot ada mitos pasal buaya ke kat kampung hubby akak. share lah kalau ada

Post Last Edit by ainiz81 at 12-6-2012 15:16

Reply 199# misslivina

skrg dah ada jalan but still ada yg guna bot juga sb bukan semua org kg mampu ada kereta kan..jalan yg buat tu dah siap..n  jambatan besar masih under construction but dah boleh lalu la kereta..jeti ni masih diorang guna sekali sekala..tp jembatan kayu mmg dah rosak mcm dlm gambar ni la..bila dah buat jambatan besar baru penghubung jalan besar n kg (JKR tebang hutan) muncul lak satu port lain buat diorang parking boat memasing kat area jambatan yg under construction tu sendiri...fhm dak nih..aduh pening nak jelaskan..nnti kak balik hujung bulan ni snap pic lah senang..

fuiyooo...kagum kak ..mcm mana miss boleh agak yg kat situ ada boya putih ek? mmg ader pun..jd legend kat situ..nnti kak citer..

**baru2 nih ada kuar paper pasal jambatan yg under construction ni..disebabkan masih proses bina, diorang guna feri buatan bila nak rentas sungai yg hubungkan kg dan jalan besar (sebelum ni guna bot rentasi laut luas sb kg dan jalan utama dipisahkan sungai yg boleh tahan besarnya dan hutan tebal berbukit bukau) dlm paper tu melaporkan feri yg bawa keta lintas sg ni ke jln pecah dan kereta tenggelam dlm sg..sorang wanita dan anaknya ikut tenggelam bsama kereta mati lemas (dah mlm baru jumpa mayat tau)..masa tu jambatan yg under construction ni ditutup  sementara.