CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ainiz81

Arwah yg balik ke rumah & himpunan kisah seram Borneo

kalu pasal arwah balik ke rumah mmg selalu terjadi di sabah...lebih2 lagi kat kg2 yg
kiranya masih mundur...
di kg saya sendiri memang selalu ada citer2 mcm ni...
maklum la blum dimajukan..takde jalan tar, lampu jalan takde, pendek kata kalu
malam menjelma, gelap gulita la kg ni...
kat rumah2 je ada lampu...rumah2 pula berjauhan antara 1 sama lain...masing2 duduk / buat rumah di tanah sendiri..
kita yg duk dekat bandar ni..sampai kul 1 masih online, kalu dkat kg..kul 9 semua orng dah tidur..huhuhu....
saya sendiri pun..memang takut balik kg...kalu balik 1 atau 2 malam je....tu pun
dada sentiasa berdegup kencang kalu malam...hehehe
nasib le mak pak tak kecik ati...paham sgt sebab anaknya sagat2 la penakuttss nyer...hehehe

Rate

1

Reply 101# mini

dulu ainiz pun rasa cmni..tp skrg kg huby tu dah maju..

Sekadar berkongsi...

Org sabah panggil balan2, org s'jung panggil penanggal.. bendanya sama je. Asal kononnya dr ilmu utk cantik. Tapi bila nak meninggal, mmg masalah, unless ilmu tu diturunkan kepada waris seterusnya. Bangsa apa yg famous ngan benda ni tak leh lah nak beritahu, kang ada yg terasa lak. Tapi rasanya if org sabah, mmg tahu bangsa mana yg dimaksudkan.

Dulu sapa2 yg nak beranak dihospital, misi/nurse akan pastikan keluarga dah standby bawa limau dlm wad. Limau tu kira benda yg wajib ada. Tujuannya nak jauhkan balan2 ni lah... Even if nak gi toilet pun kena bawa gak.

Masa saya sarat mengandung anak ke 2, kebetulan jiran sebelah buat kenduri. So saja nak menjenguk/ tunjuk muka kat rumah jiran. Tup2 mak kelamkabut suruh balik. Heran gak, rupanya ada orang(yg ada ilmu balan2) dlm rumah tu. Orang tu kami mmg tak berapa biasa sgt, kira pendatang ke kg kami cuma dia ni mmg pelik. Satu coz leher dia mmg sentiasa tertutup ngan selendang & kedua, if dia jumpa org mengandung, dia mesti akan komen perut org tu cantik membulat sambil senyum2...

Then bila hubby org tu meninggal, 2-3 hari kemudian baru org kg tahu. Dgr cerita mayat dah tak berapa nak sempurna dah. Ada bahagian yg dah kena korek. Tapi tak pasti la betul ke dak coz emak taknak confirm cerita tu.  Saya tak berani nak tanya byk2 kang kena marah lak (takut mengaibkan si mati). Tak lama pas tu, orang tu dah pindah keluar dr kg.

Rate

1

Reply 103# happydot

menarik tul citer happy ni..thnx for sharing ye

penah dgr mak ade citer arwah yg balik ke rumah...tp kan kak TT tu kt semenanjung...leh ke citer kt sini?xkira lah bg ke x,,nk gak citer...

ni tahun dlm 70-an,pakcik D meninggal dunia...pastu mlm ketiga tahlil...tetiba dia balik jenguk kt dapur,habis terabur laa sume periuk belanga...makcik2 yg tlg memasak lari lintang pukang....lauk pauk nk mkn pon terabur...

pastu ada ustaz tengah baca tahlil nmpk sume makcik2 nih lari dia tgk lah kenapa...pastu dia nmpk arwah pakcik D terlompat2 (kan pakai kain kapan) pastu dia baca doa...dia tanya arwah pakcik D nape balik sini...umah ko kan kt sana...

pastu arwah pakcik D jawab dgn sengaunyer 'ancang...ancang' pastu ustaz tuh bace doa...arwah pakcik D tutup mata pastu ada pakcik2 tu angkat tp biar kepala pakcik D ke atas....

sebelum nak pergi ke kubur,ustaz tu ckp kalo sapa2 x maafkan si mati...harap maafkn dia...
pastu g kubur baca doa masukkn balik dia kt dlm lubang kubur pastu ustaz x bagi pandang belakang....ustaz tu ckp arwah pakcik D tuh balik sebab nk minta maaf sbb masa hidup ada alihkn batu sempadan tanah dia...tp yang balik tu bukan lah pakcik D tapi qarin dia

sekian citer saya nih akak TT....jgn marah sy menyibuk kt sini

Rate

1

seramnye cite k.ainiz ni....sy pn takot nk pegi sabah sbb takot terjumpa ngan balan-balan hehehe....sbb waktu kecik2 dulu sy terbace pasal balan2 kt dlm mastika...wahhhh seram kot....tp cite k.ainiz ni mang bez....nk lg nk lg...

Follow Us
my hb cite kt Sabah lepas tanam uri, mlm tu mesti pasang lilin kt tpt tanam uri tu, pastu berjaga 3mlm sbb takut ada makhluk yg korek n makan uri tu....

Dulu pernah tgk x drama pasal mayat balik umah..kejadian tu berlaku kat johor..x silap org jawa..drama tu berdasarkan kisah benar, tapi keluarga arwah dah minta agar drama tu x ditayangkan lagi..lama dah citer tu..masa berry kecik2 (sekrg dah dewasa )..lupa dah tajuk dia..

penah dgr mak ade citer arwah yg balik ke rumah...tp kan kak TT tu kt semenanjung...leh ke citer kt  ...
niniewawaa Post at 8-6-2012 18:36

tak marah la..lagi suka dpt share2 citer

Reply 106# guaremaja

citer kak ni based on true incident..ada lagi satu nnti kak citer..

my hb cite kt Sabah lepas tanam uri, mlm tu mesti pasang lilin kt tpt tanam uri tu, pastu berjaga 3m ...
hellena Post at 8-6-2012 21:22

org jawa pun mcm tu kan? kat board parenting ada tred pasal tanam uri.dorg cite org jawa selalu buat mcm tu.tp pakai pelita.bukan lilin

Reply 111# misslivina

mcm scary lak nak pasang2 lilin bagai..dah mcm kubur kecik lak

Salam tt..hubby saya org sabah jgk. Hubby tt sabah kat mana?

Reply 113# cocoagirl

jawab kat pm leh?

Saya ada pengalaman misteri jgk masa kat sabah ni. Pengalaman ketuk2 pintu pernah saya alami. Serius..betul2 saya dgr. Tp x pasti la org mngacau ke apa. Masa tu dlm pkl 11 mlm lebih. Tgh duduk borak2 dgn mil n adik2 ipar yg lain tiba2 dgr bunyi org ketuk pintu. Waktu tu smua org dgr. Jd saya ni yg x tau apa2 igtkn ada org dtg umah. Jd saya pun intai la melalui tingkap. X de sesapa pun kat luar. Jd saya ni heran jgk. Mil pun ikut sama mengintai tapi yg lain2 mcm x berani je nk tgk. Pastu mil ckp x de apa2 tu mungkin kucing ke apa ke... jadi saya pun biarkn jela. X de la nk pk bkn2 walaupun dlm hati ni tertanya2 la jgk. Tetapi mlm esknya bunyi ketukan pintu tu dgr blk. Waktu yg sama. Saya heran la jgk. Tp buat x tau je. Hampir beberapa mlm jgk saya dgr bunyi ketukan pintu tu. ketukannya x terlalu kuat n x terlalu perlahan. Esknya saya tnya mil bunyi tu. Dia ckp saya ni penakut sgt. Saya mcm terdgr dia tnya adik ipar saya ada org baru meninggalkah. N adik ipar saya ckp ada. Tapi jenazahnya kena dipindahkn. X tau sbb apa. Erkkk...terkejut jgk la. terus rasa semcm jek. Dah la kawasan perkuburan tu dekat je dgn umah. Selang 2 3 buah umah je.

Rate

1

Reply 115# cocoagirl

nape time bunyi ketuk tu tak try bukak pintu tu, mna tau bleh tgk sapa atau apa yg ketuk

Kalau citer pengalaman masa di sabah sesuai ke kat sini?heheheh

X bukak sbb masing2 takut. Saya ni lagi la penakut tapi semangat nk tau ngintai kat tingkap je.

Kalau citer pengalaman masa di sabah sesuai ke kat sini?heheheh
cintajc Post at 9-6-2012 10:49 AM

sesuai....teruskan niat murni anda..

Reply 119# medangmru

rasanya tak seswai kat thtead ni.takde kene mengena ngan arwah baluk umahpon.mb kat thread pengalaman menakutkan kot