CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 6352|Reply: 40

Masalah saya...sangat lah kejam!

Post Last Edit by she at 11-6-2012 14:49

Salam semua,

Ini cerita saya...

Awal bulan Jun yang lepas...kereta saya kancil 850 berusia 12 tahun (masih comel n rare) telah mengalami kemalangan. Sebuah kereta sportage plat-PDN **** telah keluar simpang dan trus memasuki laluan saya di sebalah kanan...maka dek kelajuan yang agak maksima 80km aje...saya telah melanggar bumper kanan belakang kereta si bongok tersebut.

Bila saya bawak p bengkel...bengkel apek tu nak caj 800..saya pun diskas dgn mamat sportage tadi...saya suh dia byr kos baiki n saya bayar kos barang2...tapi mamat tu decline..mentah2 xmo bayar...sedih saya...dah la x ensem..berlagak pulak...mentang2 saya demok mcm miau...so tinggal la saya terkontang kanting tanpa hala tuju.

Selepas berbincang dengan orang perodua...maka saya pun membuat keputusan anta kete tu dibaiki di perodua bandar sunway perai (dekat sunway karnival)...mamat perodua tu pon sembang dengan saya..cakap saya kena bayar betterment 40% dari kos brg2 ganti...okeih saya pon setuju sebab nak claim atas mamat sportage yg dusta tu.

Lepas sebulan..dan kete dah siap...mamat perodua tu kol cakap saya kena byr rm1040 (caj betterment rm640+caj insurans 400)...mak ai!!! mahal nya!! saya sangat la x berpuas ati...saya kol insurans saya lonpac...dia ckp ncd saya zero...lagi skali saya terkejut...macam mana bole jadi camni.

saya pon kol perodua..saya tanya napa claim atas insurans saya (walaupon ada caj 400 sebab kete tu nama mak saya..tp itu x jd masalah pd saya)...mengikut perbincangan asal..saya hanya perlu bayar rm60 kepada runner untuk amik keputusan kes...TETAPI..mamat perodua tu marah saya balik...dia cakap sapa suh saya x dtg anta result kes kt dia...saya terpinga2..saya cakap la...aritu dah kata runner nak p amik...mamat perodua tu cakap runner dia x bole p amik...saya marah dia balik...dah tau x bole p amik..pasaipa x kol habaq kat saya (saya tulis penang sebab dia cakap penang dgn saya)

sekarang ni saya rasa bengang marah tensen ya amat...disebabkan oleh:

pertama: nape caj betterment sampai 640 (rm1040-rm400(insurans)=rm640)
sebab semalam saya p tengok kete...dorg cuma tukar lampu depan sebelah kiri, signal kiri, bumper depan, fender kiri (x pasti tukar ke ketuk) radiator...kondenser ekon x tukar pong.

soalan: betul ke caj alat ganti brg2 tu boleh sampai ke kos rm1k (sebab caj betterment 40% dari harga asal)..klu dorg minta rm640 maknanya harga brg bole cecah rm1k...betul ke...logik ke? konpius saya.

soalan: pernah ke sesape alami masalah macam ni...masalah dengan perodua?

ok sekian terima kasih.
saya yang demok tapi kete rare.

sportage tu mcm ne?
sape cover?

kalau dh antar kat perodua sebis memang standbykan ajer la duit byk2....
ketedarah duit...

klu aku..mmg mamat yg langgar tu klu xpecah kepala..pecah cermin keta..atau kedua2nya sekali..mana satu dia nak..dia langgar pastu bleh plak xnak bayar..sbb tu aku mmg siap2 standby sebatang besi paip kt bawah seat..so klu jadi kes mcmni senang nk gertak,..aku paling angin klu kes mcmni..tt dh kena bodoh ngan mamat bingai tu,..klu kena ngan aku mmg sah2 hancur keta org tu aku kerjakan..alang2 xmau bertanggungjawab kn..so kasi dia rasa plak mcmana keta dia plak kena hancurkn..so pasni tt siap2 simpan besi kt bawah seat tu ye..bukan nk ajar jadi samseng..tp sebagai langkah berjaga2..

klu aku..mmg mamat yg langgar tu klu xpecah kepala..pecah cermin keta..atau kedua2nya sekali..mana s ...
kedurau Post at 11-6-2012 11:23

kedurau..aku memang setuju sgt dgn cara ko ni...

dear tt..

disebabkan tt yg langgar belakang sportage maka kesalahan akan dijatuhkan keatas tt... so kalu tt mintak kat owner sportage suruh bayar mmg xkan die nk bagi plak...patutnye tt kene cover keta sportage n keta rare tt skali..

utk kes dgn org produa plak...tt kene di balai wat report kes...pas2 tgg kes samada menang or kalah...selalunya kalu org belakang yg langgar maksudnya kesalahan akan ditanggung oleh org belakang...so lepas itu pg ambik report kes dr balai terus submit ke produa... produa akan wat calculate diagnosis.

harga alatganti produa sememangnye mahal sesuai dgn ori barangnya...kalu alatganti lama terus ditukar. xde part yg diketuk...and kalu ade ape2 kerosakan minor leh bgtau dgn produa terus...

so mayb owner sportage telah claim atas insurance tt sbb tu bila tt check pcb zero...i2 perkara biasa yg terjadi apabila kita yg melanggar...

Rate

1

Follow Us
kalo pecahkan pale n kete org tu..jd kes lain plk....

tt mai juaikan kete hang kat aku....hehehe

masa wat polis report tu...polis tu cakap mamat sportage tu dah ngaku salah...dia kena kompaun 300 ...cuma dia xmo bayar separuh dari kos repair..dah2 saya jugak kena pow dgn perodua..ni saya tengah ondewei pi perodua..nak fight dgn pengurus dia jap...

tapi nextime kalu saya jupa sportage tu lagi..tobat saya langgar dia..tapi saya p sewa bekho dlu la...

sportage tu mcm ne?
sape cover?
shazana Post at 11-6-2012 10:42

sportage tu calar ja...dia blah camtu jela pas byr kompaun...

klu aku..mmg mamat yg langgar tu klu xpecah kepala..pecah cermin keta..atau kedua2nya sekali..mana s ...
kedurau Post at 11-6-2012 11:23

tu ah...ada ka patut kuar simpang trus masul lane saya...saya ni sket punya pulun pijak pedal brek...kena jugak...mengenangkan saya naik kancil ja..kalau saya naik hilux memang saya belah ja...biar tebalik keta dia

dear tt..

disebabkan tt yg langgar belakang sportage maka kesalahan akan dijatuhkan keatas tt...  ...
niezam_cs Post at 11-6-2012 11:42

tapi owner sportage tu dah ngaku salah kt trapik n da kena kompoun...xkan nk kena claim atas insuran saya..bkn ka ptt sy yg claim ats insuran dia...saya konpius ni...sbb abe trapik tu ckp...wlupon sy lgggr blkg dia...tp dia yg salah sbb keluar simpang dan menghalang laluan saya.

tt mai juaikan kete hang kat aku....hehehe
zulka Post at 11-6-2012 12:30

sayang wooooo...lama dah bela...dari MDM dah jadi JDM

she Post at 11-6-2012 14:35

aku beli dgn tuan2 dia sekali la boleh ka...hehehe

kalo mcm tu, cover memasing pny kete sudah la kan..
sengal punye seportage...ni mst sportage 1st model ni kn?

she Post at 11-6-2012 14:35

jdm tu ape?
hahahaha...jadam ke?

aku beli dgn tuan2 dia sekali la boleh ka...hehehe
zulka Post at 11-6-2012 14:38

saya demok...kancil saya tu menyumpah2 dekat saya..berat..haha

jdm tu ape?
hahahaha...jadam ke?
shazana Post at 11-6-2012 14:40

JDM - japan domestic market

tapi dlu saya ingatkan japan development machine...hohohoho

a ah sportage tu jenis lama...yang tulis sportage besar kt pintu tuh

tadi saya dah p sembang dengan mamat perodua...depa dah jelaskan pasaipa bil spare part mahal...depa cakap sebab radiator tu tukar ori...ok la ok la...malas gaduh

pastu saya tanya napa claim atas saya...dia habaq...depa x bole buat apa sebab tunner dah p amik tapi balai xmo bagi keputusan kes...saya lak konpius...tnya2 rupanya sebab polis tu caj sampai 150 tuk keputusan kes..runner xmo amik ah...sbb mula2 dia mintak kt saya cuma 60...

nanti saya hapdet lg cerita seterusnya..

saya demok...kancil saya tu menyumpah2 dekat saya..berat..haha
she Post at 11-6-2012 14:44

saya suke yg demok2... , org kata sedap peluk...penuh...