CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: moribb

Punca utama kenapa anda benci pada UMNO ?

mdalipunte posted on 15-4-2013 01:18 PM
Aku benci UMNO sebab ia bagi project untuk corporate milik aku  hanya sebesar RM 500 M ... padahal a ...

bosa projek ko dapek tuu banngg

kittycomel posted on 15-4-2013 09:38 PM
jgn ske ber"kalau".

try dulu.

politik try try ni politik tak matang......kedudukan kerajaan jangan main try try wei........timbang tara yg terbaik, cari kelebihan dan kekurangan, kemudian pilih......lepas tu baiki apa apa yg kurang (tak kira siapa menang).....siappun menang mesti ada kekurangan ........

lantanao8 posted on 18-4-2013 08:48 AM
politik try try ni politik tak matang......kedudukan kerajaan jangan main try try wei........timba ...

4tahun jer. pejam celik mata da 4 tahun. tngok kt sngor , best kot dok bwh pentadbiran CEO Khalid. bkn mcm masa kher toyol dulu tu.

kalo ok , sambung lg 4 tahun. kalo tak ok , tukar lg sekali.

kittycomel posted on 18-4-2013 09:47 AM
4tahun jer. pejam celik mata da 4 tahun. tngok kt sngor , best kot dok bwh pentadbiran CEO Khalid. ...

apa yg bestnya ?......

lantanao8 posted on 18-4-2013 09:51 AM
apa yg bestnya ?......

tanye ler org selangor ! jgn asek tengok tivi3. Sesekali tngok gak tv lain.
http://www.youtube.com/watch?v=yh_l6eqI_UM

http://www.youtube.com/watch?v=_ShDx442V8g

http://www.youtube.com/watch?v=xr85BsBvVKY

yg tak bestnye jumlah pengundi baru naik mendadak kt selangor jer la....takut undi pati-blue-ic yg decide saper MB selangor jer laaaaa.

menggunakan kaedah orang munafik untuk menyerang musuh politik

Follow Us
rakyat sayang che det

nak vote sume npe xleh

zaiha posted on 19-4-2013 08:46 AM
nak vote sume npe xleh

dah upgrade, boleh vote 3 punca kepada umno dibenci

Ambe tetap sokong pakatan....dah muak dgn umno.....yg konon nya pembela melayu

jom sokong abe jib jadi pembangkang

Dulu saya begitu bangga dengan kepimpinan Tun MAhathir kerana dibawah kepimpinan Tun.. rakyat yang berpendapatan sederhana dan rendah diutamakan. Kalau masa Tun membentangkan belanjawan negara saya pasti kebanyakkan akan tunggu sebab ada jerk berita yang gembira dia umumkan. Kalau time belanjawan orang kata Tun tak kacau rakyat yang berpendapatan rendah dan sederhana ni.

Paling busuk pun tiap2 tahun harga rokok naik. Itu memang baik. Tapi bila kepimpinan negara dibawan Najib... kebanyakkan keistimewaan yang kita nak dengar dah tak de lagi. Banyak perkara yang diumumkan lebih kepada syarikat yang besar.. kukuh dan stabil. Subsidi ditarik sedikit demi sedikit.

Jangan kata rakyat terlalu bergantung pada subsidi dan bantuan kerajaan. Sememangnya kerajaan membantu rakyat. Sebab itu kita pilih mereka untuk mentadbir negara. Sebab itu hakikatnya ramai yang beralih arah kepada parti lain sebab kecewa dengan kepimpinan Najib yang agak tidak relevan. Yang banyak menyokong Bn sekarang pada saya hanyalah mereka yang ada kepentingan. Ahli politik.. mereka yang berkepentingan dengan Bn. Jika BN diberi mandat sekali lagi... Najib khususnya perlu belajar dari kesilapan yang ada.

Tak usah campur adukkan urusan pentadbiran negara dan keluarga. Isteri kepada najib perlu belajar hakikat yang hasil kerajaan bukan milik najib. Ikut cara Tun Mahathir mentadbir negara. Kalau ikut cara Tun mentadbir negara saya pasti kepimpinan Najib akan menjadi kebanggaan rakyat. Tapi kalau persia-siakan peluang yang diberi rakyat.... faham-faham je lar.... Ni pun kita tengok ler.. siapa yang dapat mandat untuk mentadbir negara. Last edited by huji on 22-4-2013 03:02 PM

Setuju dgn Huji....namun apa yang dilihat sekarang kedua dua Parti pun mempunyai agenda tersendiri kata nak menolong masyarakat pendapatan rendah hakikatnya tidak!!! Aku rakyat selangor anak jati selangor berkelas sederhana apa yang aku dapat......anak aku anak  selangor konon masuk IPTA dapat bantuan....tak kira lah kena bayar balik pun tak apa sebab utuk permulaan memang susah...turun naik pejabat PKR/DAP tapi hampas.....janji tinggal janji...

Nak jumpa tok wakil pun susah....mana dia keadilannya....telepon memanjang tiada , ada mesyuarat....mana keadilannya...sama lah masa dengan BN dulu so...mana perubahan yang di gembar gembor kan...selangor negara kaya tapi apa yang kami dapat...mana kekayaan selangor janji nak bantu warga yang memerlukan...tolong lah..jgn mempersendakan kami....

Dua dua aku kecewa...di mana nak mengadu... aku ttp di takuk yang sama ..BN ke PR ke...sama aje...semua ada agenda tersendiri....

entahlah...

lib_d_Taiping posted on 22-4-2013 02:23 PM
Setuju dgn Huji....namun apa yang dilihat sekarang kedua dua Parti pun mempunyai agenda tersendiri k ...

Masuk IPTA buat masa ni memang tak akan dapat percuma sebab PR belum mentadbir negara. Kaya bagaimanapun Selangor...kuasa Kerajaan negeri takkan sama dengan kuasa kerajaan pusat.Mereka merancang sekiranya mentadbir negara..mereka akan beri pendidikan percuma kepada pelajar. Wallahualam.

Ntah lah.. tapi sebagai rakyat biasa... dalam fikiran saya ... Kerajaan yang saya pilih adalah untuk menjauhkan diri dan keluarga dari kesempitan hidup. Walaupun tak lah dari golongan yang melarat.. tapi sekurang-kurangnya bebanan hidup dapat dikurangkan. Bukan nak bergantung sepenuhnya dari Kerajaan.. tapi orang kata merasa sikit2 hasil negara sudahlah. Jangan tak merasa langsung. heheheh

Ni semua pendapat saya tau... tak moh gaduh2 hek... takutttt....

Last edited by huji on 22-4-2013 03:20 PM

kittycomel posted on 18-4-2013 10:41 AM
tanye ler org selangor ! jgn asek tengok tivi3. Sesekali tngok gak tv lain.
http://www.youtube.c ...

saya duduk selangor dan saya bersetuju lagi bagus kepimpinan sekarang daripada masa khir toyo. kesian pulak kepada yang masih di bawah kepimpinan umno/mca/mic.

ramura posted on 22-4-2013 04:01 PM
saya duduk selangor dan saya bersetuju lagi bagus kepimpinan sekarang daripada masa khir toyo. kes ...

Mereka khianat amanah ya telah diberi rakyat selama ini

lib_d_Taiping posted on 22-4-2013 02:23 PM
Setuju dgn Huji....namun apa yang dilihat sekarang kedua dua Parti pun mempunyai agenda tersendiri k ...

bg dulu pusat ke pakatan rakyat selama satu penggal , then baru bioleh ckp byk2 ttg pemerintahan pakatan rakyat.

selagi bn dok kt putrajaya , pakatan rakyat tersekat nk buat apa2 yg di rancang utk rakyat.

wakaka_eh posted on 15-4-2013 09:46 AM
sebenarnya sape sape yg berkuasa mesti akan salah guna punya. takyah cakap la pembangkang tu alim. n ...

yg berkuasa selama 55 tahun ni amno dan bn. So maknanye , ko ngaku lah kan yg amno/bn mmg ade salah guna kuasa ? thats why kita kena tukar govt yg ada skrg. 4 tahun jer kan?