CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Luckman

Senang sangat ker Nak buka Hijab atau dapat Bunian?

Reply 40# misslivina

Kita nie makhluk yang mulia kene ada perasaan berani sikit. Bukan cakap besar, saya hanya ingatkan ayat yang allah turunkan tu jer. Walaupun amal ibadat goyang sana sini, tapi ingatan tetap pada yang satu. Ntahlah, saya namapak, saya buat derk jer...x kuasa nak layan.....

Reply 1# Luckman

ikut orang..yer senang...sbb sy antara tergolong orang yg senang kena..ustaz smpai marah asik kena ganggu dengan puak2 tuh..ustaz kata saya lemah semangat..tp sy pon smpai skrg tak phm kenapa kate sy lemah semangat..sbb sy setakat ni tenang jer bila jumpa..tp ade org kate lemah semangat bukan masud takut..tp semangat sy lemah sng kena gangguan

mmg nampak mata kasar..tp bila org suruh explain mcamane bentuk n muka..susah nk explain..sbb dier mcm benda yg lain..mcamane yer nak kate....dier mmg lain la dr bende2 lain..nak kate bayang2 pon tak..mcm separa legap gituh..

Ramai jugak perawat bukak hijap pesakit untuk tengok jin dan tangkap jin tu, biasanya yg depa dapat lihat cuma jin tahap rendah seperti hantu dan dewa

Bukak hijap tu juga adalah guna jin, dimasukkan jin yg lagi tinggi(biasanya ifrit@jin islam) ketubuh pesakit... terutama jin tu akan duduk kat kelopak mata....

Kalau nak jin tu menetap ditubuh, suruh perawat yg leh buat gitu untuk bukakan hijap tu... maka kekallah jin tu ditubuhhantukiller Post at 25-6-2012 12:25

erm..boleh x kalau saya nk tanya..
buka hijab guna jin maksudnya macam mana???

seroja23 Post at 27-6-2012 10:10

err aku pn nk tumpang tnya..maaflah klu pertanyaan ni mcm bodo..tp serius aku mmg xtau pasal benda2 ni..klu bleh nk gk timba ilmu pada yg pakar..so aku pn nk tnya,,hijab ni apa ye?..serius n aku mnta maaf sekali lgi klu soalan ni mcm bodo ye..tp mmg nk tau gk ni..harap ade sahabat2 forum ni leh terang kn dgn secara detail apa maksud sebenar hijab ni..tq..

err aku pn nk tumpang tnya..maaflah klu pertanyaan ni mcm bodo..tp serius aku mmg xtau pasal benda ...
kedurau Post at 27-6-2012 10:29

hehehe...iol pn x brp nk phm hijab tu ape..
tp bg iol yg x brp phm ni la kan ianya spt kite blh nmpk benda yg org len xnmpk tp bkn dgn mata kasar la...so bg iol tu maybe terbukak hijab...mcm iol yg x prnh nmpk ape2 neh maybe namanya belom terbuka hijab...

cuma skng nk phm mksd buka hijab guna jin ni jeh...1st time dgr kot..

Follow Us
Yg aku musykilnya kita ni makhluk mulia lebh dr jin. tp nape kuasa diorg lg power? kita xleh tgk diorg tp diorg leh tgk kita. diorg bleh menyerupai mcm2 makhluk lain kita xbleh. diorg leh rasuk manusia tp kita xbleh rasuk diorg. achaner tu?

Reply  Luckman

Macam ni lah...kalau kita ada kereta mewah.kita akan rasa diri kita hebat d ...
dani_5353 Post at 25-6-2012 23:50

bila orang yang boleh kawan dengan jin ni dia akan cita kat orang yang dia kawan dengan jin.dan orang akan anggap dia hebat...dan bila dah orang anggap dia hebat mula lah dia riak dan bongkak

betul tu..esok masa time nak mati/nazak, baru dia tahu langit tu tinggi ke rendah
azabbbb wooo time nazak bg org yg ada saka ni

Yg aku musykilnya kita ni makhluk mulia lebh dr jin. tp nape kuasa diorg lg power? kita xleh tgk dio ...
din_atos Post at 27-6-2012 11:14

aku pun musykil mcm ko jugak
sbb, aku tgk org2 melayu ni slalu jah 'tunduk' pd org bunian
cth : kalo bunian culik anak dia, (ghaib ke alam bunian), pastu bunian tu takmo kembalikan anak tu alam dunia realiti
persoalannya, apsal bunian ni fefeling over the top drpd manusia?
bukankah manusia yg dilantik jd khalifah di muka bumi nih
ada sapa2 bleh tolong explain part nih???
mohon pencerahan pls

xyah la nk tgk dieorg tu....huhu...byk lg bende lain boleh tgk....hehehe...

seroja23 Post at 27-6-2012 10:10

Manusia ni memang Allah dah bagi dari awal ada tabir yg menghalang dari disingkap untuk melihat benda benda yg tak nyata(ghaib), dah sempurna sangat manusia ni Allah ciptakan.

Tapi banyak juga manusia ni nakkan kelainan atau kononnya kelebihan seperti kebal, boleh tembus pandang alam ghaib, leh tau isi hati orang dsb...

Lalu diciptalah amalan amalan atau ritual ritual tertentu untuk mencapai hajat tersebut. Contohnya jika nak terbuka hijab, ada lah yg telah beramal sesuatu amalan tertentu dan ternyata berkesan amalannya tu iaitu terbuka hijab... salah satunya menjadikan kalimah 'Ya alimal ghoibi was shahadah' beribu ribu kali setiap hari bukan kerana nak memuji Allah, tetapi nakkan melihat bende ghaib tu... dan tanpa diduga kehebatan yg didapati tersebut hanyalah akibat pertolongan jin jin juga yg memasuki dan mendiami mata dan hati(qarin)..

Tu yg beramal la...

Bagi perawat yg boleh buka hijap pula, perawat akan membaca ayat ayat tertentu yg telah dikhaskan untuk membuka hijap, lalu dibacakan pada pesakit agar pesakit dapat melihat bende ghaib tu, lalu ternampaklah pesakit akan hantu hantu disekelilingnya.... yg sebenarnya ialah jin jin yg telah menguasai mata dan hati pesakit tu... Hanya jin nampak jin. Biasanya perawat yg mampu melakukan perkara sebegini sentiasa dibantu jin jin(islam @ ifrit) tanpa disedari...

Bagaimanapun perawat ini tidak akan mampu membuka hijab pada semua pesakitnya, hanya sebahagian sahaja iaitu yg lemah, bagi yg kuat iaitu pesakit yg jin tak dapat menguasai mata dan hatinya, perawat itu tak juga dapat membuka hijabnya walau apa cara sekalipun...

Assalam..
nk share pengalaman masa kecil..zaman kanak ribena sekitar tahun 70-an (umur dlm 6-7 thn).  1st time nampak jin (jin kafir lah rasanya.. tak sedap sebut hantu)

Saya tinggal di quarters.  zaman kanak2 sgt riang ria sampai terlupa nk balik rumah (saya perangai masa tu tak mcm budak pompuan langsung)..hari dah remang senja..kami ber 5 kalau tak silap la.. oleh kerana salah sorang ni dh bukak mulut "weii mak aku kata jgn  balik lambat..klu balik senja nnti dia rotan ngan kayu"  sorang lagi sambung.."mak aku pun garang..kena rotan gak"..
habis semua pun dh takut nk balik ..takut kena rotan.. ada plak yg suggest "kita berdiri jer kat sini sampai gelap sikit..nnti mak kita tak nampak la kita" dlm dok berdiskusi tu.. berdiskusi ni kat tengah2 padang org berkawat tu..

Tiba2 ada yg bersuara "wei ..badul (hee he hentam jer nama..dh lupa la nama dia..quarters ni bekas pejabat org british dulu..dijadikan rumah kelamin)
"we..badul apasal mak kau turun umah ikut tingkap..apasal mak kau nmpk pelik"
badul jawab.."a'a la apasal mak aku pelik sgt..mak aku mana pernah buat mcm tu.."

Pas tu 'benda' tu gi panjat plak tingkat jiran sebelah rumah nk masuk ikut tingkap gak..
cara dia memanjat tu cam beruk pun ada tapi siap la berpakaian lengkap baju dan bersarung batik (nasib baik benda tu tak memandang kat kami..membelakangkan kami..gaya ala2 spider man)

So salah sorang yg terbuka hijap ni pun ckp la.."ehh mak kau teruk nyer gi panjat rumah org plak..curi2 masuk umah org..eee teruk..ikut tingkap plak tu"
saya cuma tambah "a'a la mak kau la..dia buat apa ni"
Badul yg turut terbuka hijap ni pun kata "ehh bukan mak aku la tu..mak aku tak buat perangai mcm tu..mak aku mana suka lepas rambut merebang mcm tu..dia selalu ikat rambut dia elok2 la" si badul ni backing la mak dia.. habis perangai tak senonoh dok turun naik tingkap mcm beruk..

Yg bestnyer sorang kawan menyampuk kata "ehh hang pa ni..aku tak nampak apa2 pun..mana mak bedul.aku tak nampak apa2 pun..aku tak nmpk pun mak bedul"
kitaorg yg nampak ni beria2 tunjuk kat dia..still dia ckp tak nampak

Pastu kami tanya budak yg ke 5 ni..dari mula dok diam (takut kot).. dia pun kata dia tak nmpak apa2..siap bersumpah2 tak nampak apa2 mereka berdua ni..

lepas tu budak yg tak nmpk ni kata .. "jgan2 ni hantu..kalau manusia tak kan ada yg nampak ada yg tak nampak.. mak aku kata klu mcm ni hantu..sbb tu dia kata kena balik sebelum senja"

Habis semua pun bertempiaran balik umah masing2..dh tak takut rotan mak dah.. heehe

Itu lah kali pertama dlm hidup nampak jin real punya..mcm nampak org..very clear..

Sekarang tak mcm tu..klu nmpk pun seperti di sebalik lapisan kelambu yg nipis.. (but still nmpk la)

Tapi tak perlu la taksub ngan benda2 ni..kalau ternmpk pun kata lah "subhanallah" maha suci Allah..kerana Allah memerintah sekelian alam..dan katakan aku berlindung dgn Allah dari syaitan yg di rejam kalau jin kafir dia lari la..

Jin kafir ni kalau sensorang tak jadi jahat sgt..tapi kalau dia join-venture ngan manusia perangai mcm syaitan..jadi super syaitan la..heehe

Tapi smlm saya gi course first aider lagi seram tau.. lebih seram tengok mat rempit yg remuk tulang tangan dengan tulang peha terjojol keluar dari badan pastu berdarah2..eeeee lebih seram dari tengok hantu.. rasanya kalau nk rescue dia...aku pengsan dulu...  

Yg aku musykilnya kita ni makhluk mulia lebh dr jin. tp nape kuasa diorg lg power? kita xleh tgk dio ...
din_atos Post at 27-6-2012 11:14

jawapannya mudah: sebab allah maha berkuasa. dia cipta setiap makhluk ada kelebihan masing2. tak mustahil kan? sbb xde yg mustahil bagi Allah. kat dunia ni jin nampak kita tp kita xnampak jin. kat syurga nanti lain pulak halnya.......

Reply 53# misslivina

tak da yang mustahil disisi Allah tapi benda mencarik adat itu semua asalnya dari jin...

ini bukan pendapat saya tapi ada orang kata macam tu heheheeh

Reply  misslivina

tak da yang mustahil disisi Allah tapi benda mencarik adat itu semua asal ...
Darklord Post at 27-6-2012 13:06

sori apa maksud benda mencarik adat tu ye? maaf xfaham....

Reply 55# misslivina

perkataan pinjam dari tuan Ariapersanta mencarik adat ialah sesuatu yang diluar dari adat kebiasaannya atau keluar dari logik akal.
sebagai contoh boleh berjalan kaki dari JB ke Arau dalam masa 10 minit ...
contoh arrr

Reply  misslivina

perkataan pinjam dari tuan Ariapersanta mencarik adat ialah sesuatu yang  ...
Darklord Post at 27-6-2012 13:16

oh gitu maksudnya..... kalo pasal kebolehan manusia yg mustahil mcm dari jb ke arau dlm masa 10 minit tu no komen la sbb xde ilmu pasal tu. tapi ada dua kemungkinan, pertama agaknya memang org tu pakai jin & yg kedua mungkin org tu ahli sufi? xtaulah.....kemungkinan je. ckp pasal jalan jauh dlm masa singkat ni, teringat peristiwa isra mikraj. tapi itu berlaku pada nabi,xboleh disamakan dgn kita manusia biasa.    teringin jugak nak kenal org2 yg ada kebolehan luar biasa mcm tu. nak tgk mcm mana perwatakan org tu.....& nak tau apa keistimewaan dia

Reply 57# misslivina

sebab tu saya cakap tadi ... perkara diluar logik akal orang akan kata jin ... asal tak logik saja jin ....kalau orang betul berakal yang kata "tiada yang mustahil disisi Allah " maka dia akan kata semua itu kekuasaan Allah
soalan nya adakah Jin lebih hebat dari Allah?
Atau tidak tertakluk pada Kudrat Allah ?

Reply  misslivina

sebab tu saya cakap tadi ... perkara diluar logik akal orang akan kata jin ... ...
Darklord Post at 27-6-2012 14:00

kalau miss, miss akan tgk dulu mcm mana perwatakan org yg ada kebolehan luar biasa tu. cth la mcm david copperfield, memang sah2 la kita akan beranggapan yg dia pakai jin.sama mcm david blain. tapi kalau org tu kita tgk warak, zuhud pendek kata org2 baik mcm arwah tok kenali..... xkan kita nak kata pakai jin pulak? itu pendapat peribadi miss. x semestinya betul. apa la sangat kekuatan jin kalau nak dibandingkan dgn kekuasaan Allah. jin tu pun Allah yg cipta. takkan boleh lawan tokey plak kan? cuma satu je masalahnya..... manusia biasa yg tak berilmu mcm miss xboleh nak bezakan kebolehan seseorang tu memang datang dari Allah atau atas bantuan jin. even perawat2 pun miss xboleh bezakan kalau pakai jin ke tak.....

Reply 59# misslivina

kalau orang tengok saya tentu orang cakap saya black magician ...dark wizard