CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: grrl_friday

Dah bertunang, tapi ada perasaan kat orang lain.

TT kne faham..pernah tgk crite aryana mikhail x?
tagline dia "kdg2 jodoh mendahului cinta sejati"..so samelah mcm kes u ni..u kne tabah..pilihla mne yg baek slagi x nikah nie..jgn menyesal plak di kemudian hari..bru kenal seseorg tue xsmestynye kita bleh tau smua sikap dia dalam mse beberape bulan klau nk dbandingkan dgn tunang u yg dah bertahun2 kenal 2..I tau mcm mane rsenye rse bile kita cuba cinta seseorg xpi xleh..so, u seharusnya lepaskan dia awl2..tapi nie knape setelah lame dan sampai bertunang baru u nk ragu2 adakah dia jodoh u ke x...kesian la dia...apa plak kate mak ayh dia nanty..u akan hancurkan hati ramai org klau tersilap pilih..so I hope you cba buat solat sunat istikharah dan jgn nanges2 kerna menangis x slesaikan masalah..mintak petunjuk Allah s.w.t itu lebih baik..Dia Maha Mengetahui segala-galanya

Rate

1

soal hati dan perasaan tak boleh maen2..choose the people who will make you happy and you will not be burden by him at the same time...all the best for you

Tt,pm aku ye..nak mtk tlfn tng ko.aku nak kenalkn dia dgn girl yg manis, baik,suci,setia dan jujur pd pndgn mata aku.insyaAllah aku yakin 'bakal bekas tng' ko pun stuju bila aku arange dia dgn gadis tu.

Harap tt jgn jadikn kekasih gelap sbg tman je..suruh dia msuk meminang tt jika dia bnr2 syg tt.

Apapun tahniah la melukakan hati lelaki ye..nasihat ikhlas dr seorg lelaki juga.:-)

Apapun tahniah la melukakan hati lelaki ye..nasihat ikhlas dr seorg lelaki juga.:-)goto=findpost&pid=49451979&ptid=659522][/url]

sebenar me suka kisah TT ni, sebab kalau baca kat forum cari ni bebalik kes lelaki lukakan hati perempuan,
ni sebaliknya

apa apa pun harap TT happy dengan pilihan dibuat dan tak menyesal.

pada sesetengah comment, thanks for the advice, saya dah nekad dah nak terus terang dengan tunang saya tentang perasaan saya. takde guna saya kahwin dengan dia kalau dalam hati asyik fikirkan orang lain.

kebanyakan korang dok bashing saya cakap macam saya dah buat benda tak senonoh pulak dengan lelaki baru ni. we're not even together. just happens to have feelings for each other. and saya takleh control kalau dah suka kat dia.

korang tak layak cakap apa yang saya lalui ngan tunang saya tu tak logik. sebab korang tak lalui apa saya rasa. tak semua bertuah macam korang dapat hidup ngn orang yang korang truly cinta. saya ada sebab sendiri tak leh pisah ngan dia. sebab saya tak sampai hati. i dont care korang tak caya ke apa, and anggap saya ni mata duitan stay dengan dia sebab duit ja macam yang some of you assumed or anggap saya suka permainkan orang. you guys don't know shit about me, or what i do for living. so stop making your own assumption.

saya rasa dah cerita sejujurnya masa buka thread ni, cos saya honestly nak kan advice yang boleh tolong saya decide apa patut buat. saya pun tak letak gambar sebenar or nama sebenar, so rasanya saya tak perlu nak pura-pura baik untuk dapat simpati korang? saya memang rasa bersalah and malu dengan diri saya and saya tak perlu korang tambah beban masalah saya dengan cakap saya ni teruk and mcm2 lagi yang korang assume.

lepas baca sesetengah reply, sedikit sebanyak bantu saya untuk buat keputusan ni. selama ni stay dengan dia sebab nak jaga hati semua orang, cuma he happens to be a really good guy, which makes me the bad one lah kan. kalau boleh memang saya nak kahwin dengan dia, and happykan dia. tapi saya tak mampu buat suma tu.

and saya tak kisah kalau takde future dengan lelaki baru ni. saya pun tak sure dia boleh sayang and jaga saya macam tunang saya. saya bukan nak tinggalkan tunang saya 100% sebab dia. cuma kuat dlm hati saya nak kenal dia lebih dekat and saya tk mampu buat semua tu kalau masih bertunang.

so i guess this thread ends here. thanks pada yang membantu. assalamualaikum.

Reply 185# grrl_friday

Kakak harap adik temui kegembiraaan yang adik cari

Tapi tak perlulah condemn orang lain. Mengundang doa negatif sahaja

Kesian soon-to-be ex tunang adik. Salah dia hanya mencintai seseorang dengan ikhlas.

Follow Us
pada sesetengah comment, thanks for the advice, saya dah nekad dah nak terus terang dengan tunang sa ...
grrl_friday Post at 30-6-2012 03:50

well.. aku rasa aku paham pe ko rasa.. mybe now, ko rasa tertekan.. sbb orang dlm benang ni dok bashing ko.. heheh..
aku tak bash ko.. and in fact, ada kisah kawan aku exactly like you.. and the worst case scenario.. her father is an employee to bapak tunang dia.. can you imagine how difficult it is? kalo dia putus, bapak dia hilang kerja and rumah kene amik balik?

aku pernah tnye dia.. "akak tak suka ke encik tunang akak? dia ensem, baik gile...".. kawan aku tu jawab "ntah la.. akak tak cinta.. akak ada suka kawan akak.. and, kami suka sama suka.. tapi akak da tunang"..

sebijik cerita ko ngn dia.. aku bila baca masalah ko.. aku teringat balik kat kawan aku tu.. and you know what.. da nak kawin dalam setahun or 6 bulan (tak ingat).. kawan aku tu minta putus and pulangkan cincin.. lelaki tu separuh gila and akak tu lari bawa diri ke key-el..

and now, aku tak dengar cerita pasal dia.. but i know, she is happy.. o ye.. lelaki yg suka dia tu rupa-rupanya dah kawin.. hehe.. part tu mmg tak best la.. but, yg penting, she is happy compare to previous life dia..

aku doakan ko pilih yg terbaik dalam hidup ko.. Allah ada jawapannya.. kita sbg orang Islam, istikarah laaaa ye..

jgn marah2 or kucik2 hati.. be yourself.. kuatkan diri.. kalo tunang ko tu ada Iman, dia akan tabah and start fresh...

Rate

1

smg bahagia dgn pilihan hati.

Reply 185# grrl_friday

aku mintak ko keja tempat lain....dlm masa jauh tu ko akan rasa sendiri pentingnya dia dia sisi...bru ko rasa hati dah jatuh hati kat tunang...ko klau keja skali ko akan rasa mcm mber ja...lpas ko duk jauh bru ko rasa......jgn la hncur hati org...kita xtau ni munkin hari dia..ari kita plak kita blom tahu...

aku vote tunang hg..psai 6 tahun dia setia..

harap pas putus tunang nti..si lelaki tak terlalu kecewa..dan dia tak berubah jd gay

ok dah bole tutup kes...next....hehehe

ok dah bole tutup kes...next....hehehe
none88 Post at 30-6-2012 16:23

kes terbaru 6 bulan berikutnya :

" aku menyesal buang tunang dan direject kekasih gelap.sila bantu ! "

kes terbaru 6 bulan berikutnya :

" aku menyesal buang tunang dan direject kekasih gelap ...
popiarangup Post at 30-6-2012 02:30 AM

oklah bandingkan cam ''menyesal saya pilih tunang ini, rupanya lepas 6 bulan kahwin,
dia ada gf baru''

so nk tutup thread ke

Better ko pilih yg terbaik buat diri ko...jgn dgr kata org tp  dgr kata hati...
mgkin pedih rsa mula2 utk mana2 pihak tp mgkin itu jalan yg terbaik...
klu ko rase pemuda yg ke-2 tu terbaik buat ko, pilih la dia...klu ko rase masih sayang pd
tunang ko, teruskan hubungan ini...lebih baik ko ambik keputusan sblum korg berkahwin..
sekurg2nye ko xdiletakkan dlm kategori wanita nusyuz....fikir2kan dan renung2kan..

Reply 90# DCrystal
ko keje mane??
mbe tuh xpasti ler..sbb org kt cari ni majoriti aku mmg xpnh jmpe

oklah bandingkan cam ''menyesal saya pilih tunang ini, rupanya lepas 6 bulan kahwin,
dia ada gf ...
faraway1 Post at 30-6-2012 19:45

ok la tu jugak dari TT cakap" menyesal pilih tunang ini, ingatkan membosankan masa kawan, couple dan tunang je. Rupanya, MAIN  pun membosankan jugak "

cinta memang x boleh dipakse..hidup masing2 so masing2 tentukan la ye

mod,

kes dah settle...tolong tutup tred ni sebelum makcik2 terus merapu melucah tak ingat....

Assalamualaikum semua,

Actually saya sangat desperate nak share problem saya ni. Saya create acco ...
grrl_friday Post at 27-6-2012 03:45

As Salam TT...kesian kena lahar dek forumer sekelian.....tp dah TT curang..nak tak nak kena tadah telinga je la.....tp mmg ada betul apa yg diorg cakap....dan TT pun pentingkan perasaan cinta TT kan....tunang ngan A...cintakan B....masalah nya...pesal B muncul lewat sgt...dah tunang dengan A baru B muncul...dan kalau B tak muncul...TT takkan dalam dilema ni kan....TT akan terus tunang dan nikah dgn A....

ni kes yg sama dgn sebelum ni....seorg forumer dlm dilema jugak....lelaki A ni rajin dan setia membantu dia hingga abis belajar....bila dah keje..dia jumpa lelaki B....dan terjatuh cinta ngan lelaki B....dia pun nak tinggalkan A..walau A dah byk berkorban untuk dia...didunia ni mmg tak fair kan...org dah berbuat baik....tuba gak dibalas....alasan nya sbb tak cinta....so cinta ni mmg penting sgt kahhh...suatu perasaan yg mengujakan....org sanggup wat apa saja untuk dptkan cinta...dan cinta sebenarnya cukup abstrak...tak leh nak nampak dan tak leh nak cipta....

org yg dah jatuh cinta..sanggup wat apa saja...no wonder org cakap cinta tu buta...tuh yg byk kes..buang bayi...sbb cinta la tuh...dan ada yg sanggup bunuh org pun sbb cinta la...suatu yg indah tp amat merbahaya kalau cinta tuh hanya bertepuk sebelah tangan...tapi cinta pun tak berkekalan...cinta boleh ilang..dan beralih arah...

demi cinta..seorg pompuan sanggup di pukul..didera...di..dot dot...dan etc.etc la...tp berbaloi kah...??? demi untuk perasaan yg secebis tp indah itu.....berbaloi kot.kan..

kekadang cinta ni cuma fatamorgana jek....sekejap jek...pas tuh ilang...cam ne nak pastikan cinta TT dan lelaki B ni asli..??

dan boleh kah TT citer...apa kelebihan lelaki B berbanding lelaki A....hingga TT mudah sgt jatuh cinta ngan B..??...mungkinkah sbb rupa..??  mungkinkah sebab ayat2 manis..??...rupa dan ayat2 manis ni..mmg org yg tertentu jek dpt...kelebihan yg Allah beri bukan kepada semua org....dan kebaikan...semua org mampu buat baik..cuma nak tak nak je....

so pendapat aku.....lelaki A iaitu tunang TT tak pandai memikat hati TT dgn kata2...dan mungkin jugak tak ensem mengikut citarasa TT...cuma yg dia mampu buat ...melakukan segala yg terbaik untuk TT....tp ternyata tak cukup untuk TT...

so....ingatla TT....cinta tuh...boleh lahir..boleh berubah....so fikir la..betul2...berbaloikah pengorbanan TT..sure kalau putus tunang....keluarga TT pun akan rasa malu....mudah ke nanti utk keluarga TT untuk menerima B yg telah memalukan mereka..??..

apa2 pun cari la..Cinta Allah.....cinta sesama manusia ni..hanya sementara...leh ilang dalam sekelip mata jek...As salam

Rate

1