CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: grrl_friday

Dah bertunang, tapi ada perasaan kat orang lain.

Assalamualaikum semua,

Actually saya sangat desperate nak share problem saya ni. Saya create acco ...
grrl_friday Post at 27-6-2012 03:45

As Salam TT...kesian kena lahar dek forumer sekelian.....tp dah TT curang..nak tak nak kena tadah telinga je la.....tp mmg ada betul apa yg diorg cakap....dan TT pun pentingkan perasaan cinta TT kan....tunang ngan A...cintakan B....masalah nya...pesal B muncul lewat sgt...dah tunang dengan A baru B muncul...dan kalau B tak muncul...TT takkan dalam dilema ni kan....TT akan terus tunang dan nikah dgn A....

ni kes yg sama dgn sebelum ni....seorg forumer dlm dilema jugak....lelaki A ni rajin dan setia membantu dia hingga abis belajar....bila dah keje..dia jumpa lelaki B....dan terjatuh cinta ngan lelaki B....dia pun nak tinggalkan A..walau A dah byk berkorban untuk dia...didunia ni mmg tak fair kan...org dah berbuat baik....tuba gak dibalas....alasan nya sbb tak cinta....so cinta ni mmg penting sgt kahhh...suatu perasaan yg mengujakan....org sanggup wat apa saja untuk dptkan cinta...dan cinta sebenarnya cukup abstrak...tak leh nak nampak dan tak leh nak cipta....

org yg dah jatuh cinta..sanggup wat apa saja...no wonder org cakap cinta tu buta...tuh yg byk kes..buang bayi...sbb cinta la tuh...dan ada yg sanggup bunuh org pun sbb cinta la...suatu yg indah tp amat merbahaya kalau cinta tuh hanya bertepuk sebelah tangan...tapi cinta pun tak berkekalan...cinta boleh ilang..dan beralih arah...

demi cinta..seorg pompuan sanggup di pukul..didera...di..dot dot...dan etc.etc la...tp berbaloi kah...??? demi untuk perasaan yg secebis tp indah itu.....berbaloi kot.kan..

kekadang cinta ni cuma fatamorgana jek....sekejap jek...pas tuh ilang...cam ne nak pastikan cinta TT dan lelaki B ni asli..??

dan boleh kah TT citer...apa kelebihan lelaki B berbanding lelaki A....hingga TT mudah sgt jatuh cinta ngan B..??...mungkinkah sbb rupa..??  mungkinkah sebab ayat2 manis..??...rupa dan ayat2 manis ni..mmg org yg tertentu jek dpt...kelebihan yg Allah beri bukan kepada semua org....dan kebaikan...semua org mampu buat baik..cuma nak tak nak je....

so pendapat aku.....lelaki A iaitu tunang TT tak pandai memikat hati TT dgn kata2...dan mungkin jugak tak ensem mengikut citarasa TT...cuma yg dia mampu buat ...melakukan segala yg terbaik untuk TT....tp ternyata tak cukup untuk TT...

so....ingatla TT....cinta tuh...boleh lahir..boleh berubah....so fikir la..betul2...berbaloikah pengorbanan TT..sure kalau putus tunang....keluarga TT pun akan rasa malu....mudah ke nanti utk keluarga TT untuk menerima B yg telah memalukan mereka..??..

apa2 pun cari la..Cinta Allah.....cinta sesama manusia ni..hanya sementara...leh ilang dalam sekelip mata jek...As salam

Rate

1

Assalamualaikum semua,

As Salam...byk kes cam ni....nak curang..bg alasan cinta....huhuhu.samada cinta dah pudar...atau selama ni terima tunang sbb ..tunang banyak baikkkk....tp cinta tarakkkk...skrg baru ada perasaan cinta tp dgn lelaki lain.....so nak kejar cinta..nak buang apa yg dikendong...

apakah sebenarnya cinta ni....yg pasti...byk berkorban dan kebaikan pun takkan melahirkan cinta....adakah cinta lahir dari rupa..?? atau kata2 manis...???

err..pekata kita tanya TT terus...

TT apa sebab ko jatuh cinta ngan lelaki B??? rupa dia yg ensem?? atau...kata2 dia yg menusuk jantung kalbu..?? yg membuatkan ko asik rindu rinduan ngan dia..???

kalau lelaki B tak muncul dlm hidup ko..sure ko takkan dlm dilema ni kan.....sure lelaki ni ensem kan...kalau tak sure ko takkan benarkan dia mendekati ko kan....bila dah dekat baru kenal..dan org cakap..tak kenal maka tak cinta...so TT bg ruang...maka lelaki B pun masuk la.....

tp cam ne TT leh bg ruang kat lelaki B ni ek...meh citer ckit TT.....

Assalamualaikum semua,

As Salam TT....leh citer tak cam ne leh terjatuh cinta kat lelaki B...apa kriteria lelaki B...yg amat special tuh...ce citer...

pada sesetengah comment, thanks for the advice, saya dah nekad dah nak terus terang dengan tunang sa ...
grrl_friday Post at 30-6-2012 03:50
dalam cerita filem hindustan mesti walau macam manapun hero yg katanya cinta bangat dgn ko akan dapat ko lah, cinta tu bukan semestinya datang dr hubungan yg lama kenn, it's just happened. Tp kalau cerita2 Melayu yg melankolik mesti nanti ada kes karma, yg dikejar tak dapat yg dikendong berciciran....tapi apa-apapun tanyalah pada hati dan luahkan pada Tuhan, di situ pasti ada jawapan...kita tak akan kenal lelaki itu dengan sedalam-dalamnya sehingga kita tinggal sebagai suami isteri bertahun-tahun...

kisah ko ni mcm kisah neighbour aku dulu...tp sangat sadis sbb pompuan tu teruk kena pukul dgn abang dan mak dia sendiri dan dia lari ke rumah lelaki yg dia cinta.....sbb tak nak aibkan sesiapa tunang dia lepaskan dia setelah duit dan persiapan kahwin dah buat...tunang tu bukan pilihan keluarga tp pilihan dia sendiri...

lepas kahwin dan dapat anak 2, suami dia hilang kerja sbb kilang tutup. Kerja dan berhenti dalam setahun berkali2 sbb dia pilih kerja, isteri tu kerja sorang dan tanggung laki dia sampai anak 4, anak-anak mak mertua yg jaga..finally dia minta cerai...suami dia cerai dan pergi Singapore kerja, kahwin lain dpt anak dua, cerai lagi...sekarang di Johor dgn isteri ke 3, janda anak 4. Lelaki tu masih tak kerja, alasan tak sihat....isteri yg pertama tadi masih janda sampai sekarang...tanggung 4 anak tanpa nafkah dr bekas somi...

Bukan semua org kena biasan karma, terpulang pd anda untuk membincangkan hal ini baik-baik dgn tunang. Biasanya kalau kita tak sayang pd orang tu, orang tu akan rasa....cuma dia tak berani nak let go...tunang youpun tak buta..cuma tunggu you buka mulut

Post Last Edit by cmf_blingblings at 14-7-2012 20:48
pada sesetengah comment, thanks for the advice, saya dah nekad dah nak terus terang dengan tunang sa ...
grrl_friday Post at 30-6-2012 03:50
double posting

advice ak lar...u better kena JUJUR ckp dgn tunang u tentg hal sebenar-benarnya dgn SEGERA.jgn lmbt2....kena berani amik risiko.bila lg nk ckp...xbaik buat dibelakang tunang u mcm tu.Gud Luck k

Follow Us
pernah je puteh minta clash dengan lelaki yang baik
dah takde perasaan, nak buat mcm mana..clash aje lah dari terusan bagi harapan kat die

Post Last Edit by nurinazm at 5-7-2012 01:08

jika kita cinta pada yang pertama ..takkan ada yang ke -2..

saya faham perasaan tt, tp orang cuma bole bagi pendapat yang buat keputusan
yang tanggung ialah diri tt, so my suggestion.. dari mintak pendapat manusia,

baik tanya petunjuk Allah swt, sebenarnye suratan hidup kita da tertulis dalam takdirNya
so by hook or by crook, jodoh tt nanti ialah orang yg mmg Allah tentukan utk tt.. no issue,
yang jd issue ialah how to handle masalah yg sedia ada skrg?

rungkaikan yang kusut semampu tt.. selebihnya tawakkal la..kene berani if tt takmo sesal memburu hidup tt di masa depan... dlm kes ni saya tak timbulkan soal curang ke ape.. bab jodoh ni mmg misteri, lain orang lain ceritanya.. so as orang luar tak layak utk judge ape2..

so all the best tt..

Rate

1

pernah jd kt diri saye.xde hati pd tunang sendiri.sebulan lepas bertunang sy telah terjatuh hati pd org lain..setelah 2 bln berkawan pd malam die terus terang pd sy yg die suke kt saya, sy telah berterus terang juga pd die yg saya da bertunang..ms tu mlm yg paling sedih pernah ktorg rs..die pernah ajak sy lari jauh utk mulakan hidup bru..tp sy jwb pd die, sy boleh tglkan tunang sy utk die tp sy x sgup lukakan hati ibubapa sy n ibubapa tunang sy..dorg da harapkan hubungan ktorg akan diakhiri dgn perkahwinan..sebulan sblm sy kawin kami berjanji yg kami akan stop berhubung..if nk msg or chat kt fb pun juz mcm kwn biase jer..mmg sakit sgt nk wat cmtu tp ktorg kene kuat..skg sy da kwin dan secara automatik telah terjatuh cinta pd suami sy..betul ar org cakap ungkapan yang disebut semasa akad nikah tu ada hikmahnye..insyaallah klo kite betul nk jujur tuhan akan tolong...skg ni, die da bertunang dgn org lain..org pertama yg die bgtau mase nk bertunang adalah saya..cume ms die kwin nnt sy xdpt dtg sbb dlm pantang...huhu..slmt mencuba...

Rate

1

so....ingatla TT....cinta tuh...boleh lahir..boleh berubah....so fikir la..betul2...berbaloikah pengorbanan TT..sure kalau putus tunang....keluarga TT pun akan rasa malu....mudah ke nanti utk keluarga TT untuk menerima B yg telah memalukan mereka..??..goto=findpost&pid=49459498&ptid=659522][/url]

kalau dorang kahwin dan kemudian bercerai, sapa jugak yang malu kalau bukan TT dan keluarga dia,
tetapi yang membezakan situasi ni ialah atleast TT tak bergelar janda
dan plus paling penting ialah kebahagian TT yang patut menjadi keutamaan,

kelakar pulak baca tt marah2.

dah ko yg minta pendapat. hehe..

first n foremost, takde sapa suka cerita pasal kena curang/mencurang nih. tu yg tt kena lahar baik punya.

ada hukum, tak boleh masuk meminang untuk tunangan orang. tak silap aku haram hukumnya. so tt pikir kenapa sampai cam tu hukumnya, sedang macam ramai yg cakap bukannya dah nikah pun.

apa2 pun, putuskan tunang dulu. then baru le sesuka hati ko nak buat apa.

Sorry TT saya tumpang lalu ye, Tapi kisah awak sangatla sama mcm kisah saya. Saya ada bf, dan bf saya melayan seorang perempuan diofisnya dah terjatuh cinta dibelakang saya 3bulan yg lepas. Sama seperti kisah awak. Perempuan tu tunangan orang dah kawan hmpir 5tahun, Sanggup meninggalkan tunang dia semata mata utk bersama bf saya. Sama tempat keja, sama cerita dengan awak. Terpaksa berahsia rahsia dalam hubungan diorg.

Dan post masalah kita pun pada bulan yg sama kan?
Hihihi adakah kebetulan?

Cuma bezanya adakah TT tau yg bf baru TT ni punya hubungan selain TT?
Adakah dia mencintai TT bersebab? Dan adakah TT mencintai dia bersebab?

Cuma kalo TT adalah org yg sama, Saya cuma cakap KALAU jek ye. Cubalah TT faham perasaan orang sekeliling TT. Faham sedalamnye kalo TT berada di tempat BF TT yang skrg, Ex-BF TT, N di tempat saya.

Kami semua merana hanya disebabkan impian TT. Harap harap TT bukan la orang yg saya maksudkan. Tapi apa erti kebahagiaan jika kebahagiaan tu terbina atas air mata orang lain.

so..dah putus tunang ke belum?

Ala... tinggalkan je tunang ko yg tak hensem tu. Kawin je ngan bf baru.

Masa depan bukan boleh dijangka. Untung sabut timbul, untungbatu tenggelam. Janji bahagia.

tunang TT jns solat x???
pas kat aku boleh??

mcm cite dejavu di kinabalu jeee niiii....

knp dr awal TT x berterus terang ttg perasaan yg ada pd tunang TT tu?
knp bru skrg bru nk ckp x cinta. xde perasaan dan sbginya?

mmg akan hancurlah perasaan tunang TT yg betul2 mgharapkan TT..

kdg2 cinta tu mmg perlukan pengorbanan..
menerima org yg mencintai kita adalah lebih baik drpd cuba mencintai org lain..
sebab org yg cintakan kita tu kita dusah tahu dia mmg sgt cintakan kita..
tp org yg kita cinta, kita blm pasti ttg rasa yg sbnr..

sya nk citer satu kisah benar..
lebih kurg dgn kisah TT..

dhampir 2thn lepas, ada seorg pemuda mmg cintakan seorg dara tu,
dan mereka couple mmg lama, 4-5thn jgk lamanya, si pemuda mmg sggup korbankan segala utk si dara..bila perempuan tu  minta bukti kasih syg, pemuda tu kata ingin pergi meminang..bila tempoh meminang hmpir tiba, si dara mintak tangguh, tp disebabkan byk persediaan sudah dibuat, ibu si pemuda merayu dan bertanya kenapa, tp si dara tidak menceritakan hal sbnr, si pemuda pula anggap si dara seolah memprmainkan hal begini..namun tidak jgk menceritakan hal sbnr kpd keluarganya (keluarga si pemuda)

dalam keadaan begitu, pertunangan tetap berlangsung..
hinggalah seminggu sebelum perkahwinan, si pemuda tidak dapat dihubungi..
hinggalah pd hari perkahwinan, hya keluarga si pemuda sahaja yg dtg utk menghormati acara yg telah lama dirancang tanpa kehadiran si pemuda..

pd malam yg sepatutnya mnjadi malam pertama bg mereka, si pemuda menghubungi keluarganya dan menceritakan segala-galanya..

rupanya perkahwinan tersebut terpaksa diadakan walaupun si dara tidak cintakan si pemuda, hanya kerana ayah si dara menerima pinangan, ayah si dara merupakan seorg imam dan qadhi..namun bg si pemuda, penghinaan itu tidak dpt diterima krn seolah2 menjdikan dirinya sbg mangsa dan alat perkahwinan..perancangan asal si dara, selepas bernikah, si dara akan meminta cerai dan akan meninggalkan si pemuda krn telah pon mempunyai kekasih hati yg lain..

maka, disebabkan tu, si pemuda mengambil keputusan nekad utk tidak menghadiri majlis perkahwinan itu walaupun amat besar risikonya...kerana tidak mahu dimalukan, dijatuhkan ego dan maruah oleh seorg perempuan yg menghina dan mencabar maruah seorg lelaki..
belum berkahwin sudah rancang begitu, kalau benar berkahwin, mmg itu pasti terjadi, kerana si dara rupanya telah pon menghina status si pemuda yg kerja swasta, jauh ketinggalan dr si dara, jauh ketinggalan dr pemuda pilihan hatinya yg lain itu..

akhirnya, apabila dimalukan begitu, si dara menangis kononnya menyesal krn malu..
malu kerana pengantin lelaki tidak menghadirkan diri..
niat si dara utk permainkan lelaki menjadi tulah kpd diri sendiri
apabila diri sendiri yg dimalukan..

maka, saya tgglkan kisah ini dengan sedikit rasa supaya kita berfikir..

harap nasib TT tak jdi begini..

Rate

1

susah betol nak bg jawapan sbbb kalau sy sendiri xsuke dgn tunang sy takkan bertunag...xkan kapel pon...kalau kapel pon cari jalan utk putus sbb xde perasaan cinta tu...istokharah la jawapnye

x baek ko...jgn camtu...

Ikut kata hati..buat apa yang ANDA SUKA....PUTUS TUNANG JE....tak pe...ADA AKU KESAH!....kikikikiki tgk citer 3 IDIOT.....best ooOOOO....ikut je apa kata hati kita rasa nak buat....nanti menyesal...dah beranak pinak baru nak menyesal....

Kahwin bukan sehari dua.....alahhh baru tunang belum isteri orang lagi.....isteri orang pun bercerai...kikikikiki