CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hantukiller

[KOLEKSI]Cerita-cerita Mistik bersama Hantu Killer Part 3

Close [Copy link]
Reply 52# hantukiller

tapi aku heran la bro hantu...pakcik aku ni kekadang dia x bleh tdoq mlm sbb rasa panas bila stay kat umah bini no2 ni. actually bini no1 n no2 stay satu umah. so tgh2 mlm dia akan p tdoq umah bini no3....

ho yeahhh!! dah part 3!

ade mmber sy..alim giler,pkai jilbab labuh tp ade saka...mmg asik kne kacau mase blajo dulu ...
adillaakma Post at 29-6-2012 00:18
Saka walaupun jenis hantu hantu atau dewa dewa, tapi yg berumur ratusan atau ribuan tahun, yg dah lama jadi saka saka manusia, mereka dah immune dengan pembacaan AlQuran atau azan dan zikrullah yg dilakukan oleh tuan rumah@tuannya walau depa tetap tak islam dan boleh juga menghafal ayat ayat quran.

So, kes sebegini kene cari alternatif lain untuk menghindarinya atau menghapuskannya sama sekali

selalu jg tertanya2, ikhlas ke aku...??? yg dikatakan ikhlas tu cemana...???

saya selalunya,  ...
RatuJuwita Post at 29-6-2012 08:26
Sebaiknya kita merasa sentiasa tak ikhlas dan terus mencari ikhlas, terus perbaiki amalan terutama niat amalan tersebut...

Jangan rasa dah puashati atas apapun amalan yg kita dah perbuat, sentiasa takut yg Allah tak terima amalan kita (takut Allah lempar balik kemuka kita amalan tu bagai melempar kain buruk), dan sentiasa berdoa agar amalan kita yg tak seberapa tu agar Allah terima.... Nak ikhlas yg sebenarnya ikhlas amat susah, tapi kita harus cuba, cuba dan terus cuba hingga ke akhir hayat...

Reply 52# hantukiller

tapi aku heran la bro hantu...pakcik aku ni kekadang dia x bleh tdoq mlm sbb rasa panas bila stay kat umah bini no2 ni. actually bini no1 n no2 stay satu umah. so tgh2 mlm dia akan p tdoq umah bini no3....
az4620 Post at 29-6-2012 09:40
Kalau bini dia dah tiga, biasanya tu hanya alasan untuk dia sentiasa dengan yg lebih 'sedap' dan baru... orang yg nampaknya warak tak semestinya warak, orang yg nampaknya hampeh, tak semestinya hampeh disisi Allah

Ya Allah, ni aku nak ibadah atau zikir semata mata nak puji engkau ya Allah, aku cuma nak mengingati engkau, aku tak peduli engkau nak bagi apapun pada aku, aku tak kisah, yg penting aku nak puji dan ingat engkau....hantukiller Post at 28-6-2012 17:36

macam niat solat je...sahaja aku berzikir kerana allah taala..

Follow Us
asalamualaikum,
mcamana pulak kes kalau seseorang tu sebelum nie mmg liat sgt nak sembahyang, tak tutup aurat selalu jugak melanggar perintah Allah tibe2 apabila dimasuki jin Islam terus berubah kepada yang lebih baik.bolehkan jin islam merubah seseorang dari jahil ke soleh?bukankah hidayah 2 datang dr Allah?

Ini terjadi pada abg ipar sendiri, syukur jugak dia skrg mmg jg solat semua sedangkan sebelum nie selalu nasihat dia berubah dia akan buat dono aje..sy xtaulah betul ke x dia kene rasuk jin islam (org yg pandai berubat yg bgtau)tapi sepanjang sy kenal dia xpernah pulak dia belajar agama tibe2 aje dia berubah rajin solat n mengaji..huhu

asalamualaikum,
mcamana pulak kes kalau seseorang tu sebelum nie mmg liat sgt nak sembahyang, tak tutup aurat selalu jugak melanggar perintah Allah tibe2 apabila dimasuki jin Islam terus berubah kepada yang lebih baik.bolehkan jin islam merubah seseorang dari jahil ke soleh?bukankah hidayah 2 datang dr Allah?

Ini terjadi pada abg ipar sendiri, syukur jugak dia skrg mmg jg solat semua sedangkan sebelum nie selalu nasihat dia berubah dia akan buat dono aje..sy xtaulah betul ke x dia kene rasuk jin islam (org yg pandai berubat yg bgtau)tapi sepanjang sy kenal dia xpernah pulak dia belajar agama tibe2 aje dia berubah rajin solat n mengaji..huhu
inai_Djari Post at 29-6-2012 12:23
JIN kan penipu, persoalan kalau orang tu rajin sembahyang secara tiba tiba akibat masuknya jin islam dalam tubuhnya, yg sembahyang tu sebenarnya orang tu sendiri atau jin tu, kalau tuan punya badan malas sembahyang, malas lah dia, tapi kalau jin punya sebab, tentulah jin tu yg lakukan so inilah penipuan supaya manusia mengganggap jin islam yg berada di alam manusia tu baik, boleh ajak solat dsb..., lalu mengekalkan jin itu sebagai dampingannya.... walhal sebelum tu pun, jin tu jugak yg membisikkan agar dia lalai solat dsb..

Hidayah yg sebenar memang datangnya dari Allah, dipanggil NURR hidayah, dan mungkin juga dia sebenarnya dapat hidayah dari Allah tu, bukan dimasuki jin islam seperti yg perawat tu dakwa

SEBAB TAK DE NURR, ATAU NURRnya  MALAP
hantukiller Post at 28-6-2012 16:52

yang orang cakap kat aku lagi make sense....dia kata apsal hantu tak kacau org tak solat, sebab org tak solat tu pun mcm hantu perangai dia...tak payah nak pesongkan pun...

yang orang cakap kat aku lagi make sense....dia kata apsal hantu tak kacau org tak solat, s ...
leylapple Post at 29-6-2012 12:44
Betul jugak tu, lagilah kalau dah tentu tentu orang yg sesat, nak disesatkan apanya lagi..  tapi agak awak napa orang yg makan babi jin tak suka kacau

Reply 70# hantukiller

loh,.....kalau makan babi jin takkan kacau ke? pernah interview diaorg ka.......  kalau tak sengaja?....jin kacau tak....

patut wak ajar kelas men'zsssttttt supaya mudah org bunuh je jin2 duk mengacau diaorg.... tp kalau si azazil tu leh mati ka??.... cara ape leh pakai?

Betul jugak tu, lagilah kalau dah tentu tentu orang yg sesat, nak disesatkan apanya lagi.. ...
hantukiller Post at 29-6-2012 16:31

ye ker? rasanya org yang makan babi lagi kuat hantu dia dalam badan (melalui pemerhatian sendiri lah..tapi tak tau lagi)...
maybe sebab ada ulat kut???

loh,.....kalau makan babi jin takkan kacau ke? pernah interview diaorg ka.......  kalau tak sengaja?....jin kacau tak....

patut wak ajar kelas men'zsssttttt supaya mudah org bunuh je jin2 duk mengacau diaorg.... tp kalau si azazil tu leh mati ka??.... cara ape leh pakai?
darkharis Post at 29-6-2012 16:36

heiiiii, mentang mentang aku kata makan babi jin tak kacau, jangan la pulak nanti gi pasar beli daging babi buat kari

Aku ada tauliah, tapi tauliah amil zakat jek, tauliah ngajar zasst ni tak de.... so karang kene tangkap pulak pasal mengajar tanpa tauliah... azazil tu pakai zasst pun mati, tapi kene power la zasst nya, kalau zasst macam santan cair, azazil tu geli jek, tak matinya dia

ye ker? rasanya org yang makan babi lagi kuat hantu dia dalam badan (melalui pemerhatian se ...
leylapple Post at 29-6-2012 16:38
tak la, jarang orang makan babi kene rasuk hantu, bukan pasal hantu tu takut kat dia, hantu tu pun reti geli, babi kan pengotor sangat...

Lagipun sapa la yg makan babi, bukan islam kan... dah bukan islam, depa tak suka la nak kacau sangat(tapi kacau juga)... lainla islam, darahnya manis, nur pun ada(Nur iman=cahaya keimanan), tu yg depa nak padamkan

tak la, jarang orang makan babi kene rasuk hantu, bukan pasal hantu tu takut kat dia, hantu tu pun r ...
hantukiller Post at 29-6-2012 16:46

ic...rupa2nya...
ish..ada tau org islam makan babi jugak...

just ambik utk info jer yer..malas nak elaborate~

heiiiii, mentang mentang aku kata makan babi jin tak kacau, jangan la pulak nanti gi pasar beli da ...
hantukiller Post at 29-6-2012 16:43

macam ye ye je stetmen ko ..... zastt tahap mana yg leh buat azazil tu mati...care to explain?
juzz nk tanya eh ... asik2 jin je ko blame ... dh xde keje sgt ke jin2 ni?

ic...rupa2nya...
ish..ada tau org islam makan babi jugak...

just ambik utk info ...
leylapple Post at 29-6-2012 16:47
Tau, memang ada... tapi orang yg dah terang gini langgar hukum, jin pun dah tak perlu nak kacau lagi kan

Reply 73# hantukiller

huhuhuhu ceritalah pasal kenapa tak kacau kalau mkn babi??

kena mintak tauliah ke?.... igtkan ajar agama kena tauliah, zssttt pun kena gak ka? manelah ada lagi pelajaran cara2 membunuh jin dimalaysia... rasanya pertama dimalaysia kalau siap step2btep dlm buku huhuhuhuh

macam ye ye je stetmen ko ..... zastt tahap mana yg leh buat azazil tu mati...care to explain?
...
setankober Post at 29-6-2012 16:47
Aku rasa ko kene faham ni dulu lah ye

Al Isra'

63           Allah
berfirman (kepada iblis): Pergilah (lakukanlah apa yang engkau rancangkan)! Kemudian siapa yang menurutmu di antara mereka, maka sesungguhnya Neraka Jahanamlah balasan kamu semua, sebagai balasan yang cukup64           Dan desak serta pujuklah sesiapa yang engkau dapat memujuknya dengan suaramu; dan kerahlah penyokong-penyokongmu yang berkuda serta yang berjalan kaki untuk mengalahkan mereka dan turut campurlah dengan mereka dalam menguruskan harta-benda dan anak-anak (mereka) dan janjikanlah mereka (dengan janji-janjimu). Padahal tidak ada yang dijanjikan oleh Syaitan itu melainkan tipu daya semata-mata.

tp betul ke kalau zina ke, minum arak ke, @ buat jahat lain2.... org kate 40hari ibadah tak diterima???... lepastu 41 baru diterima kalau buat baik.....