CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ccdj

AKASIA : DEJAVU DI KINABALU 2 [EPI AKHIR 2 OGOS 2012, 7PM][TIZ ZAQYAH-AQASHA-NA

Close [Copy link]
uhh!! aku rasa nadira yg terover sgt sekarang kat ammar..dush dush dush..alang2 dah hitamkan watak bazli, ptg ni lak bazli dah taubat kan...so erma fatimah wajibnya ko wujudkan 1 watak baru perempuan yg ikhlas utk bazli...tu aku sokong!!!! biar la nadira n ammar dlm dunia mereka yg palsu tu...pastu tetiba ammar ngaku asik teringatkan inara..n nadira baru tersedar yg dia hanyalah tempat sandaran ammar bila dia sunyi tanpa inara!! hah puas ati!!...
bukan semua perempuan suka lau lelaki yg terlalu gelojoh cam ammar tu...sorry k...yg lebih relax n tenang n xnak kusutkan keadaan cam bazli aku suka...mmg dia mangsa keadaan...
mak ammar pun penah cakap kat ammar " apa perasaan ammar lau ade org lain kacau tunang ammar" .. bleh lak jawab tu hal lain... kita jgn pentingkan diri sendiri...jgn membelakangkan keluarga...

hokeh! utk melengkapkan lg pengkajian uols...ni iols tefek dialog2 dari episod 13...sila kaji n relatekan dgn episod skrg...
perbualan Ammar dan ibunya

Ammar - Tapi ini soal perasaan..ammar sendiri tak tahu mcm mana ammar boleh suka pd dia..ammar tak mintak...ammar tak carik perasaan ni mak..dia dtg sendiri
.
Mak - tp kalo ammar dh tahu boleh hindarkan kan?
.
Ammar - mak...bukan senang2 kita boleh hindarkan perasaan kita pada orang..mak pon tahukan mcm mana susah ammar nak lupakan innara..takkan sekali lagi mak nk tgk ammar kena lalui semua itu dgn nadira pulak....

Scene Nadira n Ammar kat anjung masa kat kg ammar

Ammar - Awk suka dgr bunyi ombak?

Nadira - sy kalo dengar bunyi ombak sy teringat lagi degup jantung sy masa mula2 sy dpt jantung baru...awk cuba bygkn dlm masa 6 jam tu sy dh nk tukar jantung

Ammar - itu saat paling bahagia dlm hidup awk?

Nadira - sy bahagia sbb dapat menikmati hidup spt org lain..tapi..sedih jgklah sbb org yg dermakan jantung ni pon meninggal pada hari yg sama...ntahlah...seolah2 sy tukar nyawa plak dgn dia...

Ammar - jd skrg apa yg jantung awk rasa?

Nadira - dapat rasa awk (sambil gelak)...ntah lah...sy sendiri pon tak tahu apa yg sy rasa ni dtg dari fikiran sy ke jantung sy...
(masa ni ammar tiba2 termenung n teringat apa yg uzma ckp kat sepital psal nadira suka ammar bkn sbb cinta tp sbb jantung innara tu)
Ammar - bukan ke rasa tu dtg dari ctu dulu dan terus ke akal kita?

Nadira - jadi apa yg sy rasa ni dtg dari diri sy ke or jantung ni?...

Ammar - dira........

Nadira - awk blom jwb soklan sy

(pastu ammar nyanyi lagu dari kerana mata tu)

Nadira - apa maknanya?

Ammar - maknanya dari mata yg membawak rasa ke akal dan drp ctu kita tahulah apa yg kita rasa

Nadira - so...jd..apa yg sy rasa ni bukan daripada jantung sy la kan?

Ammar - awk rasa ada kemungkinan tak yg awk jatuh cinta dgn sy kalo kita tak pernah kenal sapa

(nadira ngeleng)

Ammar - bukan ke sbb mata awk yg melihat sy membuatkan awk merasa yg sy ni istimewa dan awk pon terpesona dgn sy..secara tak sedar terjatuh cinta dgn sy melalui pandangan mata awk tu...
(masa ni iols nmpk ammar lebih kpd nada bergurau...dari riak wajah dia lebih kpd dia tk pasti dgn jwpnnya tu sbnrnya...dia pom sbnrnya konpius samaada nadira benar2 jatuh cinta dgnnya atau jantung innara tu yg menyebabkan rasa cinta dan syg nadira tu)

Nadira - perasan!

Ammar - well kenalah ada self confident sket!

*dan episod smlm menyaksikan perangai nadira makin menyerupai innara...so haruslah ammar makin2 konpius kekdahnya yg skrg ni nadira benar2 cintakan dia atau jantung tu yg menyebabkan rasa tuh...sekian, ok bai!

Rate

1

uhh!! aku rasa nadira yg terover sgt sekarang kat ammar..dush dush dush..alang2 dah hitamkan watak b ...
loofa Post at 18/7/2012 16:51

uols ni baru masuk cni ke? or guna multinick utk komen

hokeh! utk melengkapkan lg pengkajian uols...ni iols tefek dialog2 dari episod 13...sila kaji n rela ...
suffiya.aziera Post at 18-7-2012 16:53

wah.... dasat... tapi ada salah sket..

Ammar : awak rasa ada kemungkinan tak awak jatuh cinta dengan saya kalau kita tak jumpa kat kundasang hari tu...

pada me Ammar konfiden diri dia cintakan Nadira sbb dia ada bgtau Nadira dia tak nak Inara baru... dia tanya nadira kenapa nak buat semua yg Inara buat... dia remind kan Nadira yg Nadira tu bukannya Inara.... cuma dia skrg rasa serba salah sbb dia takut Nadira cintakan dia sbb jantung tu.. so skrg dia tgh cari info sahih pasal jantung tu ..... dia tgh contact kawan dia yg boleh tolong kan... ???

So thats why skrg ni me nak tgk apa reaksi Nadira bila tau jantung tu ada kemungkinan jantung Inara.... ? adakah dia akan gilakan ammar mcm skrg atau tidak??

wah.... dasat... tapi ada salah sket..

Ammar : awak rasa ada kemungkinan tak awak jatuh cinta ...
Sayamama Post at 18/7/2012 17:06

oh ada jugak yg iols kurang pendengaran eh? ekekekeke

uhh!! aku rasa nadira yg terover sgt sekarang kat ammar..dush dush dush..alang2 dah hitamkan watak b ...
loofa Post at 18-7-2012 16:51

Ammar gelojoh?? hmm... tang mana la gelojoh tu ek..

Follow Us
dialog Ammar bermonolog sendiri utk uols kaji...

'Hanya Kau saja yg Maha Mengetahui akan segala rasa yang ada dlm diri aku ni...kerana semuanya datang dari mu Ya Allah... dan aku tau..... rasa ini mmg ada dan semakin kuat...' Episod 4

'Ya Allah apa yg telah aku buat.. maafkan aku Inara.. aku tak sepatutnya mengkhianti cinta kita.. aku tak sepatutnya rasa semua ini pada dia... aku tak sepatutnya mencintai dia... ' Episod 7, slps daki gunung tu..

"Maafkan aku Inara.. Aku tak mampu buang rasa tu.. aku terpaksa mungkir janji... '  Episod 7 sbl duet ngan Nadira tu...

Provokasi Zahir…
Scene 1
Ammar :  Ya Allah Zahir.. apa yg kau merepek ni…
Zahir  :  Kau jgn nk tipu akulah Ammar.. akukenal kau dari university lagi..  ha.. masa kau ngurat inara pun ada tau mcm mana kau tau tak?
Ammar :  Kau jgn nak mengarutlah Zahir.. Nadira tu tunang orang…
Zahir : zaman skrg bro kapal terbang pun boleh kena rampas inikan pulak tunang orang
Ammar : macam mana aku nak cakap ni.. aku bkan orang mcm tu..
Zahir : cinta tu tak kenal tunang orang  ke kekasih orang ke… tu sbb diaorg  cakap  apa…cinta itu buta.. cinta tu tak buta bro.. tapi org yg tgh angau bercinta tu yg buta…dahla Ammar orang lain boleh kau tipu dgn aku tak.. mata kau tu ammar… nampak sgt.. nampak getaran dia.. sama jugak dgn dia bila  tgk kau… kau suka diakan… ?
Zahir : tak ada…. (gelak…) tak lah…

Scene 2
Zahir : kau suka Nadira eh?
Ammar :  Abis Bazli tu nak campak mana?
Zahir : Bro, kapal terbang yg kat atas tu pun boleh kena rampas.. inikan tunang orang.
Ammar : kau tau tak kalau si Bazli dgr apa yg kau cakap ni… semua projek kau job kau semua dia rampas balik baru kau tau….
Zahir: aku sanggup… asalkan kwn baik aku bahagia…..

Rate

1

dialog Ammar bermonolog sendiri utk uols kaji...

Sayamama Post at 18/7/2012 17:34

nah iols bwk masuk gambo sekali supaya lebih feel utk mengkaji

'Ya Allah apa yg telah aku buat.. maafkan aku Inara.. aku tak sepatutnya mengkhianti cinta kita.. aku tak sepatutnya rasa semua ini pada dia... aku tak sepatutnya mencintai dia... ' Episod 7, slps daki gunung tu..

"Maafkan aku Inara.. Aku tak mampu buang rasa tu.. aku terpaksa mungkir janji... ' Episod 7 sbl duet ngan Nadira tu...

Rate

1

iols sokong uolls punya pendapat....mmg bazli ni lembik, baik sangat...walaupun terang-ter ...
Vanilla_lette Post at 18-7-2012 14:37

Pendapat aku lak.. Pompuan suka lelaki yg notty2 sikit...mcm ammar. Yg terlalu baik mcm bazli adalah membosankan!

Post Last Edit by tuilp_ungu at 18-7-2012 18:51

Twitter Zahir khas untuk #teamZahir
http://twitter.com/MeorMohdAfif

asl dengar lagu je berdebar....asl berdebar je dgr lagu

bazli tgh berdoa

semua doa dia iols aminkan

AKASIA : DEJAVU DI KINABALU 2 [TV3 SETIAP ISNIN-KHAMIS 7PM][TIZ ZAQYAH-AQASHA-NA

alamak dah lambat....lif cepat skettt

(posted by mobile)

hokeh! utk melengkapkan lg pengkajian uols...ni iols tefek dialog2 dari episod 13...sila kaji n rela ...
suffiya.aziera Post at 18-7-2012 16:53

Tengkiu! Iols missed episode 13. I gi shoppin ari tu & xsempat nk tgk online

bazli dh ckp nk tawen ngan uzma....uzma ckp bazli giler

Reply 990# miracle_forever

setuju... .

AKASIA : DEJAVU DI KINABALU 2 [TV3 SETIAP ISNIN-KHAMIS 7PM][TIZ ZAQYAH-AQASHA-NA

what hepen b4 iklan. tak sempat tengok :(

please hapdet. tq

(posted by mobile)

asl dengar lagu je berdebar....asl berdebar je dgr lagu
suffiya.aziera Post at 18-7-2012 19:00

tu la kan.. dup dap dup dap.... mau ramai peminat dejavu kena transplant jantung berjemaah pulak nnti ni.... wakakkakaa

Pendapat aku lak.. Pompuan suka lelaki yg notty2 sikit...mcm ammar. Yg terlalu baik mcm ba ...
miracle_forever Post at 18-7-2012 18:48

yes.. !! me setuju 110%