CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: stillen

Amuk di Kompleks JPM (Parcel B)

... menang jadi arang ... kalah jadi abu la nih

mungkin kawan kita tu tak tau statistik mati kena tembak polis kat malaysia nih
tahun 2008 2009 jer tiap tahun lebih 80 kojol kena tembak polis
ini kalau banding misal dgn uk untuk stat 10 tahun pun tak sampai separuh dari jumlah mati kena tembak dlm setahun di malaysia...
bermacam2 cara mereka buat untuk elak polis drp membunuh org...

tapi di sini kita macam hepi jer polis dpt bunuh org... cehhh
petola Post at 11-7-2012 17:11

Dah xde beza dah mentaliti dgn negara komenes donia ke-3...

Sebab yg ditembak tu Melayu kot.. jawa chaprut ke... Cuba kalau yg ditembak tu ummah kokesen kaaa cina ka apa, for sure akan terhegeh2 pi merafak sembah mintak maaf sbb tak sengaja ka hapa... Boh la mcmm2 alasan... Mcm kes ketuk ketampi warga S'pore tu... Susah-payah lah mohon maaf bagai sampai kena gantung tugas pegawai imigresen tu... Tu baru kes ketuk ketampi.. Ni dah kes TERRRbunuh dah nih...

Kalau negara maju, stp insiden akan dikaji utk penambah-baikan... Bukan nak tunding menunding... Kalau ada jalan/cara lain yg lebih efisyen ke apa, perbaikilah... Ambik berat stp cadangan... utk step-up/upgrade next case/insiden... Ni patotnya yg diberi perhatian SOP polis tu, sistem keselamatan JPM nun... Kenapa boleh terlepas masok senjata ke haper ... Ni yg dikaji bagai, tahap delusional  si mati... Org tu dah mati dah pon.. Kita yg hidup ni patotnya pikirlah apa yg patot utk keselamatan & kesempuraan tindakan or nama baik pihak berkuasa kita pd masa akan dtg... utk hadapi kes2 mcm nih...

Diharap selepas setiap incident tembakan yang dilepaskan oleh anggota keselamatan ada internal inqui ...
kelana36 Post at 11-7-2012 17:23

sepatutnya gitulah...

dgn itu dpt dipastikan yg tindakan polis itu betul atau salah
kalau betul oklah
kalau salah yg bersalah perlu dihukum...

dan dgn public pressure dan inkuiri yg dijalankan nampaknya dah ada polis yg kena hukum
itu menunjuk tidak semestinya tindakan polis sentiasa betul

sementara kita mau polis bertindak tegas membenteras jenayah kita juga tak mau polis trigger happy atau buat menda yg menyalahi undang2 dan peraturan
kita mengharapkan mereka profesional
dan untuk pastikan itu kita sebagai rakyat perlu sentiasa tengok kerja2 polis nih supaya mereka tak terbabas
sebab kalau mereka silap atau tak ikut peraturan yg jadi pertaruhannya ialah nyawa rakyat juga
tak bolehlah kita nak selamatkan nyawa awam tapi suka suki ambik nyawa org plak...

aku pon sokong ape polis tu buat... tindakan yg tepat....
pasni just tunggu ape cite sebenar je ar dr bini org yg sengal tuh.. jngn dia buat2 cite lain plak....hehe

setakat pedang samurai pun polis dah takut... naik panik cehhh
pedang lawan ler dgn pedang
pistol  ...
petola Post at 11-7-2012 16:12

Dalam X Men origin: wolverin - Deadpool pakai pedang je tepis peluru2 machine gun
so Cool

Jgn marah: selingan sajork

ada ka penjenayah pakai pedang polis pun kena lawan pakai pedang,kat komen youtube kata ni bukan acara sukma lawan pedang

Follow Us
aku dah kasik idea bagus dah,cara tangkap penjenayah,kepong 4 penjuru,tebar jaring,pas tu serbu!!!!!!!!!!!!..ari tu aku tangkap ayam kampung pakai kaedah ni.selamat...tka mustahil bleh dipratikan kepada penjenayah.mungkin manami suka idea cm ni.

aku igt polis tu kalau kene tetak,mesti lobai komen "laaaa..kenapa tak tembak,pistol kan ada"..kalo polis tembak lobai kata lak "tembak pasai pa,penjenayah pakai pedang jerk"..ang pa caya la ckp aku!

Reply 1183# ~anya~

ada2... hihi.. i dulu peminat tegar NB.. tapi sekarang tak dah...

bila aku baca blog dhada tu aku cm conpius ja...dhada ngan annur tu org yg berbeza ka?? sbb msh ada comment br dr annur...

bila aku baca blog dhada tu aku cm conpius ja...dhada ngan annur tu org yg berbeza ka?? sbb msh ada  ...
minnie_mouse Post at 11-7-2012 19:40

Ha ah la.... Bukan org yg sama... Adakah annur tu mastermind disebalik kejadian...dari penulisan die tu mcm relax gile...mental jugak?

Tun Faisal ni aktif betul twitting kat twitter Abby..
kelas tul abby..baru beberapa hari join PAS, UMNO dah htr jeneral UMB tuk serang dia...

kt buletin utama,die kabor,both si dhadha dgn khairil afandi ni,xde rekod jenayah.so,mamat ni pnye confession kate pnh mencuri merompak bunuh org (ade,kan ) tu,propa la eh?

Tun Faisal ni aktif betul twitting kat twitter Abby..
kelas tul abby..baru beberapa hari join P ...
peachRose Post at 11-7-2012 20:06

nama dia mmg tun ka, atau dpt title tun

konfuse gue..

kt buletin utama,die kabor,both si dhadha dgn khairil afandi ni,xde rekod jenayah.so,mamat ni pnye c ...
geenie Post at 11-7-2012 20:09

delusional....

kt buletin utama,die kabor,both si dhadha dgn khairil afandi ni,xde rekod jenayah.so,mamat ni pnye c ...
geenie Post at 11-7-2012 20:09

Kan dia kata sebelum ni dia kalis polis. Polis tak nampak dia

curiouscat Post at 11-7-2012 02:49 PM

haahahahaaa.. cincin azwana alia dah besar lipas aku tgk...

haahahahaaa.. cincin azwana alia dah besar lipas aku tgk...
dragger Post at 11-7-2012 20:23

Lipas? Sebesar alam k? Berpahala Azwana, terhibur juga ko ye sambil membaca thread yang serba emosi ini

Dlm blog 9111tanyasamaituhudhud tu, mcm set2 mental je komen...siap ckp arwah kehidupan yg kedua bagai..sumtin like that..byk rupenyer set2 fahaman mental gini...

Reply 1499# poison_paradise

kepala dia mistisfiles.. mistisfiles.blogspot.com yg lain tu serpihan2.. kalau tgk dkt mistisfiles lagi dasyhat komen2 dia