CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: stillen

Amuk di Kompleks JPM (Parcel B)

anya binopolar...beruang polar beruang pakai kolar...
shamsadis Post at 11-7-2012 08:16

cakap anya beruang polar.... anya lebih suka jadi platipus...

ke "tampar"?
dragger Post at 11-7-2012 09:41

tampar2 manja jer..

Reply  ~anya~

ada2... hihi.. i dulu peminat tegar NB.. tapi sekarang tak dah...
nurHafiz Post at 11-7-2012 19:39

tidak mengapa nur... anya faham...those were the days when the earth was ruled by boy bands...

fb pon tk privatekan....dlm fb n blog pon bersepah muka depa....siap bg ic no lg.... mmg teori nk gl ...
minnie_mouse Post at 11-7-2012 23:10

Kalau korang perasan. FB dua kawan lelaki arwah dibuat pada tarikh yang sama/berdekatan.

pembetulan,  it bukan they
seripagi Post at 11-7-2012 01:10

i got two ....

teringin jugak nak tengok kalau ada orang unstable mengamok bawak pedang/pisau/parang depan  ...
bolehblah Post at 11-7-2012 19:04

Kalau aku tak kena mengena dalam keadaan tu, aku blah la...

But kalau tugas aku menjaga keamanan, buat la quick appreciation, senjata apa dia guna, imminent danger to any other human ker tak, menyerang polis tu ke tak..  
Dalam hal ni, orang awam tak ada , semua dah cabut, tinggal polis tu jer dgn dia, dia tak menyerang polis tu, why not dia buy time bagi orang tu cool down , pujuk dia suruh letak senjata. Ofcourse kalau kau nak suruh orang gila tu letak senjata, kau sendiri jangan la provoke dengan mengacukan senjata kat dia, bagi ugutan, kalau tak letak nak tembak.. Itu lagi buat dia feel intimidated, unsecured..menggelabah. Ada tak try cakap elok2, suruh dia istifar, ingat tuhan ,ingat anak bini. Dalam masa yang sama minta la backup, cari negotiator.. Ingat, dia tu psycho, bukan penjenayah, bukan pengganas..jauh sekali niat dia nak bunuh orang...
  Jangan la pulak keluar idea kalau orang pakai pedang, kena lawan dgn pedang juga, tu memang bahalol la.. Api tak akan padam kalau lawan dgn api..

Well. Dalam kes ni, maybe polis tu pun takut, especially nampak pedang tu...  So kira tak boleh nak fikir panjang juga la masa tu..

Nyawa orang beb... Once done, cannot be undone.

Follow Us
Reply  poison_paradise

ntah2 depa ikut modus operandi pembunuh yg eropah tu..kat belanda k ...
mysara Post at 11-7-2012 23:01

kalau nak populer pi lah buat fitnah kat neelofa dalam paper ahad berita harian
X payahlah smpai bunuh2

kalau nak populer pi lah buat fitnah kat neelofa dalam paper ahad berita harian
X payahla ...
solstice Post at 11-7-2012 23:27

aaaaa... dia kenal ke si lopak tu?

Mau tercirit-cirit abg kelana macam lipas kudung selamatkan diri...hilang kisah nak bagi "cadang ...
moteto Post at 11-7-2012 19:09

Kau tak kenal aku jangan buat andaian ok. Ada ker aku cadang tukar senjata sama dgn org gila tu..? Belajar panjangkan pemikiran tu..

Kau tak kenal aku jangan buat andaian ok. Ada ker aku cadang tukar senjata sama dgn org gi ...
kelana36 Post at 11-7-2012 23:41

Memang aku tak kenal bro, tapi post #1546 bro di atas pun komen tak hengat cam seolah-olah bro kenal sangat polis yang menembak tuh, macam seolah-olah bro ade kat sebelah polis yg tembak tuh, cam seolah-olah bro menghakimi polis tersebut yang hanya menjalankan tugasnya.

Bro, kalaulah polis tuh tak cuba gunakan segala kaedah yang die tahu dalam menangani situasi aku percaya si lelaki sasa dan sidekick batgirl die dah lama berlobang badan kena berdas-das peluru tapi kite lihat si sasa dan sidekick beliau masih bernafas lagi ketika bantuan perubatan sampai...itu saja telah membuktikan toleransi polis dalam menangani situasi kecemasan tuh. Bila keadaan menjadi tidak terkawal die terpaksa berindak sebelum keadaan menjadi lebih parah dan akan ada korban jiwa...Kite kena ingat, polis tuh jaga pejabat TPM, bukan takat jaga kebun pisang ketua kampung!

Tapi tak tau la kalau bro lagi kenal dgn polis tuh dan nampak situasi tersebut depan mata kan?

dah hujung2 syaaban nak masuk ramadhan ni, patutnya persiapkanlah diri.  syukurlah jika kita dpt menemui ramadhan bulan yg mulia lg. x semua org dpt, mcm jayanegara.

Reply 1544# curiouscat
mmg cam sesuatu...adakah semua org yg sama???haha

Dlm berita tv3 kate, dorg ni mentally sick....lm

dah hujung2 syaaban nak masuk ramadhan ni, patutnya persiapkanlah diri.  syukurlah jika kita dpt men ...
paperchase Post at 12-7-2012 00:03

Syahdu baca ni. Thanks bagi reminder. Semoga arwah JN selamat di sana.

Reply  poison_paradise

kepala dia mistisfiles.. mistisfiles.blogspot.com yg lain tu serpihan2..  ...
tinker_bell Post at 11-7-2012 20:38

admin mistifiles ni seorang pempuan ker.. antara percya atau tidak dgan tulisan dia...tp lebih kpada tidak percya.. terutma kisah2 dia yg bjya mngetahui sejarah mlyu yg cuba dipadamkan di thailand, jumpa 'guy dri kementerian'..boleh tak nk ckap admin ni delusional.. rsa mcm bca novel karya RAM.. cuma yg berbeza RAM mengakui watak2 dlm novel dia x wujud sekadar ciptaan..tp admin membuat pengakuan kata2 dia adlah benar n teori konspirasi apa kah benda..cam mengarut jer..
tp rmai juga yg komen n kagum ngan tulisan admin.. gaya penceritaan admin nmpak cam berilmu pasal sejarah,fizik semua ..cuma terlalu taksub..

rsa mcm nk gila lak bca..

Dorg ni mg mentally sick, disamping tu ada fahaman yg da brainwash dorg kot?yg joker2 tu.....(larikkkkk)

admin mistifiles ni seorang pempuan ker.. antara percya atau tidak dgan tulisan dia...tp lebih kpa ...
hanasensei Post at 12-7-2012 00:17

ko jgn gila dulu. tunggu puasa, raya dulu

Dorg ni mg mentally sick, disamping tu ada fahaman yg da brainwash dorg kot?yg joker2 tu.....(larikkkkk)

uish...mcm2....

Memang aku tak kenal bro, tapi post #1546 bro di atas pun komen tak hengat cam seolah-olah bro k ...
moteto Post at 11-7-2012 19:56

Memang la aku tak ada kat situ, kalau ada dah lari macam lipas kudung, mengikut andaian kau la...
First of all, bukan aku menghakimi polis tu, aku bagi pandangan, option, supaya kehilangan nyawa boleh dielakkan.
Kalau dah tak berjaya juga memujuk, kalau dia keep on nak melibas pedang tu kat orang dgn tujuan nak mencederakan, nak membunuh , then by all mean, last option, immobilise him.
Tapi kalau sampai dia boleh letak pedang kat leher polis tu, then again, professionalism. Lain la kalau macam tuan tumah tengah tido, perompak masuk letak pisau kat leher, tu masuk akal la..