CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 13130|Reply: 135

Masalah kerja, kewangan n bla2....help me out!!

Post Last Edit by atoncute at 11-7-2012 13:04

Saya nak luahkan masalah saya...rasa dh tak terpikul dah dalam kepala otak nie...Ceritanyer mcm nie...saya baru berenti kerja dalam bulan 3 aritu...ini kes tak tahan ngan boss (dh cuba untuk bertahan...tp smp tahap tk mampu, terus mengambil keputusan untuk berhenti kerja). Dalam masa 3 bln nie...saya dah jenuh apply kerja...adalah dapat 2/3 interview tetapi semuanyer hampa....smp ke sekrg nie saya masih tidak berkerja. Saya mempunyai kelulusan dan sedang menyambung pengajian dalam bidang sarjana...tp masalahnyer skrg...income tetap tiap2 bulan tkder...yang paling kronik...duit kat poket pun tinggai taksampai rm50...saya ada jugak berkerja part time...tp taulah kerja partime macammana, n  berapa incomenyer...saya juga mempunyai tangungan seorang anak...kereta n rumah...untuk pengetahuan semua saya adalah seorang ibu tunggal....tulah...masalah kronik srkg nie...duit kereta yg duenyer esok sahaja....kalo saya tak dpt melunaskan bayaran 3 bln, kereta akan di tarik...aduih...macam mana nak buat nie...rasa nak terjun lombong jer nie...saya perlukan nasihat kwn2...tambahan lagi bulan puasa n raya nak dekat....kesian bila melihat anak saya....tak tauler mcm mana persiapan raya nak buat...huhuhu....

ex hasben x bg nafkah?

family?

pjm wit kat famili lu..nt baya balik

sepatutnya tt pikir masalah ni sebelum berhenti kerja dulu. sebelum bertindak kita kena ada backup plan. dah dapat kerja lain baru berhenti.

so solution sekarang samada meminjam dengan kawan atau keluarga terdekat (itu pun kalau mereka nak tolong) ataupun tt kena all out buat 2 kerja untuk menyara keluarga. selain tu kalau ada kepakaran dan modal, boleh cuba buat bisnes online macam biskut raya, cake, atau menjahit.

lagi satu tt boleh cuba minta mana-mana kerja kosong yang ada. ini bukan masa untuk memilih kerja yang setara pendidikan atau kelayakan. kalau ada kerja kerani yang kosong tgu, sebat je la. kalu gaji tak cukup, buat part time. penat memang penat. tapi untuk survive, sometimes kita kena berkorban. apa lagi tt ada anak untuk disara.

pinjam kat mak ayah  dulu.. nanti bayar balik

Saya nak luahkan masalah saya...rasa dh tak terpikul dah dalam kepala otak nie...Ceritanyer mcm nie. ...
atoncute Post at 11-7-2012 13:02

cuba carik kerja sementara dpt kerja tetap,kerja yg dibayar hari.....ada sesetengah restoran dia bayar hari pada staffnya,,,,jgn memilih buat masa ni,kena maki,kena kerah,just fikirkan anak tak makan....sambil tu cuba cari kerja...takde saving dah ke?...emm patut dapatkan kerja baru dulu sebelum resighn ....

Follow Us
Tqler yg bg advise n sudi membaca luahan saya...itulah masa resign dulu fikir, insyallah dlm sbln dua blh dpt..nie dh berbulan tk sangkut2 lg...huhuhuhu....my ex...ermmm...rm50/30 sbln bg mana nak cukup...tulah...sya tgh carik kerja2 partime nie...sblm nak dpt yg permenant...
tulah salah saya gak tkder savings...dulu gaks skit2...duk korek2 habis arr...huhuhu....
kerja restoran....ermm...kije apa tu...?? sya mmg nak crik kerja yg bayar harijer...
soal temp tinggal n makan insyallah sbb saya duk ngan mak n family....masalah duit bulanan n nak byar utang tuler prob...kusut tui kepala otak nie...

you can always apply kat all those chain restaurant: kfc. mcd etc 7-eleven ke.. takpe sementara .. janji ada duit bulanan walaupun sikit..

pinjam duit ngan parent dulu la kalo takmo kereta tuh ditarik..

ada komitmen dgn anak, rumah, kereta...boleh benti kerja mcm tu ajer???? cuba survey kt mudah.com, selalu byk kerja kosong...

saya pun tinggal rm 50 je...ada sape2 nak derma kat saya tak? thanx in advance

tt wat master - dah cube apply ra/rf kalo minat - ur prof shd b able 2 give u supp letter. kalo x kesah, cer tanye part time kat lib ke or mane2 places on campus. try keje fast food, 7/11 mane2 yg ade. trylah pinjam mane2 - parents, friends. ade uni bg kemudahan pinjaman pd students ... dah try ke?

mungkin pyh, but tt cube utk 2 get some money from ur ex ... at least wat smentara waktu ni. tpaksa kan ...

mmg susah nak cari keje skrg ... ko benti keje maknanya ko biar boss ko menang ... sepatutnya ko stay dan seksa dia dulu sambil cari keje lain ... anyway benda dah lepas, kita pikir ke depan jer ok ...

ko try pegi tanya kat banquet hotel-hotel ... selalunya dorang bnyk ambil part-timers utk serve dinner functions ... siang ko cari keje, mlm keje kat banquet ...

ko jangan pegi kat health spa jadi tukang urut plak ... kat situ mmg ramai janda buat part-time melacur ... kebanyakan alasan mmg terdesak nak beli susu anak sebab bekas laki tk bagi nafkah ... sambil tengah kena balun pun sempat jawab call drp anak ... "mama tengah keje ni ...nanti mama balik" ...

sebelum sesaper speku aku pegi health spa ... baik aku bagitau bahawasanya aku nih bekas penerbit TV ... jadi bnyk berita dan cerita detail yg aku tau ...

maybe boleh jadik cikgu tusyen..cuba usha2 kat pusat tusyen

ada komitmen dgn anak, rumah, kereta...boleh benti kerja mcm tu ajer???? cuba survey kt mudah.com, s ...
wawin Post at 11-7-2012 03:15 PM

mesti org ckp mcm tu kan...tp saya jer tau apa yg saya alami...

mudah.com yer...??jap nak try...sbb dh register kt jobstreet yg berbayor tu...hampeh...siap suh renew lg...kije bukannyer dpt lg pun...sorry arr nk renew balik...

Reply 15# atoncute

ex ko bagi RM50/RM30 jeks sebulan??
biar betul ex ko tu.....
dia tak keja ke?....
masa bercerai dulu,nafkah dia kena bagi berapa sebenarnya?

mesti org ckp mcm tu kan...tp saya jer tau apa yg saya alami...

mudah.com yer...??jap nak try ...
atoncute Post at 11-7-2012 15:38

opsss sori... www.mudah.my

Reply  atoncute

ex ko bagi RM50/RM30 jeks sebulan??
biar betul ex ko tu.....
dia tak keja ke?. ...
adieqchomelz Post at 11-7-2012 03:53 PM

dh dia kije gituk2...
masa aku kije dulu aku tk kisahler sgt....tk bg pun tkper...tp sementara aku nak dpt kije nie tlg2ler skit kan...tp alasan dia aku mmg tk tahanar...dia suh aku doa n mintak kt tuhanjer...mmgler betuikan...tp tkkan nak berserah jer kan...pening paler otak aku...huhuhu...

ni tinggal area mana ni

mmg susah nak cari keje skrg ... ko benti keje maknanya ko biar boss ko menang ... sepatutnya ko sta ...
kudajantan7777 Post at 11-7-2012 03:34 PM

yelah...aku pn rasa patutnyer aku trus bertahan kan...tp masa tu mmg dh tahap kronik dh...huhuhuhu... benda dh lepaskan....mana blh patah baliks...

dlm2 aku susah hati tu nak gelak plaks aku baca citer ko....tkler smp mcm tu skali...
tu arr...esk aku ingat nk tepon org bank tu arr...nk mintak post poned bayor dlm 2minggu lg...dia bg ke ha??...mintak2 dia bgler at least blhler aku carik duit nak bayor...dia mintak suh bayor rm1500++...ermmm...dhler maybank...takut dia tknak kawtimjer...tp aku mmg desperado nie...tp aku skrg nie tgh fokus siapkan thesis...igt next week nak setat carik part time...tp...ermmm...kdg rasa malu gaks...blajo tinggi jadik mcm nie....aduihhh itulah dugaan idup kan...dh smp masa tuhan nak uji aku....huhuhuhu...
kdg2 mcm nak pinjam alongjer dh rasa...tp along kanke nak payslip...kalo tkder pay slip dia bg ke...??huhuhu...