CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3154|Reply: 4

Pengalaman menghantar "Maid" pulang ke Indonesia...

Hi,

Saja aku nak share pengalaman aku semalam. Tak ada laa teruk mana cuma, saja nak ngadu !!.
Semalam aku hantar maid aku nak bali bercuti ke Indonesia. Budak nie kira OK laa kerja dgn kami. Dah mcm adik kami sendiri. Dier ni pula first time naik kapal terbang. Datang naik bot, sampai 4 jam. Dienya schedule kul 1050 am. Kami sampai LCCT dlm kul 8:30 am. Walaupun buat mobile check -in, dtg awal sebab nak tunjuk kat maid kami mcm mana nak check in dan sebagainya. Dari sini bermula laa pengalaman yg tak best semalam.

1) Masa nak scan bagtue punyalaa maid aku Q. Sekali bila sampai turn dier, ada plak mamat Indon nie baik punya potong Q. Terus jer letak beg dier. Wife aku dah menyirap tapi sebab tak nak gaduh dgn org2 tak berakal kami biar aja. Ingat lepas tue ok.

2) Bila masa nak hantar beg2 tue masuk. Punya tak masuk akal org2 Indon nie. Tak reti nak beratur. Main potong Q jer. Sampaikan budak yg jaga counter tue terpekik terlolong minta kerjasama. Teruk betul perangai Indon2 nie.

Aku bukanlaa bertujuan nak memalukan bangsa nie. Tapi makin tgk makin jelik plak dengan perangai "buruk" diorg. Terukkan?

Post Last Edit by jazaa at 16-7-2012 12:58

kau cerita tu kat airport....
kalau kat bank pun, Indon-indon ni yang "dah pandai" sikit guna ATM, bukan main lagi berlagak....datang terus nak potong Q....aku memang tak bagi chance nya....aku dah penat2 beratur, dia sesedap je berdiri depan aku.....:@

dengan jelingan aku yang tajam & muka aku yang "cantik".....aku gi je depan dia......

tak penah kene lak dgn indon yg 'tak tau baca' ni... so far indon yg aku kenal ok jer kot? mungkin kene further expose dgn ke'indon'nan ni baru tau camner sikap derang...

jazaa posted on 16-7-2012 12:56 PM
Post Last Edit by jazaa at 16-7-2012 12:58

kau cerita tu kat airport....

boleh plak suka hati potong Q........banyak cantik muka diakan....kalo kat tempat aku ni warga nepal kalo cucuk duit bukan main lama...pada hal dia sorg jer tapi dia punya rajin siap tolong cucuk kan duit kawan dia yg lain sampai 5 kad....:@

Kak bazar ramadan pun sama (relevan kan sebab nak kutuk indon) aku sampai dulu, datang indon ni nak cepat cepat je, macam dia sorang je nak buka puasa.
Apapun, aku pun hantar maid balik semalam, ke Surabaya dan masa check in tu nasib baik tak terjumpa indon jakun dan semuanya berjalan lancar. Mungkin buat masa sekarang tak ramai lagi yang balik so keadaan terkawal.