CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jejai

BARU:Bayi 4 bln yg didera pengasuh koma akibat pendarahan dlm otak

apa lah salah yg baby tu buat sampai patah tangan dan kaki..
subhanalLah..
nama pun baby..
apa yg dia tahu..kita kasi makan dia makan..
kita suruh tidur..dia tidur..
kalau penat rasa jaga budak..jgn jadi pengasuh..
pi la jdi bonser kelab malam ke..
hari2 boleh tunjuk taiko..
mesti mak ayah baby ni menyesal habis..
ambil iktibar..
anak mungkin Allah berikan 2 3 4..mungkin 10 orang..
tapi mrk dihadirkan dlm pakej berbeza antara satu sama lain..
sedih betul lah dgr baby2 kena dera mcm ni..

Fobia aku nk anta baby kt umah pengasuh la klo cenggini

Reply 11# syifaa

syifaa..baby u yg kat avatar tu yer..
    kena dera jgk ke..
    smoga Allah bagi kamu 1001 kekuatan jaga anak ni yer..

ni yang aku hangin satu badan nie...nak je aku hempuk pengasuh tu sampai koma.
mikasa Post at 19-7-2012 23:25

jom kita hempuk berjemaah..kalau boleh sampai juling atau terjuih bijik mata  pengasuh tu..

kulim bandar kecik tp byk cerita menarik di dalamnya

tengok baby ni, ingat anak aku. pendarahan otak jugak. mcm nilah keadaan dia masa koma dulu. la ni j ...
syifaa Post at 19-7-2012 16:45

Simpati apa jd kat anak u... Jagalah dia..

Anak aku 31mei lepas melecur badan... Baru 4 bulan.. Sekarang dah kering lukanya... Dah repot polis... Dah ada surat utk bawa peguam... Sebulan duduk pediatrik hkl.. Bini cuti potong sparuh gaji, sib baik gomen.... Sekarang ni dalam dilema sapelah nak jaga anak aku... Org tua dah tua sangat... X moh susahkan diorang...

Aku doakan baby koma ni sihat kembali... Kasihan makpaknye naj menjaga budak ni... Belum tahu apa jadi lepas ni...

Follow Us
kalau takde kecederaan luar.. macam mana gayanya budak ni didera ek??

pengasuh ni pakai teknik teknik canggih ke?

tringat kes ibu yg dera anak yg baru kuar dari jel tu, lps kuar dia kata dia nak sgt jumpa anak dia dah nyesal. kalu tgk utube dan video dia buat anak dia mmg sadis! anak tu skrg dah elok dlm jagaan keluarga angkat dan pihak JKM xnak bg details katner bb tu pd ibu dia yg mendera walaupun dia dah kena hukuman. apa pendapat korang? pd ai biar jer la anak tu pd org yg menyayangi dia & membesar secara normal. si ibu patut jadikan pengajaran dan mulakan hidup baru jadikan titik hitam tu sebagai pengajaran. besar tggjwb sebagai ibubapa ni..

Simpati apa jd kat anak u... Jagalah dia..

Anak aku 31mei lepas melecur badan... Baru 4 ...
mrmerell Post at 19-7-2012 23:43

kalau isteri kerja gomen, korbankan lah sikit, sementara waktu minta majikan benarkan ambil cuti setahun tanpa gaji utk jaga baby, sekurang2nya sampai dah besar sikit. rasanya if kerja gomen, position tu tak susah nak masuk balik walaupun cuti setahun, lain lah kerja swasta.. ada kemungkinan ditawarkan berhenti sebab lama sgt cuti.

tengok baby ni, ingat anak aku. pendarahan otak jugak. mcm nilah keadaan dia masa koma dulu. la ni j ...
syifaa Post at 19-7-2012 16:45

ujian allah bagi kat parents, sebab allah nak bagi senang jalan ke syurga. bersabar dlm jaga anak istimewa kurang upaya ni, inshaallah syurga melambai2...

tringat kes ibu yg dera anak yg baru kuar dari jel tu, lps kuar dia kata dia nak sgt jumpa anak dia  ...
sasha66 Post at 20-7-2012 08:28

kalau baca pengakuan dia, dia mengaku masa tu emosi terganggu sebab macam2 masalah, tapi sebenarnya dia sayang anak dia. orang yg mentally disturbed ni mcm2 boleh buat di luar kawalan.

mungkin skrg emosi dah stabil, harap2 dia dapat kehidupan yg lebih baik, dapat pekerjaan supaya taraf hidup boleh improve, rasanya JKM patut letak syarat2 mcm ni kat dia, bila dia dah dpt naikkan taraf hidup, JKM patut bg dia hidup kembali dgn anak dia tu. lagi pun dia dah insaf kan.

kalau isteri kerja gomen, korbankan lah sikit, sementara waktu minta majikan benarkan ambil cuti s ...
mclaren Post at 20-7-2012 08:47

itulah yang kami tgh bincangkan sekarang ... boleh cuti ... cuma seniority bini aku hilanglah .. takpelah ... jaga anak ... kami pon rasa tak konfident nak bagi orang jaga . anak yang 1st pon dekat tadika yang sama. tu pun nak dikeluarkan dari sekolah sebelum kami keluarkan saman.. aku kerja swasta ni nasib baik aku takde punch card , jadi vendor boleh lari sana sini, tapi kerje kene siaplah .. bila kes camni jadi , operasi hidup ibu bapa sangatlah bercelaru .

macam kes baby koma ni , sure mak pak ni kene cuti kerje lama . pastu kene ganti2 ... laki takleh tido kat spital .... nak ambil tindakan kat pengasuh lagi .... peguam .... dan macam2 lagi lah .. aku tengah alami sekarang

tapi dalam keadaan ni .... hanya tawakkal pada Allah ... kita berusaha meminimizekan problem dan cari solution utk semua perkara ...

kesian kat baby  yg tak  tau  apa2 lagi....kalau rasa diri tu kurang sifat sabar...jangan la   jadi pengasuh  utk  anak org...naya kan ibubapa dan  baby  ajer....gi la  kerja  cleaner  ke....:@ cuci  jamban /longkang/ tong  sampah.....marah tul aku la

pengasuh yg didapati bersalah ni dikenakan hukuman penjara je ke? tak kasi sebatan? cuba kasi sebatan skit biar dorang rasa macam mana rasa sakit tu. jahanam punya manusia. kalau dunia ni takda undang2 dah lama orang suka dera anak2 macam ni nyawa2 ikan :@

kenapa dengan anak kau? kena dera jugak ke?
mallcop Post at 19-7-2012 17:16

aku letak anak aku kat nursery. doktor syak dorang ada bagi jatuhla. masa kejadian umur anak aku 6 bulan.

Reply  syifaa

syifaa..baby u yg kat avatar tu yer..
    kena dera jgk ke..
    smoga All ...
jerukkedondong Post at 19-7-2012 23:30

ye. yg kat avatar tula. doktor syak jatuhla masa dlm jagaan pihak nursery.

kulim bandar kecik tp byk cerita menarik di dalamnya
nurul_akmar Post at 19-7-2012 23:34

jgn tak tau, kejadian yg menimpa anak aku ni pun kat kulim jugak.

pengasuh yg didapati bersalah ni dikenakan hukuman penjara je ke? tak kasi sebatan? cuba kasi sebata ...
diamondvii Post at 20-7-2012 09:40

Macam aku yang tengah alami perkara ni dari apa yang aku rasa pihak penjaga/penyebab kejadian kena denda atas kecederaan yang anak kami alami. Dia kene tanggung apa yg berlaku, ini termasuklah sembuhkan anak, bayar balik kerugian kami ( potong gaji/ kos ulang alik spital / kos kesukaran hidup/ dsb).
Sekiranya pihak nursey x dapat melunaskan apa yang kami nak, maka saman atas denda ikut undang2 akan dikenakan.

Macam kes baby koma ni dera kerana nafsu amarah. Maka denda harus dikenakan. Kita sebagai pemerhati pun rasa perngasuh patut dipenjarakan atas kesalahan dia.

Reply 38# mrmerell

i see...u saman habis-habisan binatang tu. mendidih dengar berita budak2 kene dera ni.

Reply 37# syifaa

skrg ni baby u tu dlm jagaan siapa..hntar nursery lain pulak ke..