CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 45432|Reply: 241

Di curangi suami untuk kesekian kalinya..

Part 1

Assalamualaikum forumer..

Aku x tau samada apa yg aku buat nie betul atau tidak.Aku x pasti.Tp kalo korng ada pendapat tlg share ngn aku. Selama nie aku tahu nasihatkan org tapi,ahernya aku sendiri terlalai. Aku akan ceritakan semuanya,n mungkin agak panjang ceritanya.

Aku dh suami dh lama bersama iaitu sejak April 2004. Tapi,suami aku bukan lah seorng yg setia.Beberapa kali aku dpt tahu dia mempunyai hubungan dgn perempuan lain. Sehinggalah,pernah ibu ngn ayah aku terserempak dgn mereka. Dan bukan nya tidak pernah ibu dan ayah menasihati aku supaya meninggalkan dia. Tapi aku berkeras inginkan dia. Cinta konon nya. Dan Alhamdulillah,aku berjaya mnngubahnya even aku tahu benda yang sm akn berulang. Dh pada May 2008,kami bertunang.Bermula episod yg lama.Dia kembali curang dgn teman sepejabatnya,x sampai sebulan kami bertunang.Setelah di gertak yg aku nk putuskan tunang dia kambali pada aku.Tapi tidak berakhir disitu.Masa bertunang sahaja hampir 3-4 kali aku 'berperang' dgn dia dan perempuan2 yang hadir dlm hubungan kami.Walaupun begitu aku tetap memberi peluang kepadanya.Sehinggalah dia mendapat dapat tawaran bekerja di jabatan di Selangor pada 2009.Dia terus kata nak kawen dgn aku. Tapi aku ingatkan dia akan berubah. 2 mggu sebelum kawen aku sekali lagi menangkap kecurangan nya.Dengan seorang pelajar IPTS d KL.Hancur hati aku.Ingatkan dh berubah bila nk kawen,makin menjadi rupanya.Aku tekad batalkan perkahwinan kami.Tapi dipujuk ibunya.Masa tu keluarga aku mmg x tau pun ttg perkara ini.Tapi bila teringat betapa baiknya ibunya pada aku dan air muka keluarga aku,aku teruskan perkahwinan kami.Kami berkahwin pada Mac,2010.

Aku mengikut suami berpindah ke Selangor dan alhamdulillah,Pada Ogos 2010 aku disahkan mengandung. Aku dilayan bagaikan puteri.Dan dapt aku rasakan kasih sayang suami pada aku terlalu mendalam. Pada Jan 2011,aku balek kampung untuk melahirkan anak. Dan Mac 2011,aku melahirkan seorang bayi perempuan comel. Aku bertambah bahagia. Suami pula balek semula ke Selangor selepas bercuti selama sebulan di kampung. MAka berjauhan la kami.Tapi suami sentiasa telefon dan 3G. Aku sangkakan ada perubahan bila adanya anak.Tapi pada 25/7/2012,bagaikan tercabut nyawa.Tidak semena2 selepas berbuka suami mengatakan bahawa dia ingin berkahwin lain!Mulanya aku tak percaya nk menganggap dia sengaja nk psycho aku.Kata suami,'Saya nk kawen  lain.Saya ada perempaun lain.Sy nk kawen dgn dia. dan sy nk awak terima dia!'.Sy kata sy x percaya. dia kata lagi. "Betul saya ada perempuan lain.Sy x boleh tido bila teringatkan dia.Sy sngt sygkan dia! Kalo awak xboleh terima dia,kita bawak haluan masing2.Awak nk balek kampung,balek la.Tapi ank tingglkan dgn sy!'  

Rate

1

Part 2

Begitu kejam kata2 suami.Tapi aku still kebingungan.Kenapa dia begitu.Tapi keesokkan harinya,aku tanya suami balek.BEnda yg sama dia kata.Bahkan dia akn hp lain bersama perempuan itu.Dan segalanya terbongkar. Mereka bersama sejak Jun 2011,iaitu slepas aku habis pantang.Menggigil tangan aku baca sms dari mereka.Mama & papa..Ya Allah.Dugaan apakan ini.Suami masih kata nk kawen dgn peremapuan tu.Sampaikan aku telefon perempaun itu,terjawaplah semua.Bila baik,tapi aku terseksa.Selama bulan puasa nie suami berjumpa dgn nya tiap2 hari.Malahan berbuka bersama perempaun itu.G|Hingga suami sangaup menipu aku bahawa dia kan berbuka dgn jabatan.Aku ditinggalkan berbuka sorg diri! Korang bayangkan!Dia bersama perempuan lain,aku berbuka hanya nasik bungkus bersama anak!Perempuan tu kata x mau kami bercerai.Tapi x pula kata nk tinggalkan suami! Malhan tgh aku dan suami bergaduh,boleh lagi suami ber'sms; dgn perempaun tu! Seksanya aku! Sampaikan perempuan tu sms, ' Pa ok ke?'.. 'Chaiyok pa'.. 'Pa, go ahead..' Then perempaun tu call.Aku sebagai isteri ada harga diri.Aku ada hak! Aku maki perempuan tu dan ugut kan mengamok ke tempat kerja nya.Dan terus dia letak telefon.

Dan akhirya,semalam.Hari yg mulia,bulan mulia,aku slow talk semula dgn suami.Dia pilih aku ke perempuan tu.Syngkan aku x?Dia senyap.Aku tanya still nk kawen dgn perempuan tu ke?Dia kata ya! Aku kata kalo x nk aku lepaskan.Sbb aku x nk bermadu.Tiba2 suami kata,'Sy ceraikan awak dgn talak 1!!!' Aku keluar bilik dan cakap kat ayah mertua yg kebetulan ada di rumah kami masa tu. KAmi disurh ke pejabat agama bertanyakan status kami. Keluarga dua2 dh tahu.Malah ibu bapa ku berkeras mahu aku balek kpg bersama anak. Tapi suami pulak kata nk rujuk balek. Keadaan makin bercelaru! Aku bingung.Dan Allah s.w.t  itu berkuasa ke atas segalanya.Aku datang bulan.pada hari itu.Segera ayah mertua kata lafaz itu tidak sah! Aku x pasti apa yg ptt aku buat.Aku takut Suami masih menjalinkan hubungan dgn perempuan itu.Sbb kalu aku ceritakan lebh panjang ceritanya. Suami ajak kami balek kampung.Nk tenang kan fikiran disampaing nk lpakan perempauan tu.Tai kalo kami balek semula ke Selangor,adakan mereka ttp akan berhubung? YA Allah,aku buntu.Adakan ptt aku menuntut cerai dpd suami.Sbb aku x snggp di khianati lagi!

SDIHNYE BCA KISAH KO NIH...

Kalau rasa suami tu akan berubah, rujuk semula..pikir pasal anak..tapi kali kebarangkalian nk berubah zero lebih baik pikir apa yang terbaik untuk anak..sebab kalau tak berubah for sure suami tu takkan peduli kebajikan anak...jangan pikir kalau bercerai sapa nak kahwin dengan aku...jgn lupa tuhan jugak...tc.

Kenapa talak tak sah. rujuklah pada jabatan agama. aku rasa talak tu sah..

Aku datang bulan.pada hari itu.Segera ayah mertua kata lafaz itu tidak sah! Aku x pasti apa yg ptt aku buat.

hmmm...kalau datang bulan talak tak jatuh ker??

kalo tak silap, talak mmg jatuh kalau tak dipaksa....cuma bagi pompuan yang mengandung, tarikh edah bermula selepas melahirkan anak...

baik awal pegi cek..

pasal kisah awak..mmg sedih tapi penah org cakap kat ai, kalo lelaki jenis hidung belang, takkan berubah sampai bila..kecuali kalau ada sesuatu terjadi pada dia yang dia akan berubah 100%...

dah byk tanda yang dia curangi awak, tapi awak masih nak bertahan dgn dia...

Rate

1

Follow Us
sedih bce kisah TT.. moga TT diberi kekuatan oleh Allah...

Seksanya aku! Sampaikan perempuan tu sms, ' Pa ok ke?'.. 'Chaiyok pa'.. 'Pa, go ahead..' Then perempaun tu call.-- moga karma menghampiri beliau

encikotot posted on 28-7-2012 11:11 AM
SDIHNYE BCA KISAH KO NIH...

Aku pun dh sampai xder air mata nak nangis.

Boleh tak jangan jadikkan anak sebagai alasan utk stay together? Sangat hipokrit. Korang berpura pura bahagia padahal dalam hati tersiksa kan.Kesian budak tu..terima hakikat da takda cinta antara kalian.

Rate

1

Aslyn posted on 28-7-2012 11:14 AM
Kalau rasa suami tu akan berubah, rujuk semula..pikir pasal anak..tapi kali kebarangkalian nk beruba ...

MMg dia kata nk rujuk semula.Tapi sy sekan dpt rasakan dia tp xkan berubah.Kerja mereka sering berkaitan.Even kerja dr jabatan berlainan.Sy sygkan keluarga sy.Leas dia lafazkan cerai,sy tengok muka ank trus nangis.Sy mnta maaf kat ank.Sbb dia terpaksa harungi semua nie.Pada hal umo dia bari 1thn 3 bulan.YA Allah.Sy x boleh berfikir..Sy ada pulak rs nk rujuk,tp perasaan srik masih menebal..

AshSiddiqa posted on 28-7-2012 11:44 AM
Aku pun dh sampai xder air mata nak nangis.

BERTABAHLA...MOGA RUMAHTANGGA KO DPT DI SELAMATKN BERKAT BULAN RAMADHAN NIH..

nuryakmal posted on 28-7-2012 11:48 AM
Boleh tak jangan jadikkan anak sebagai alasan utk stay together? Sangat hipokrit. Korang berpura pur ...

Aku xtau apa akan jd pada kami.Sbb terlalu cepat sumuanya jd.Aku x kesah sngt pasal cinta sekarang.Kalo aku jer yg cintakan dia buat apa.Tp anak aku terlalu rapat ngn dia. Sentiasa di mulutnya perkataan 'ayah'/tapi bila ingatkan apa yg dia buat!aku rs jijik!

mushroomsup posted on 28-7-2012 11:28 AM
Kenapa talak tak sah. rujuklah pada jabatan agama. aku rasa talak tu sah..

Ayah mertua aku dulu ustaz kat jabatan agama.Dia kata sbb aku x suci.Talak x sah.Even aku pun rs was2..

leylapple posted on 28-7-2012 11:30 AM
hmmm...kalau datang bulan talak tak jatuh ker??

kalo tak silap, talak mmg jatuh kalau tak dip ...

Wallahualam..

Ayah mertua yg kata macam tu.Dalam borang cerai yg kami ambik pun ada tnaya pasal tu.Sbb tu la kami nk balek kampung nk selesaikan perkara nie.kami x boleh berada lama kat sini.Makin bingung jadinya.

AshSiddiqa posted on 28-7-2012 11:50 AM
Aku xtau apa akan jd pada kami.Sbb terlalu cepat sumuanya jd.Aku x kesah sngt pasal cinta sekarang ...

anak awak tu mmg ada hak. sebabdia bapak anak awak. harusla rapat kan. darah daging. tapi budak kecik kan boleh dilentur lagik. jangan pening pening.buat apa brsama kalau awak sendiri da jijik dgn laki awak. berdosa besar tau.. awak ingat marriage without love and trust can work ke? sorang kat tingkat atas sorang kat bawah. no communication at all. dia da sah sah tengah bercintan cintun. kalau jadik laki awak kawen lagik and pompuan tu mengandung how many percentage laki awak dan madu awak sayangkn anak awak?

Rate

1

semut_pijau posted on 28-7-2012 11:43 AM
sedih bce kisah TT.. moga TT diberi kekuatan oleh Allah...

Seksanya aku! Sampaikan perempua ...

Sy mmg sedih,seksa..MAlahan sy pksa suami bercakap dgn perempuan tu kat telefon,word papa & mama x lekang! sy malu.Rupa2nya teman sekerja suami pernah terserempak dgn mereka kat taman!Padahal sepanjang 3 thn berkahwin x pernah suami ajak sy jalan2 kat taman! Even ms kami couple!sbb sy tahu suami bukan jenis mat jiwang atau mat bunga! x buntu!mcm2 dlm pkran..

nuryakmal posted on 28-7-2012 11:55 AM
anak awak tu mmg ada hak. sebabdia bapak anak awak. harusla rapat kan. darah daging. tapi budak ke ...

mmg betul cakap awak.Ms lepas lafaz tu,suami nagis kat sy,dn cakap sygkan anak.Mcm mana anak dgn dia dan keluarga.Sy kata sy xkan bg anak kat dia atau pun keluarga dia.Di sini anak jd isu kami.

AshSiddiqa posted on 28-7-2012 11:53 AM
Wallahualam..

Ayah mertua yg kata macam tu.Dalam borang cerai yg kami ambik pun ada tnaya pasal ...

talak tetap jatuh..cuma hukum nya haram....

Melafazkan talak merupakan satu perkara yang serius. Jika dilafazkan dengan lafaz yang sorih atau jelas (sila rujuk laman mahkamah shariah Spura) jatuh talaknya. Tidak kira sama ada tidak sengaja atau dalam keadaan marah.

Begitu juga, jika talak dilafazkan dalam keadaan isteri sedang haid. Hukumnya adalah haram yakni berdosa ke atas suami, namun talaknya tetap jatuh sah.

sumber rujukan --->http://abahyasir.multiply.com/journal/item/170/Talak-Ketika-Haid-?&show_interstitial=1&u=%2Fjournal%2Fitem

TT leh utarakan soalan nie kat bod agama...

Rate

1

tapi kan baru jatuh talak satu kan...bagi masa kat suami pikirkan keadaan TT dulu....

encikotot posted on 28-7-2012 11:49 AM
BERTABAHLA...MOGA RUMAHTANGGA KO DPT DI SELAMATKN BERKAT BULAN RAMADHAN NIH..

Insyallah.Kami akan fikirkan jalan yg terbaik utk anak dan sy sndiri.Sy x mau fikir pasal dia.Sbb bila teringtakan kata2 nya yg menyakitkan hati sy.sy rs nk gila.Kenapa dia snggup buat sy mcm nie.Kalo sy x boleh mengandung sy boleh terima.Sy akan srh dia kawen lain.Tp dia menduakan sy ms umo anak 2 bulan.Dan dia sendiri masuk ke labour ward tengok betapa sakitnya sy nk melahirkn anak..