CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 26929|Reply: 111

Bomoh siam tak takut makhluk belaan dia kacau keluarga dia bila dia dah nak m...

Last edited by Lobos on 29-7-2012 08:27 AM \n\nBiasanya kalau ada mana-mana stesyen TV buat rakaman di rumah bomoh siam,kita boleh nampak sekurang-kurangnya dua ciri-ciri iaitu rumahnya berselerak dan ada beberapa puluh patung yang disimpan kat rumah.Mereka akan mengumpul sebanyak yang boleh kerana percaya kalau simpan banyak patung,kuasa mereka bertambah.Patung-patung tu dikumpul dari merata tempat dan asal-usulnya bomoh tu mungkin tak tahu pun.Jadi akibatnya tentu tak baik.Entah-entah ada lebih dua puluh makhluk halus yang dah hinggap di rumah bomoh siam semasa mengutip semua patung ini.Saya rasa mereka sendiri memang dah sedar pun rumah mereka dah dihuni makhluk-makhluk halus yang pelbagai

Kalau tak ada anak,dia akan mewariskan semua makhluk-makhluk halus kepada isteri dia ke?Kalau ada anak pun,adakah dia mahir dalam dalam ilmu hitam bapa dia untuk mengawal semua makhluk halus yang berpuluhan?
Setakat ini tiada maklumat langsung tentang subjek ini saya boleh agak bomoh tu takkan mati dengan aman.

Rate

1

Betul gak kan... Kalau dh berpuluh2 ekor hantu xkan la bila dh mati sekor pon x kacau... Sedangkan org yg ada saka pon kalu nk mati pon susah kalu x diwariskan

Menarik gak tajuk ni

aah kan?? mase nga terer, segala macam jenis antu, jin, dewa dia x takut..ble nak mati baru terhegeh2 nk cari pewaris..tp rase2nye kalau sami buddha ni dorg ade follower masing2..so, mesti akan waris kan dekat sape2 yg die rase strong enuf to carry on the responsibilities..huhuhu agaknye la kot..ni iols men teka je..hehe

stryder_cats posted on 29-7-2012 09:51 AM
Betul gak kan... Kalau dh berpuluh2 ekor hantu xkan la bila dh mati sekor pon x kacau... Sedangkan o ...

setakat berpuluh?????????

Bomoh siam punya jin jin berjuta juta la........ mana main puluh puluh ni

kenalan teman ada berkawan dgn sorg bomoh siam ni.. tp bomoh ni org malaysia..bukan org siam.. tak silap teman, org pantai timur..lembut orangnya a.k.a bapok.

satu hari si nyah ni g bercuti ke pulau tioman n sambil2 tu berjumpa keluarga angkat dia di sana..semasa di pulau, nyah ni dikenalkan oleh keluarga angkat dia dgn member teman ni (ari bukan nama sebenar)..so deme pn dok sembang2 ler 1 hari tuh..

si nyah ni ngaku kata yang dia ni menuntut kat siam sana ngan sami..dia jugak mengatakan, dalam ranking bomoh2 siam ni, dia tergolong dalam golongan no 2 tertinggi ooo (sekarang ni dah jadi no 1 gamaknya)..sebab die ngaku tu, ada ramai org datang berubat ngan dia masa dia d sana. so si ari ni tanya la dia blajo kat mn..terkejut monkey la jgk bila dia ngaku dia blajo ngan sami siam..dia ni melayu islam..

1 malam, semasa di dalam bilik ngah ciap2 nak beradu, si ari ni perasan mcm ada org kat ruang tamu umah dia..pada hal dia dok sowang2 jer dlm umah tu..masa dia ngintai dari bawah pintu bilik, tau2 je udah gelap ruang tamu umah die tu..seingat dia, ruang tamu tu memang pasang lampu tiap2 malam..dah naik pelik dah ni katanya...sekali ari capai phone dia n terus call c nyah ni..

nyah : hello, hello, helllloooo kopi ke milo...

ari : milo wak lu..ni org2 ko ke yang ko anto mai rumah aku ni?
nyah : org mane nyah?

ari : org mana? baik ko suruh dorg balik, kalau tak aku benam dorg malam ni..

nyah : alaaaa org nak manje-manje je la..itu pun nak marah..

ari : aku nak tido b*d*h.....

nyah : ye la, ye la...jgn la benam2 baby mak, nyah...cel*k* punye jantan...

ari : dah! aku nampak lagi org ko kat umah ni siap ko..

lepas tu, bila ari tengok je bawah pintu bilik dia tu, cahaya lampu dari ruang tamu dah ada..maknanya dorg nyah dah balik ler tu..esoknya lepas kerja, c ari p la cari bomoh tuh..dia tanya ler apa hal ko anto org ko kat umah aku?   ko nak spy aku ker? c nyah ni pn menjawab soalan tu dgn jawapan yang ntah hape2..

nyah : ramai lagi org aku yang aku tinggal kat tanah beso...sebabnya bila aku merentasi lautan, banyak lagi yg lebih kuat dari org aku akan tarik dorg jadi khadam..aku ingat nak buat perjanjian ngan org dlm tu la (sambil tunjuk ke dalm laut). kalau ada yang tu, baru boleh bawak ramai cikit...hehehehe

ari : kenape ko blajo ilmu2 cenggini? ilmu yang elok2kan lagi banyak..

nyah : ilmu putih lambat..aku nak yang cepat..dengan ilmu yang ada pada aku skarang, datang la apa jenis ilmu hitam sekali pun aku boleh tepis. tp....aku akan kalah dengan ilmu putih..itu aku akui...

lepas tu mcm2 ar dorg sembang..c ari cite mcm tu je kat teman ni..
pada keesokan harinya, deme berjumpa lagi...c ari pelik tengok member baru die tu seronok bebeno..dok terkinje-kinje ke hulu ke hilir..

ari : ape ke hal ko ni?seronok beno nampak gayenye

nyah : aku dah buat perjanjian ngan org dalam.....(tangan tunjuk ke laut) hehehehe

ari pn geleng kapla je la...apa nak buat dah itu yang die nak..

p/s si ari ni pun handal orangnye dengan ilmu putih...setakat nak benam juoen tu, tarak hal lah..hehehe

deme ni kalau dah berkehendak, apa ada hal pasal pahala dosa? janji permintaan dorg cepat ditunaikan oleh jun2 ni..mati nti blakang crita...

Rate

1

Hehehe, ok gak tajuk nih ek? biasanya kalau ikut apa yg aku tahu, sebelum diorang 'pergi', diorang akan dapat tanda... so, biasanya akan diturunkan kepada waris yg sudi menjadi pengganti... Tapi kalau ada certain cases dimana waris tak dapat dijumpai, jin2 tersebut akan berkeliaran mencari sendiri tuan baru...

Follow Us
Adiya posted on 30-7-2012 02:42 PM
kenalan teman ada berkawan dgn sorg bomoh siam ni..  tp bomoh ni org malaysia..bukan org siam. ...

adeh!!
sakit perut gelak tgk conversation dorng..
esp part permulaan tuh..
nyah : hello, hello, helllloooo kopi ke milo...

KyraKnightley posted on 14-9-2012 02:56 PM
adeh!!
sakit perut gelak tgk conversation dorng..
esp part permulaan tuh..

itu ko baru bace...ko tak dengo mamat tu cite lagi..ciap ngan gaya2nya skali..nak terkincit2 aku gelak...

haha dah boleh imagine kot..
Sebab dkt kolej kyra ada juga kawan2 jenis lembut ni
kalau dgr dorng bercerita, lagi best dr dgr org pompuan bercerita

hehehehe

terlanjur kyra dah up kan umah ni, aku teringat 1 peristiwa berhadapan dengan bomoh siam ni..

kisah ni terjadi lebih kurang 5 6 bulan yang lepas..
tp off topic kot...en TT jgn mare ha'....

1 hari tengah aku dok melepak2 kat umah sambil layan tv3 puluh 6 inci.
aku dapat 1 panggilan dari ayahandaku..
'ha' ape hal pulak abah ni? mesti ade kes baik punya ni'

aku : Assalamualaikum....

abah : Wslm...hang kat mana?

aku : ada kat ghumah ni..

abah : dah mandi blom?
aku senyap jer...hehehe tak mandi lagi sebenonye..
hang mai ghumah abah.. ni abang pozi (bukan nama sebenar) ada ni..

aku : pasai apa ngan abg pozi? selalu dia mai pun bukan nak jumpa ngan diya (Adiya)..

abah : hang mai je la..cepat sikit..

aku : ok2....

aku pun bergegas la masuk bilik air n mandi bagai..dalam hati aku dah terdetik ada benda tak kena ni..memang selalu kalau apa2 hal kes berat, mesti abah aku akan call aku suruh bantu..
siap je mandi semua, dah pakai bedak banyak2, aku pn gerak g umah org tua aku dengan membawa kereta myvi plat AGU 5*** berkelajuan 60 - 70 km/j..releks ar..bukan ada benda pun...

sesampai je aku kat umah org tua aku, aku pun masuk le n beri salam.. aku tengok bang pozi, isterinya dan anak bongsu dia dok nyembang ngan mama..air ngan kuih dah terhidang kat meje di ruang tamu..aku pun masuk dan berjabat tangan ngan bang pozi..
'Ya Allah..kenapa muka bang pozi mcm ni? nampak letih sangat..muka ngan mata merah menyala' bisik hati aku..

aku : abah mana?

mama : dalam bilik..solat kot.. (waktu tu dah masuk waktu zohor..)

aku : oooo..kenapa abah suruh mai?

mama : hang tengok bang pozi hang ni..dia kata dia sakit..

aku : em....sakit apa bang? (sambil menatap wajahnya yg layu tuh)

bang pozi : ntah la diya, aku ni dah brapa minggu tak tidoq ni..asal nak tidoq ja hati berdebar2..badan menyucuk2..kepala rungsing..hang tengok2 la..hari tu aku mai dah..pak hang dah buat..ok la sat..lepeh tu dia mai balik...

aku : oooo...tak pa la..tunggu abah mai la tengok macam mana..

mama : nak tunggu abah buat apa? dia pun suruh hang mai..hang tengok la ni jugak..
(sekali mem besau sound..terkebil2 aku nak jawab)

aku : ye la...ye la...

aku pun mula tengok le apa la halnya abag pozi ni..tengok punya tengok..........dapat la tau ada kes sihir pada dia..waktu aku dok tengah buat kerja aku tu, abah aku pn dah keluar bilik..dia duduk sebelah bang pozi.

abah : em macam mana?

aku : em ada la...

abah : buang la..

aku : mn barangnya?

abah pun bangun n ajak bang pozi masuk bilik depan..katanya senang nak buat keja..kat depan ni sempit...aku pun follow skali ler..
masuk je bilik, bang pozi terus duduk besila..aku dok depan dia dan abah dok sebelah kiri aku..umpama tiga penjuru..

abah : hah! tunggu apa lagi? buat la...

aku : nak buat la ni.....
jangan la pakse.. (yang ni cakap dalam hati... )

aku pun mulakan kerja2 pembersihan kepada bang pozi..tarik yang pertama..tak lepas..'mak ai..kuatnye..'
tarik kali kedua, dapat...masuk dalam penjara..

kali ketiga...plikkkkkkkkkkk....satu bayangan susuk tubuh bermain2 di depan pandangan mataku...'eh, sapa pulak ni? tak pasal2 masuk line pulak'
' ko sapa ha'?' orang tua tu diam jer..bayangan yang aku nampak tu, seorg laki2 tua berjanggut putih, pakaian kuning ala2 sami dan tengah duduk bersila depan tempat perasapan dan ada kat depan dia barang2 lain macam patung, keris ngan ntah ape lagi aku tak ingat dah..

soalan aku tadi tu dia jawab dengan senyuman n ketawa kecil...

ooo ko senyum yer...muka atak sunnyummmm..hutang sulah habis, muka atak sunnyummmm...

baru je aku nak tarik buat kali yang ke empat, pakcik tua kutuk tak sedo diri ni dah bertindak...dia ambik keris dia dan mula buka langkah ape ntah aku pun tak tau...tp dalam keadaan duduk jer..

aku : dia nak lawan balik ni...

abah : ha'? nak lawan balik?
abah pun guna kepandaian dia utk scan pulak...

aku : tak pa..abah cabut, biaq diya yang settlekan org tu.

abah pun mulakan kerja2 mencabut..
org tua tu masih lagi ada dalam pandangan aku yang selapis lagi tu...
'ooo ko nak main keris yer? meh kita tengok keris sapa la power..'
aku keluarkan keris aku..keris ape aku tak tau..tau2 ade keris je kat tangan aku..aku hantar keris tu kat dia..boommmmm kena bahu kanan dia..'hehehe baru ko tau...'
tiba2 keris aku tu hilang macam tu jer..sambil senyum, si tua ni ambil pulak patung jerami padi yang ada kat depan dia..ngan tiba2 jugak kat tangan dia ada jarum..pada patung tu pun dah ada jarum dah..banyak nak mampos..sambil mengacah2 nak cucuk patung tu ngan jarum, dia pandang aku dan tersenyum..

'hampeh org tua ni..dia boleh ngacan2 aku pulak?'
aku tarik patung tu n benam dalam bumi...
tiba2 ada pulak kain kat tangan dia...ada tiga kain..kuning, merah ngan putih tak silap..
'hah nak main kain pulak dah.....'
aku tarik pulak kain tu dan benam skali lagi...kali ni aku tak bagi peluang dah..aku hantarkan 1 pukulan dan terus ikat..aku mohon untuk cabut pulak ilmu dia..alhamdulillah diizinkan.

lepas tu aku tinggalkan dulu org tua tu untuk fokus pada bang pozi pulak...abah masih lagi menjalankan kerja2 pembersihan..aku pulak bangun dari duduk dan mula buat pagaran...lepas 10-15min, selesai la kerja2 aku...abah pun pulihkan semangat bang pozi n beri minum air doa...

selosailah kerja berat pada hari tu dengan pertarungan bersama tok pekong siam....

yang aku cita ni, aku buat dia..yang dia buat aku, aku tak cite la......malu le hero kene...hehehehehe

Rate

1

Adiya posted on 14-9-2012 04:49 PM
hehehehe

terlanjur kyra dah up kan umah ni, aku teringat 1 peristiwa berhadapan dengan bomoh siam ...

terbaek.

best la plak benang ni..nk story lagik   

sape2 ade cite boleh le sembang2 kek sini...aku pun nak dengo cite org jugak...dah mcm benang aku pulak dah...

Adiya posted on 14-9-2012 04:49 PM
hehehehe

terlanjur kyra dah up kan umah ni, aku teringat 1 peristiwa berhadapan dengan bomoh siam ...

Apa lak malunya ...
Nanti boleh lah amik pendekatan pengalaman  ....

kenapa nak percaya bomoh siam hebat?
tiada yang berkuasa dan lebih hebat melainkan Allah.

bomoh siam hambaNya yang lemah sahaja.

mempercayai seseorang mempunyai kuasa2 hebat boleh mengelincirkan akidah yang satu.

LanzSlumber posted on 16-9-2012 02:25 PM
kenapa nak percaya bomoh siam hebat?
tiada yang berkuasa dan lebih hebat melainkan Allah.

betol sokong apa yg di katakan lanz

err...
ade org dlm thread ni percaya bomoh siam hebat ke?

hajimex posted on 16-9-2012 10:11 PM
err...
ade org dlm thread ni percaya bomoh siam hebat ke?

betol sokong apa yg di katakan hajimex

rdzaccess posted on 16-9-2012 06:20 PM
Apa lak malunya ...
Nanti boleh lah amik pendekatan pengalaman  ....

pengalaman apa la yg ada kat teman ni bang......

bomoh nie kalu di bom dgn C4 mampus tak?