CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mencacus

gambar HANTU LILIN - pernah hot pd tahun 1995 ( harian metro )

akies posted on 15-8-2012 04:21 PM
~ ada dulu..time sekolah rendah..katanya gambar hantu lilin tipuu...superimpose!

gambar tu bukan superimpose sebab dulu pakai kamera yg isi filem kat dlm .....kalau kamera digital boleh disanggah sebab takde negatif filem ..... masalahnya gambar hantu lilin nie tulen sebab ade bukti iaitu pada negatif filem tersebut dan bukan rekaan photoshop.... kalau nak sanggah boleh iaitu adakah keluarga tersebut menggantungkan patung tersebut di belakang mereka ...?

macam ni rupanya hantu lilin

mase cite ni aku darjah 3..
mase tu semua berebut nak tengok paper metro ni..
maklum le, dolu metro ni paper picisan
dan, memang seram gile tengok..sampaikan aku kalo dengor lagu orkestra je mesti teringat hantu lilin ni

hantu lilin photobomber...
tak penah dgr le psl hantu lilin ni..
skang ade lagi tak?
ade sape2 pnah jumpa?

dulu masa sekolah menengah,ader kawan saya cerita pengetua sekolah ini lps budak2 balik(sesi petang) dia akan round seluruh sekolah sama ader dah berkunci ke belum, masa nak kunci tandas lama ini dia ternampak hantu lilin ini,esok nya (rasanya hari minggu) ustaz harun din tu datang kata sekolah halau benda ini,bila mula sekolah(isnin)banyak lada hitam ditabur kat seluruh sekolah.sekolah saya ni bekas hospital dan gereja pada zaman dulu.

Hehehe, ni jenis hantu yg suka bergambar kot? hehehe...

Follow Us
Hantu-hantu di era 90' hantu lilin, hantu kum kum, hantu susu...

fifie_olin posted on 15-8-2012 09:22 AM
x penah lak aku dgr psl hantu lilin ni...
tgk pd pic nya...cam x menyeramkan je...
cam antu bebaik ...

~~org skang ni bergambar jelir2 lidah segala. tak sopan. jadi hantu ni nak tunjuk cemana cara posing yg sopan tapi ganas. hehehe.

mula2 tengok tak nampak. scroll atas smula hambik kau muka tu yg nampak dulu. aaaaaaarrrrrrgggghhhhh

Antu lg senonoh bgambR dari bdk2 zaman skrg..

knp hantu dia mcm hantu dlm ada 1 cite kartun tu ek.. cite kartun tu pon aku dh lupa tajuknya

Takde sesiape ker yang betol2 tahu tentang hantu ni ??

pestaim dengor ade antoo lilin..motep mende alah tu bawak lilin kulu kilir? rabun malam kah?

mak ingat hantu patung lilin...

maafkan mak naakkk

kalo antu lilin masih ujud lagi skrang mesti dia posing sambil mencebik bibir ala2 duck face gitu...yea la amik gambar pakai  sendiri..dulu tak leh amik gambar sendiri...

sorry... ot... aku teringat hantu susu... antara dua ni mane lagi femes ek? haha!

mencacus posted on 16-8-2012 01:10 AM
gambar tu bukan superimpose sebab dulu pakai kamera yg isi filem kat dlm .....kalau kamera digital ...

Sorry nak mencelah...mmg dulu takda photoshop...tp dulu tukang cuci gambar tahu camna nak buat gambo bertindan mengunakan filem....sama kes p.ramlee boleh terbang dalam cerita laksamana doremi..hehehe

arduka_kencana posted on 23-8-2012 01:23 AM
Sorry nak mencelah...mmg dulu takda photoshop...tp dulu tukang cuci gambar tahu camna nak buat gam ...

yer tak yer jugak kan ..  

kita anggap betol la k .. nak tau gak kenapa dan apa motip antu tu pegang .. erk!~ lilin tu berada di sisi antu tu ..

Hantu Lilin
Masa aku kecik-kecik dulu aku biasa dengar tentang hantu lilin.Hantu lilin ini ialah hantu yang suka bergambar, maksudnya hantu yang suka menempel dalam gambar orang lain. Rupa fizikal hantu lilin ini ialah bersaiz budak, berkepala botak dan memegang sebatang lilin yang sedang menyala. Apa motif hantu lilin ini suka menempel dalam gambar orang aku tau. Aku cuba jugak cari dalam wikipedia internet tapi tak jumpa artikel tentang hantu lilin. Gambarnya pulak lagi le tak jumpa. Aku rasa kewujudan hantu lilin ini sengaja direka ketika zaman kamera mula-mula popular di kalangan masyarakat. Mungkin orang yang mula-mula mencipta kewujudan hantu lilin ni adalah orang yang tak mampu memiliki kamera pada masa itu sebab di zaman ini bila orang dah mampu beli kamera tidak kedengaran lagi cerita tentang hantu lilin yang menempek di dalam gambar.
Walau bagaimanapun di zaman ini, bukan saja hantu lilin yang menempel di dalam gambar malah hantu-hantu lain turut berkeinginan untuk dirakam gambarnya bersama-sama manusia.  Setakat ni takde la lagi gambar hantu yang pegang lilin.

sumber : blog Ustad Man Mistik

kesah antu lilin, kalu teringat komik ujang dolu...

budak botak misken teringin nk tgkp gambo, tp tak di layan oleh kengkwn nye, pastu mati kempunan sambil memegang lilin, pastu jadik antu, kaco org tangkap gambo...

aku pon tak penah dengo kesah antu lilin seblom terbaca komik ujang... so aku assume citer ujang nih adalah kesah sebeno antu lilin pada masa itu.., tak silap aku tahun 1995-1996 camtuh