CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamaezah

Dipersendakan di hari bahagia...alahaiii

annorr_maira posted on 5-10-2012 04:50 PM
ye betul..tk rugi berbakti utk mak abah kita ni...sape lg nk bahagiakan mereka, kalo bukan anak2 m ...

adeh..nangeh okeh mak dgr kisah uols nie
perlu ker nak jadik mcm negara jiran kita smpai kene ader undang2 mewajibkan bagi nafkah kat mak pak

tq momod @Hang sebab bg 10 markah.... nanti bagi lagi markah lebih2 skit yee...

nk_khai posted on 7-10-2012 09:53 PM
smbung lg..

laki ika keja felda je..so ika kena ikot laki dia dok kt kwsn felda yg jauh  ...

maaflah khai....timah duk baca2...perenggan2 nak last2 tuh timah tak berapa paham...berpinor mata timah nak membacanye.....bukan sebab tulisan2 ringkas khai....tp sbb mata timah dah pening kot....takpelah...citer ika kawan khai tuh mmg sedih...knapelah dia baik sangat.....timah takde mood betul kalau dgn org yg lemah gemalai n baik hati nihh....mudah2 je org pijak2..org lesing2..orang tunjal2.....kesiannnnn....sedih betul....

eyansss posted on 8-10-2012 08:40 PM
alhamdulillah...  kesabaran mak ko berbalas jugak...  Allah kurniakan anak yang sentiasa mempertah ...

tp skg cm timbul lg mslh
ayh mcm mlebihkan side die

t adik kawen
sedara mara n kwn2 die bley dtg
tp kwn2 belah mak xley dtg- alasan, die xkenal suami kwn2 mak

t blk raya nk bg syrhan plak kt die
penat tol jd ank sulung ni

kene sumpah seranah la kalo kene kat aku camtu..
bengong punye sedare..

citer c ika tu pun kesiannya
yg smpi btl2 d lumur gulai kat muka, kenapa la....
tp b4 meninggal mak dia pn dah insaf kan

Follow Us
nak sebut sikit pasal undang undang nak bagi duit kat mak pak..."pada satu ketika seorang ayah bertemu Rasullullah s.a.w. dan mengadu yang anaknya marah bila dia mengambil barang dari rumah anaknya....dia bercerita kepada rasullullah s.a.w. yang dia sangat sayang pada anaknya ketika kecil dan keciwa di sebabkan kes kena marah dari anaknya"...jawab Rasullullah akan kes ini.."seluruh harta benda anakmu adalah halal keatas dirimu"...almaknanyer..rezeki yang tuhan limpahkan kepada kita..memang ayah dan ibu berhak..jika kamu mau tau Uztaz Zahazan yang punya cerita....timbang timbang lah sendiri...

puanmolek posted on 9-10-2012 01:34 PM
nak sebut sikit pasal undang undang nak bagi duit kat mak pak..."pada satu ketika seorang ayah berte ...

betui sangat. sorang ayah berhak bukak wallet anak lelaki dia, amik wang gaji ke wang apa ka, dari wallet anak dia, tanpa izin.
LOUD AND CLEAR DARI USTAZ ZAHAZAN.

cmf_blingblings posted on 4-10-2012 02:48 PM
sekarang ni yg bongsu umur dlm 40an dah, lepas berhenti bank tu dia kerja kat merata tempat, at la ...

kak...rasenye acik tu sakitla...

Wow..very the keji one punya perangai..mentaliti rendah..itulah org zaman skrg bila ada duit banyak cepat meninggi diri.

Apa2pun alhmdulillah dia pun dah selamat nikah..ada husband di sisi..ada husband sebagai tempat berlindung..nasib baikla si adik ni tak ikut perangai kakak n mak dia,tak pandang pun pangkat husband dia apa..she's beautiful inside out.. hope segala ujian dia dpt tempuhi dengan tabah..ada hikmah,kalau bukan skrg mungkin esok hari la kan,entah2 anak2 bila besar jadi ceo ke,perdana menteri ke kan..yang family2 dia yg lain pulak jd papa kedana..haishh..what comes around goes around.ye..ingat tu

lasagnaklcc posted on 2-10-2012 02:27 PM
Sedihnya kalau family sendiri yg buat mcm tu...

klu mak andam yg dok kutuk blh gak bg penampaq sedas..tp ni famili sndiri..
alahai...

semasa saya kecik lagi..saya ingat adik saya panggil saya gila, tak dibenarkan saya berkawan dengan kawan kawannya..saya kakak yang hitam lagi hodoh tidak dapat bersaing kerana kulitnya putih, tinggi lampai dan hidung mancung, hari kawin pun kena keji juga, saya pulak kerana sudah lama mempunyai adik yang begitu, kata kata pedasnya tidak sangat terasa, mak dan ayah pun kadang kadan sedih melihat perbuatan adik saya, dimarahi pun begitu juga sikapnya.....setelah 46 tahun bersama..tuhan memberi percubaan kepadanya...saya kesian melihat kulitnya yang dulu putih dan bersih telah dipenuhi kudis, bernanah dan menggelikan bagi siapa yang tidak biasa melihatnya..saya kesian melihat adik saya..sebesar zarah pun saya tidak benci adik saya atau marah..bila dia lihat saya menangis didepannya sambil saya menjampikan air tawar untuk pedih pedih kudisnya..dia turut menangis kerana dia ingat saya pendendam...kata saya..saya bertaraf manusia dan manusia itu lemah..saya tidak layak menjadi pendendam kerana saya takut Allah Talla lebih besar kuasanya...dan dia maha dalam segala galanya..dan itu caranya saya menjadikan adik saya sangat sayang dan hormat kepada saya....marilah berdoa..adik saya peringkat 4..brain tumor..semoga tuhan mengampunkan dosanya dan menjadikan dia hamba yang ikhlas..

puanmolek posted on 10-10-2012 01:32 PM
semasa saya kecik lagi..saya ingat adik saya panggil saya gila, tak dibenarkan saya berkawan dengan  ...

owh speechless...betabah la kak ye...

semasa saya kecik lagi..saya ingat adik saya panggil saya gila, tak dibenarkan saya berkawan dengan  ...

what goes around comes around..subhanallah. nasib baik akak bukan seorang yg pendendam dan alhamdulillah kalau dia dh betul2 berubah..

mama bukan ja speechless, tapi tersedak nescafe yg minum ni!!!
sabaq kat kat adik..taubatlah banyak banyak..dan mohon ampun dgn allah

adoiii..mcm2 hal kan..kes nie mmg teruk la..di sendakan oleh family sendri..
sib baik kawin dh..boleh husband dia bawak si yana kuar dri rumah family dia..
mcm tu lah manusia..bila tgh berada di puncak..yang kt bwh nie asik kena tindas jer
ish ish ish

ALLAH HUAKBAR...
skarang ni ALLAH bayar cash..tadak hutang2..
kadang tu kejap je..dah nampak balasannya dari DIA...
moga taubat adik puanmolek diterima ALLAH...

timahhitam posted on 9-10-2012 01:24 AM
maaflah khai....timah duk baca2...perenggan2 nak last2 tuh timah tak berapa paham...berpinor mata  ...

ehehe,, buat2 phm je la eh.
btw ni bkn citer sy punye kwn, tp watak ika tu mak sy..cuma name je ubah

Ya Allahhh.....timah tak jumpe lagi orang sebaik ini....sebaik-baik kawan timah pun, tetap merungut jika diperlekehkan orang....
moga keihlasan dan kebaikan puanmolek berpanjangan selama-lamanye dan diberkati Allah swt....

timah pun selalu jugak kena sindir2 dengan adik bawah timah...timah tak tahulah kenapa dia selalu buat ayat yang menyakitkan hati timah...selama nih timah tak pernah pun meninggikan suara kepadanya seperti adik beradik yang lain....tapi, timah nih manusia lemah yang serba kekurangan....kadang-kadang sakit hati dengan kata-katanye, timah bergaduh mulut jugaklah....timah harap timah menjadi seperti puanmolek...berbaik-baik dan bersabar dengan adik-beradik..

langitluas posted on 8-10-2012 09:07 PM
thanks for sharing..sat gi nok ade la producer telek forum ni cedok idea nak wat drama cekerama am ...

u r welcome
nak kater berbekas tu ade gak la..tp ye lah, skrg mak dy da mninggal da pon, n dia da becerai da ngn suami dia yg tu.
stiap orang kan ade ujian masing2 kan, yg si ika ni diuji dengan camtu,
tapi walaupon skrg dia dah 50-an cam tu dia ni awet muda je n x ade pnyakit ape2 pon