CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamaezah

Dipersendakan di hari bahagia...alahaiii

sy lagi kesian pada org2 yg duk perli dia tuu...eeeee kesiannya lahai pangai entah apa2...ish ish ish..

timahhitam posted on 10-10-2012 08:31 PM
Ya Allahhh.....timah tak jumpe lagi orang sebaik ini....sebaik-baik kawan timah pun, tetap merungu ...

kalau kita sayang tak bertepi..sabar juga tak bertepi..ibu saya contoh yang terbaik dalam hidup saya..diherdik difitnah dikata orang tak pernah dia membalasnya waima dengan suara tinggi pun...kerana dia ada bercerita..sejarah hitam hidup dia dizaman perang tidak setaraf dengan adu domba manusia...

sebab saya pernah lihat mak saya kena maki maki depan orang ramai , dia tunduk jer..dah tak menjawab sepatah pun, lepas tu orang tu...minta maaf balik...sebab menuduh tanpa periksa...

mamajiah posted on 10-10-2012 03:56 PM
ALLAH HUAKBAR...
skarang ni ALLAH bayar cash..tadak hutang2..
kadang tu kejap je..dah nampak bal ...

sebenarnya begitulah cara terbaik untuk kita dibela...Allah yang memberi pembalasan..walaupun kita tak minta..sekarang ni, saya amalkan berdoa terus menerus apabila ada lagi orang orang yang sengaja menyakiti hati kita...saya sentiasa harap adik saya akan pulih..banyak lagi masalah yang menimpa kehidupan dia..tetapi ..kesihatan itu rasanya bagi saya..tak dapat di tebus dengan apa pun yang ada didunia ini..

mamaezah posted on 10-10-2012 02:13 PM
mama bukan ja speechless, tapi tersedak nescafe yg minum ni!!!
sabaq kat kat adik..taubatlah bany ...

tak per lah...masa tu dia tak faham tentang kehidupan...pulak Allah telah menyediakan saya secara emosi kerana sekarang saya mendapat tiga orang anak anak yang hitam belaka...dengan berbekalkan ketabahaban dan pengalaman hidup saya..saya ajar anak anak saya supaya sabar dengan keji orang tentang kulit gelap mereka...kata saya..sesiapa yang sanggup berkawan mereka mempunyai hati emas kerana tidak memandang kulit...hanya orang orang sabar seperti mereka sahaja yang layak dapa berkawan dengan kawan kawan berhati emas....

puanmolek posted on 11-10-2012 01:04 PM
tak per lah...masa tu dia tak faham tentang kehidupan...pulak Allah telah menyediakan saya secara  ...

NI LAGI SATU....yg mama rasa mama tak akan faham sampai bila bila, apa salah kah org kalau berkulit gelap??? ni nak habaq mai...hitam tu di atas dan putih tu di tapak kaki (ni cara ckp yg kurang ajar la) hitam tu di kepala, putih tu di tapak kaki...mama heran btui org org kita, kalau anak hitam, laki hitam, bini tak berapa nak cerah, maka jadi la bahan gurau, hina dan perli...tak sedaq ka depa, itu semua ciptaan Allah Taala, tengok saja di mana skrg Bila Bin Rabah?????????? itu contoh paling dekat...paling bagus...suara dan derap tapak kaki dia di syurga Allah Taala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

yana belum apa apa, mak dia dah komen, bakal cucu dia nanti mesti "arang arang belaka"
forumer rasa baguih ka sorang mak kata lagu tu...mama rasa esok ni gerenti la cucu cucu yg
tak berdosa tu di diskriminasi dgn meriahnya oleh keluarga tu...

back to the topic....

Semoga pengantin kita nanti akan jadi pembela kepada keluarga ini.  Orang yang hati bersih layak dengan yang sewaktu dengannya.  Saya suka berdoa, semoga keluarga pengantin diberi hidayah, " what goes around comes around.."...selalu sangat macam ni kerana Allah Taala sayang dengan kita...maka peluang untuk berubah selalu diberi sebelum kita diambil pulang..

Follow Us
anak saya pernah je balik kerana tak tahan di kata...macam ni.."dahlah pendek..gemuklah pulak..dah lah gemuk hitam pulah..dah lah hitam..mak pak dia pun hitam..."...

akhirnya satu hari..kata anak saya..dia kena disiplin oleh cikgu disiplin ...sebab dia telah menolak budak ke celah pagar dan terpaksa panggil tukang kebun untuk menggunting pagar untuk mengeluarkan kepala budak yang tersangkut.. Last edited by puanmolek on 11-10-2012 01:26 PM

puanmolek posted on 11-10-2012 01:25 PM
anak saya pernah je balik kerana tak tahan di kata...macam ni.."dahlah pendek..gemuklah pulak..dah l ...

kalau mama, mama tolak lagi kepala budak tu bagi terperosok terus!!! sapa hang nak hina anak aku, dan mulut yg carut anak awak tu mmg patut kena sumbat dgn selipar jamban.

semoga Yana juga tabah...kecik kecik kita mesti ajar anak kita tabah...dugaannya sampai mati...

memang ada orang yg pandang kecantikkan duniawi ni
mana yg gemuk,hitam,pendek,xberapa mancung serba serbi nk dibuat bahan lawak
cantik atau hodoh ni kan ciptaan Allah..tak semestinya yg cantik tu keturunannya nnt pun cantik2 belaka
dan yg hodoh tu akan berjangkit penyakit hodoh tu kat anak cucu..
klu org luar jenis mulut longkang ni yang ngata bolehla tahan lg..
tp bila family sendiri yg mengata kaw2 ni..mmg makan dalam la..lebih2 lg anak sndiri..
tu amanah allah yg wajib kita bg kasih sayang dan perlindungan zahir dan batin..ni klu mak sndri pun mulut hazabedah..
adehh..mmg tertekan mental..

gelak giler saya...

saya ajar anak saya..orang akan lebih marah kalau dia nak buat kita marah..kita buat derk..sebabnya sifat orang yang suka mengusik jadi seronok kalau yang diusik itu memberi tindak balas...kalau tak ada balasan..dia akan jadi giler dari kita..lama lama..orang tu akan senyap..

timah pun tak paham....kenapa orang semua pandang rupa, warna kulit....
timah tambah pelik bile yang duk menghina orang tuh pun bukannye sempurna dan cantik/hensem mane sangat pun....

timah yg cantik jelita nih pun tak memilih bulu, tak pandang rupa paras orang lain......hehehehe....

yelah,yang suke mengata orang tuh....dia tak rase ke mcmane perasaan orang yang dihina.....walaupun ejek gurau2 pun....jangannn.....kalau gurau2 pun....gurau benda lain...rupa paras tak payahlah diguraukan.....walaupun empunya badan yang dihina tu bercakap, takpe, gurau je......takkkk....kite kena paham perasaan orang.....

aku pulak yg mendidih baca cite ni ..

yana tu anak angkat ke?

geramnye rasa baca cerita mama ni

Ya Allah... kuatnya dugaan mereka mereka ini...

“Allah puts no burden on any person beyond what He has given him.
Allah will grant after hardship, ease.”
Al- Quran [at-Talaaq, 65:7]

“Surely with every difficulty there is relief.
Surely with every difficulty there is relief.”
Al- Quran [Shrah, 94:5-6].

i doakan Yana sabar thp maksimum..yela, klu adik bradik hina tu bleh lg trima tp klau makayah pon 2x5, mmg sedih sgt2..
bleh sakit jiwa dipulaukan mcm tu...
i doakan smoga kluarga mak Yana dpt hidayahNya...smoga diorg sedar suatu hari nnt... jgn pelik, cucu yg dipanggil arang tu akan jaga nenek tu tua nnt...kdg2 Allah buat mcm tu, nak bg sedar smua ksilapan ms lalu..

i penah lalui situasi lbih kurg mcm nie.. keluarga dipulaukan oleh adik beradik.. trmasuk opah skali..
then bila opah i sakit, cucu yg dia syg xde pon sbb sibuk jg..i yg dr kluarga yg dipulaukn ni la yg jaga dia kt spital.. mandi berak dia smua i buat..then i sayu skali, opah i minta maaf byk2 sbb dia ckp dia byk salah dulu..menitis air mata i.. kami skeluarga dh maafkan opah.

now, opah dah mninggal..smoga opah ditempatkn brsama org yg berima..amin (maaf TT, ter emo plak)..sbb situasi TT ckp tu same like me

tak apa la gurau senda saje

siannye ,macam cerita sy je Last edited by anakmerah on 31-1-2014 03:45 PM