CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamaezah

Dipersendakan di hari bahagia...alahaiii

kesian nye kt dia..bertabahlah..smga hidup die leps ni bhgia bersama suami tercinta...

tabasco posted on 2-10-2012 06:15 PM
aku rasa pengantin tu takde seri bukan sebab mekap tak cun
dorang tu kutuk tak abis2...mood pengant ...

dia cantik dan berseri bagi mama, seri yg tersendiri...tp kalau dah kulit tu tak gebu putih melepak mcm cina, mmg la kena double standard, betui dia bukan jenis melawan...apa lagi jadi lauk kat mak, dan akak2 dia...kita yg org luaq ni rasa nak bakaq rumah depa!!!

hmmm...kesian btol...moga yana berbahagia dengan pasangannya...pernah dgr gak cerita anak kandung di anak tirikan...kisah benar yg mak die sendiri cerita...xtau kenapa...mak die mmg benci gile ngan anak die...mmg anak die kurang pandai dr yang lain2...adaaa je yg x kene...end up...anak die accident...meninggal...sampai sekarang mak die menyesal x sudah..

miss_jb posted on 2-10-2012 08:01 PM
kesiannyer kat yana...haihh nasib la die di kurniakan rupa yang xcantik tapi budi bahasa jauh lebih  ...

bukan org kampung, tu rumah mcm istana kat putrajaya presint 16!!! geramnyaaaa mama....vacation pun selalu obersea. tp tak taulah, sejak yana ni di kolej jururawat lagi dah, mak dia suka understimate dia, bongok la, tak laku la...tp anak hang jadi jugak registered nurse, penah dapat offer keja kat Dubai..dia jugak tak bagi, takut dapat kat pak arab!!

xleh bayangkan kalau saya dekat tempat yana..
hina sangat ke sampai nak cakap darah daging sdiri macam tu..
saya pon ada adik gemok, badan jenis besar mcam orang putih tu, muka pon biasa2 je..
tapi saya tetap rasa adik saya comel dan sweet..
selalu sy puji die sebab saya x nak die rasa down bile orang laen cakap die macam2.. hurmmm
tapi kesian betol dengan orang yg bepelajaran tinggi tapi xde adab ni..

timahhitam posted on 2-10-2012 11:49 PM
aduiiiyaaaa...pening kepala timah baca kisah yana nih....kesian betul.....
yg adik beradik ipar dua ...

ni bukan kat penang, ni kat putrajaya. ...

Follow Us
babe baca pun berair mata. kasihan beliau.

kalau babe, maunya babe buat extreme sikit. lari di hari persandingan..

tumpang simpati kat Pengantin....kesiannyer....apalah nasib dpt family mulut serupa longkang.....

ryn78 posted on 2-10-2012 04:09 PM
sadly,mmg ada  family jenis gurau kasar camni..
my family  pon  gini..
ai sampai rasa mls  dah  nk ...

kawan iols kena ngan mak sendrik...  depan bapak, suami n adek2...  masa tu kawan iols memang trasa sangat nak makan durian pahit2 manis...  skali dapat la masa balik kampung...  dia pun cakap la : dah lama tekak merasa nak makan durian ni...  macam mengidam lak...  tros mak sheols tepek : ko tu mengidam je lebih!!! mengandung tak jugak!!!

hamek disitu...

iols plak kena ngan sedara blah suami...  pangkat nenek sedara kalo tak silap...  masa tu kenduri tahlil arwah atuk, nenek n arwah bapak mertua iols...  bila iols sampai je kampung, nenek ni nampak jek iols tros cakap : kesian arwah, tak sempat rasa cucu...

tergamam iols tau masa tu...  pastu pas orang balik, sume orang dok bukak cite pasal perempuan2 yang cuba dijodohkan dengan suami iols...  lagik sentap tau...

Rate

1

eyansss posted on 3-10-2012 11:42 AM
kawan iols kena ngan mak sendrik...  depan bapak, suami n adek2...  masa tu kawan iols memang tras ...

kuang ajor tul nenek tu....dah tua2 ckp ikut sedap mulut dia jer....ko reply tak masa tu?

midori888 posted on 3-10-2012 11:50 AM
kuang ajor tul nenek tu....dah tua2 ckp ikut sedap mulut dia jer....ko reply tak masa tu?

aku macam tergamam kot...  sebab sume orang tros pandang aku...  seumpama aku diatas stage yang gelap, pastu tetiba spotlite tros tepek kat muka aku...  sedih siot...  

yang paling sakit ati, bila suami aku masuk je dapur, tros sume tutup mulut n tetiba tros borak2 baik gila ngan aku...  berlakon sungguh!!!  takut la tu sebab ada skali tu makcik dia kena sound tepek ngan suami aku sebab sindir kami tak dapat anak sampai skang...  siap pegang2 perut aku siap soh amek berkat ngan orang mengandung yang lain...

jangan.........itupun masih ada puak2 yg pertahan ibu sungguh muliya......
heheheheheh
ibu pun manusia biasa ...ada salah dan dosa.......

Adessss....simpati dgn Yana...

sedey nye baca cerita yana nie... tak dpt bygkanlah kalau teman kat tempat die.... nape gitu ek.... huhuhuhu

Aku doakan korang tabah hadapi dugaan .Adat kahwin mesti ada cabaran .lagi besar cabaran ,& korang mampu hadapinya lagi kuatlah ikatan korang

ada org mmg suka ckp lepas... apa2 pun tahniah la buat pengatin baru. harap2 perangai keluarga belah pengantin lelaki x hazab mcm family pengantin pompuan...

ada org mmg suka ckp lepas... apa2 pun tahniah la buat pengatin baru. harap2 perangai keluarga belah pengantin lelaki x hazab mcm family pengantin pompuan...

mama i pun nk share kisah yg seakan2 serupa la gak ngan si yana ni..kes mak tak berkenan ngan pilihan anak...i ade sorg kawan so after spm die ni gi lah bekerja sambilan jadi pelayan kt kedai makan. tup tup sangkut plak ngan anak tokey kedai makan tu...tp kedai makan tu takdela besar mane pun...mcm kedai makan kt stesen bas gitu..mula2 kami dgr citer yg die ni dah kene gune2 ngan mamat tu..smpi die dpt uitm pun tolak. kami pun percaya jelah...tp pastu kami dgr citer lg yg die dah bertunang ngan pilihan hati die n die sambung belajar jd nurse. pastu dah habis belajar die pun dah kerja, so nk kawen la tup tup mak die pegi naikkan plak wang hantaran yg dah setuju masa masuk meminang hari tu. smpi keluarga belah lelaki pun mcm tawar hati nk kawenkan anak lelaki diorg ngan kawan kami ni ha.. kami pun tak tau ape kisah selanjutnye..sbb senyap mcm tu je..nk kata kawen impossible la plak sbb tak smpi pun kad jemputan kawen kt rumah, lgpun die ni org kg sebelah je.

kami pun risik2 sbnrnye segala masalah ni berpunca dari mak die. mak die demand sgt pdhal org kg je pun tp sbb anak2 perempuan cantik2 n berpelajaran nk demand je ... yg kakak die pun tak kawen2 alkisahnye mak tak berkenan ngan pilihan anak yg 1 pjbt ngan die. kakak die keje kt sebuah kementerian so kekdahnye mak die nak die kawen ngan pegawai je..huhuhu yg kawan kami ni plak penah ngadu mak die nk die kawen ngan doktor sbb die nurse tp impaknye smpi skrang mmg off the radar terusla kawan kami tu...

Rate

1

tu kawin dgn bank officer...kot la kerani cabuk ke, mat despatch ke....mau x dikendurikan anak tu....shiannn

eyansss posted on 3-10-2012 11:56 AM
aku macam tergamam kot...  sebab sume orang tros pandang aku...  seumpama aku diatas stage yang ge ...

memang sedih.....tapi pandai erk diorg berlakon depan laki ko....hampeh....