CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamaezah

Dipersendakan di hari bahagia...alahaiii

mama rasa mak tu tak suka lelaki tu sbb duda. hina ka duda??? duda bukan manusia ka??? kadang kadang anak teruna pun belum tentu dapat jaga anak pinak kita tu elok elok.  hang mau mcm mana? mau pengiran ka,anak raja ka, sultan ka...baru hang bangga.  tak faham la org tua tua skrg!! insyaallah, kita semua jangan la berperangai mcm tu kat anak anak kita, sbb depa pun ada perasaan ada maruah. kalau kita ajaq depa macma tu, depa akan totally hilang respect kat kita...mama dah tengok banyakkkkk lagu tu...

Rate

1

patutnya mak dia bersyukur la, at last anak dia kawen jugak, umo pun dh 36..isk..
nak milih amnde la lagi, dpt kawen dgn pegawai bank kira orait la tu
wujud eh org yg milih2 sampai tahap camne ntah..sbb aku tak penah jumpa lagi..
mcm drama, tp yg ni realiti
btw, mama citer ni ttg family org utara ke? huhu..gaya bahasa kasaqq sungguh aii..
setiap butir bicara ziapp ziapp menghiris ulu hati okeh..

midori888 posted on 3-10-2012 01:39 PM
memang sedih.....tapi pandai erk diorg berlakon depan laki ko....hampeh....

pelakon ni ramai midori...  memacam aku kena ngan family mertua aku...  memula husband aku tak percaya... living in denial pun ada...  lama2, kantoi jugak...  tambah dengan ada yang bercerita kat suami aku...

tu la orang panggil asam garam kehidupan...  cam kes yana ni...  cuma tambah pedihnya sebab keluarga sendrik yang buat...

tkpe yana..sok2 dh kawin,,dh ada anak sorg, pi grooming...skang ni byk je pusat2 pelangsingan bdan yg murah2 dah..yg hitam blh putihkan...tunjukkan kat mak n kakak2 ko tu... ko pun blh cantik lawa...

buat pe nk nangis berendam air mata fikirkan masalah dorang...pegi lah mana2 pun, dorang tetap akan kutuk yana gak..so, kalo dorg tak mo berubah, yana la yg kena berubah...tunjukkan pd dorang, yang yana pun blh buat jugak..buktikan...jgn jd lembik2..

aii rasa, tkde sape yg bg sokongan kt yana tu..tu sbb dia down..kalo dh semua family pun kutuk2 kaw...cmne semngat dia nk naik balik?huhu..hrp2 ada sesapa yg pulihkan semangat yana tu

eyansss posted on 3-10-2012 02:16 PM
pelakon ni ramai midori...  memacam aku kena ngan family mertua aku...  memula husband aku tak per ...

harap ko bertabah ngan family mentua ko tuh....kalu ku, skali dua ku buat bodo, 3-4 kali sure ku tembak plak....hehe...

mulut cam jamban...nak gurau tak hagak2

Follow Us
midori888 posted on 3-10-2012 04:25 PM
harap ko bertabah ngan family mentua ko tuh....kalu ku, skali dua ku buat bodo, 3-4 kali sure ku ...

aku bertahan dengan mereka semua dah hampir dua tahun gak...  huhuhuhu...  ~tetiba aku terkagum dengan ketabahan dirik aku...  hahaha...

alhamdulillah, kesabaran aku berbalas...  suami aku mula pikirkan perasaan aku compare to dolu2...

~ikut ati memang nak tembak jek beb...  tapi aku tau sangat, orang cani memang takkan nampak salah sendrik...  kang tak pepasal nama bapak n mak aku naik...

annorr_maira posted on 3-10-2012 04:07 PM
tkpe yana..sok2 dh kawin,,dh ada anak sorg, pi grooming...skang ni byk je pusat2 pelangsingan bdan y ...
skang ni byk je pusat2 pelangsingan bdan yg murah2 dah..yg hitam blh putihkan...tunjukkan kat mak n kakak2 ko tu... ko pun blh cantik lawa.
kengkadang rasa klaka kan, tak ke mak dia n akak2 dia terpikir yang genetik tu datang darik mereka...  kutuk2 pun, gen diorang kan...

eyansss posted on 3-10-2012 05:31 PM
aku bertahan dengan mereka semua dah hampir dua tahun gak...  huhuhuhu...  ~tetiba aku terkagum de ...

fuh! sib baik hub ko masuk geng ko gak...kalu tak susah jugak....baru 2 tahun kawen ker?

midori888 posted on 3-10-2012 06:40 PM
fuh! sib baik hub ko masuk geng ko gak...kalu tak susah jugak....baru 2 tahun kawen ker?

yup yup...  hampir 2 tahun...  alhamdulillah, my patience has finally paid off...  memacam aku kena... aku je tak tergamak nak cite sebab kalo aku bukak aib mertua, ipar duai, sedara mara blah sana, seumpama aku bukak aib aku n suami...  cukup la sekadar Allah dah bukak mata fizikal, mata hati, mata emosi, mata semua la...

~jauh beno dah kita ni OT...  ekekekeke...

mamaezah posted on 3-10-2012 11:08 AM
bukan org kampung, tu rumah mcm istana kat putrajaya presint 16!!! geramnyaaaa mama....vacation pu ...

aiyoo...xsangke lak ade lg org macam ni ye,,ingat dalam drama kat tv / novel cintan2 jek...haihhh

eyansss posted on 3-10-2012 06:46 PM
yup yup...  hampir 2 tahun...  alhamdulillah, my patience has finally paid off...  memacam aku ken ...

oic....dah 2 tahun erk....my sis pun sama kes cam ko...tp dah nak masuk 5 tahun....ku harap dia pun tabah cam ko kalu kena sound2 dek family mentuanyer....

aah....dah teroff topik...leceh betul kalu dapat family bermulut longkang....sabar jerlah...

midori888 posted on 3-10-2012 07:03 PM
oic....dah 2 tahun erk....my sis pun sama kes cam ko...tp dah nak masuk 5 tahun....ku harap dia  ...

tabahnya kakak ko...  5 tahun tu...  aku yang 2 tahun ni pun kengkadang rasa nak ter'breakdown je emosi...  

susah tau kalo dapat yang bermulut longkang ni...  bila kita diam n bersabar, diorang injak kepala n maruah kita...  bila kita cakap elok2, kata kita tak sedar dirik nak mengajar diorang...  bila kita balas guna method yang sama, kata kita kurang ajar dan biadap...  payah tu...

eyansss posted on 3-10-2012 07:12 PM
tabahnya kakak ko...  5 tahun tu...  aku yang 2 tahun ni pun kengkadang rasa nak ter'breakdown je  ...

Yup, kadang2 dia ngadu gak kat ku......ku ckp sabarlah, belum rezeki lagi....tu jerlah yg bole ckp...ku pun tak pernah sebut or tanya hal2 tu kat dia melainkan kalu dia sendiri buka mulut dan cerita...mulut family mentua dia pun bole tahan jugak....tapi tak pernah lagi dia citer kalu2 diorg kata2 dia psl ha anak.....

Beb....2 tahun bukan masih honeymoon ker? aper kes nak beranak cecepat sgt.....

midori888 posted on 3-10-2012 07:25 PM
Yup, kadang2 dia ngadu gak kat ku......ku ckp sabarlah, belum rezeki lagi....tu jerlah yg bole c ...

beb, manusia ni kalo dah memang niat nak mengata n melaga2kan rumahtangga orang, dia tak pikir cam kita...  lagik dia hentam n kata memacam...

suami aku penah jek sound tepek makcik dia : Allah tau kami ni mampu ke tak...  kami kan baru kawen...  tengah nak kukuhkan keluarga...  bila dah kukuh, insya Allah, Allah akan kasik anak berderet...  kami ni baru je nak bercinta bagai (kami ni bercinta pas kawen...  no lovey dovey before kawen)...

tapi tetap diorang sume kuarkan ayat lazer sampai skang...  sampaikan suami aku tak kasik aku balik umah blah dia...  sebab tanak aku menangis...  dan aku takde halang dia nak balik sana...  sebab tu tetap keluarga dia...

dan kami happy cenggini...

~untung akak ko ada ko...  dapat la mengadu ngan ko...  aku ni?  ni la kali pertama aku luahkan pasal rumahtangga aku kat cari ni...

Rate

1

eyansss posted on 3-10-2012 06:46 PM
yup yup...  hampir 2 tahun...  alhamdulillah, my patience has finally paid off...  memacam aku ken ...

tak pa tak pa...mama pun ikut sedih baca cerita hampa...isk isk isk...sabaq na...tp mama proud with your action and your hubby. mcm tu la kita mau kan. Syabas.

eyansss posted on 3-10-2012 07:55 PM
beb, manusia ni kalo dah memang niat nak mengata n melaga2kan rumahtangga orang, dia tak pikir cam ...

baguslah hub ko jenis yg memahami.....ku doakan ko ngan my sis cecepat dpt menimang cahaya mata...

ala pergi jer umah family hub ko......diorg kutuk ko, ko kutuk diorg balik....baru lah fair kan...kan.....hehe....lg kita tunjuk lembik, lagi diorg sakan kutuk kita....

mamaezah posted on 3-10-2012 08:29 PM
tak pa tak pa...mama pun ikut sedih baca cerita hampa...isk isk isk...sabaq na...tp mama proud wit ...

thanx mama...

yan pun harap yana dapat bertahan dan tabah bersama2 suami...  insya Allah, ganjaran dari Allah swt sangat besar...  mana tau pasni mereka berdua akan naik pangkat, gaji lagik besar...  dan ada rezeki terpijak, dapat buat bisnes and untung besar...

Allah swt Maha Kaya ...  yan doakan yang terbaek untuk mereka berdua...

midori888 posted on 3-10-2012 08:33 PM
baguslah hub ko jenis yg memahami.....ku doakan ko ngan my sis cecepat dpt menimang cahaya mata. ...

thanx for ur doa...  insya Allah, akan sampai rezeki untuk kakak ko dan aku...  ameen...

dulu memang tak penah miss balik umah mertua setiap minggu (rumah tak jauh), bertandang umah sedara...  penah gak balas sedas dua...  tapi tak berubah pun diorang tu...  last2 aku rasa aku jadik bodo cam diorang jugak...  hahaha...  ada baiknya aku biarkan jek n berdoa Allah balas lazer diorang dengan bagi kami anak2 yang soleh n solehah serta berguna untuk agama, ibubapa, pasangan, dan masyarakat...
Last edited by eyansss on 3-10-2012 08:41 PM

low class betul la family members yana ni..macam orang x pernah sekolah aje perangai