CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamaezah

Dipersendakan di hari bahagia...alahaiii

species mulut longkang ke puaka ni ada di mana-mana. aku sendiri pernahlah berhadapan dgn adik beradik yg jenis mulut gini. Mlm tu ada majlis akad tp biasalah, cara kampung. Pengantin perempuan tu my classmate. Masa kami tingkatan 5 aku dgn 4 org kawan2 yg beraya kat rumah dia pernah kena maki hamun dgn kakak dan mak kawan aku tu, kami hanya pergi beraya kakak dia cakap nak menjalang... nak nangis aku dgn lagi 4 kawan tu, dah le naik beskal jah.. dah le jamu airpun tak..

Bila aku tengok muka kakak dia tu peristiwa lama teringat kembali tp ingatkan dia dah insap sbb dah kahwin dan ada anak 2. Mak ai, mulut. Pengantin lelaki tu entah kenapa lambat pulak sampai sebab dia terlupa ambik brg dr kedai..Si kakak tu selamba badak cakap. "Laki ko tu mmg jenis bodoh bengap, benda macam tupun boleh lupa"...then bla bla bla. Mula2 kawan aku diam jah, lepas tu dia lawan balik, "Ialah, aku tahulah laki aku bodoh, tapi hang juga yg carikan?".. Laki kawan aku tu askar, kerja di tempat yg sama dgn suami kakak dia.

Rate

1

sindirian bermotifkan dendam

cmf_blingblings posted on 4-10-2012 02:00 AM
species mulut longkang ke puaka ni ada di mana-mana. aku sendiri pernahlah berhadapan dgn adik berad ...

aduiii blinggggg.....kalau mama lah, dah lama mama cilikan mulut tu!! hang diam ka depa kata lagu tu...? kesian hang...
tu la mama cukup tak faham. Yana tu ok ja rupa paras, ya la org tak cerah, org jenis tak cakap banyak, mungkin dah lali dok kena kutuk memanjang, dia punya self esteem pun tadak. Hubby dia pun jenis gelap....masa kawan mama telefon mama suruh mai majlis siap kata apa kat mama tau...."Yana esok ni nak bagi cucu arang kat aku..laki bini dah la hitam, anak anak nanti jadi mcm arang la..." Adoiii mengucap mama dalam telefon, mama kata kat dia, "why la you kata mcm ni, anak you jugak, dia kan ikut bapak dia...cuba la istighfar sket.." pas tu dia gelak trus hung up phone....

hampa semua mesti terkejut kan dgn statement ni, sebab??? yana ni anak dia sendiri. darah daging dia sendiri.

Rate

1

eyansss posted on 3-10-2012 08:38 PM
thanx for ur doa...  insya Allah, akan sampai rezeki untuk kakak ko dan aku...  ameen...

dulu m ...

yap tul tu eyans...

bg aku, kalo dorang keras, ko pun keras gak..tk kn kemana..yer..memg org kata memaafkan tu mudah, hati org yg jadi mangsa, kita tak tahu..tul tak...

aku cuma fikir satu jek dlm hidup ni...apa yg kita buat kat org, tuhan pasti balas setimpal ngn apa yg kita buat..wat u give, u get bek..tul dak..kalo rasa kita nk ganjaran pahala lbh dr allah...so, kita sendiri kena betulkan niat kita..kita jugak mesti baik..kalo dorg kutuk2..kita pun kutuk2 dia gak..aku rasa, tkde ape..kita pun sama gila nanti ngn dorang...

membiarkan dorang utk bhenti bercakap memg susah..ko balas pun, dia org tetap mcm tu gak kan? so ada tak penyelesaian? tp ingat ganjaran kesabaran tu...kalo ko ikhlas memaafkan, berlapang dada, aku rasa, ko lg dpt ketenangan jiwa bbanding org yg ngutuk2 ko tu..pahala pun dapat...

setiap org ada rezeki masing2..soal jodoh, anak, kaya, miskin, tu semua urusan tuhan..kalo kita dh usaha pun, till mcm tu gak, maknanya, tuhan hanya nk menguji kita..insya allah...byk hikmahnye kalo kita sabar dan reda...

p/s : sorry yek @mamaezah ..wat mcm thread sdiri lak..takpe..ni pun tuk yana gak..sama2 kita kongsi..

Rate

1

annorr_maira posted on 4-10-2012 09:50 AM
yap tul tu eyans...

bg aku, kalo dorang keras, ko pun keras gak..tk kn kemana..yer..memg org ka ...

tak pa, kengkawan kita perlu nasihat dan support...inilah tempatnya..mama tak kisah pun...kesian dia kan...sabaq chek na...chek kena lagi sabaq dan berani, laser depa balik...!!

kesiannya.... mak sdri pon hina anak... bongok tul

Follow Us
annorr_maira posted on 4-10-2012 09:50 AM
yap tul tu eyans...

bg aku, kalo dorang keras, ko pun keras gak..tk kn kemana..yer..memg org ka ...

actually, banyak gak ganjaran yang Allah swt dah bagik kat aku...  salah satu contoh : ada sepupu2 hubby aku ni (diorang ni adek bradek la), sokmo lagakan aku dengan arwah ayah mertua aku n mak mertua aku...  sampaikan mertua aku benci sangat kat aku...  memacam cite fitnah yang dia sampaikan...  siap hasut2 hubby aku skali tu sebab nak kasik kami bercerai...  skali Allah balas, suami dia ceraikan dia...

tapi sayang, masih tak sedar dirik...  dalam dia menunggu tarikh nak masuk mahkamah untuk diceraikan, dia adek bradek dok pusing umah sedara mara bawak mulut kata aku n hubby aku nak bercerai...  hahaha...  sengal kan...

tengok je la apa Allah akan balas pasni...  aku hanya mampu senyum je...

dan alhamdulillah, berkat aku sabar dengan dugaan kali ni, Allah bagik rezeki hubby aku n aku murah...  dapat la kami berjalan2 hujung minggu sesama...  hubby aku makin lembut ngan aku...  makin kuat sayang dia kat aku...  aku sakit bebaru ni, btol2 hubby aku jaga aku...  walau dia tengah sibuk settlekan event dia...  alhamdulillah...  Allah Maha Besar...

Rate

1

cmf_blingblings posted on 4-10-2012 02:00 AM
species mulut longkang ke puaka ni ada di mana-mana. aku sendiri pernahlah berhadapan dgn adik berad ...

fuiiyooo...  selamba jek membodoh bengapkan suami orang...  skeri seh....

adoi mcm2...

mamaezah posted on 4-10-2012 09:06 AM
aduiii blinggggg.....kalau mama lah, dah lama mama cilikan mulut tu!! hang diam ka depa kata lagu  ...

ermm..susahnye dpt mak yg beza2kan anak2 ni...nasibla mak sy tk cam tu mama..hukhukhuk..

mak abah sy org susah gak..org felda jek..dulu, kalo nk beli brg kemas, mak mesti ckp, belikan tuk kakak dulu..nnti baru beli tuk adik2 lak..alhamdulilah, sy anak sulung..tk npk pulak adik mendengki ke apa...

pastu kalo beli buah anggur @ mata kucing... kami akan duduk selonggok sekuarga...letak buah tu dlm besen beso..nanti abah ckp amik 5bijik dulu...kalo ada lbh lg..amik lagi 5...pastu amik lagi 3...memg satu momen indah yg sy tak kan lupa sampai bila2...pastu bila dh nk maghrib jek, nanti abah psg lampu gasolin tu..

sbb tu skang ni, mak ckp, apa yg abah nk beli, biar dia beli..dia dh pnh hidup susah...org maki2 sbb dia hanya keje kampung jek...org pertikaikan mampu ke dia nk jaga mak saya nanti...bkn org lain..sedara sendiri gak..

so sbb tu, kita jgn nk fikir sgt ngn mulut2 org sekeliling tu..abaikan jek..buat telinga bnanah jek..yg penting, kita tahu sapa family kita, sapa musuh & kawan kita, biarlah kuarga kita yg paling utama..hubungan kami sekuarga memg akrab..umah saya selalunye dijadikan port utk adik2 n mak abah berkumpul reramai...sbb duk tgh2..memg sng dorang nk dtg..dua minggu lps pi mandi laut kat PD..minggu ni nk pi CH lak..tgh bulan ni, nk pi mkn2..nk celebrate besday hubby n adik sy lak...

sape lg nk syg adik beradik, mak abah kita, kalo bukan diri kita sdiri gak.. sian yana tu...meh la duk kt kuarga akak ni...semua org mesti syg punya...

Rate

1

eyansss posted on 4-10-2012 10:31 AM
actually, banyak gak ganjaran yang Allah swt dah bagik kat aku...  salah satu contoh : ada sepupu2 ...

see... tp masih tak insaf2 lg kan? byk jek hikmah tuhan nak tunjukkan...

maybe tuhan belum bukak kan lagi mata hati dia nk berubah..takpe yanss..doakan yg baik2 aje utk dia tu..

janji eyans ada suami, dan kuarga sendiri dan kengkawan kat cari ni yg bg support & sokongan moral.. kita takde rezeki kat bahagian tu, tp tuhan bg kita rezeki cara lain lak kan...rezeki & bahagian kita, bukan sama ngan org lain..kn?

anak akak pun tkde mak angkat lagi..blh aje eyans kalo nk jadik kan pong...haha (janji dia dpt rantai beso ngn duit asb bulan2 RM300 pun dh ok..haha)

annorr_maira posted on 4-10-2012 10:47 AM
see... tp masih tak insaf2 lg kan? byk jek hikmah tuhan nak tunjukkan...

maybe tuhan belum buka ...

tang rantai beso tu yang tak menahan tu...  bwahahaha...  bakal mak angkat dia ni pun dapat yang seciput jek...  tu pun sebab mas kawen...  ekekeke...

tu la, alhamdulillah yan dapat family yang supportive, kengkawan yang sentiasa kasik moral support, kengkawan cari yang sentiasa bantu diri ni tabah...  sblom ni riso gak nak cite kelemahan n kepincangan keluarga...  tapi alhamdulillah korang sume bagik sokongan kat yan...  terima kasih banyak2...  sayang korang sume...  

yan memang sentiasa doakan yang baik2 jek untuk mereka2 tu sume...  dan yan doakan semoga Allah swt sentiasa bantu yan berlapang dada dalam terima segala ujian dariNya...

eyansss posted on 4-10-2012 11:32 AM
tang rantai beso tu yang tak menahan tu...  bwahahaha...  bakal mak angkat dia ni pun dapat yang s ...

sbb mak sendirik pun dpt yg ciput...sbb tu nk demand kat mak angkat..kot2 la dpt..haha...

tkpe..kalo hidup kita sentiasa berlapang dada, insya allah, tuhan pasti mudahkan segala urusan kita..akak ni, tuhan uji dgn cara lain...diberikan penyakit..pd akak, pd anak2..tp akak redha..sebab akak fikir, byk lg diluar sana, yg penyakitnye lg teruk dr penyakit akak ni...selagi tuhan bg nyawa ni..gembirakan la hati sendiri dan kuarga...

pedulikan ckp org lain..kdg kala terfikir gak nk membalasnye...tp kdgkala tfikir..kalo aku balas, aku sama gak bodo cam dia.. dia dh tentulah bodo, tk kn kita pun nk ikut juga kebodohan dia.. lg bsuara, sbnrnye lg npk kelemahan kita..tul tk? bdiam lebih baik...

merah bkn sekadar darah..
tapi lambang kasih syg...
mengalah bkn beerti kalah
tp menjaga hati org...

biar kita tdk dihargai
tp masih ada harga diri
drpd hilang harga diri
demi utk dihargai...

renung2kan dan selamat beramal...haha

mamaezah posted on 4-10-2012 09:06 AM
aduiii blinggggg.....kalau mama lah, dah lama mama cilikan mulut tu!! hang diam ka depa kata lagu  ...

walaupun akupun species tak berapa cerah, tak pernah pulak mak aku cakap gitu, sensitif ohh...

masa kejadian awal tu aku baru tingkatan 5. Balik dr rumah dia org barulah aku cerita kat mak. Rupanya tu kawan mak aku, mengucap panjang mak aku

eyansss posted on 4-10-2012 10:34 AM
fuiiyooo...  selamba jek membodoh bengapkan suami orang...  skeri seh....

dia org ni 3 beradik pompuan. Kakak dan adik tu mmg poka Ya Rabbi...satu kg tahu dah, mak bapak dia org selalu kn maki hamun.

cmf_blingblings posted on 4-10-2012 12:41 PM
dia org ni 3 beradik pompuan. Kakak dan adik tu mmg poka Ya Rabbi...satu kg tahu dah, mak bapak di ...

ni lagik kejis...  sampai maki mak bapak...  tak sedar ke tanpa mak bapak, awak tu takde...  haish...  nauzubillah...  janganlah kita jadik camtu...

aku ni, kalo mak aku call masa aku tengah bz keje sampai mak aku terpaksa letak tepon, pun aku dah rasa bersalah...  ni kan plak nak makihamun mak bapak...

annorr_maira posted on 4-10-2012 12:15 PM
sbb mak sendirik pun dpt yg ciput...sbb tu nk demand kat mak angkat..kot2 la dpt..haha...

tkp ...

sayu hati baca post akak...  tu la, ujian manusia ni Allah swt datangkan dalam pelbagai bentuk...  susah2 kita, ada lagik yang lebih susah...  insaf rasa hati ni...

akak n anak2 akak sakit apa?  if u dun mind sharing la...

geramnye lahai.. *bsungguh2 feel membace smbil menyuap laksa*

mehla yana tu jadik fmly kite. mama, agaknye kwn mama tu x penah tgk drama melayu kot, xpun x bmrsyarakat sgt, maklumla fmly high class . x penah ke nak amek pengajaran dr bnda2 yg jadi kat luar sana?

banyak dah jadi, anak menantu yg disanjung2 tu la yg meranapkan, yg dihina2 tula yg menjaga time sakit nnt. tambah yana tu nurse, msti tadek nak geli ke ape ke kalo ditakdirkan mak or kakak2 dia tu sakit terlantar, berak kencing org basuhkan. xpun kene diebetes ke kene cuci2 luka sendiri. *jahatnye molot kite, tp geram punya pasal*

mehla alamat umah mak dia tu ma, kita nak hadiah dvd ahmad albab. alahaiii.. anak menantu bapak...

Rate

1

eyansss posted on 4-10-2012 01:32 PM
ni lagik kejis...  sampai maki mak bapak...  tak sedar ke tanpa mak bapak, awak tu takde...  haish ...

yg bongsu tu pompuan gak, mulut dia lg ganaz. Mak aku keraplah pergi jumpa arwah mak depa. Ya Allah, 5 minit pun cukuplah, taj tahan telinga dengar dia maki mak bapa. Bapa tu pulak guru mengajar mengaji. Dia kerja bank ke finance co dulu, bayangkan ada staff lelaki lempang dia sampai masuk kes polis. Last2 dia kena berhenti dan bank tu bayar gantirugi ala-ala VSS.

Dgn perangai buruk gitu siapalah nak kahwinkan w/pun rupanya ok. Mak bapa ni takut dia tak kahwin carilah calon sana sini, last2 dapat duda anak dua. Kahwin tu ok gak, dia baik dgn anak-anak tiri tp lepas tu suami dia hantar dia balik. Tak tahan dgn mulut, dia pula cakap si suami tu tak leh lupa arwah bini..

Yg paling aku sedih masa arwah mak dia org masih hidup selalu aku nampak mak dia jln kaki ke pekan, jauh tu. Arwah selalu dtg jumpa mak nangis2, cakap anak-anak tak pernah ajak dia ke mana-mana even makan kat luar sekalipun. Kalau nak makan angin ke Penang ke Cameron ke KL ke call bgtau mak masa dah kat highway, just nak bgtau bukan nak bawa mak.. Sedih betul. Mak dia org meninggal selepas jatuh dr katil, patah peha. Sebelum tu masuk keluar hospital sbb komplikasi kencing manis etc..agaknya nak minta air kot, anak-anak tak peduli...Ya Allah..

Rate

1

cmf_blingblings posted on 4-10-2012 01:48 PM
yg bongsu tu pompuan gak, mulut dia lg ganaz. Mak aku keraplah pergi jumpa arwah mak depa. Ya Alla ...

ya Allah...  menitik airmata aku baca kisah ko beb...  kesian mak ayah dia...  huish, tak berkat idop weih kalo treat mak ayah cenggitu...

mesti hati mak dia dah hancur sangat sampai mengadu dengan mak ko...  seriously aku takleh tahan airmata aku...