CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamaezah

Dipersendakan di hari bahagia...alahaiii

eyansss posted on 4-10-2012 02:03 PM
ya Allah...  menitik airmata aku baca kisah ko beb...  kesian mak ayah dia...  huish, tak berkat i ...

arwah mak dia org ada buka gerai makan share dgn abang kpd pompuan ni, so adalah duit kan...masa masih kuat tu dia naik basikal ke pekan tp bila dah tak larat dia jln ada sbb anak lelaki tu tinggal di tempat lain. Nak minta tolong anak perempuan tu jgn haraplah, kami adik beradik kalau berselisih mesti akan berhenti ambil dia dan hantar balik sbb rumah tak jauh dr rumah kita.

Teringat arwah mak tu cakap,

"Ko bertuah, R, anak-anak kau semua ingatkan kau, bg duit tiap2 bulan, bawa jalan-jalan, selalu pergi langkawi, naik turun kapal terbang, aku teringin tp tak ada seorgpun anak-anak yg pernah ajak"

cmf_blingblings posted on 4-10-2012 02:08 PM
arwah mak dia org ada buka gerai makan share dgn abang kpd pompuan ni, so adalah duit kan...masa m ...

alahai...  tak tercapai hajat si arwah yeak...  hurm... sedih lagik

aku ni pegang nasihat ada ustaz ni...  dia kata, 10% daripada gaji kita hendaklah disedekahkan untuk dapatkan keredhaan Allah swt...  memula, sedekah pada ibubapa, pastu adek bradek yang masih blaja or susah, pastu jiran tetangga, then sedara mara, pastu baru la carik anak yatim dan seterusnya...

kata dr fadzillah kamsah, sekali kita buat baik, 10 kali ganda Allah swt balas balik...  berbuat baik kat mak ayah, lagik la berganda2...  pernah masa tu, ayah dr fadzillah nak pinjam duit...  aku tak ingat exact amount...  dalam RM1.3k la...  masa tu dr fadzillah takde cash sangat2 sebab baru pas bayar memacam...  tapi dia gagahkan jugak kasik ayah dia...  tetiba, next week tu TV3 call kata nak kasik duit sebab dia datang jemputan (padahal masa memula TV3 cakap takde bayaran tapi dia datang gak)...  TV3 kasik check lebih darik RM10k tau...

kalo kes aku lak, alhamdulillah...  semenjak aku amalkan seperti nasihat ustaz n dr fadzillah, tak pernah lagik aku rasa putus rezeki makan minum sampai la dapat gaji balik...  alhamdulillah sangat...  btol la janji Allah swt...  bila kita tak kedekut, Dia takkan kedekut dengan kita...

eyansss posted on 4-10-2012 02:25 PM
alahai...  tak tercapai hajat si arwah yeak...  hurm... sedih lagik

aku ni pegang nasih ...

sekarang ni yg bongsu umur dlm 40an dah, lepas berhenti bank tu dia kerja kat merata tempat, at last dia minta kerja kat sekolah kak saya mengajar, my sis pengetua so dia employ lah memandangkan dia anak arwah kawan mak. Ya Allah pening pala kak sya, dia kasar dan bergaduh dgn semua cikgu2 di sekolah tu..baran tak tentu pasal.

mamaezah posted on 3-10-2012 11:13 AM
ni bukan kat penang, ni kat putrajaya. ...

lahaii...yekeee, timah ingatkan family-family mami penang kaaaa.....rupenye, kat putrajaya....tinggal dah kat kawasan elit org bandar org berilmu.....tp pemikiran mcm org tak sampai seru lg utk berbuat kebaikkan sesama manusia...tambah2 ahli keluarga sendiri.....sedih betul...kesian anak, dah lah disisih...dihina2 pulak tuh....kalau timah, dah lama makan tengking je sekor2.....hehehhehe.....

eyansss posted on 3-10-2012 05:31 PM
aku bertahan dengan mereka semua dah hampir dua tahun gak...  huhuhuhu...  ~tetiba aku terkagum de ...

betul eyansss...
berdepan dengan orang yang minda kelas ketiga + mulut jahat macam ni, cukuuupppp membuatkan kita hilang sabar.....

~ikut ati memang nak tembak jek beb... tapi aku tau sangat, orang cani memang takkan nampak salah sendrik... kang tak pepasal nama bapak n mak aku naik...

susah tau kalo dapat yang bermulut longkang ni... bila kita diam n bersabar, diorang injak kepala n maruah kita... bila kita cakap elok2, kata kita tak sedar dirik nak mengajar diorang... bila kita balas guna method yang sama, kata kita kurang ajar dan biadap... payah tu...

kalau dilayan..dilawan...kita jugak yang salahnya..
sabarlah sayang....roda kehidupan adalah bulat..
sampai bila sangatla nak menongkat langit...

timahhitam posted on 4-10-2012 04:24 PM
lahaii...yekeee, timah ingatkan family-family mami penang kaaaa.....rupenye, kat putrajaya....ting ...

mungkin tinggal aje kat putrajaya..tapi sebenarnya merantau..
nama aje tinggal kat putrajaya..malukan orang putrajaya jek...

Follow Us
annorr_maira posted on 4-10-2012 12:15 PM
sbb mak sendirik pun dpt yg ciput...sbb tu nk demand kat mak angkat..kot2 la dpt..haha...

tkp ...
pedulikan ckp org lain..kdg kala terfikir gak nk membalasnye...tp kdgkala tfikir..kalo aku balas, aku sama gak bodo cam dia.. dia dh tentulah bodo, tk kn kita pun nk ikut juga kebodohan dia.. lg bsuara, sbnrnye lg npk kelemahan kita..tul tk? bdiam lebih baik...

merah bkn sekadar darah..
tapi lambang kasih syg...
mengalah bkn beerti kalah
tp menjaga hati org...

biar kita tdk dihargai
tp masih ada harga diri
drpd hilang harga diri
demi utk dihargai...

saangat setuju...

ni cite kt kmpg mane ni?

xtahumenahu posted on 3-10-2012 11:06 AM
hmmm...kesian btol...moga yana berbahagia dengan pasangannya...pernah dgr gak cerita anak kandung di ...

mcm kisah ayah timah....sedih...bukan nak cerita buruk...tp buat panduan kite...supaya tak jadi ibubapa sebegitu....
tok timah nih baik....tp bab2 anak n cucu ade double standard skit....eh...banyak....ehhehhee...dalam family ayah timah....ayah timahlah yg kureeenggg skit berbanding lain....susahlah skit.....dr kecik sampai dah kawin...mcm2 kata-kata dan perbuatan yg ayah timah terima...tp ayah timah nih jenis tak ambil kisah....dia buat biase-biase je bile org sindir2 ke....org buat itu ini kat dia kee....dia buat tak kisah jee...tp mak timah yg selalu simpan dalam hati...dan mak timah selalu je duk citer kat timah adik-beradik...

bile tok timah sakit dah nak sampai masa.....dlm lg seminggu dia meninggal....dia demam..dia asyik sebut nama ayah timah je...dia duk ulang...ayah timah tak datang tengok dia kee......sedih....alfatihah utk arwah tok...

pengajaran timah dapat.....bile jadi ibubapa...kite kena sama ratakan kasih sayang pd semua anak-anak....disiplin...kasih sayang....pelajaran...semua mesti sama.....bile kite sisihkan mane2 anak kite...anak kite yg disisih tuh akan jadi semakin jauh dr kite dan kite sendiri akan datang rase menyesal....

Rate

1

Loloq89 posted on 4-10-2012 04:39 PM
ni cite kt kmpg mane ni?

kampung putrajaya...

timahhitam posted on 4-10-2012 04:40 PM
mcm kisah ayah timah....sedih...bukan nak cerita buruk...tp buat panduan kite...supaya tak jadi ib ...

btol3x....jgn membeza2kan anak...banyak kesannya...

menantu dia pegawai bank dilayan sebegitu...
aku dok fikir...camana la kalau dpt menantu kerani bank...

sedihnya...bertabahla kak yana...

ciannya. smpai ati family sndri wat mcm tu
sedih la masa baca, tak patut family dia wat mcm tu. bkn org lain
darah daging sndri. kejam nyeeee
smoga yana bahgia smpi akhir hayat

kalau dah harta benda jadi ukuran----> itulah jadiknya
cuba kalau agama yang jadik ukuran---> takde yang nak beza laki saper kaya, laki sape  hensem
pendek kata isu dipersenda+ diejek+diperlekeh ni kalau semua benda duk pikir nak menang kat DUNIA jerk
sadis kan..nie peringatan utk diri sendiri jugak
budaya kita nie kdg2 biar perabih sakan asalkan dapat nama
walhal kalau dalam islam bab kenduri elok hebahkan dan jamu org makan
ini dah jadik mcm pesta bertanding majlis sape paling grand plak
komen utk kisah ni- kesian anak belajar tinggi2..kahwin org ader curlast, tapi mentaliti tahap PPRT
tak semua org yang high education nie bagus akhlak+ nilai diri'
dan tak semua orang yang low education tue= tak bagus akhlak+ nilai diri
pokok pangkalnya usaha kita utk sentiasa memberikan nilai yang terbaik utk diri kita

Rate

1

pasuoren posted on 4-10-2012 04:29 PM
betul eyansss...
berdepan dengan orang yang minda kelas ketiga + mulut jahat macam ni, cukuuupp ...

yep yep...  aku berdoa semoga Allah berterusan bagi aku pinjam kekuatanNya untuk harung semua ujian dariNya...

aku percaya (macam ko cakap la, kehidupan ni umpama roda), one fine day, there will be a turning point for them to change...  cuma, its either a good turning or a bad one...

cmf_blingblings posted on 4-10-2012 02:48 PM
sekarang ni yg bongsu umur dlm 40an dah, lepas berhenti bank tu dia kerja kat merata tempat, at la ...

susah la camtu...  asek pikir baran sendrik jek...  memang tak lepas la idop walau katne pun tercampak...  simpati pada dia...  asek susah je idop dia...  maybe ni semua dugaan daripada Allah sebab dulu dia tak pernah nak menyenangkan arwah mak dia...

Baca benang nie buat aku jadi stress...

mulut puaka sekoq2...

aku nie dah la muka tak seberapa, gemuk n hitam..memang leh faham perasaan pengantin nie...

sabar jer la..............

aku yakin nanti mak dia sakit or dah tua pengantin nie kena jaga..almaklumla nurse...

That U give U get back! Tunguuuuu...

timahhitam posted on 4-10-2012 04:42 PM
kampung putrajaya...

tp prgai cm org xbepelajaran..puiii