CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamaezah

Dipersendakan di hari bahagia...alahaiii

zulka posted on 4-10-2012 05:18 PM
menantu dia pegawai bank dilayan sebegitu...
aku dok fikir...camana la kalau dpt menantu kerani ban ...

dia sepak dah perambat dgn penyapu la zulka !!
dia dah kata kat mama, sib baik aku terima duda tu, kalo tak dua dua aku halau!!

mama terpikiaq...kalau la menantu hang, kerja posmen ka, kerja kerani cabuk ka.....tak menikah la yana tu...sbb dulu masa yana join nursing school, dia dok kata, "you better get yourself a doctor, other wise....." masa tu lagi dah kawan mama pasang angan angan.  Bapak yana ni pulak jenih cool..tak banyak ckp, mungkin wife dia yg decision maker...tp kita mana tau, hati seorang bapak kan...

eyansss posted on 4-10-2012 02:25 PM
alahai...  tak tercapai hajat si arwah yeak...  hurm... sedih lagik

aku ni pegang nasih ...

tak rugi kita berbuat baik pada mak ayah dan mertua
Allah akan gantika kita dengan rezeki yg berlipat ganda

aku pun ada kisah
mak aku dah meninggal...aku dah janji dhg family nak wat kenduri arwah kat kampung
sampai masa...aku balik kampung
tapi aku tak cukup duit nak beli barang kenduri
duit yg ada cukup2 utk belanja sampai dpt gaji
sbb dah berjanji aku ..aku buat bodoh pergi beli barang kenduri
dlm hati ni ..kalu tak der duit sangat ..aku mintakla dgn hubby nanti

on d' way pergi beli barang kenduri...aku dpt sms ..ada org nak beli tudung fareeda
aku agen tudung fareeda masa ni...
Alhamdullilah..duit jualan tudung tu sama dengan duit keluar beli brg kenduri
aku dapat balik duit pada hari yg sama

Rate

1

tak dapat jadi menantu kot. silap-silap masa datang meminang pun dah di reject..

alisya05 posted on 5-10-2012 12:33 PM
Allah akan gantika kita dengan rezeki yg berl ...

alhamdulillah...  itulah namanya rezeki sebab berbuat baik...  terutamanya dengan parents n parents inlaw...

insya Allah pasni akan murah lagik rezeki ko...

tak patut btol
menghina org tu serupalah menghina ciptaan Allah
harap yana bersabar krn dpt family mcm ni
besar pahala bagi org yg sabar

annorr_maira posted on 3-10-2012 04:07 PM
tkpe yana..sok2 dh kawin,,dh ada anak sorg, pi grooming...skang ni byk je pusat2 pelangsingan bdan y ...

u... i agak skit takut la if die wat slimming program.. nanti maknye mesti kate tu la ko aku dah kate kayen ngan orang kaye.. ni kawen ngan orang bank mmg x makan lah ko... biase la orang mulut puake ni ade je modal die nak ngena kan org...
kot die putih kan muka mak die kate xdak duit nak p hneymoon duk kat umah ja... tu yang blh putih mcm tu... serba x kena lah ngan orang macam nih....

Follow Us
getah posted on 5-10-2012 04:05 PM
u... i agak skit takut la if die wat slimming program.. nanti maknye mesti kate tu la ko aku dah k ...

sbb tu jgn layan...haha org mcm tu, memg penat meragam karenah dia..

apa susah, sblm pi slimmimg tu, amik gambo sebelum & selepas treatment...setiap apa yg dibuat, mesti ada gambo...kalo ada pesbuk, lg bagus... buat status "tgh menyelimkan badan ..pewiitt"... setiap kali pegi, letak status... pastu agak2 ada ramai yg komen negatif, masukkan kata2 hikmah ustaz azhar idrus tu pulak... bkn sindirin, tp hebahan...yg baik2 aje..hehe

kot tk sedor jugak, unfren jek...hahah.. (tp mak dia mesti fren punya, sbb mak yana mesti teruja nk tahu perkembangan dari masa ke semasa tentang size yana tu...kalo tk fren pun, kakak2 dia mesti nk tahu punya..bizi bodi la katakan...haha)

alisya05 posted on 5-10-2012 12:33 PM
Allah akan gantika kita dengan rezeki yg berl ...

ye betul..tk rugi berbakti utk mak abah kita ni...sape lg nk bahagiakan mereka, kalo bukan anak2 mereka sendiri..kn...

alhamdulillah..,rezeki aku sekuarga pun murah gak...rumah aku selalu jd port mak abah & adik2 semua btandang..senang nk bkumpul..sbb umah aku kat tgh2...nk buat gather2 pun sng...2minggu lps pi mandi laut...esok nk pi CH (tp kuarga kecik aku jek la..)...bulan ni lak, nk celebrate besday hubby & adik aku lak..so kita org memg selalu togeder2 bsama2...

bln lps mak aku dpt duit kwsp..dh 55thun..dh tya kita orang adik badik...nk duit ke, nk pi jenjalan...kita org ckp, tk yah la..tu kn duit mak masa muda2 dolu..alah, mak ckp, setakat 2,3 ribu tu, tkde hal la...huhuhu...syg mak aku dunia akhirat...

so, kalo kita tk bkira ngn mak bapak, insya allah...tuhan lagi murahkan rezeki kita

aku bkn nk mengumpat...tp sekadar sbg kesedaran kat kengkawan semua..
kisah jiran sekampung aku..satu hari, mak dia tk cukup duit...pinjam ngn si anak ni, RM2100... dek kerana mak dia takde duit nk bayo, mak dia tunggula duit durian runtuh yg felda bagi tu...then bila dh dpt, mak dia pun bayolah..tp si anak ni ckp apa tau ...mak,  mak kena bayo RM2150...mak dia pun pelik la..mak dia tanya..kenapa lak lbh RM50? si anak jawab, sbb mak lambat bayo..ya allah..bkira nk mampos..mcm ah long lak, ada bunga2...

apa lah slhnye, ko halalkan jek RM100 tu,,suh jek mak tu bayo RM2000 je...ini tdk..lg dimintanye RM50 sbb tlewat bayo...adoiii anak2 zaman skang ni... tp sbb bsangka baik, aku ckp dlm hati...agaknye dulu2, mak dia bkira kot..sbb tu anak2 dia pun jd camtu..tk pun, anak dia memg takde duit (ye ke? anak dia tu,laki bini keje kerajaan..)

lg satu nk cite psl dia..jahat lak mulut aku pepetang ni...sbg sempadan kita je yek..dh tentu anak keje kerajaan, blh la mak tu menumpang pakai GL anak tu...tp anak tu dh pesan awal2...kalo mak nak masuk hospital, GL dia dh tk blh nk guna...sbb ada limit... ( ye ke? hubby aku keje gomen gak, tp tkde pun limitnye..)..padahal, dia baru keje 3thun...hubby aku dh keje 12thun..adoiii

Rate

1

kikuri posted on 2-10-2012 02:06 PM
tak kesian kat pengantin...kesian kat yang hok dok sindir-sindir tu...belajar tinggi tapi pemikiran  ...

ayat ni selayaknya utk dorang.....

belajar jer tinggi2, jawatan bagus2.... tp pemikiran dan tindakan macam PPRT.

xnk la jd mcm ni...dh la x cantik, sy plg spoilt skali dlm family..serba kekurangan...belajar sederhana, result sederhana, kje sderhana... luckily im happy je...

220796 posted on 2-10-2012 01:42 PM
kesian.....smua tu org2 yg IQ rendah je sis.....org yg tinggi IQ nye takkan senang2 hina org lain ka ...

https://www.facebook.com/photo.p ... ;type=1&theater

.Mama bertandang di rumah tu 3 hari pun dah tak tahan dengan mulut hazab dan kelakuan biadap keluarga Yana, ini kan pula si Yana ..I rasa  itu lah makanan harian yang Yana terima selama ini...Di caci hina sebab kurang rupa, gemuk lah pula....Bila benda ni berlaku dalam jangka waktu yang lama, pastinya memberi kesan sangat mendalam....Antaranya tak yakin pada diri sendiri, rasa rendah diri, rasa tersisih, kemurungan...Dahsyatnya... simpati pada Yana...

I doakan suami Yana dapat memberi kebahagian pada dia...Bawa Yana tinggal jauh dari mereka-mereka bermulut puaka....Buktikan peha sebesar alam pun mampu lahirkan zuriat ( dengan izin Allah )...Biar si mulut puaka ternganga sampai masuk langau.....

Harus lah Mak dia kata - tak koser!

kesian yana...harap2 di jauhkan la family zie dari perkara mcm nie...
mesti yana tu rasa down sesgt

melampaw ler..eee sian sgt...sabo jelah...

maybe nikah pastu kenduri doa selamat.
or worst, mak yana suh yana nikah kat umah pengantin lelaki.
bila sedara mara tanya, buat kecik2 je. tak panggil orang.

tahniah pada yana akhirnya dia dpt jg kawen ngan laki pilihan hati dia sndri..
tahniah jg sbb sepanjang 36 tahun dia hidup di muka bumi dia masih bertabah even d hari bahagia dia terima segala caci maki family sndri..
mama ptt ckp ngan mulut2 puaka 2 "terima kasih la atas "doa2" anda sekalian...aku akn sentiasa mendoakan yg baik2 utk kamu suma.."
kalo derang msh x faham jg apa maksud mama, mmg ptt mama unfriend trus BFF mama 2..
sbb seorang emak yg mengandungkan anak dia selama 9 bulan x ptt bercakap mcm 2 pd anak kandung sndri...

sometime terfikir juga kenapa ada mak yg mcm ni yg sanggup hina anak sndri...
adakah sbb dia x mo anak 2 suatu ms dulu...

zaman modern camni pun masih gak ade yang bermentaliti cam haram ek? belajar tinggi tapi perangai hazabedah.patut mama sumbatkan selipar dalam mulut family depa tu biar senyap sket.haha

sedih baca kisah yana ni
macam dalam drama tv1 kan. tapi itula realiti.
tak semua orang layak terima ujian macam ni dari Allah Taala.
Orang yang terpilih je Allah uji , mudah2an ada barakah , kehidupan yang lebih baik untuk orang macam ni insya allah Amin.
few days ago, i baca buku dari Ustaz Pahrol. i memang suka baca tulisan dari ustaz ni, masuk ke dalam jiwa meresap ke otak.
salah satunya dia ada pesan
1. ibu bapa yang sering melabel2kan anak sendiri gelaran negatif2, memang akan menjadi seperti yang disebut. ibarat doa la. makin disebut betul2 jadi. tapi mereka lupa , kalau di dunia ni mereka terlepas rasa hidup happy je xde ape.. nanti kat akhirat bertabah la ye semoga mereka cukup kuat untuk diadili di mahkamah Allah kelak.
waktu tu takle corner kiri kanan dah.. kaki tangan mata lidah telinga semua yang akan sebut satu2 apa yang tuan dia penah buat, penah salah kat siapa, da mintak maaf belum etc.
TAK TAKUT KE KALAU FIKIR2 KAN ?
kalau aku. aku takut sampai bergenang air mata.
kau gila, doa orang dianiaya dimakbulkan tau.
malaikat kat sebelah bahu kita ni catat je ape kita cakap, kita buat.
bukan la nak nilai sapa dosa ke tak kan..tapi THINK. Allah bagi akal untuk fikir.
ni la dia , bila manusia bertuhankan nafsu.
cakap sesedap rasa. semua tu hasutan nafsu.
nafsu kan jahat.
bukannya cakap berlandaskan hati dan akal.

betul la cakap Rasullullah saw...kalau baik hati nya, baiklah anggota keseluruhannya..kalau busuk jahat rosak hati nya...ni la dia antara contoh yang dapat kita lihat, macam yang mama ceritakn di atas
yang sedihnya..bukan sorang tapi berjangkit2 kat satu rumah .

seriously...mereka tak takut ke dengan Allah? tak segan ke kau cakap camtu ..calarkan hati orang lain sampai dia menangis itu sangat2la bermakna mereka memang berjaya singgungkan hati orang lain, jatuhkan air muka..Ya Allah..aku tak sedih dengan orang mcm ni..
PATHETIC.
yes. that suits them well.

Rate

1