CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nobito

Malaysia dah ada Piramid..Yes!

Saya tau isu ini sbb sy keje dm bidang ni... Slalu yer ekspedisi akan dijalakan secara rahsia atau tidak dihebah krn utk mengetahui dan menimbang dahulu hasil dan kepentingan sesuatu kajian...

Cuma malaysia tak ramai lg pakar itu sbb bk kajian lmbt hasilnya... Di luar negra pun byk penemua slalunya bertahun gak baru dihebhkan...tak caya cuba baca sejarah penemuan skrg ini slalunya ekspedisi mesti dah bertahun br declare...selain itu faktor napa byk dirhsiakan adalah mengelak ia menjadi tumpuan umum yg mana boleh mengganggu kjian juga memberbhyakn keselamatan...nk elak juga dr kena jarah dan curi oleh org tempatan serta vandalism....good luck mana2 yg nk try bukit melawati tu yer...sy pernh cuba tp xsmpai sejam tetiba  ramai polisia cantora yg meronda dan berada kat atas bukit tu dan tnya mcm2...tips.. cuba tnya tukang kebun or pekerja penyelengaraan bukit tu...apa y diarg jumpa kekadang...

ape daa... kalu kawasan hutan kat mesia, mesti byk bukit bukau belakang background tuh tapi nmpk landai je. ni cam kat amazon je. hutan tapi kurang berbukit. hutan mesia byk bukit

google image nih, terjumpa pic ni sebenarnye piramid mayan kat Coba, yucata, mexico

Entahnya.....hehhee....

Semenajung malaysia ni baru beso lubang idung....kalau ada apa apa strutcre beso mcm tu pastinya dah nampak lama dulu...hehee...

Lainlah kalau sesuatu yg tertanam bawah tanah...dlm hutan tebal...

Kalau rajin...semua pakat buka Google Earth....try cari mana mana structure yg pelik pelik kat hutan kita.....kot boleh tempah nama dlm history..  

pada pendapat aku, gunung benom.

Follow Us
sape rajin tengok bukit yong, bukit yang jadi penanda sempadan negeri kelantan dan terengganu? simetri molek bentuk bukit ni, huhu.. bentuk atas rata, kecuraman menuruni pun sekata 45 darjah condong. Macam struktur yang dibangunkan oleh manusia. Tapi tak boleh lah aku claim camtu, lagipun kawasan tu ada kuari,

Hahaha, tak tau nak komen apa dah... Seronok lak baca komen2 porumer dlm nih...

kalo tgk kt google maps, kedudukan gunung benom sbaris dgn pulau pandan. trus menghala ke barat. katenye piramid ni asalnye sbg pnunjuk arah kiblat. ntahla~

nobito posted on 8-10-2012 08:52 PM
Kalau betul ada yg nak hiking n cari piramid..lebih baik korang mulakan kat bukit ni..katenya bukit  ...

takde gambo pung............

Acong posted on 12-10-2012 12:10 AM
takde gambo pung............

nak gambar kan. nah hamik. tp bukan piramid malaysia (blog MoM) tu la

ada orang pandai di board ni. sy tukang bagi gambar je. tak cerdik pandai pun. ALLAH punya. nak tarik bila2 je. sy mampu bagi gambar je. analisis dan spekulate la sendiri2 yer. bye3~
(jgn kaki tntg shape monument tu tp kaji la teknik dan pattern pada monument tu. nnt korg akan dpt link dgn monument2 pre-historic yg len.

Last edited by hasell on 12-10-2012 07:00 AM

cun.....................!

nobito posted on 3-10-2012 10:46 PM
Ada yang kata kat Janda Baik, Pahang

Belakang tiang dlm gambar ni katanya

ini kat de-saufel resort la, janda baik... ejaan dia xtau la betul atau x... yg pasti nie resort yg terletak aras paling tggi kt janda baik tu

Bestnya...first time aku masuk bod sini, ada pulak thread citer best.... citer & letak la gambar lagi...aku mau baca & lihat

aku baca komen2 kt blog paskal tu siyes pening..

kamon,kata nak bagi jati diri kuat tapi semua menda nak rahsia..what the hell...

BidadariAnggun3 posted on 12-10-2012 08:00 PM
Bestnya...first time aku masuk bod sini, ada pulak thread citer best.... citer & letak la gambar lag ...

selamat datang bidadariku... baru lagi ke..banyak lagi citer best2 kat bod ni..takut tak mampu je nak buka thread2 tu sume...

pazi posted on 12-10-2012 10:10 PM
selamat datang bidadariku... baru lagi ke..banyak lagi citer best2 kat bod ni..takut t ...

Terima kasih...... aku tengok tajuk, menarik aku baca la.....

amon_79 posted on 10-10-2012 09:55 PM
As salam...sy dah lama jd silent reader...tp sy nk bg pendapat...korang xyah pegi jauh2  masuk hutan ...

Aku selalu gak panjat bukit ni masa kecik dulu.. tapi tempat dia ni eerie lah... nak explore lebih2 pun x berani.

Btw, depa yg selalu buat keje2 exploring ni xmoh cari volunteer ker? Mmg la kau tengok malaysia ni mcm kekurangan pakar dlm bidang2 ni.. tapi kalau depa ada offer at least 2-3 volunteer mcm org2 yg berminat mcm aku ni, at least dari situ akan menarik minat lebih ramai org lain kan.. so more expedition can be found.. Cost yang tinggi pun satu hal jugak, tapi dari kerajaan dok bazir buat benda yang bukan2, kan lagi baik digunakan utk benda2 mcm ni..

amon_79 posted on 10-10-2012 09:55 PM
As salam...sy dah lama jd silent reader...tp sy nk bg pendapat...korang xyah pegi jauh2  masuk hutan ...

Batu caves tu mumkin adalah tapak arkeologi kalau ditengok dari segi kedudukannya...lagi pun kawasan tanah kat Kuala Lumpur adalah Karst Limestone..dimana kemungkinan kawasan Kuala Lumpur adalah Laut/berhampiran laut masa zaman dulu...kalau kita nak cakap bawah Kuala Lumpur ada gua pun  tak mustahil sebenarnya.

Memang pernah dengar gak citer gua dekat bawah bukit Malawati...katanya alat kebesaran negeri Selangor masih tersembunyi dalam gudang rahsia/gua dalam bukit tu...pintu masuk gua katanya mengadap arah matahari terbit..ada 3 biji batu besar kalau x silap
Last edited by nobito on 13-10-2012 12:14 PM

brown_pupil posted on 13-10-2012 10:52 AM
Aku selalu gak panjat bukit ni masa kecik dulu.. tapi tempat dia ni eerie lah... nak explore lebih ...

Mmg Malaysia kekurangan pakar dlm bidang ni..dulu masa zaman sekolah pernah gak pikir nak masuk bidang ni tapi sesat ke lain..huhu

Kalau keje dalam bidang arkelogi jangan fikir pasal nak kaya..bidang arkeologi x boleh  kaya..lagipun bidang ni kurang ditawar di peringkat ijazah..kalau bidang master adala byk untk jadi rektor muzium..tapi bukan byk pun jawatan ni...

biasanya student yg amik bidang ni ada latar belakang pengajian bidang Art..

Kebanyakkan pekerja cari gali ni bangla..gaji pun ciput je..konperm la org Malaysia x nak wat keje ni...tapi kalau Bangla/warga asing ni wat keje kasar2..sebab x da rasa cinta dengan khazanah negara...sebab tu penemuannye lambat...

Sapa yg keje dalam  bdg ni memang banyak pengorbanan yg kne dibuat..n paling penting bukan materialistik
Last edited by nobito on 13-10-2012 12:38 PM