CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nobito

Malaysia dah ada Piramid..Yes!

cmni bole dikire piramid ke...?

lpas uneks dtng, thread ni senyap terus... awat?

zaharul_asriq94 posted on 16-10-2012 04:42 PM
lpas uneks dtng, thread ni senyap terus... awat?

malas nak melayan org mcm dia kot.. tu yg masing2 tak amik port..

Bagi aku kepercayaan itu hak masing2.. just because you don't believe, doesn't mean it is not true.. sama jugak dengan benda yang ko x nampak, tapi x semestinya benda tu x berada depan mata ko..

Sorry to say, yang aku perasan selama ni.. mcm mana lah forumer lain nak respect dan terima pendapat dia (walaupun maybe x sependapat) dgn sikap dia yg x reti hormat org dan terima pendapat org lain..

Forum ni tempat bertukar pendapat.. jika ko rasa diri ko jer yang betul.. then jgn join forum.. fokus je kat blog sebab dlm tu boleh tulis sesuka hati..

ye ye aje

betul ke pic tu macam fotoshop je

aku dah google map juga dan aku jumpa lokasi tu. aku pernah masuk ikut xpdc.aku ni jenis suka outdoor. tp aku p sebab aku nk tawan puncak yang gah je. bila kita duk di tanah memang tak nampak. sekarang yang ada option hanya google map.

btw, aku akan buka otak dan minda aku untuk benda sebegini. dan aku pernah reply kat shahpaskal kalo ada xpdc mcm ni aku nk ikut. huhuhu. so forumer lain yang suka adventure gak kalo nk volunteer sila la PM aku.  hehe

kita manusia memang susah nk terima sesuatu yang baru, cuba tengok dari segi teknologi la. ada orang percaya kita leh g bulan. sekarang ni. marikh pun dah antar kapal. kita tak pernah percaya dengan kebolehan bangsa kita dan kita tak pernah tahu dengan rahsia tanah melayu. macam yang dinyatakan sebelum ni, ada akta dan sensitivi kena jaga.

rahsia yang boleh menjamin kedaulatan. cuba kita tengok sejarah iraq/parsi. sekarang ni mana ada dah tinggalan sejarah. habis kena musnah dek US. sejarah2 keagungan Islam dan empayarnya, semua nya ditenggelamkan dek robin hood la apa. dan bapa robinhood tu dulu g perang salib. depa asyik tunjuk kehebatan tentera depa sampai kita lupa Islam menang masa tu.

teknologi2 islam, kita pun belajar sejarah, nama al khawarizmy ibn sina semua. ada masuk dalam sejarah dunia?
haram sikit je disebut. nama2 ni depa ubah pastu depa kata bangsa depa punya idea. yang ktia kenal sapa albert einsten.

so ada sesape pernah p kaji betul ke albert einstein ni jumpa formula2 formula tu. sekarang kita nak double check pun tak boleh sebab apa, macam aku kata tadi. sejarah di iraq/tanah arab banyak dah dimusnahkan atas alasan perang. kalau ikut Perjanjian Geneva tinggalan sejarah etc tak boleh kacau. Perpustakaan teragung iraq ke ape simpan skrol2 zaman dulu abis terbakar [betulkan kalo salah]. dibakar dan dicuri.

jadi mana2 yang tak percaya sila lah keluar dari topik ni. senang. jangan nk menyusahkan orang lain.

Follow Us
unekspekted_XII posted on 16-10-2012 09:26 AM
Gerakan memperbodoh2 kan melayu dipelopori sorang bugis rupenye .. anyway :

Ko tau kenape aku m ...

Aku pelik dgn org yg bencikan bangse die sendiri...

Freemason atau tak tu cerita lain...tu kesah Albert Baker dan Johor...thread ni x da kaitan dengan negeri Johor hujung ke terbawah tu

masuk je kuneks suma menyampahhhhh....dia mmg spoiler!

Sentap ke joyah2 semua

Sebab aku cakap bende betul...... korang beriye2 cerite piramid laa freemason laaa kehulu kehilir .... last2 'headquarter' Dajal dibine di Melesia rupenyerrr

Korang boleh pecaye laa temberang tu sume tanpa hard evidence, mcm cerite jin laaa... but for me, it would really insult my intelligent

unekspekted_XII posted on 17-10-2012 10:02 AM
Sentap ke joyah2 semua

Sebab aku cakap bende betul...... korang beriye2 cerite piramid laa fre ...

Kak Oneks...ko faham tak???

kitorang dalam ni x bincangkan pasal freemason...yg k.oneks merapu ke freemason kenapa? thread ni x kaitan dengan Johor pun kenapa nak kaitkan dengan freemason bagai...

lain la kalau kitorang bincangkan pasal negeri Johor negeri terkebawah tu boleh la k.oneks kaitkan dengan Freemason dan Albert Baker bersama Kuih Koci nye..

Dah faham ke belum?
Last edited by nobito on 17-10-2012 10:13 AM

lady_cokelat posted on 17-10-2012 09:36 AM
masuk je kuneks suma menyampahhhhh....dia mmg spoiler!

Masuk sini bawa topik terendak dengan Kuih Koci...

macam makcik2 pelda kat Johor..kan
Last edited by nobito on 17-10-2012 10:24 AM

betul ke ni? ke org yg duk toreh lereng bukit amek balak??

eurasia_nur posted on 17-10-2012 10:35 AM
betul ke ni? ke org yg duk toreh lereng bukit amek balak??

Gambar google earth tu ke?..gambar tu kat Taman Negara Pahang..takkan la ada orang buat pembalakan.

Kawasan tu pelancong x lalu pun..even orang yang mendaki ke gunung Tahan pun x lalu kawasan tu

Pegi la wat hiking ke tempat tu kalau nak tahu lebih lanjut..rasanya ada je pondok2 sewa untuk orang memancing kat kawasan berdekatan struktur tersebut..orang pegi kawasan dekat2 situ untuk memancing je
Last edited by nobito on 17-10-2012 10:47 AM

aku berharap sungguh yg malasyia ada piramid..so tak payalah gi mesir

nobito posted on 17-10-2012 10:45 AM
Gambar google earth tu ke?..gambar tu kat Taman Negara Pahang..takkan la ada orang buat pembalakan ...

bagus la kalau mcm tu... kena bersungguh2 ni pelihara piramid tu.. agak2 dulu malaysia ada padang pasir tak?? mesti best kan? ish2... tetiba terbayang malaysia ni dulu penuh padang pasir... mesti ada mumia... agak2 strategik ke tempat dia tu tuk kawasan padang pasir ek?? isshh tetiba nak tahu ni... adess xjalan kerja nak wat..

nobito posted on 17-10-2012 10:45 AM
Gambar google earth tu ke?..gambar tu kat Taman Negara Pahang..takkan la ada orang buat pembalakan ...

tu la. bila kalo pk guna akal biasa, tetiba je mcm ada tanah tinggi + kosong tak de pokok. lain semua hutan.
kalo ikut terrain malaysia bukit mesti ada pokok kecuali dah kena tarah utk balak. ni clear abis.

cuma dr segi shape tu nmpk mcm gunung batu. aku tak leh nmpk dr lukisan or google earth bentuk korang ckpkan tu.

kena g sendiri ni

grafreak posted on 17-10-2012 10:53 AM
tu la. bila kalo pk guna akal biasa, tetiba je mcm ada tanah tinggi + kosong tak de pokok. lain se ...

Struktur tu buat kita tertanya2 kan..struktur tu struktur apa?

Kita kena pergi  dulu baru puas hati...Tu la hard evidence macam yg sorang porumer tu cakap

Benda tu buatan manusia atau tak tu belakang kira la..

grafreak posted on 17-10-2012 10:53 AM
tu la. bila kalo pk guna akal biasa, tetiba je mcm ada tanah tinggi + kosong tak de pokok. lain se ...

jom kita pergi sana.. wat lawatan~~~ ekeke

nobito posted on 17-10-2012 10:11 AM
Kak Oneks...ko faham tak???

kitorang dalam ni x bincangkan pasal freemason...yg k.oneks merapu  ...

ooooo.. sekarang.. piramid tu bukan 'freemason' laaaaaaa... suda tukarrrr kaa????

eurasia_nur posted on 17-10-2012 11:01 AM
jom kita pergi sana.. wat lawatan~~~ ekeke

confirmkan kena jalan seminggu baru sampai. bag mesti at least 40kg. jom2