CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nobito

Malaysia dah ada Piramid..Yes!

grafreak posted on 17-10-2012 11:08 AM
confirmkan kena jalan seminggu baru sampai. bag mesti at least 40kg. jom2

bulan Nov aku cuti sebulan..rasa cam nak pegi gak tapi siyely jarang kuar hiking cuma time belajar kt uitm dulu ada join kesatria kembara..tu je

unekspekted_XII posted on 17-10-2012 11:08 AM
ooooo.. sekarang.. piramid tu bukan 'freemason' laaaaaaa... suda tukarrrr kaa????

Siapa yg layan ko ni mesti jadi gila...

bukan semua yang suka piramid tu benci freemason...n bukan semua yg suka piramid tu suka freemason

N bukan semua orang percayakan teori kaitan antara piramid dgn freemason...

Did u get my point?

Kesimpulannya porumer2 dalam thread terdiri dari pelbagai jenis pembaca dengan pelbagai pendapat...ko sebagai sorang porumer biasa kena belajar hormat pendapat orang lain..sbb ko x boleh suruh orang jadi macam ko, apatah lagi kelakuan ko yg jijik semasa berporum...faham?

Thread ni x kaitan dengan freemason Albert Baker macam dlm untoldhistory atau seangkatan dgnnye..ko boleh bawa cerita tu untuk dijadikan dongeng rakyat Johor..sebab kitorang x berminat Last edited by nobito on 17-10-2012 12:11 PM

nobito posted on 17-10-2012 11:36 AM
Siapa yg layan ko ni mesti jadi gila...

bukan semua yang suka piramid tu benci freemason...n bu ...

"Bukan semua yang suke piramid tu benci freemason" Hahahhahahahahaaaa... .. bugis ni mcm pundek jugak. cakap belit2

unekspekted_XII posted on 17-10-2012 11:43 AM
"Bukan semua yang suke piramid tu benci freemason" Hahahhahahahahaaaa... .. bugis ni mcm pun ...

See...personal attack

sebab x da hujah...

nobito posted on 17-10-2012 11:46 AM
See...personal attack

sebab x da hujah...

hujah aku kt page satu masih lagi tak terjawab...

= mane gambar piramid tu???
= klu rahsia sangat.. kenape ko bleh tau??
= Ape asas rujukan ko ade piramid kt sini??
= Apasal Melayu cakap Piramid tu lambang Freemason tapi Bugis cakap tak??

Sampai sekarang tak bleh jawab.. melainkan quote cakap orang ni dan orang tu yg dah terang2 temberang.. belum tentu betul sebab ko sendiri x bleh verify

aku rasa dlm thread ni pun dah jelas bincang tentang tapak peninggalan yg mungkin belum dijumpai..

Tapi ada lah sorang tu yg merapu freemason ke hulu ke hilir..

Gamaknya dah xde cerita best yang dia nak gebang pasal negeri dia kot.. ke sentap benda ni bukan dalam negeri kebanggan dia tu... Cer jumpa kat sana, mau berpuluh2 thread dia bukak..

Follow Us
unekspekted_XII posted on 17-10-2012 11:51 AM
hujah aku kt page satu masih lagi tak terjawab...

= mane gambar piramid tu???

Hujah apa...hujah ala makcik2 pelda Johor dgn kuih Koci dengan terendak...wtf

Macam bodoh je...sori k..lepasni aku tak layan post ko yg ala2 makcik2 pelda kat Johor

brown_pupil posted on 17-10-2012 12:06 PM
aku rasa dlm thread ni pun dah jelas bincang tentang tapak peninggalan yg mungkin belum dijumpai..
...

Senang jee.. klu jumpe belakang rumah aku.. aku tak cakap bende alah tu 'Piramid' sebab aku tau.. it is utterly impossible.. tapiiii... disebabkan nak bestkan cerite dah sebab memang takde cerite best yg boleh diketengahkan.. korang pun cakap laa bende tu KONONNYEE piramid.. walaupun cume satu bongkah batu ataupun busut

100 tahun lagi.. anak cucu korang mesti panggil tempat tu "bukti Piramid" sebab atok dia ckap DULU2 tempat tu asalnye Piramid

Maka.. berterusan lah kebodohan Melayu zaman berzaman akibat kebebalan bapak2 mereka

nobito posted on 17-10-2012 12:26 PM
Hujah apa...hujah ala makcik2 pelda Johor dgn kuih Koci dengan terendak...wtf

Macam bodoh je... ...

So??? mane jawapannye...

bukit 3 segi ko cakap = PIRAMID

apasal Terndak dgn kuih koci ko tak mau claim piramid??? apasal?? meh cite

mesti x bleh jawab punyeee

kelako laa korang ni...aku tumpang baca je..

ada xpdc pape aku nk ikut ah. korg nk apa? 4 wheeler? scrambler? semua aku takde.

Assallmaulaikum warahmatullahi wabarakatuh..

Ada sesiapa boleh bagi Koordinat lokasi piramid malaysia ni kat Google map?...

Tetiba minat pulak nak tau...hehee...

Bukan pa...tadi terbaca,..archaeologist, Professor Datuk Dr Nik Hassan Shuhaimi Nik Abdul Rahman, (UKM ) pernah buat expedisi cari piramid ni dekat dekat Tasik Cini..?

Prof kata...
"There's a possibility as we cannot say for sure its exact location. It can be in the lake or on land," said the senior research fellow at Universiti Kebangsaan Malaysia when contacted.

He said there was no conclusion during the two-week exploration nine years ago as the team had lacked funds.

"We managed to drain a small part of the lake but the compartment walls collapsed when we were about to clear a layer of mud on top of a rocky base."

Wah..kalo ahli akedemik pun minat....kira ada fact la ni..   

jom xpdc mencari. x pun ajak je geng arkeologi boleh. hehe

semua benda dah terbukti dalam sejarah. cuba kalo dulu orang melayu ada berani naik gunung ledang? dimomokkan dengan sumpahan la apa. semua tak naik. bila ada orang je dah naik and myth pun dah busted baru la yang lain akan terhegeh nak percaya.

btw, nak percaya ke tak itu diri masing2 tapi jangan la nak emo semua. bagi pendapat/bantahan secara rasional. lagi korang nak kutuk lagi nampak tahap anda di mana.

Lokasi kedua dah didedahkan dalam satu thread...Bukit berbentuk piramid dikatakan terletak di atas garis sempadan Perak dan Selangor berhampiran Bukit Fraser tapi lebih baik fokus yang di Taman Negara dulu...

nobito posted on 17-10-2012 03:08 PM
Lokasi kedua dah didedahkan dalam satu thread...Bukit berbentuk piramid dikatakan terletak di atas g ...

banyak sangat main teka teki.. nak temberang laa tuuu.. kasi tau direct jee laa senang

Dari banyak artikel yg aku baca, seems like dah ramai mat/minah salleh yang dah kuar dgn teory yang kat sekitar malaysia ni mesti ada tinggalan kota2 lama ni.. Heran kan , utk org yang mungkin tak pernah jejak ke malaysia atau mengenali bangsa melayu, tapi boleh dapat research akses utk benda mcm ni.. atau pun pada hakikatnya kita ni dah memang lama diperhatikan, cuma ada je segelintir yg terlalu bebal sampai x boleh nak terima hakikat.. tu yg sampai blog org lain pun dia dok meroyan gak..

Anyway, aku share apa yang aku baca kat http://www.cambosastra.org/?p=2032

Might not be what we're looking for, but at least dah ada resercher yang jumpa. Cuma itu lah, kekangan modal serta halangan kerajaan yang jadi punca.. Btw, the article was written in 2007, so it means that dah lama dah ada yang tahu pasal benda ni..

Artikel yg sama saya dpt nama Prof Dr Nik Hassan...hehee..

Tapi..

Masa ni..kan mudah je...hire satu copper...pi terus ke location..?

burungantu posted on 17-10-2012 03:26 PM
Artikel yg sama saya dpt nama Prof Dr Nik Hassan...hehee..

Tapi..

Kalau pergi boleh nampak xpe jugak.. anyway, aku rasa trekking jugak yang paling berkesan.. just that kalau ada yg nak masuk area gunung tahan tu, bulan Nov-Jan tak advisable sebab time hujan.. tapi time tu lah yg orang x ramai kan.. senang nak mencari benda yang tak sepatutnya dicari..  

Btw, off topic.. tadi pun aku terbaca yang ATM ada kem kat visoko (masa time perang dulu.. ). It is after Che Det came and visit baru la si  Semir Osmanagić tu bukak citer pasal penemuan pyramid bosnia ni.. Is it a co-incident that abg2 ATM kita dok guard kat area ni sedangkan luas lagi bumi bosnia tu.. Last edited by brown_pupil on 18-10-2012 09:20 AM

ok wa nak tanya lu orang kat mana piramid tu terletak

eurasia_nur posted on 17-10-2012 11:01 AM
jom kita pergi sana.. wat lawatan~~~ ekeke

tgh study ni~~ jumaat sabtu study.. cuti ahad hgga khamis.. mcm ner ni...mcm ne nk g sana??