CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: awiezull

Muzium oh Muzium Negara...aku still takut..nak jejak kaki kat c2...

Luckman posted on 15-10-2012 10:52 PM
Menarik....Dulu kat Muzium Selangor pun ada buat pameran pasai hantu ni. aku g ngan kawan. Sebelum b ...

citer psl muzium selangor ni.. aku tringat time aku g sana.. aku jln sorg2 dlm muzium tu.. org xramai.. awal2 masuk tu aku siap tanya pak guard mn spot2 yg keras kt muzium tu. pakpak guard tu dgn konfident jer gitau kat aku n aku dgn kondifent jer jln sorg2 dlm muzium tu... mmg btl2 aku rs sumthing.. time g toilet lg ar aku rs seram semacam... giler la muzium tu.. dh la aircond rosak time aku g.. jln2 berpeluh rs cam g jogging plak.. hehehehe

deleted. Maaf. Last edited by azredclaw66 on 16-10-2012 12:26 PM

azredclaw66 posted on 16-10-2012 10:53 AM
deleted. Maaf.

haishhhh....x sempat nk bace

part kat PD tu seramnya....

apa yang di delete ni?

jarikuku posted on 16-10-2012 02:06 PM
part kat PD tu seramnya....

kat PD tu sebahagian dari kisah seram zie...bnyak lagi kalau nak diikutkan stori mori antoo ne...tp yg tu mmg x blh nak dilupakan sampai skg...

Follow Us
Orang rumah kawan nak sangat pergi muzium negara tu... tak pernah pergi katanyer... tapi dia tu dah jenis mata mudah menampak makhluk2 tu... nak bawak jugak ker....?? ehehe

pening baca citer tt takde perenggan...aduhai..

tp aku penah jugak jumpa budak takde muka..terpegang kepala dia sbb nak bangun
kira nak capai somthing tp dia duduk kat penjuru kaki..skali terpegang kepala dia..
kemek dan takde wajah...
*pengalaman diganggu waktu  pantang*

purple_orchid posted on 16-10-2012 05:42 PM
pening baca citer tt takde perenggan...aduhai..

tp aku penah jugak jumpa budak takde muka..terpeg ...

sori yeak...ne kes nak cpat type masa dah suntuk kat opis masa tu..next time zie cuba buat perenggan k... tp rasa2nya semua dari kita tau yg muzium ne mmg tempatnya keras...dan menakutkan...

boerbekeng posted on 16-10-2012 04:47 PM
Orang rumah kawan nak sangat pergi muzium negara tu... tak pernah pergi katanyer... tapi dia tu dah  ...

zie x tahulah nak komen apa terpulanglah pada pangkal hati adakah kita berani untuk menghadapi sebarang kemungkinan tp bg zie x mungkin lah ...kot kenangan tu still menebal hehehe

1st time aku gi muzium negara masa pameran keranda last year ke last two years ntah. Tgh syok2 ambik pic semua keranda serta mayat2 kt dalam tu tba2 perut aku cramp smpai tak bleh bjalan. Trus balik umah pastu takde dah nak ambik2 gambar lg

selipar_hijau posted on 16-10-2012 08:03 PM
1st time aku gi muzium negara masa pameran keranda last year ke last two years ntah. Tgh syok2 ambik ...

tu lah rasanya mana2 muzium dan apa jua pameran yg dibuat dimuzium ne mmg ada penunggunye kan?? seram gak zie dengar kisah u nie...

ala standard la muzium menakutkan, bnda2 tu pernah ada pemilik and benda2 tu di anggap sakti/mulia oleh si pemilik mcm keris, mahkota, pakaian rasmi. janji kite berpegang pd yg Esa, xtakut nye. tp kat muzium negara bnyk gak artifak yg sebenarnya duplicate. aku prnh pergi muzium lembah bujang, mmg xde org, standard la muzium2 kat malaysia, artifak2 sana tulen yg usia lebih 1000 thun. artifak2 sana zaman hindu-buddha, so mmg ada penunggu la and cerita2 disebalik artifak2 tu

suka sgt pergi muzium..mmg kdg2 mcm takut jgk tgk patung2 tu semua..rs mcm sesuatu..nak2 lg kalau ada yg tulis..dilarang ambil gambar tu..trus rs mcm seram sgt...padahal patung jer hah duk posing2...scary betul..

blacksun posted on 17-10-2012 11:35 AM
ala standard la muzium menakutkan, bnda2 tu pernah ada pemilik and benda2 tu di anggap sakti/mulia o ...

itu mmg x dinafikan, mgkin zie  org yg  lemah semangat kot..tu yg jadi fobia dan takut smpai skg...

ell768 posted on 17-10-2012 12:31 PM
suka sgt pergi muzium..mmg kdg2 mcm takut jgk tgk patung2 tu semua..rs mcm sesuatu..nak2 lg kalau ad ...

tu lah mungkin perasaan kita kot??? padahal patung2 tu x bernyawa pun??? zie ingat lg part zie g merayap kat bhgian patung2 tu zie boleh bantai gelak lagi tgk patung2 tu ( mungkin tu gak salah satu sebab penghulu kat c2 marah sgt2 kat zie rasanya)

xpenah lg g muzium negara
lalu je msti tertoleh2 tgk

tp penah g muzium slgor
mmg rs pelik
tgh duk usha2 peralatan gamelan tuh
tetibe ade org tgur "jgn sentuh ye"
cis!igtkan patong jek
rpnye org yg keje c2
dh la pkai baju mlyu serba itam
hampeh! (terbang smgat den)

cerita zie best, tapi next time, jgn la guna short form banyak sangat, dan letak la perenggan...agak mata tak pening membacanya...
mama suka pi muzium...rasa mcam balik ke zaman dulu...alhamdulillah so far tak dak la apa apa yg terjadi...even masa pi pameran hantu dulu...cuma jaga mulut ja.

Salam semua....aku pn nak menyampuk gak citer pasal museum nie.

Aku pg museum (tak berapa lama dulu) time diaorg buat pameran hantu.  Punya lah berzaman aku tak pegi, tiba2 aje excited terlebih nak pg tgk pameran hantu.  Aku bawak bersama ku anak jiran2 ku, 2 perempuan dan sorang lelaki and diaorg masa tu umur dlm 13 thn.  

So, off we went to museum.  Mula2 tu seriau gak lah kan, dont know what to expect.  Time bila dah masuk ruang pameran tu, memang aku byk gelak ler....manakan idak, tak seram langsung display diaorg tu...aku rasa lg seram rumah hantu kat funfare...

Target utama aku pg pameran tu sebab nak tgk "Kerak Anak Nasi"....teruja lah nak tgk kan.  So, masa sampai kat area display tu, aku tgk ler "Kerak Anak Nasi" dlm kotak kaca tu.  Lerrrr....tak de ler besar mana....kecut aje aku nengok, dh mcm rupa belut kering.  And tak sengaja, aku terlepas ckp ler masa kat area display tu "lerrrr, ini aje ke Kerak Anak Nasi tu?? Buat penat aku dtg jejauh aje, tak seram langsung".  Lepas dh ckp mcm tu, aku siap leh gelak2 lagi dgn bebudak tu semua.

Balik rumah, aku ok aje....sehinggalah few days selepas tu, baru aku perasan, ada lebam2 sebesar duit 50 sen (lama) kat kawasan lengan kanan dan kiri aku.  Bukan satu lebam, ada lebih kurang 4-5 kesan lebam and aku tau, aku tak terhantuk kat mana2 pun.

Bila aku tanya jiran2 aku pasal anak2 diaorg yg ikut aku tu, mak pak mereka kata sorang tu bila balik dari pameran jadi mcm hangen satu badan, hysterical.  sorang lagi terus aje demam2.  Yg lelaki tu aje yg ok.

Dlm 2 minggu gak lah kan lebam2 tu ada kat badan aku sampai ler ia betul2 hilang.  Lps dari kejadian tu, memang ler aku kawal giler molot aku nie......

Rate

1

skeezotone posted on 15-10-2012 04:49 PM
mana2 muzium mmg ada benda2 yg menumpang kt brg2 lama kat situ. so, kena hati2 la sket.. neway.. kal ...

best ni skee....kena pi ni...sampai bila ek??? budak budak bley bawak dak, tapi takut anak mama lari satu muzeum pulak...jenuh nak hambat depa!!!