CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: awiezull

Muzium oh Muzium Negara...aku still takut..nak jejak kaki kat c2...

hehehe, muzium shah alam tu mmg keras... Sebab tu dah byk artifak yg telah dikeluarkan... Antaranya segmen keratan rentas kubur... Aku penah sekali terkena dulu, tgh2 jalan2 dlm tu, tetiba aku nmpk mata patung yg berkapan dlm cermin tu leh berkelip lak... Hahaha, aku mmg konfem sebab aku tgk 2 kali...

Then lagi satu bahagian yg wayang kulit dan patung2 tradisional tu... hehehe, sebab sesetengah patung wayang kulit tu mmg diambil drpd pemain2 wayang kulit yg professional... Kalau nak tau, kat bahagian senjata tu pun ada senjata yg mmg 'berisi'... hehehe, penah sekali aku nampak kelibat 'mende' tu dok renung aku bila aku usha satu pedang dlm tu... Hehehe...

lagi satu tempat yg boleh di katakan meremang bulu tengkuk...istana replika kesultanan melayu melaka kat Melaka nu...siap ada balairong seri, ada hang tuah & the geng dok mengadap kebawah duli sultan, dah la patung dia semua rambut panjang...seram la jugak..istana tu tak dak paku..even its just newly made, ya la istana betui dah kena bakaq dgn portugis laknat dulu...cuba mana mana forumer ke sana..mama masa pegi rasa angin menghembus belakag tengkuk time tengah meneliti kisah tun teja....ishhhhh

ai pon penah gi muzium negara... gilerlah ada antu penanggal kat pokok besar area parking tuh.... tp semua orang buat biasa jah sbb time tuh memang pameran antu pon

syue86 posted on 17-10-2012 03:00 PM
xpenah lg g muzium negara
lalu je msti tertoleh2 tgk

zie sendiri dpt rasa kecut perut klau ditegah cam2 hehehe

mamaezah posted on 17-10-2012 03:47 PM
cerita zie best, tapi next time, jgn la guna short form banyak sangat, dan letak la perenggan...agak ...

thanks yea mamaezah sbab sudi membaca story zie ne,,,next time zie cuba ikut nasihat mamaezah ...tp kan mamaezah masa tu zie baru 15thn x tahu nak bezakan mana baik @ tidak so bila g tempat2 mcm tu main bantai gelak aje, tgk tu tgk ne semuanya bagi satu keseronokan boleh dikatakan masa tu x ada perasaan takut lgsg....

lampu_liplap posted on 17-10-2012 03:47 PM
Salam semua....aku pn nak menyampuk gak citer pasal museum nie.

Aku pg museum (tak berapa lama du ...

kdg2 kita nak percaya @ tidak tp benda tu dah terjadi kat diri kita, so terpulang samaada kebetulan @ mmg dah nak terjadi kat kita sebenarnya....bila zie baca kisah u nie...zie rasa mmg tmpat2 mcm ne mmg x blh nak dinafikan?? mmg ada yg menjaganya cuma mata kasar kita aje yg x dpt melihatnya??

Follow Us
cmf_rambutan posted on 17-10-2012 04:27 PM
ai pon penah gi muzium negara... gilerlah ada antu penanggal kat pokok besar area parking tuh.... tp ...

isshhhhh betul ker???

awiezull posted on 17-10-2012 04:42 PM
isshhhhh betul ker???

betul.... muzium negara yang gantung... berjurai2 tali perut dia...

mamaezah posted on 17-10-2012 04:07 PM
lagi satu tempat yg boleh di katakan meremang bulu tengkuk...istana replika kesultanan melayu melaka ...

seram jugak kisah mamaezah ne....

mamaezah posted on 17-10-2012 03:48 PM
best ni skee....kena pi ni...sampai bila ek??? budak budak bley bawak dak, tapi takut anak mama la ...

lambat agi nk abis.. smpai bulan november... lambat agi

hhmmm...,muzium negara...dedulu time aku umo 5-7 tahun kot...tu lah umah ke dua aku...tiap2 kali ujung minggu aku melekak kek umah kuates tok & nenek aku atas bukit letaknya muzium tuh...mak ucu aku kalo tgk aku datang jer terus tarik tgn aku g muzium...pas sliding turun bukit lam 10 minit sampai ler kat tangga masuk muzium belah belakang...kat tempat ketapi ngn kenderaan lama tuh...punye ler kerap aku masuk, sampai aku hafal kt mana letak barang2 & artifak...oh yer...dedulu kt bukit tuh ader tmn rusa ker pelanduk...

cume ade tempat2 yg boleh meremangkan bolu rome aku time tuh...kt tmpat binatang awet ngn replika majlis kahwin, sunat, balairong...psl banyk patung yg kalo ditenung lelame...meremang bulu...those were the days...dh besar sket lgsg aku tk g dah...last pun lm 10 thn pas...

budakgraphic posted on 17-10-2012 04:05 PM
hehehe, muzium shah alam tu mmg keras... Sebab tu dah byk artifak yg telah dikeluarkan... Antaranya  ...

alahai klau zie agak2nya dah cabuttttt rasanya...x larat lah kalau nak main2 kelip2 mata gitu....

awiezull posted on 17-10-2012 05:45 PM
alahai klau zie agak2nya dah cabuttttt rasanya...x larat lah kalau nak main2 kelip2 mata gitu....: ...

Ngahaha, saya tak bagitau yg saya lari tak cukup tanah ek? hahaha, lupa nak tulis ar tu... Sebab member semua dah jalan depan sbb diorang mmg tak berani nak masuk section tu... hehehe...

awiezull posted on 17-10-2012 04:30 PM
zie sendiri dpt rasa kecut perut klau ditegah cam2 hehehe

2 la..
dh la pkai serba itam pkeje kt sn
duk plak celah2 bahan pameran
adei..
bley mati tkejut d muzium
haha

uuhh dasat gak u ne....tentu semua ne akan kekal dlm memories kita kan??? cuma zie rasa kesian kat anak2 x dpt nak bwk dorang g jln2 kat muzium disebabkan pengalaman zie lalui ...

syue86 posted on 17-10-2012 05:53 PM
2 la..
dh la pkai serba itam pkeje kt sn
duk plak celah2 bahan pameran

eeeiiii seramnya
msti dorang tu dah besa ngam keadaan sekeliling kot....boleh pulak dok celah2 bhn pameran...alahai x sanggup zie nak g mana2 yg namanya muzium x kuasa u....

tgh syok bace benang nih leh plak black out kawasan perumahan hakass....adoiyai....meremang lah pulokkkk

hakass009 posted on 18-10-2012 12:46 AM
tgh syok bace benang nih leh plak black out kawasan perumahan hakass....adoiyai....meremang lah pulo ...

hisshh nape jadi cam2,,,seramnya....

Aku pun seram gi Muzium Melaka yg replika istana tu..mmg meremang tgk patung2 dlm balai rong tu..ntah nape..mcm idop aku rasa. aku selalu terbayang kalau tetiba aku termasuk kat zaman tu..perggghhh..excited nk tau tp takut gak laaa

skang ni kalo nak tengok hantu hantu real byk je tempatnya. tapi kalo nak senang bleh terus ke chow kit... try la lalu kawasan belakang belakang bangunan tu... banyak je duk melepak kat sana hehehe