CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 64725|Reply: 246

Kisah Aku Disihir…

Close [Copy link]
Edited by sham-xv1986 at 16-4-2016 04:06 PM

Salam kepade semua...

Baru-baru ni salah satu benang aku dah jadi viral...
Tak expect lak bleh pegi jauh gini. Adui aku memang tak pikir habis.

Anyway.

Ok firstly sumer yang dah di copy-paste tu adalah tanpa izin, tapi aku tak kisah sangat pun,
concern utama aku : Semua kisah aku ni ade watak-watak yang very real hidup kat dunia nyata.
Diorang ni sumer ade hidup masing-masing. Aku taknak sebab bende ni dah viral akan ade efek kat diorang.

Selama aku share kat forum ni kisah-kisah aku ni takde la kluar pegi mane-mane pun.
Kalau ade pun takde la viral sangat.

Bile OhMedia da share...
Last aku check dah 23,000 shares. Impressive gile. Wow. Hehehe

Kat facebook aku ade ramai kawan (100+) yang kenal aku personally .Bile diorang ade yang bace bende ni, ade yang dapat relate dengan aku. Sekaligus, identiti watak-watak dalam kisah aku tu terdedah. So kehidupan diorang boleh terjejas. Lagipun sumer kisah ni kisah lama yang patutnye tak payah diungkit balik. Aku kesian kat diorang sumer - aku dah susahkan diorang.

Dengan berat hati aku terpaksa padamkan semua citer yang aku pernah share kat korang. Lagipun sumer citer ni dah lame kan, so korang pun dah puas bace, kan kan. Aku takde backup sumer citer aku ni. Sobile dah padam ni memang kire takde dah dari pihak aku.

Aku juga dengan rendah diri memohon bagi sesiapa yang ade copy citer aku, simpanla sendiri, tak perlu share. Aku tak izinkan. Satu-satunye keizinan aku bagi ialah kalau korang nak buat cerpen ke movie ke, korang alter la balik citer aku tu banyak-banyak. Nak amik point sikit-sikit takpe.

Kalau ade yang dah share, aku mohon korang padam balik share tu kalau boleh. Time kasih banyak-banyak.

Aku mintak maaf kalau ade menyusahkan sesape secare langsung atau tak, semua yang buruk tu datang dari kekhilafan aku sendiri.

Terime kasih atas sokongan korang selame ni.

Rate

1

Edited by sham-xv1986 at 16-4-2016 04:07 PM

-hai sape la yang gatal g share kat situ-

Rate

1

-kan da kene padam-

Rate

1

-oooo maafkan aku~-

wahhh rajin ko buka thread pagi2 buta ni. check-in!

erin86 posted on 11-11-2012 02:47 AM
wahhh rajin ko buka thread pagi2 buta ni. check-in!

hehe... baru bangun tido tadi... spend 2 jam mengarang nih... huhu

Follow Us
wehh sham ko sama umur aku ke?lahir thn 86? pengalaman ko ada sikit2 mcm aku kena cumanya aku kena awal skit. time matrik...aku dump bdk laki tu yg aku knal since skolah...huhu.then sejak tu bermula lah episod sakit2 luar biasa pd diri aku ni...

erin86 posted on 11-11-2012 02:57 AM
wehh sham ko sama umur aku ke?lahir thn 86? pengalaman ko ada sikit2 mcm aku kena cumanya aku kena a ...

haah... sebaye la kite ye... itula pasal... susah kalo orang main bende2 mcm ni nak balas dendam... kalau die nak tumbuk ke nak sepak ke boleh terime lagi... hehe

waaa aku br abis baca cite ko ni. ko punya pengalaman lg berkali ganda dahsyat drp aku. so skrg lepas dah beberapa thn, ko xrasa kelainan ke? sbb org kata once dah kena sihir ni, walaupun dah berubat, kesan2 or saki baki dia masih ada lg. ko ada lemah2 bdn, mudah rsa xlarat ke, xsuka bergaul, bercakap dgn org ke?

pelik jugak org2 skrg ni. baru dok universiti dah pandai dok buat2 org ni kan. tp kan, aku curious jugak, Tok Lah tu mengubat cara pakai ruqyah kan, kenapa dia setuju permintaan mak ko nak "balas balik"?

Edited by sham-xv1986 at 16-4-2016 04:08 PM

-abaikan post ni-

Menark dan bolih ambil iktibar dari pengalaman syam ni....sebenarnya akak dah mengalami bermacam2 sihir tapi nak kongsi pengalaman disini otak dah beku nak mengarang kesan dari sihir yang terlalu lama.                  

Ada sorang forumer mencadangkan akak balas cara bakar bata tapi hati belum terbuka akak masih beri peluang si penyihir  mana tahu kut2 dia dah insaf tapi nampaknya makin menjadi2. Tgh malam tadi akak lakukan solat taubat, tahajjud, hajat dan istikhorah mohon petunjuk.

Subhanallah....cepatnya Allah memakbulkan doa akak. Insyaallah lps baca kisah syam akak jadi amat yakin dgn balas cara bakar bata. Doakan utk penyembuhan akak yer. Kpd syam ingin akak nasihatkan jangan lalai kerana sekali kita disihir bermacam2 lagi gangguan akan datang banyakkan zikir dan hampir dgn Allah insyaalah segala tok bapak jin datang takkan tembus kalau kena pun hanya tempias saja. Ini dari pengalaman akak lah

sangat menginsafkan, terima kasih sham kerana berkongsi

dahsyat betul si dila ni, rupa macam artis, trendy bagai, pun perangai macam orang zaman batu

harap sham dapat balik memulihkan keyakinan diri tu, kalau tak ada keyakinan diri tu payah nak maju ke depan

syam.. bagus citer ko nih.. boleh buat iktibar buat playboy2 di luar sana.. hehe

smga djadikn iktibar..

dasyat eh hati manusia bila dah marah.. nauzubillah

Salam TT...kiranya la ni dh xde ape2 gangguan la ek?

sisyann posted on 11-11-2012 06:33 AM
Menark dan bolih ambil iktibar dari pengalaman syam ni....sebenarnya akak dah mengalami bermacam2 si ...

Ingin nak dinyatekan disini, yang Tok Lah tu langsung tak tunjuk mcm mane die 'balas balik' tu... die cume bagitau kami bakar bate... tak tau la betul2 die buat gune kaedah tu...

Tapi kalau akak dah semayang sunat sumer dan diberi petunjuk, mungkin betullah boleh gune care tu... huhu...

Cume bile kite tau kite 'seksa' orang tu pulak, kite mestila rase tak sedap hati kan... niatkan nak bagi pengajaran je la... huhu...

Semoge akak cepat sembuh...

mamiayu posted on 11-11-2012 07:43 AM
sangat menginsafkan, terima kasih sham kerana berkongsi

dahsyat betul si dila ni, rupa macam arti ...

Hehe... memang tak disangke... kadang2 memang kes buatan orang ni, yang kawan2 aku kene pun, orang yang sihirkan sumer yang bijak2 pandai... yang berduit... sifat marah, dengki memang ade kat setiap manusie...

mimi77 posted on 11-11-2012 08:55 AM
Salam TT...kiranya la ni dh xde ape2 gangguan la ek?

hehe... ni kes kat universiti dulu... dah 3 tahun da... gangguan paling baru pun hantu milo tu la... yang sihir ni takde kot...