CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sham-xv1986

Kisah Aku Disihir…

Close [Copy link]
Alhamdulillah,TT dah ok. Akak tau camner rasanya disihir ni sebab pernah kena 'tempias'nya. Itu baru tempias, kalau kena yang heavy metal mcm TT tak taulah camner. Nauzubillah..

Tapi best cara penceritaan TT ni. Seronok baca.. Lain kali kalau ada citer pengalaman kawan2 lain, TT karanglah bagi pihak diaorang dan post kat sini. Mintak lah upah sekali dari diaorang... Boleh buat side income..hehehe

sham-xv1986 posted on 11-11-2012 05:48 PM
menarik soalan tu... masing2 da move on punye la... kalo komen pun takde marah2 kot...

yela. semoga masing-masing dah tak simpan dendam lama tu. bahaya jugak jadi playboy/playgirl ni, silap haribulan boleh kena sihir.

aku,pengalaman disihir sebab jadi player ni tak penah. tapi dituduh jadi penyihir kepada ex-bf penahla. bengang gile siot bile orang tuduh macam tu padahal kita tak buat pun. ape2pun, kebenaran tetap kebenaran. satu hari nanti pasti terbongkar jugak.

rossa_queen posted on 11-11-2012 05:51 PM
Alhamdulillah,TT dah ok. Akak tau camner rasanya disihir ni sebab pernah kena 'tempias'nya. Itu baru ...

tenkiu2... ade lagi kisah2 seram aku.. boleh kate setiap fasa kehidupan aku, aku ade pengalaman misteri2 ni... tapi dulu memang berani... sejak kene sihir ni baru jadi penakut... nanti ade mase aku tulis lg... 2- 3 hari lagi ke... kawan2 aku pun byk jugak... yg unsur 18sx tu pun ade jugak... hehehe...

aerolz posted on 11-11-2012 05:55 PM
yela. semoga masing-masing dah tak simpan dendam lama tu. bahaya jugak jadi playboy/playgirl ni, s ...

betul2... kadang2 tak penah tejangke pun die akan gune care kotor nak balas dendam... orangnye well educated... hati da panas sangat kan...

sham-xv1986 posted on 11-11-2012 06:08 PM
betul2... kadang2 tak penah tejangke pun die akan gune care kotor nak balas dendam... orangnye wel ...

sekarang ni orang yang well educated pun reti nak men balas2 dendam cara macam tu. pendek cerita, dalam dunia ni, nak kena waspada and hati-hati kat sumer orang. tak kesah la berwaspada daripada player-player atau penyihir-penyihir.

Ade update laa... huhu...

Gagah aku mencari2 facebook si Dila ni tadi... akhirnye kutemui... die adelah mutual friend kepade mutual friend aku... hehe
Tapi aku tak add la jadi friend...
Aku cume dapat tengok profile picture je... syukurlah... da bertudung... pastu tulis 'in a relationship with dot dot dot'... die ade boyfriend dah...

Follow Us
wah pjg nya. ekceli aku tak sengaja klik board ni... x pernah bukak pun sblm ni. tgk2 aje ada story pjg... ada masa aku baca ye hehe

harap2 jd pengajaran utk semua org...kadang2 kita tak terfikir pn org sanggup balas dendam dengan cara macam ni,
tp tu la, manusia ni rambut sama hitam, hati lain...

Sakitnyaaaaaaa hati aku bila baca perangai ko dulu2.

At least kemelut ko ni ada endingnya,siap tahu siapa yg sihir.Cuma aku musykil sikitler macamana budak muda mcm Dila tu begitu gigih membomohkan ko.Aku zaman baya2 tu takdenya pikir benda2 ni semua.

oo.. ada cara bls balik rupanye... baguslah. Allah itu adil.

sisyann posted on 11-11-2012 06:33 AM
Menark dan bolih ambil iktibar dari pengalaman syam ni....sebenarnya akak dah mengalami bermacam2 si ...

salam..
menarik dan boleh amik iktibar cerita TT..patut lah sham ni x ready bercinta lg..rupanya ada kisah sebaliknya....

kak..balas cara bakar bata tu apa?kalau buat tu,jd cmna org tu?..saja nk tau..ni festime sy tau pasal ni..

Baguslah dah insaf..org ada ilmu kalau x diamalkan siksaan yg lbh berat utknya nanti..

Anak sy pun bekas sek agama..tambah pulak dah hafiz..memang sejk sek men lg jd rebutan, ada kwn2 x segan silu nk buat menantu, oengetuanya dulu dah panggil dia menantu dah, kalau nk cari dia, pengetua ckp..pegi panggil menantu sy..bila essembly tu turn pengetua berucap, dia ckp, panggil menantu sy berucap..

Ada one girl yg minat dgn dia time sek dulu, dia pun mcm suka kat girl tu..tp sy nasihatkan dia jgn ada feelings kat dape2, lagi masa tu dia  dlm program hafazan di darul quran, semua feelings yg terlarang ni blh ganggu hati yg nk hafal quran. Alhamdulillah dia akur..until now sdg buat foundation medic dia memang jg xnak involved dgn sape2, dia tanya sy bila dia blh kawin? I said dah buat houseman nanti kawinlah..study pun dh x berat ms tu

Recently anak kwn sy kena sihir oleh rakan sekelasnya..sbb cintanya ditolak. Baru form 4, boy tu cari bomoh org asli hulu langat. Bila boy ni seru nama dia, dia blh lari kuar rmh..dah tu kul 3/4 pg diserunya bdk tu..
Kwn sy jumpa dgn pengetua, parents boy tu..akhirnya dia pindahkan sek anak dia. Anaknya cantik sgt..dah tu layan a few boys juga..layan boy ni jap, pastu rasa x best layan yg lain..gitu ler.
Anak2 zmn sekarang..
Bila kita buat sesuatu kena ingat balasan atas setiap perbuatan tu, kalau x kena pd kita mayb pd adik or anak2 kelak..ada adik pompuan/kakak, anak pompuan..
Sbb janji Allah kan setiap perbuatan walau sebesar zarah pasti ada pembalasannya baik yg buruk atau yg jahat.
Saya pernah bc luahan hati seorg lelaki dah jadi ayah pun, ms mudanya mainkan ramai perempuan, ada yg termengandung..dia tinggalkan begitu aja. Bila da akhirnya kawin dan stop/insaf semua perkara buruk tu..anak pompuan dia di nursery usia kecik lg kena rape dgn suami pengasuh..terduduk dia mengenangkan dosa2 lampau..
Hidup ni kena beri manfaat pd org laim barulah hidup kita diredai Allah..insyallah

no wonder la antu milo suka kat kau sbb dr dulu lg kau dh biasa kena sakat...

sisyann posted on 11-11-2012 06:33 AM
Menark dan bolih ambil iktibar dari pengalaman syam ni....sebenarnya akak dah mengalami bermacam2 si ...

err cara bakar bata tu sbnrnya buat mcmmana?

jefrilza posted on 11-11-2012 11:08 AM
ada ramai playboya yang jahat kt luar sana, dan ramai perempuan yang berdendam dengan diorang malah  ...

betul la kak. utk org2 yg terkena buatan org mcm saya ni, sentiasa dok ingatkan diri, kena bersangka baik dgn Allah, sbb Dia sygkan kita lah, dia izinkan berlakunya bnda tu. org2 yg xpnah kena gangguan ni mmg xkan paham mcmana penderitaan yg dialami. xtau nak cerita pun kat org apa yg dirasa. tapi sbb berlakunya bnda ni la yg buatkan kita terfikir balik selama ni "Ya Allah, aku lalai rupanya selama ni.aku lupa Engkau.Engkau bg ujian ini pdku sbb Engkau nak aku blk ke jln yg benar,supaya aku mengadu pada Engkau,mohon hanya pd Engkau utk disembuhkan drp sakit ni."

sham-xv1986 posted on 11-11-2012 03:26 AM
haaa... saki baki tu memang ade... byk jugak la... aku mudah hilang fokus... dulu kalau belaja mem ...

hmm cerita ko ni mmg sgt2 memberi iktibar.thanks for sharing.

pilu sgt bila fikir2kan.Allah sayangkan kita sbb tu kita diberi ujian yg mcmni.dahla kita buat benda2 yg Dia x suka, kita lalai, kita x ingat Dia, x ingat dosa, perkara wajib pun tinggal, padahal asas ajaran Islam ada, bukan x ada, tapi still, Dia masih mahu mengingatkan kita supaya blk ke pangkal jalan. betapa sayangnya Dia pd hamba2 Dia. kalau lah Dia biarkan kita terus hanyut dgn dunia ni, diberi dgn segala btk keseronokkan dunia, xtau la. tergolong la kita dlm kalangan org2 yg rugi. aku xleh bygkan kalau smpai umur skrg pun asyik dok tinggal solat, mls nak mengaji quran dan sbgnya, then mati dlm keadaan kufur??

Waaaa sy x terkata jap nk tarik nafas...jantung dup dap baca cete tt..dahsyatt sgt pglmn...moga jd iktibar pd semua...anywy mesti tt ni handsome boy kan hehe

burque posted on 11-11-2012 03:40 PM
Sekali dah kene benda tu,bdn kau open dan vulnerable utk kena lg lain kali....
dah byk org aku tgk  ...

yup betul.. even though yg gangguan sihir tu dah dirasakan tiada, bdn open utk gangguan2 lain jugak. cthnya jin2 yg berkeliaran tepi2 jalan boleh je mengikut balik, saka2 tok nenek yg sblm kena buatan org tu, diorang xda pun nak dtg mendamping, tapi once dah terkena ilmu hitam, saka2 tu automatik dtg sbb ada laluannya dia dlm bdn kita. so senang diorang nak masuk.

kena bykkan amalan dan of course kena rawat lah, drp perawat yg xda jin2 dampingan.kang drp nak buang, dpt pulak tambahan drp perawat tu.huhu

wallflower posted on 11-11-2012 08:27 PM
Sakitnyaaaaaaa hati aku bila baca perangai ko dulu2.

At least kemelut ko ni ada endin ...

kan?bukan takat x pikir, tak tahu langsang pun pasal benda2 gini...

marufie posted on 11-11-2012 10:05 PM
Baguslah dah insaf..org ada ilmu kalau x diamalkan siksaan yg lbh berat utknya nanti..

Anak sy pu ...

lamanya lagi kalau HO baru kahwin... anak marufie dah tanya sejak dari foundation (nak elak maksiat dan kahwin cepat)
kasihan anak hang.
masa clinical pun boleh.