CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: assafdiyah

mengesan barang hilang

sy selalu baca ayat kursi kalau nak cari pape
in syaa Allah jumpe t

cakap pasal barang hilang nie kan.. aku teringat kisah kt ofis aku nie.. baru2 nie, ada 2 cheque customer hilang tau.. mmg pelik, tak penah terjadi.. so cheques nie under custody colleague aku, N. Ktrg ada folder cheques tuk simpan cheques yg diterima before g bank in. Skali ari tu hilang.. so N nie, call la pakcik dia yg ada kelebihan tuk scan2 nie.. yela, mestila risau..amount ribu riban kot! tak ke boleh jadi kes polis nanti..

Then pakcik dia gtau, ada org dengki yg amik cheque tu dr meja N. Org tu berumur dalam 30an-40an..duduk dekat2 je ngan N. Memula N cite kat aku, aku mmg tak caye la. Sebab nie dah jatuh cam syak wasangka / fitnah kan.. sebab, kat Dept. ktrg nie, mmg ada org yg bertepatan ngan ciri2 tu, aku namakan Kak F. Pastu, pakcik N nie suh ktrg tunggu dalam masa 3 hari, msti dia akan pulangkan balik.. And then keesokkan harinya, Kak F tetiba je cam bad mood tau. Printer lembab pun dia punye bising semacam gila..Mulut tak henti2 menyumpah seranah la pendek kata.. Aku pn fikir yg maybe gaduh ngan suami kot...Pastu, dalam kul 10 camtu, dia ckp dia nk balik nk g klinik, rasa tak sdap badan..so ktrg diam je la..

Ttbe, pakcik N tu call.. dia cakap org yg amik cheque tu skrg tgh kepanasan..dia takkan duk diam.. Bsok dia mesti pulangkan balik kt N. Aikk.. ktrg pn cam pelik la.. kebetulan ke apa nie.. Sbb Kak F tu mmg gelisah semacam pagi td, siap nk g klinik kan.. ktrg pn cam agak2 caya gakla.. ktrg taknak report kat boss psl cheque hilang dlu, sbb kalau bole biar settle within Dept. dulu kalau tak kang, mampus memasing kena..

Besoknya.. cam biasa la ktrg sme dtg awal.. Kak F pn dah dtg ofis.. and, tetiba dia tanya kat aku, N mana? Pastu aku ckpla N belum datang lagi. Aku tanya, nape. Dia cakap dia dah jumpe dah cheque yg hilang tu, dalam tray despatch! Aikkkkk.... aku last petang smlm ngan pagi2 yg g amik dokumen itu ini letak dalam tray tu, tray tu kosong je ok. Aku xnampak langsung ada cheque. Colleagues lain pn confirmkn nie.. sbb ktrg mmg slalu letak/amik brg from that tray. And tray tu pn, most of the time clear. Nie cam mengconfirmkn yg dia cam wat alasan, konon jmpe dlam tray tu..

Maka legala ktrg cheque dah jumpe. But, si N nie mmg wonder why la apesal la Kak F tu nk wat dengki camtu kat dia..as for me lak, aku still ragu2 whether Kak F tu sengaja or x sengaja amik..takut jadi fitnah, sangka buruk bkn2 lak kan. Anyway, tu la experience aku 1st time, guna khidmat org2 yg leh scan cari barang yg hilang nie siap full description psl org yg amik and apa yg berlaku kat org tu, yg btul2 jadi kat ofis. Aku kagum. hihihi..

Sekian..

ninjago posted on 23-11-2012 10:50 AM
cakap pasal barang hilang nie kan.. aku teringat kisah kt ofis aku nie.. baru2 nie, ada 2 cheque cus ...

Alhamdulillah. Memang sesetangah orang ada kelebihan macam tu. maknanya boleh ler kita bantau kawan kita yang kehilangan barang tu.....yang penting keikhlasan hati tu.....

assafdiyah posted on 18-11-2012 01:19 AM
x leh call .... yg sjenis nova je yg murah tu .... khas untuk anak main game... tapi murah pun rat ...

toloooong saya hanya dirumah dengan seorang org gaji,talipon saya hilang

Luckman posted on 20-11-2012 05:42 PM
Cube check kat belah-belah belakang laci tu.......mungkin terselit-selit celah-celah kertas kot at ...

luckman,tolong saya pagi tadi setalah mengambil gambar anak saya,saya terus hantar dia ke sekolah kerana ada upacara di situ,terus ke kereta,org gaji mengangkat anak saya ke kereta dan saya membawa kunci kereta dan mungkin talipon ,setelah masuk kereta,saya sedar tidak lihat talipon itu.terus mencari cari hinggap sekartang,tidak mungkin hilang di luar rumah kerna saya hanya di kereta,dan cikgu datang mengambil anak saya,tanpa saya keluar dari kereta.dicari cari tak ada ....secara kebetulan seblum berlepas ke sekolah itu,satu cina membailki water pipe datang dan saya memberitaunya yg talipon saya hilang.

tolooooooong

tolong luckman tolong

Follow Us
poshbabe01 posted on 23-11-2012 04:32 PM
tolong luckman tolong

cube call dulu phone tu....call dalam rumah.....ok. nanti bagi tau saya.

Luckman posted on 23-11-2012 04:41 PM
cube call dulu phone tu....call dalam rumah.....ok. nanti bagi tau saya.

luckman,

saya offkan phone tu ,kerana dia asyik hang je ...so i know its off.but ada ustaz nih kata dia tersorok di rumah ke ada hantu?

toloooooooong  

poshbabe01 posted on 23-11-2012 05:52 PM
toloooooooong

Ni salah letak jer.....Cube check bawah kerusi dalam kete, mungkin ada kat situ. Tapi kalau ikutkan, awak tak letak pun phone dengan kunci kereta tu....

Luckman posted on 23-11-2012 06:09 PM
Ni salah letak jer.....Cube check bawah kerusi dalam kete, mungkin ada kat situ. Tapi kalau ikutka ...

sudah dilihat bawah kereta....tak ada apa apa.ye yg dilihat hanya kunci dibawa masa tu sudah mau hantar anak sekolah ingat bila balik adalah nanti di rumah...adoi

sampai sekarang tak ada ...

poshbabe01 posted on 23-11-2012 06:14 PM
sampai sekarang tak ada ...

sabar......releks sikit.......kalau kelam kabut memang tak jumpa. Boleh ingatkan balik bila last sekali bawak hanphone tu? Maksud saya,last action....

Luckman posted on 23-11-2012 06:19 PM
sabar......releks sikit.......kalau kelam kabut memang tak jumpa. Boleh ingatkan balik bila last s ...

last action setelah saya meninggalkan bilik anak saya ...saya rasalah saya dah pegang phone tu atau tertinggal di bilik anak saya atau bilik saya buuuuuut strong feeling saya sudah bawa keluar rumah ke kereta saya kat porch tu

poshbabe01 posted on 23-11-2012 06:43 PM
last action setelah saya meninggalkan bilik anak saya ...saya rasalah saya dah pegang phone tu ata ...

Awak tak bawa pun...awak cuma rasa jer....awak masuk bilik anak awak tu tehn, ingat last balik last step. Dari last setp, tenangkan ikiran....Insya-allah nanti jumpa.

sudah cari betul betul di bilik anak saya...hmmmm nanti dilihat lagi

poshbabe01 posted on 23-11-2012 07:25 PM

Ok. saya tak pandai sebenarnya bab2 mencari nie. Tak ada ilmu pun pasal barang hilang nie.....Masa Posh keluar bilik anak agak tergesa-gesa kot. Posh ada letak barang dekat2 meja,lemari taua atas mesin......contoh sebelum posh nak ke bilik lain, mungkin posh ada singgah 'sebentar' kat mane-mane dalam rumah tu.........

saya cuba nak ingat sekarang ye...adoooi

poshbabe01 posted on 23-11-2012 07:25 PM

assalam Posh. Dah jumpa  ke? Senyap jer.....

Telefon yang hilang 4-5 tahun lau boleh dikesan tak? he he...tak rasa pon kene curi sebab anak2 yang main dengar lagu tapi sampai sekarang tak jumpa dah geledah almari, bawah katil.........frust betul.