CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: assafdiyah

mengesan barang hilang

evilcooler posted on 6-12-2012 04:34 PM
Assalamualaikum kawan2,

Minta maaf tapi saya nak tegur sedikit. Ilmu mencari barang hilang dan se ...

Itu la pasal nya....susah nak explain..... Thanks evilcooler......

Luckman posted on 25-11-2012 03:23 PM
ada salah seorang forumer kat cni bagitau ada sorang pakscik kat tempat keje dia bule tolong carfi ...

pakcik porumer mana?

stars83 posted on 7-12-2012 09:48 AM
pakcik porumer mana?

Carillah ada kat page2 depan tu...ada.....

Salam...

Alhamdulillah...lepaih solat subuh pagi tadi...laki aku dah jumpa dah jam dia yang hilang bulan lepaih.....yang menariknya, jam tu terletak dalam bekas berus dan ubat gigi di toilet bilik tidoq kami....yang lagi pelik, dah 3-4 kali dah aku dok rinse bekaih tu masa aku mandi....tak perasan laa pulak bekaih tu berat lain macam...mungkin berat dari biasa, tapi aku mungkin assume sbb ada ayaq dlm bekaih tu...

Yang lagi pelik, laki aku aku kata, dia masuk toilet nak cuci tangan ....tetiba terasa sangat nak jengok dalam bekaih tu...tup2... adapon jam yang dicarik2...now, yang tersangat pelik....lagu mana jam tu buleh pi duduk dalam bekaih berus gigi tu...btw..bekaih beruih gigi tu is a tall glass...

Assallamuaiakum warahmatullahi wabarakatuh...

Alhamdullillah...

Pengalaman saya dgn hilang barang....ada 2 kali yg saya ingat sangat...

1. Hilang HandBag Isteri saya...selepas makan d Food Court komplek...& dah bergerak 40 KM.....patahbalik...cari punya cari tak jumpa...

Hilangnya pagi....petangnya..buat solat hajat...& baca yasinn  (sendiri sendiri je..)...

Alhamdullillah.....Magribnya..Tiba tiba....datang 3 org lelaki pulangkan ....Alhamdullillah....duit kat dlm tak kurang sesen pun.. (dlm tu agak bayak duit dlm tu sebab ada urusan bayaran...beribu juga leee..)...dibagi saguhati pun tak mahu..

diminta dianggap saudara ...

Alhamdullillah...

2. kali ke 2...juga purse isteri saya juga...di copet d Paris!...Last day kat sana...& terpaksa balik sini tanpa purse.. (dlm tu ada cash...ada IC dll...Alhamdullillah pasport simpan kat lain...)...rasanya kena copet dlm bas..

Alhamdullillah....sama...buat solat hajat & baca Yasinn..

Tak sangka sangka ada org perancis yg kontek guna facebook....&

dia poskan balik ke malaysia...

Alhamdullillah...

Bolehlah buat mcm tu...

Buat solat hajat 2 rakaat...Baca Yasinn & mohon pada Allah s.w.t

Insyaallah...

Ada pengalaman yang saya nak kongsi sendiri..

Ni masa dulu di dalam kapal terbang ketika pulang dari menunaikan umrah. Masuk waktu solat, saya pun ambillah wudhu' dan tunaikan solat musafir di dalam kapal terbang. Time tu saya amibil wudhu' dan tanggalkan jam tangan (Tag Heuer ori hehe ) . Selesai solat, saya pun balik ke tempat duduk dan tertidur. Memang terlupa langsung pasal jam yg tertinggal di dalam cubicle toilet.

Dalam saya terlelap tu saya ingat lagi di dalam mimpi saya ada org berpakaian putih dan berserban kejutkan saya. Dia suruh saya pergi ke tandas tengok apa tertinggal. Dan-dan tu jugak sy terbangun. TEngok sekeliling saya x ada org pun kecuali penumpang yng lain.

Serentak tu saya bergegas ke tandas dan masuk ke dlm. Memang tercongok di bawah sinki basuh tangan ada jam tangan sy...

SubhanAllah.

Rate

1

Follow Us
Salam,
Rumah saya dimasuki pencuri. Banyak jugak yg hilang. Ada sesiapa yg boleh Bantu saya?

amirdza posted on 4-1-2013 03:23 AM
Salam,
Rumah saya dimasuki pencuri. Banyak jugak yg hilang. Ada sesiapa yg boleh Bantu saya?

Awak nak bantu mcm mana? Bantu report polis boleh le.

aku dari sekolah dulu amalkan sebut "Ya Fatahu Ya Habidu harta aku pulang balik" sambil cari barang tu.
aku lupa siapa yang turunkan..

barang hilang ni kerap jadi bila ada budak kecik kat rumah.. diorang usik-usik, pastu lupa letak mana

amirdza posted on 4-1-2013 03:23 AM
Salam,

Waalaikumsalam warahmatullahi wabarakatuh

Innallillah wainnailaihi rajiun  (bacaan bila ditimpa musibah)

Maaf...yg terlintas di kepala saya....TT dalam kes ni dikira ORANG YG TERINANYA...
Orang yg terinanya ni..Tak ada hijab doanya...Allah makbul terus! (fahamkan.. cara Allah makbulkan doa tu pelbagai)..
So...BERDOALAH PADA ALLAH!...GUNALAH KESEMPATAN NI!

Antara yg terlintas d benak saya...Doalah mintak Allah s.w.t ganti apa yg hilang tu DENGAN YG LEBIH BAIK!..

Teringat kisah seorg Sahabat R.A yg Rasullullah s.a.w puji sangat..iaitu Syaidina ZAID AL KHAIR R.A.....(nama Asalnya Zaid Al Khail (kuda)...Rasullullah s.a.w tukar jadi Al Khair..

Rasullullah s.a.w puji dia..

Rasulullah berkata,
Belum pernah saya mengenal seseorang yang ciri-cirinya berlainan daripada yang disebutkan orang kepadaku melainkan Anda seorang. Hai Zaid! Dalam diri Anda terdapat dua sifat yang disukai Allah dan Rasul-Nya.”

Seronok baca kisah bagaimana Sahabat yg mulia ni melaya pencuri..
(boleh serch kisah dia kat internet)
http://ahlulhadist.wordpress.com/2007/10/11/zaid-al-khair/

Apa pun...Harap Tuan Amirdza bersabar dgn ujian Allah...

Rate

1

En Luckman,,,Sham x dapat jumpa lagi handphone nOkia N8 ni..Sayangnya....kat manalah terletak ni...dah orang ambil ker..

http://www.darussyifa.org/module ... =article&sid=56

Alhamdullillah..
Saya terbaca ni ...panduan drp Tuan Guru Prof.Dr. Harun Din.....

guna ilmu apa ye mengesan barang hilang tu...? penah juga dengar

dulu kitorang duduk rumah teres dua tingkat..selalu barang2 dalam rumah hilang dan rumah takda budak2..pinggan mangkuk pun selalu berkurangan..mak saya tanyakan pada orang yang boleh 'tengok'..pakcik tue kata ada jin n tangga dekat ruang tamu ats tue tempat dia lalu..sebab tue dia selalu ambil barang2 kami..wallahualam..

tendang naik thread ni..ade sesape boleh tolong

hilang kemera tapi dalam rumah..
kemera tu gila2 sket kadang2 susah nak on..ke da tak boleh on tak tau la
tapi gambar dalam kemre tu masih ade tuh yang mmg sayang sangat n harap dapat jumpe balik
last tempat rasenye atas meja dalam bilik i...
lepas tuh hilang tak tau mane..
sebab tak silapnya ayah ade amik kot die nak try on kemera tu
taktau la yang penting benda tu dalam rumah
ayah n mak biase la diorang tak ingat mane diorang letak..

ngaaaaaaaaaaa tolong sape2 i need the kemra back..walaupun kemera tuh sendu jah kadang2 tak bole on
memory card n gamba still ade

@Luckman tolong!!!!

Salam...dyiana nak minta tolong sangat...air mata asyik mengalir ja...dyiana lebih kurang keje PA..so banyak barang bos dyiana jaga n pegang..sekarang bos bertukar ke tempat baru dan dia minta barang dia iaitu gambar, fail yang berkaitan..ianya agak sulit...dyiana mencari barang tersebut tiada..puas mencari tapi tiada...bos dah mula marah..dah tertekan sangat...harap sangat sesiapa dapat tolong...

Luckman posted on 23-11-2012 06:09 PM
Ni salah letak jer.....Cube check bawah kerusi dalam kete, mungkin ada kat situ. Tapi kalau ikutka ...

luckman boleh tolong cr brg ke?

boleh tolong sy x? br minggu lepas sy kehilangan cincin merisik sy...syg sgt..sy x pernah nk buka sbb sy takot hilang..kalau amik air sembahyang pun sy akan gerak2kan cincin tu je....

pas tu hilang lg brg yg plg sy syg..jam tgn...sy pakai dh nk 8 thn...2 2 hilang dlm minggu yg sama... xde org lain dlm rumah kami...

anakcik posted on 29-3-2013 04:36 PM
luckman boleh tolong cr brg ke?

boleh tolong sy x? br minggu lepas sy kehilangan cincin merisik ...

Assalam.

Saya minta maaf tak dapat nak tolong. Keadaan saya tak mengizinkan buat masa ni.

Tak cuba ke baca doa cari barang hilang? Cuba try googel,  saya banyak kali barang hilang, lepas baca doa ni 2,3 kali, lepas tu terus jumpa, penah hilang cincin berlian, jam, ipod, lepas baca doa ni, terus jumpa. Dulu kat opis penah dokumen penting hilang, pun boleh jumpa.