CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KAULAT

[BEST]Tetamu Tak Diundang- Volume 2 - KAULAT.

murninurani posted on 6-12-2012 09:03 AM
Assalamualaikum.
sy pun SR..penah jugak kongsi pengalaman di thread 1 dulu...

betul...murninurani kan dulu antara pelawat tegar disini kan...
sila2 sambung lagi...

KAULAT posted on 6-12-2012 09:29 AM
takpe...pelan2...kayuh yeee...

Tak terkejor dah ni kaulat...kang tak selak satu2 rugi lak...banyk ilmu dlm tret sedara...x leh miss...

nak jugakkk bg tau...

sy pon sr disini... dr tred ptama tapi tred ptama tak abis katam lagi

nak share.. ritu jln mlm ngan asben.. nak g brurut .. jauh dlm 20 km camtu

sepanjang pjalanan mmg hutan je..gelap gulita lak...

lepas urut.. kitaorang pun balik dlm pkul 10 camtu la

tiba di suatu tmpt...tiba2 jd sunyi sepi...bunyi rdio .. bunyi ekon... bunyi enjin.. takdengar..

yg kmi dengar mcm bunyik lembu mengerang tapi mcm bukan lembu jugak...

meremngggggggg sluruh badan... dlm 5 minit jugak bunyik tu...

kitaorang senyap je.. tak berkata apa... masing kumat kamit

lepas pada kawasan tu.. br bunyik radio ekon sume kedengaran..

esok nya br kitaorang somi isteri bual psl hal tu..

seram jugakkk

n@z posted on 5-12-2012 05:50 PM
dasat btul..mesti mende tu tak selera kalo takde smbl belacan...tu yg hr2 tumbuk sambal tu...{:3_8 ...

agaknye la..kan?kan?
xde mkanan yg pedas2 xselera katenye

vamplave posted on 5-12-2012 05:38 PM
hahaha penumbuk sambal op kos la tetamu yg x diundang....
tp tanpa segan silu bertandang..huhu
...

mase dok flat dlu,flat bru bukak ke?

KAULAT posted on 5-12-2012 06:53 PM
OK...
dah setahun lebih thred "Tetamu Tak Diundang",dalam forum niii...
terima kasih kepada semua  ...

bang kaulat.. redear tu makna sayang kembali

reader la bang

Follow Us
aerolz posted on 5-12-2012 06:06 PM
haha.. hest nak jadi anak bro kaulat la tu. huhu.. tuo bebeno la bro ek kalau dah bermenantu. hihi ...

hahaha sengal

fizahm posted on 5-12-2012 06:20 PM
Kisah ni terjadi kire-kire 3 thn lepas..mase tu nak balik keje, dlm pukul 6pm..selalu saye OT balik  ...

pergh...jantan la tu gamaknye yerk?

kucengcomel posted on 5-12-2012 06:25 PM
cakap pasal bunyi guli ni, teringat kes kuceng penah la sound org tingkat atas (kuceng dok flat)...b ...

berani betul kuceng sound ye?tp mmg sape2 pn akan mrh sbb kalo da lewat mlm mnumbuk mcm x ingt..
penah gak,mak metua sye dok uma adik ipar,2-3 ari mcm 2..pastu dia kate,asal tghari n tgh mlm je mesti uma atas bunyi bising yang amat..kdang bunyi tarik2 kusi n meja..tgh mlm plak,bunyi mnumbuk smbal..adik ipar sy ni kje klinik..so kje ikut shift..
1 ari tu,mak metua sy tny adik ipar sy,ramai sgt ke org yg dok kat uma tas 2?ari2 bsing2..pastu adik ipar sy jwb la,sebenanye uma tas 2 kosong mak.xde org duduk.da lame da.tediam mak metua sy mse 2.. cuak ooo

kucengcomel posted on 5-12-2012 06:25 PM
cakap pasal bunyi guli ni, teringat kes kuceng penah la sound org tingkat atas (kuceng dok flat)...b ...

ok le gitu ... dari hest ritu... menumbuk jam 4pagi.. memang alas le.. sebab kita berpikir kan...

haaaaa.. sedap jela dia jadi ahli band kat belakang... macam mana gaya kawan hest menumbuk itu le dia bunyik kan... pastu hest kata kat kawan.. kau buat rentak.. sebijik dia ikut. sekali ketuk.. sekali jugak la dia ketuk.. pastu kitorang dah gelak2.. pastu hest cakap kat kawan.. dah la.. kang tak siap keje... dia pun senyap... hahahaha.. teror kan dia

hest posted on 6-12-2012 10:10 AM
bang kaulat.. redear tu makna sayang kembali

reader la bang

aa....memang saja salah tulis...
biar semua sayang balik kat  thread niii.......cover line..cover line...

KAULAT posted on 6-12-2012 10:29 AM
aa....memang saja salah tulis...
biar semua sayang balik kat  thread niii.......cover line.. ...

hahahha... ok2.. boley laaaa.. terima jerk ni..

kucengcomel posted on 5-12-2012 06:57 PM
dulu masa umur kuceng 10 tahun, kuceng naik keter dgn makcik, mak, kuceng dan kazen 2 orang..ktorg b ...

alah..alah..alah... aku ni dah la suka  bawk keta bukak tingkap.. jarang aku bukak ekon ni... kadang2 dengar cerita pasal drive bukak tingkap ni... rasa seriau plak..

lindos posted on 5-12-2012 07:44 PM
salam semua~sy SR~~ hee
kalau nk tny pasal bnda yg xde kaitan dgn "tetamu x diundang" boleh tak?
n ...

mari lah cerita.. mana kami ley bantu kami bantu

KAULAT posted on 5-12-2012 09:47 PM
TAG tu just cakap camni jee.."YE SAYA SR JEE...",senang tak
dengan kata lain kumpul kredit g ...

hest lak nak kira macam mana eak?

kadang2 senyap kadang2 tak senyap... macam mana tu

hest posted on 6-12-2012 10:33 AM
mari lah cerita.. mana kami ley bantu kami bantu

@lindos ..

nanti kak hest bagi pendapat dan cara atasi macam kak hest buat ea... sabar tau.. sebab skang ni pala kak hest tingtong.. dia tengah nak merapu sakan

silent reader saja...

dan tetiba je nak tanya....

saya dicop ada sakaaa oleh family suami dan masih berubat...

suatu masa dulu..( tahun 2004 ) time baru nikah, kalau balik kg suami, memalam masa time tido, satu rumah bergelap, saya tak suka sbb tak biasa tido gegelap...suami pulak sukaaa sangat g ngeteh memalam buta, balik umah pukul 2-3 pagi...

suatu malam, suami gi ngeteh, saya dok bilik dalam gelap, tak bukak lampu, gigih seram sejuk dlm gelap tak bukak lampu, segan laa baru jadik org baru.....sampai saya tetidoo... tetiba ntah pukul berapa (tak tgk jam) saya terjaga....suami saya dah balik, dia nak ngimpit tido...mula polok-polok saya lak...saya tanya "abang dah balik? kol bapa dah ni?" dia jawab " mmmm.." pastu dia kiss muah muah ( erkk...bleh ke saya ckp camtu? ) saya rasa dia masukkan biskut merri kat dalam mulut saya dari mulut dia....

saya pon tekejut...apa ke halnya makan biskut memalam buta dlm golap ni... tetiba saya gamam...terfikir...eh..eh...abang kah ni? dan suasana jadi hening...cam takde apa-apa yg berlaku...takde biskut dlm mulut....ketar lutut...tepon dia...tanya kat mana...."BALIK SEKARANG JUGAK ..."

syaitan apakah itew? MIL ada cakap tok, nek,bapak dia ada membela jugak tp dorang janji janji tak kan ngacau anak cucu cicit? saya yekan je laaa...dlm ati ngata gak "bagoooos jin-jin itew...taat giler"...

mintak la TT ke sahabat-sahabat komen sket... Last edited by fahimmin on 6-12-2012 10:54 AM

Assalamualaikum,
Nak tanya en kaulat or sesaper jer... kalau kiter dengar bunyi mengilai dekat maknanyer jauh and jauh tuh dekat kan.

Masa saya belajar dulu, dok kat blog asrama kat seksyen 18 shah alam.  Satu malam, before tidor saya masuk toilet nak solat isyak. Beforetuh jugak, exroomate kuar barj lepas amik wudhuk. Masa saya kuar tuh, die tengah ready nak solat saya lak nak masuk bilik. Oh untuk pengetahuansemua, asrama tuh macam flat kecik 2 bilik. Saya borak kejap, dengan roommate lain, then tiba-tiba saya dengar sayup-sayup suara perempuan menjerit nama kawan saya.  Saya pandang kawan saya, muker die cuak and pucat. Then kitorang cepat-cepat solat dan terus tido.

Esok tuh, saya tanya die, dengar tak? Die kater dengarlah kuat giler jeritan tu. Sayer kater sayer dengar sayup-sayup jer macam kat luar rumah. So, kat maner bende tuh?  

P.s# ingat nak jadi SR. Tapi tak dapek nak tahan. Huhu.

as salam..
ari ni tepek citer baru..mlm td mase nk tido,tbe2 teringat..pasal arwah adik nenek sy..meninggal sbb tetamu x diundang ni..
sy pgil dia,nenek anum(arwah nenek anum)

arwah nenek anum ni,orgnye baik sgt.ramai org kat kg kenal dia sbb kalo ade kematian,dia yg akan mandikan jenazah..benda yg x dijangka pn tejadi mse arwah mndikan sorang jenazah ni..x silap sy,da Hajjah da jenazah tu.sblm pegi mekah,dia mmg ade belaan..hantu raya rasenye.mase nk pegi mekah,dia lpaskn belaan dia tanpa bertuan.

mase arwah nenek anum mndikan jenazah ni la,belaan tu bekenan kat arwah nenek anum.tiap2 mlm arwah nenek anum kacau..belaan tu selalu ckp yg arwah nenek anum 2 tunang dia.dlm sebulan dua jugak kot,belaan tu dok kacau arwah nenek anum..arwah nenek anum ckp,belaan tu hodoh sgt.selalu bebogel.n 'tut tut' belaan tu mcm menggerutu..

da puas berubat,tp bende tu xnk pegi..da syg ngan arwah nenek anum katenye.satu hari 2,anak arwah nenek anaum ni bwk arwah pegi berubat dgn anak buah ustaz Harun Din..mse dlm pejalanan tu,cucu kpd arwah ni,ckp la kat mak dia,yg belaan tu ade ikut..mate dia merah mak..ade kat belakang..sume org wat xtau je.tp sume da takut sebenanye..

mase berubat tu,benda tu da janji takkan kacau arwah lg..tp yela,janji dgn makhluk mcm ni bkn bole pecaya sgt..lpas 3 ari berubat,arwah oke..sihat mcm biase..org lain pun da hepi tgk dia mcm sediakala..tp kegembiraan semua org x lame..hari keempat,benda tu dtg lg n kacau arwah.dia kate,kalo nk hapuskan dia,dia akan bwk arwah sekali.ape yg dia ckp tu betul.
berape jam lepas tu,arwah hembuskan nafas yg terakhir. Al fatihah utk arwah..

*sori ayat terabur*

sy pn SR je dr thread 1, xder cerita sgt pn...suka bc cerita org jer..hehehe