CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KAULAT

[BEST]Tetamu Tak Diundang- Volume 2 - KAULAT.

fahimmin posted on 6-12-2012 10:52 AM
silent reader saja...

dan tetiba je nak tanya....

selamat melayari  " Teatamu Tak diundang", fahimmin..
pengalaman serta pendapat anda amat dihargai disini..

first min memang comform yang tu bukan mimpi?
kalau saka niii banyak...dan hantu raya antara saka yang boleh menyerupai tuannya mahupun sapa2 yang bertalian darah dengan tuannya...

dan min kena ingat jin,syaitan,ibils....memang takkan menepati janji...dan kita jangan laaa berjanji atau membuat perjanjian dengan
makhluk laknatullah niii...ingat sejahat-jahat manusia adalah sebaik-baik jin...

ciktomato posted on 6-12-2012 11:00 AM
mase dok flat dlu,flat bru bukak ke?

emmm mmg baru bukak...time tu skolah rendah lagi pindah situ..
tp start dgr tu da skolah menengah da..lg pun dok asrama dulu...so bile weekend balik umah, bese le tgk tv lewat2 ade la dgr....

magpie5672 posted on 6-12-2012 10:56 AM
Assalamualaikum,
Nak tanya en kaulat or sesaper jer... kalau kiter dengar bunyi mengilai dekat mak ...

biasanya kalau jeritan yang memanggil nama niii...selalunya berlaku pada mereka yang memang suka buat happening...
contohnya...waktu maghrib masih lagi bermain..bergurau lebih2...ketawa lebih-lebih...dan kebetulan pula kawasan atau tempat tu..
memang laluan atau tempat makhluk2 niii...jadi dia akan menyakat laaa...sebab dia dah dok tengok korang petang tadi atau malam tadi bersuka-suka sangat...

Yee laaa..dah nama duduk asrama..bukan asrama jee...domn,hostel,rumah bujang...faham laaa..duk berkawan..gelak2 gurau2..biasa laaa kan...cuma kita jee tak tau sapa lagi menetap kat situ...sebab tu orang tua-tua suka cakap"JANGAN GELAK2 SANGAT",JANGAN SUKA2 SANGAT NANTI BERDUKA",....

yang dimaksudkan bunyi dekat makna jauh tu adalah sekiranya kita dengar hilaian cik ponti ke..suara pompuan ke...maksudnya
makin sayup bunyinya..maknanya dia ada sekitar situ...cuma kita nampak atau tak jee...

wallahuallam...

insyallah ada penambahan nanti...

ciktomato posted on 6-12-2012 11:07 AM
as salam..
ari ni tepek citer baru..mlm td mase nk tido,tbe2 teringat..pasal arwah adik nenek sy..m ...

kalau hantu raya niii..mungkin semua sedia maklum...bila tuannnya mati dia pasti akan mencari tuan yang baru...dan bukan senang nak buang atau membela binatang niii........

apa yang boleh saya komen sikit...bukanlah kematian itu disebabkan hantu raya tu....dah ditetapkan arwah sampai hayat situ jee...
mungkin nak dijadikan penyebab kematian boleh laaa dikatakan hantu raya punya keje...namun jika allah tidak mengizinkan dah tentu tak jadi....betul tak...

sama jugak sebagai contoh..orang yang mati kemalangan..punca kematian kemalangan motosikal...dari logik akal..
namun tetlah ditetapkan oleh allah umur sipolan dari lahir sampai takat tu jee...

yelaaa..kalau tiba2 je mati..tengah2 berdiri mati...kang banyak lak persoalannya..pelik pulak rasanya...jadi allah dah susun cantik semua tuu...

wallahuallam.

KAULAT posted on 6-12-2012 11:17 AM
biasanya kalau jeritan yang memanggil nama niii...selalunya berlaku pada mereka yang memang suka b ...

Terima kasih kerana balas, mmm ada benarnya. Hari sebelum tu kitorang dok ceriter hantu. Dan kawan saya nih cakap bende-bende tu memang suke sakat die. Tapi peliknyer kenapa saya dengar jauh die dengar dekat? Saya rasa memang ader penghuni 'lain'. *

vamplave posted on 6-12-2012 11:12 AM
emmm mmg baru bukak...time tu skolah rendah lagi pindah situ..
tp start dgr tu da skolah menengah ...

2 mlm sudah,sy dok sorang kat uma..bkn bunyi menumbuk lg da..mcm bunyi lesung jatuh pun ade..lg kuat..hahaha

Follow Us
KAULAT posted on 6-12-2012 11:25 AM
kalau hantu raya niii..mungkin semua sedia maklum...bila tuannnya mati dia pasti akan mencari tuan ...

betul tu.. sy pun xkate arwah meninggal sbb hantu raye tu..mcm en kaulat ckp la,bnde tu cume penyebab..

saya SR jugak...hellooooo
hehehehe...

KAULAT posted on 5-12-2012 10:47 PM
TAG tu just cakap camni jee.."YE SAYA SR JEE...",senang tak
dengan kata lain kumpul kredit g ...

Before this SR gak....
benang ni mmg besh!!!!

fieza.iris posted on 6-12-2012 11:35 AM
saya SR jugak...hellooooo
hehehehe...

emmmm.....terimaaa kasih memberi respon...
teruskan melayari tetamu tak diundang

Assalamualaikum, SR dari benang 1 lagi. Dah alang2 menulis ni, nak tanya kenapa hanya certain people je yang gigih kena ganggu? Kerana lemah semangat atau ada kriteria tertentu?

ciktomato posted on 6-12-2012 12:33 PM
2 mlm sudah,sy dok sorang kat uma..bkn bunyi menumbuk lg da..mcm bunyi lesung jatuh pun ade..lg ku ...

wah maen kasar pulak die ek???
try la sound!huhu
mane taw die senyap nnt....

vamplave posted on 6-12-2012 12:08 PM
wah maen kasar pulak die ek???
try la sound!huhu
mane taw die senyap nnt....:lol ...

blom ade keberanian lg nk sound..hihiii

sy nak tnya TT @ chef, adakah polong boleh menyerupai manusia, sbb sy ada 1 crta...sy ni bekerja selalu pg outstation, sy incas projek renovation...masa tu thn 2010 tak silap sy..so biasanya kalo pg outstation dlm 2,3 hr..masa tu sy wat renovation kat 1 shopping komplek kat ipoh..

ms tu sy bujang lg, so sy tinggal ngan makcik sy seorg balu, anak2 dia semua dok jauh...so sylah yg teman dia setelah kematian suami...makcik sy ni mmg org surau, tiap maghrib dan isyak kat surau kat flat kg.pandan tu...pastu kalo hr mggu kekadang ada ceramah, takpun mengaji, takpun berlatih berzanji dan marhaban.

1 pagi tu sebelum subuh ada sorg kwn makcik ni dia dtg jemput makcik nak pi surau sama2..masa tu makcik sy tgh mandi...kwn dia bglah salam..masa ni sy kat ipoh, schedule petang tu br balik KL...makcik sy sudah mandi dan terkejut mcmana kwn dia boleh masuk rumah, so dia pikir2 mungkin kwn dia tau cara nak buka pintu umah dia, just masukkan tgn ikut tgkap dan pulas tombol..dia soundlah kat kwn dia kata dok sat dia nak siap...

pastu masa otw nak pi surau kwn dia ckplah..."cepatnya anak menakan(anak sedara) hang pi keja," makcik sy heranlah...kwn dia katalah dia dok bg salam 2, 3 kali tp mkcik tak jwp, pastu dia kata "anak menakan hang mai buka pintu, tp tak ckp apa terus keluar umah bw beg.."dalam ht makcik terdetik mungkin naz dah balik semalam kut, dia tak sedar....

so mlm tu makcik takpi surau, dia solat kat umah ja, tak sedap bdn...dalam kul 8.30 sy smpi umah..dia tanyalah sy "naz mai mana bw beg ni" sy ckplah sy br blk dr ipoh...dia wat muka terkejut...sy tanya kenapa...dia pun crta..kwn dia kata naz buka pintu umah pg td bg dia masuk...sy pun terkejutlah sbb sy br smpi..hbs tu sapa yg buka pintu tu sbnrnya...sy masuk bilik cx kut ada brg2 yg hilang...kut2 ada penyamun ka yg masuk..semuanya tersusun cntik mcmana sy tinggalkan sblm outstation...

malam tu makcik sy terus cal mak angkat dia yg pandai berubat..then mak angkat dia ckp benda yg buka pintu tu adalah polong yg telah ikut dia masa dia blk dr belatih berzanji....dia blk tgh2 mlm...so bnda tu ikut dia smpi umah...bnda tu datang dr pokok2 besar yg ada dekat kawasan belakang2 flat tu yg dekat dgn padang gof kat area kg.pandan...sapa yg dok kg.pandan mungkin taulah kut kwsan ni....tp masalahnya dia menyerupai sy....hbs 1 umah kena tabur garam dan lada hitam...

sy nak tnya...knpa polong tu menyerupai sy, adakah sy ada masalah....

n@z posted on 6-12-2012 12:32 PM
sy nak tnya TT @ chef, adakah polong boleh menyerupai manusia, sbb sy ada 1 crta...sy ni bekerja sel ...

meremang bace cite naz..

rozzelle posted on 6-12-2012 12:00 PM
Assalamualaikum, SR dari benang 1 lagi. Dah alang2 menulis ni, nak tanya kenapa hanya certain people ...

nak tanye juga soalan yg sama..

adekah krn lemah semangat maka sering diganggu/ternampak/diusik dan yg sewaktu dgnnye ?  

KAULAT posted on 4-12-2012 11:49 AM
hmmm...tapi kalau tomato dah tak tahan...cuba sound je sekali..
cuba cakap...",AKU LAGI MULIA DAR ...

saya pernah cuba cara ni tapi makin kembang2 kepala & tengkuk saya bila saya ckp camtu kt benda tu. buat saya rasa mcm dia mencabar saya. benda tu tunjuk kan diri dia kt anak sulung sy sampai menggigil budak tu jadinya. Geram betul...

needa posted on 6-12-2012 01:51 PM
saya pernah cuba cara ni tapi makin kembang2 kepala & tengkuk saya bila saya ckp camtu kt benda tu ...

ni yg jadi tkot nk try

As-Salam,

Sebelum ni ada terjadi beberapa gangguan yang berupa bunyi-bunyian saja kepada saya. Dlm 2 minggu lepas dalam pukul 12 mlm sedang saya sibuk buat kerja tiba-tiba saya dengar macam orang bagi salam. Orang tu macam duduk sebelah saya dan bagi salam macam berbisik. Terkejut punya pasal saya terus panggil suami saya.
Recently telinga saya terlalu sensitif asyik dengar macam2 bunyi. Sebelum ni pukul 4 pagi saya terbau orang masak sup dan saya juga pernah terdengar tangisan mendayu-dayu jam 3 pagi. Perasaan takut tu bila saya fikirkan benda bukan2 tapi bila saya menghadapi situasi tu saya rasa saya macam nak marah je.
Bila cerita pada husband dia tak percaya, saya diamkan saja. Tp kawan2 lama saya memang tau saya selalu menghadapi benda2 begini. Pernah jadi satu cerita waktu muda2 dulu (muda waktu umur  awal 20an hehe) saya tgh berborak dgn kawan2 then saya ternampak bayangan hitam saya bagi tau kawan2 saya lps bagi tau terus semua kawan saya nampak bayangan tu.
Terus kawan2 marah saya cakap kalau nampak apa2 jangan bagi tau diaorg.

ciktomato posted on 6-12-2012 01:59 PM
ni yg jadi tkot nk try

hehe..tu la...silap jgk sbb ckp cmtu tanpa sedia mental dan fizikal...last2 sendiri yg terkedu..tp jd geram bila benda gitu kacau anak kita kan...semangatnya lain..seram ke hapa tolak tepi dah...huhuh