CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KAULAT

[BEST]Tetamu Tak Diundang- Volume 2 - KAULAT.

hest posted on 10-12-2012 09:42 AM
erk

selalu jadi macam tu.. orang yang tak tahu pape.. selalu akan nampak.. huhuhu.. mint ...

Tu la akakharap dijauh,an le...
stakat ni dia tak buat apa apa..tapi sukamain sorok sorokbarang...botol susu anak..barang2 kecik je... Suami akak dulu tka percaya, dia slalu cakap akak ni suka sgt dgn benda2 paranormal ni, lepas dah terkena sindiri kat dia, cari cari barng, sekali terjumpa barang tu kat tempat yg dia dah 2-3 kali tengok...baru ade percaya sket..

emm kalau macam tu rasanya dah imarah dah kot... Kat store tu pun anakaka selalu masuk sebab menan2diorang semua kat situ, ade skali anak yg kecik tummasuk cari menan skali berdentum pjntu bilik tertutup, macam ade angin ,mungkin betul angin tutup la..melalak tak hengat anak akak, macam takut sanget, mungkin kebetulan je

salam kaulat...
masa thread pertama dulu, murni ada cite selalu terbau wangi2 mcm bunga rampai kan...
tak lama pas murni kongsi kat thread pertama dan atas nasihat kaulat dan chef suruh kongsi ngan hubby,murni pun cite dekat hubby..
start dari haritu, mmg hubby pun boleh bau wangi tu..kdg2 bau nya sampai menusuk hidung..hubby ckp apa bnda la kan..
murni ajak suami g berubat dgn sorg makcik ni...
lama kelamaan, bau tu makin xde..dah jarang2 bau..kalau ada pun sikit2 je...
sampai la hari ni, Alhamdulillah dah xde langsung bau2 tu...
jangan la bila murni cite kat sini, ada balik bau tu....

lan_jmy posted on 3-12-2012 02:25 PM
sory la bro.. aku nie x pndai nak karang cite so ayat tue da la berterabur ckit.. hahahaha..

ke ...

ampang mana? cam kenai jee.. hehehhee

KAULAT posted on 7-12-2012 03:12 PM
pernah2....
Dulu saya pergi darul shifa Ustaz harun Din kat bangi...
tengah duk tunggu turn..saj ...

haah!! mase office saye dibesihkan dulu dgn harun din pun naik bas jugak..ade 4 bas kot..dibuang kat mane, xtau..wallahualam..

Salam,
saya SR kat sini. tapi baru oficial join member. salah satu faktornya saya sibuk nak komen2 kat benang ni. antara my fav. especially TT & chef. nasib baik dah kawen. kalau tak, mmg saya angau kat dua org ni. hehe..

ohya,skrg ni saya masih merempit kat rumah no.1...seronok baca pengalaman org..tapi kdg2 naik seram. sy mmg baca siang je.
pandang bangunan tinggal je mesti teringat thread ni & pikir ada "sesuatu" kat situ. bukan kat tempat2 mcm tu je saya terfikir, lalu area sungai, lalu Genting, drive alone, dll even kat mana-mana je la, saya boleh terfikir benda2 tu sejak kenal MPS ni. mula-mula saya rasa mmg terbawak-bawak...

harap2 xjadi paranoid la..saya ni penakut byk. yg penting byk info espcially ayat2 pelindung saya dapat dlm ni which sblm ni yg wajib pun sy lalai & apatah lg utk tahu ayat2 amalan yg baik mcm tu,dulu mmg sy x amik port pun. skrg ni bila baca pengalaman org, sedikit sbyk rasa insya Allah la dlm proses perbaiki diri.

mmg menarik thread ni. apatah lagi utk ordinary ppl mcm saya ni yg xpernah tahu pengalaman org ttg lain. now, baru terbukak minda & percaya yakin "benda" tu wujud.

utk pengalaman sendiri, serious mmg saya x mintak tau. mintak dijauhkanlah...

fizahm posted on 10-12-2012 12:26 PM
haah!! mase office saye dibesihkan dulu dgn harun din pun naik bas jugak..ade 4 bas kot..dibuang k ...

saya pun pernah dgr psl ust harun din buang jin ni naik bas.
mcmana tu ek..mesti berpadat2 dlm bas..terimejin pulak.

tak de ke contoh2 tempat pembuangan jin-jin ni?

org kata tempat jin bertendang.. kalau sesiapa tau leh info kat thread ni..

Follow Us
veevee2013 posted on 10-12-2012 02:22 PM
saya pun pernah dgr psl ust harun din buang jin ni naik bas.
mcmana tu ek..mesti berpadat2 dlm b ...

hehe..xpe laa..xnak amek tau! takot! tp lepas sesi pembersihan tu, berterabur garam kasar + lada hitam dekat lantai..

macam mane rupe diorang naik bas tu xtau laa kan..

hest posted on 10-12-2012 09:12 AM
maybe ada toyol yang ikut dia atas arahan tuan kot.. ada kisah ni dulu rasanya @juragan_malam yang ...

wah! sekarang forum pun dah boleh main tag-tag ye...ketinggalan jaman betul gue ni..muahhahhahhaa...

juragan_malam posted on 10-12-2012 02:41 PM
wah! sekarang forum pun dah boleh main tag-tag ye...ketinggalan jaman betul gue ni..muahhahhahhaa. ...

maju sudah sekarang wak ju..

eh betulkan pasal beg kat pasar karat tu, kisah kawan wak ju kan?

KAULAT posted on 6-12-2012 05:36 PM
aikkk...lain macam niii...
apa yang perubat tu bagi tau...?
punca macam mana?

ntah la...saya sendiri kurang jelas apa maksud perawat tu sbb bila saya tanya dia pun jwb lebey krg je...2 kali saya pegi darussyifa untuk komfom kan sbb kalo dgr sorg je ckp gitu saya pun x brapa yakin tapi bila dua-dua perawat ckp benda yg sama, saya jadi pelik jgk.

kenapa kalau saya yg di ganggu, anak saya pulak yg boleh nampak hantunye??

hest posted on 7-12-2012 10:37 AM
kak needa.. the others way... akak kena bagi dia semangat. dan setkan kat minda dia, yang dia sebe ...

yup..saya cuba xbg dia takut, pujuk suruh jgn layan benda tu kalau dia kacau..
ada masa dia ok..ada masa dia jd takut sangat..

tapi sejak start bulan posa sampai skang,ada la kurang skit kes-kes dia nampak 'momok' tu. kalo x hari2 dok takut.kita plak x nampak apa yg dia dok takut...susah jugak nk tenangkan dia. tp bila tanya momok tu muka mcmana, dia kata muka momok tu penuh darah..ntah ye ke tidak wallahuallam...

hest posted on 10-12-2012 02:43 PM
maju sudah sekarang wak ju..

eh betulkan pasal beg kat pasar karat tu, kisah kawan wak ju ka ...

ingat2 lupa la....malas nak korek2 barang yg dah lama tenggelam....hahhahaha

tapi tu la..... toyol/anak kerak ni kalu di stop kan aktiviti dia atau pun tak dijaga (tak dibagi makan dan sebagainya) mula la dia mengamuk, mengacau orang sana sini, walaupun x disuruh oleh tuan dia. ada juga yang merajuk ngan tuan dia, samaada tuan dia mati atau pun toyol yang jenis sewa-sewa ni ( ha! jangan x caya kalu aku cakap ada toyol yang boleh disewa atau pun yang bela oleh tuan yg lain selain tuan yang asal, semua ni ada tau. satu kelebihan toyol sewa ni, kalu kena tangkap. tuan yang menyewa toyol ni terlepas dari semua tuduhan, sbb toyol ni kalu kantoi dia akan petik nama emak/tuan dia yang asal)

ada juga toyol2 yang x bertuan yang boleh offer khidmat secara pro bono kepada orang yang dia suka, cthnya toyol ni x bertuan dan menumpang kat rumah si fulan ni, kena lak si fulan ni jenis yg tamak,sengkek dan ada potensi untuk menerima duit hasil curian si toyol ni. Mula2 dia bagi la, sikit2...lama2 dah jadi bukit mula la si toyol ni buat perjanjian ngan si fulan ni. sediakan makanan, sediakan rumah, sediakan sajian/semahan, sediakan darah/daging ayam hitam dan lain2..

jadi lama-lama bukan toyol tu bertuankan si fulan tapi si fulan tu yang bertuan kan setan toyol ni. Sesetengah kes-kes yg aku dengar ni pun, bila di  buat CSI rupanya bukanlah setan toyol yang sebenarnya, rupanya jin kafir yang menyamar sebagai toyol. tu yang ramai mangsa dan perawat selalu keliru bila kata ada toyol merasuk la, beromen ngan bini si fulan la, kasi bunting anak dara si fulan la..

Nauzubillah min zalik!.....

juragan_malam posted on 10-12-2012 03:06 PM
ingat2 lupa la....malas nak korek2 barang yg dah lama tenggelam....hahhahaha

ouh.. kiranya.. err toyol bukan jin ea?? sorry ar, kadang2 keliru...

boleh yang disewa ea? ingat cerita movie toyol tu tipu.. betul rupanya... huhuhu..

needa posted on 10-12-2012 03:05 PM
yup..saya cuba xbg dia takut, pujuk suruh jgn layan benda tu kalau dia kacau..
ada masa dia ok..a ...

alhamdulilah lah kak kalau gitu.. minta2 dia pun boleh kawal semuanya

hest posted on 10-12-2012 03:13 PM
ouh.. kiranya.. err toyol bukan jin ea?? sorry ar, kadang2 keliru...

boleh yang disewa ea?  ...

orang kampung gue cakap....

"Same shit, different packing.."

juragan_malam posted on 10-12-2012 03:16 PM
orang kampung gue cakap....

"Same shit, different packing.."

ekeeke.. ouh ok2.. tapi kiranya.. toyol tak ley berubah2 jin yang boleh menyerupai ea? huh patut la Allah kata jin ni adalah sejahat2 manusia..

KAULAT posted on 7-12-2012 06:14 PM
TAKKK LAAA....hantu raya niii...bukan dia akan jelma suka jee...
dan kadang pandangan hujung mata ...

aahh kan...mmg surem jer pokok pisang waktu memalam..nak time bulan nganbang..tgk kat pokok pisang tu mcm sesuatu ja....

chefmizan posted on 9-12-2012 02:16 PM
Assalamualaikum w.b.t...
Lajunya threads ni ye..
Meriah..

takde crta ke TT uiii

hest posted on 10-12-2012 08:59 AM
mungkin dia memang pindahkan bang.. tapi bukan dengan bas

mungkin bukan ust harun din yg pindah ngan bas..ust harun lain kut....

SR yg setia dari rumah first.

Dua tiga hari lepas ada teman sekerja dari Indonesia yang mempunyai kebolehan melihat makhluk2 ni menunjukkan video di handphonenya. katanya video itu diambil ketika dia dan kawan2nya buat operasi menangkap pocong yang menggangu di kampungnya di indon.

oleh kerana saya tengah memandu, jadi kawan yg seorang lagi melihat video tersebut - katanya jelas gambar pocong yg dikejar, mula2 pocong tersebut cuba mengacau tetapi bila diketahui yg mereka2 ini penangkap hantu, langsung bersembunyi belakang pokok. tapi dapat ditangkap juga. kawan yg melihat video tersebut berasa keseraman yg amay. ada juga video jin yg ganas - berapi2 badannya. ada 2, 3 jenis hantu lagi yg dapat ditangkap gambar.

apakah ada efeknya kalau kita menonton video begini? boleh menggangu tidur, mimpi yg buruk2?
kalau saya dapat copy video itu, boleh di paste disini? atau mungkin menimbulkan akibat buruk sebab gambarnya hantunya original dan seram sekali