CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KAULAT

[BEST]Tetamu Tak Diundang- Volume 2 - KAULAT.

chefmizan posted on 20-12-2012 05:31 PM
Assalamualaikum w.b.t...

Minta maaf la sangat-sangat ye.. Agak kesibukan sedikit.. Sekarang duk u ...

waalaikumussalam w.b.t

takpe chef, take ur time chef..
walaupun x sabar nak tau cerita chef tp amat faham dgn kesibukan chef!

Assalamualaikum w.b.t...

waalaikumussalam wbt chef

KAULAT posted on 5-12-2012 06:53 PM
OK...
dah setahun lebih thred "Tetamu Tak Diundang",dalam forum niii...
terima kasih kepada semua  ...

nak tag cemana ye
sy SR hehehe...
vol 1 dah abis baca
vol 2 baru baca setakat page 9 ni

Assalamualaikum w.b.t...

kedah???

tang mana tu chef??

jgn kat area kg sy dah..hehehe...

veevee2013 posted on 20-12-2012 01:45 PM
betol tuu..jgn nk pandai2 amik..
hehe xpenah masuk hutan..sbb tu xtau procedur..tp skrg dah ter ...

haaaa..tulah bgs pasal thread ni..bnyk pengalaman org lain yg kita bleh kongsi sama...

syue86 posted on 20-12-2012 02:15 PM
bagus la..
dh ade en suami..

kesian kat syu..adasesapa yg nak tolong rekemenkan bf pada syu ni...sy ada sorg..nak ker??

pm ler sy..hehehe

Follow Us
Saya SR je sblm ni...dr umah 1 sampai la umah 2...
tetiba rasa mcm nak kongsi pengalaman pasal Tetamu Tak Diundang ni...
Dah lama terjadi tapi saya tak mungkin akan lupa sampai bila2. Berlaku setitar thn 2009.
Masa tu saya dan hubby menyewa umah 2 tingkat. Dari thn 2006 hingga 2010.
Kat tingkat bwh umah ni memang suram. Bila masuk rasa gelap n sejuk je. Nak kata takde tingkap...kat depan berderet je tingkap.
Mayb sbb awning kot (nak sedapkan hari sndr...) Tapi saya tak pernah pulak rasa seram atau pun takut. Masih boleh tido sorg2 bila hubby kena keje shift mlm walaupun pernah dengar mcm2 cerita dari jiran2 pasal umah 2.

Hubby saya jenis yang suka bawak bekal bila pergi kerja. Jadi selalunya saya akan masak dulu sblm tdo. Esok pagi hubby cuma tinggal panaskan je. So...mlm 2 saya masak la mcm biase. Tengah2 masak saya tdengar ada bunyi dkt tangga. Bila saya pandang saya ternampak ada perempuan sedang turun tangga dengan cara merangkak. Muka tak nampak sbb kena tutup dengan rambut. Pakai macam kaftan dan warna kekuningan gitu. Saya jadi blur sekejap n berfikir 'Apa benda 2?' Bila pandang sekali lagi perempuan 2 dah takde. Masa tu tak pulak rasa takut. Masak je la sampai siap.

Bila dah siap saya pergi la duduk dekat sofa. Kalau tak silap saya jam baru pukul 11 mlm. Jadi saya tengok tv sambil2 sms hubby saya. Ari tu hubby saya shift ptg. Selalunya dalam pukul 1 baru dia sampai umah. Saya sms la pasal perempuan yang saya nampak kat tangga tu dan masa tu baru saya mula rasa takut. Hubby saya suruh baca mcm2 ayat tapi saya masih takut. Takut ya amat sampai tak boleh nak kemana-mana. Saya duduk kat sofa tu sampai hubby saya balik. Rasa takut tu hilang bila hubby saya balik.

Nak jadi citer lagi. Bila hubby saya masuk umah n tutup pintu, tiba-tiba je ada bunyi ketukan. Ktorang pun berpandangan sebab rasa pelik. Lagipun takkan la hubby saya tak perasan ada orang ikut dia. Masa 2 saya dah takut balik. Hubby saya pun buka pintu tapi takde orang. Bila tutup pintu balik berbunyi balik. Hubby saya buka lagi tapi memang takde sapa2 pun dkt dpn pintu. Kali ke3 berbunyi kitorang buat tak tau n terus naik atas. Hubby saya ckp mayb umah sblh kot.

Start dari ari 2 saya jadi penakut. Bila hubby saya kerja mlm atau ptg, saya akan duduk umah MIL. Tak berani nak balik n duduk sorang2. Lps 2 selalu mimpi seram n kalau berlawan semuanya saya yang kalah. Padhal kalau sblm ni kalau mimpi hantu ape pun semua saya boleh lawan. Badan pun jadi lemah2. Sendi2 lak asyik lenguh2. Kol mak kat kg n mak suruh balik. Ktorg pun balik la. Mak bwk pegi umah sorg nenek ni. Dah la malam. Gelap je kawasan umah nenek tu. Seram. Pas nenek tu scan ktorang dia ada orang dengki. Baju tido saya hilang pun benda tu la yang amik. (Lupa nak citer lak. Ada 1 baju tido saya hilang dari rak. Jenuh cari tapi tak jumpa) Benda tu ambik sbb tuan dia suruh.

Nenek tu bagi kemenyan+ranting kayu yang jatuh tak kena tanah. Suruh saya bakar kat umah selama 3 mlm berturut-turut. Nenek tu ckp kalau dengar pape buat tak tau je. Tapi saya tak buat pun sebab tak berani. Lagi pun kalau bakar kemenyan kan panggil jin (saya dengar org ckp la).

Alamak! Nk kuar mkn jap. Nanti saya smbg lg ye...
Sorry TT. Terpanjang pulak

n@z posted on 21-12-2012 12:34 PM
kesian kat syu..adasesapa yg nak tolong rekemenkan bf pada syu ni...sy ada sorg..nak ker??

pm l ...

n@z keh gak ke?

ha..molek sgt
tggu kedtgan ku yg diundang ni
hehe

encikWawad posted on 19-12-2012 02:41 PM
ha sah ko orang langat - ahah - memang dorang sedara - apa pun rumah tu ada benda misterius - sebab  ...

hahaha...
suatu masa dulu org langat lah..
skg dh x...
rindu tmpat mbesar tu

situ mmg byk benda misteri blaku la..
mcm2..

later sy cite lg

TJ2 posted on 21-12-2012 01:15 PM
Saya SR je sblm ni...dr umah 1 sampai la umah 2...
tetiba rasa mcm nak kongsi pengalaman pasal Teta ...

err..nenek tu boleh dipercayai ke cara dia merawat?

kenape pakai kemenyan plak..? awk try la berubat dgn org perubatan cara islam. scan balik & check rumah tu ada apa2 tak..

veevee2013 posted on 21-12-2012 02:18 PM
err..nenek tu boleh dipercayai ke cara dia merawat?

kenape pakai kemenyan plak..? awk try la be ...

saya sndr pun xcaye. rasa lain mcm. sbb tu saya tak buat. Nanti saya citer masa saye pegi berubat kat darul syifa' bangi.
citer ni panjang lg sbnrnye...

TJ2 posted on 21-12-2012 02:29 PM
saya sndr pun xcaye. rasa lain mcm. sbb tu saya tak buat. Nanti saya citer masa saye pegi berubat  ...

nasib baik x buat..

nnt citer psl dah gi jumpa darul syifa tu.. rumah teres awk duduk ni kat bangi ke?

veevee2013 posted on 21-12-2012 02:40 PM
nasib baik x buat..

nnt citer psl dah gi jumpa darul syifa tu.. rumah teres awk duduk ni kat ba ...

tak la vee...somewhere around klang. Sblm saya masuk, umah tu ada la dalam 3 bln kosong.
ramai yang ckp umah tu berantu tp saya tak percaya...

Ok…saya sambung balik citer ni. Perut pun dah kenyang
Apa yang nenek tu suruh mmg ktorg tak buat. Takut dan selebihnya tak percaya. So saya pun meneruskan aktiviti mengangkut bantal ke umah MIL setiap malam bila hubby takde. Mujur la umah MIL tak jauh. Berbulan jugak la macam tu. Sampai satu masa saya sendiri jadi fed up. Yela…sampai bila saya nak takut duduk kat umah sndr.

Saya ngan hubby pun berbincang. Ambik keputusan untuk ke Darul Syifa’. Kitorang ambik cuti dan terus ke bangi. Awal2 pagi dah gerak sebab tak tau jalan. Mujur tak sesat. Sampai Darul Syifa’ dah berderet orang menunggu. Tak ingat berapa lama kami tunggu baru sampai giliran. Perawat kami tu seorang Ustaz bernama Hairi (nama rekaan sbb dah lupa nama ustaz tu hehe…maklum la dh lama)

Cerita la semuanya pada Ustaz Hairi. Dari kisah terjumpa perempuan turun tangga sampai la kisah nenek kat kg. Ustaz Hairi senyum dan tak mengiyakn soal ada orang dengki tu. Sebaliknya Ustaz Hairi suruh perbanyakkan amalan dan berzikir. Ustaz baca suatu ayat dan diraup ke bdn hubby saya. Lepas tu dia ajar kami untuk buat pendinding diri. Kami dibekalkan dengan dua botol air mineral. 1 untuk disiram keliling rumah dan 1 lagi untuk minum. Sampai sekarang saya sendiri tak pasti betul atau tak ada orang dengki pada kami.

Kami disuruh untuk siram umah sebanyak 3x pada saat bermulanya azan maghrib. Pintu n tingkap semuanya kena buka. Siraman mesti bermula dari kiri dan berakhir di sebelah kanan. Di waktu yang sama perlu baca Ayatul kursi tanpa putus. Masa nak buat tu hubby keje petang. Dengan gigihnya saya ajak MIL dan SIL temankan saya. Bila diingat lawak pun ada. Apa taknya, kitorang jalan dah macam keretapi. Berderet 3 orang sebab takut. Settle ari yang pertama. Ari ke2 dan ke3 hubby yang buat. Saya cuma tengok. Masa ari ke3 saya duduk kat dapur. Hubby tgh siram air dekat bilik2 kat atas. Tetiba saya terpandang sesuatu berwarna putih turun dengan laju. Nampak sekali imbas je. Dalam hati terdetik mayb ‘sidia’ tu yang turun dan nak cari jalan keluar kot.

Selepas tu, baru saya rasa macam sihat balik. Sendi2 semua dh ok. Saya didik hati supaya atasi rasa takut. Lama-lama baru saya berani balik duduk umah tu sorang2. Tapi macamana pun, saya tetap rasa seram bila duk dekat tangga.

Dan akhirnya, thn 2010 saya dan hubby pun pindah ke umah sendiri. Kat umah baru ni pun ada gak. Tak tahu la ‘sidia’ yang sama mengikut or ada yang lain. Tapi anak saya tak pernah lak takut. Cuma saya yang seram bila tiba-tiba dia tunjuk dalam bilik yang gelap gelita n panggil “kakak…kakak…”

Lain kali saya citer lagi.
TT saya tumpang ye. Malas nk buka thread sndr sbb takde banyak cerita pun…

TJ2 posted on 21-12-2012 04:07 PM
Ok…saya sambung balik citer ni. Perut pun dah kenyang
Apa yang nenek tu suruh mmg kto ...

huishhhh...seramnya
ceritalah lagi....
btw, rasa sengal2 tu cemana ye?
seluruh badan ke bagian2 tertentu je

Nak tumpang share citer yer TT…

Memandangkan hari ini bos aku cuti and ramai staff yang takda…aku rasa bosan yang teramat sangat pagi2 ni…So, aku nak citer la kat korang sumer..Actually aku pun SR gak kat sini…dah lama follow thread ni..since last year lagi iaitu dari thread pertama lagi tapi tak pernah aku post citer la…aku nak citer pasal tetamu tak diundang ni..

Macam ni citernya..Citer ni dah lama sebenarnya. Ni pengalaman mak aku la tapi ada gak sangkut paut dgn aku.. rasanya la…nnt korang nilaikan..hehehe…Masa tu aku umur 10 tahun tapi still lagi ingat la.. Actually, abah aku ada plan nak ajak pindah umah teres..waktu tu kami dok kuaters tempat keja abah aku..so, dia plan la nak cari umah teres tapi bila tok wan aku dapat tau dia tak bagi sebab katanya dia tak nak anak cucunya dok jauh2..takut nanti sakit demam susah katanya..dia pun bagi la kitaorg sebidang tanah yang dekat dgn umah dia..tok wan aku suh wat umah kat situ..dekat dgn umah dia..senang katanya…tanah tu asalnya dulu kebun getah tapi pokok2 getah suma dah kena tebang, so jadi hutan la..(panjangnya intro aku..)

Masa umah kitaorg dah hampir2 siap, tiap kali cuti sekolah, aku, mak aku and adik2 (kecuali abah aku la) selalu balik tido situ..tgk2 apa yg patut..abah aku tido kuaters lagi sebab keja kan..lgpun umah tok wan aku dekat ja dgn umah dlm 10 minit jalan kaki gitu..aku ingat lagi, masa malam mula2 kami tido situ, aku mimpi ada orang ketuk pintu umah kuat sangat..aku bangun nak gi bukak pintu..tapi aku teringat pesan mak aku jgn dok buka pintu terus klu ada orang ketuk pintu, intai kat tingkap dulu..klu org yg kenal baru bukak…bila aku intai kat tingkap, aku nampak perempuan rambut panjang kat luar..pastu mcm pelik jer…aku takut, terus aku tak jadi buka pintu..tapi perempuan tu still lagi ketuk pintu sampai nak pecah pintu..kaut sangat..bergegar-gegar pintu tu, macam nak pecah..aku lari tido balik..aku selimut smpi la tertido…(aku igtkan lagi sekali, aku mimpi ok)

Esok paginya tu, bila aku terjaga, aku tgk tok wan aku pagi2 lagi dah datang..pelik aku…awalnya orang tua ni datang..pastu aku tgk dia dok jalan keliling umah sambil mulut dok terkumat kamit dok baca apa ntah…aku pun tanya mak aku…mak aku pun citer la...Semalam, mak aku kata, masa dia tido tu, dia dengar ada orang kejut dia tido sambil dok goncang2 bahu dia..mak aku tido mengiring belah kiri ke kanan ntah..mak aku dengar sora benda tu dok kejut dia…hey! hey! bangun…mcm tu la bunyinya…bila mak aku pusing mak aku kata nmpk pompuan rambut panjang dgn gigi taring nak tokak leher dia..mak aku terkejut dan tepis benda tu..pastu, benda tu pun hilang..

Pastu, aku pun citer la kat mak aku pasal mimpi tu..tak tau la ada kaitan or tak..pas kejadian tu, tok wan aku pun pagarkan umah kami tu..tok wan aku dulu pandai berubat orang..suma umah anak cucu dia, dia pagarkan..sampai la skrg ni, dah 16 tahun aku dok umah tu Alhamdulillah takda lagi kejadian mcmtu…

Sory la…kalau ada ayat yg memeningkan korang suma…dah lama tak mengarang..hehehe..

rina79 posted on 24-12-2012 08:08 AM
huishhhh...seramnya
ceritalah lagi....
btw, rasa sengal2 tu cemana ye?

rase mcm lemah2. kt sendi2 je. terutama lutut....
tp skang dh k...

salam..
sebelum ni saya hanya SR je kat sini..baru je habis baca Tetamu tak diundang-vol 1..
seronok baca citer2 kat sini..

kalau ade kesempatan..saya pun nak kongsi citer jugak..boleh kan?

LoveLavender posted on 24-12-2012 10:14 AM
Nak tumpang share citer yer TT…

Memandangkan hari ini bos aku cuti and ramai staff yang takda…a ...

waaah.. kiranya sebnanrya ko bukan la mimpi kosong kan? memang rohkau terbangun masa tu

hest posted on 27-12-2012 10:08 AM
waaah.. kiranya sebnanrya ko bukan la mimpi kosong kan? memang rohkau terbangun masa tu

Mybe kot hest..time tu kan bdk2 lg..hehe..