CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KAULAT

[BEST]Tetamu Tak Diundang- Volume 2 - KAULAT.

KAULAT posted on 4-12-2012 11:29 AM
cuba tanya...kalau ada kawan2 yang duduk rumah flat..baru pindah ke mesti ada sesekali dengar..
o ...

time kasih 4 the info ye en kaulat..
sy ngan asben dok kat uma skrg ni,bru 10bln camtu la..kuarters kerajaan(apartment)
uma ni plak mmg kitorang yg first dudk sbb baru bukak kn..
mase mule2 msuk dlu,mmg da wat knduri skit n baca yassin..tp mmg ade jugak la bunyi 2 lg..
selalunye sy wat xtau je..mls nk pkir sbb sy ni penakut.
kdang2 tersa la jugak seramnye..

ciktomato posted on 4-12-2012 11:39 AM
sy ngan asben dok kat uma skrg ni,bru 10bln camtu la..kuarte ...

hmmm...tapi kalau tomato dah tak tahan...cuba sound je sekali..
cuba cakap...",AKU LAGI MULIA DARI KAU...SEKARANG AKU PERINTAHKAN KAU PERGI..JANGAN GANGGU KELUARGA AKU..JANGAN GANGGU KAMI....PERGI KAU...",betul niii..bukan kita nak mencabar dia...kadang2 benda macam niii..bila kita dah maki hamun baru dia nak pergi..sebab dia tengok kita tak takut ngan dia....bila kita takut ngan dia lagi dia suka...cuba yee...

KAULAT posted on 4-12-2012 11:49 AM
cuba cakap...",AKU LAGI MULIA DAR ...

insyaAllah..nanti sy cuba..
setakat ni 'dia' xde la tunjuk rupa dia..cuma bunyi 2 je yg selalu ade..

masariesya posted on 4-12-2012 11:20 AM
assalammualaikum..nak check in gak.lama rasanya x join sini..

ni ada pengalaman baru kat rumah sy ...

alamakkkk...ni yang tak syokkk niii...main sakat2 tetamu lakkk...
tapi kalau dia tunjuk rupa pun lagi hampehhh...

cuba2 laaa ikhtiar esya...
mayb tu tempat dia kottt....tak pun dia tumpang ngikut esya kot...

hest posted on 4-12-2012 10:36 AM
hik hik hik.. nama pun turbo,,,, memang le laju..

alaa hest pun tak de cerita la keduak

Takpe, moh le kite g mengopi dulu sambil tunggu deme sambung citer

ciktomato posted on 4-12-2012 11:39 AM
sy ngan asben dok kat uma skrg ni,bru 10bln camtu la..kuarte ...

kebiasaan kuarters kerajaan yg apartment ni mesti akan dgr bunyi guli kt atas umah, especially kuarters kt putrajaya, nape ekk???

Follow Us
hest posted on 4-12-2012 09:33 AM
tertinggal ketapi ya baaaaang?

tak la hest.. ketapi laju sangat. macam awek turbo ni jugak .. amboi.. laju rempit ko ye hest.. cepat kongsi citer ko..

aerolz posted on 4-12-2012 12:46 PM
tak la hest.. ketapi laju sangat. macam awek turbo ni jugak .. amboi.. laju rempit ko ye hest.. ce ...

hhahahahaa.. dia pepagi meamng laju sikit.. pastu slow dah.. alaaaa aku tak de cite.. kalau ada, nanti aku sampuk2 aku cite ea

KAULAT posted on 4-12-2012 11:59 AM
alamakkkk...ni yang tak syokkk niii...main sakat2 tetamu lakkk...
tapi kalau dia tunjuk rupa pun  ...

mkin ada yg mngikut kot..sy skrg ni x sihat jd mkin badan lemah n semangat x kuat jd cepat kot kna gangguan.mkin gak rumah sy tu laluan dia ke,nak lalu xpe la asal jgn memudaratkan sy n family sudah.prnh skali waktu mlm sy dgr org bg salam,sy ni pun ye ye la g dh bukak pun pintu cuma x jwb je salam tu.kuar2 xde org,terbengong jap la sbb memg jelas dgr org bg salam..lelaki lak tu.pastu lekas2 tutup pintu...

ada skali tu g pangsun ptg dlm kul 4..masa tu baru lepas ujan kononnya nak cari buluh lemang..masa nak balik tu dlm kul 5 lebih la n cuaca dh gelap sikit sbb ujan kan ptg tu.sy ni tgok la sg spnajang jln tu n tetiba terpandang sesuatu kat atas batu bsr kat tgh sungai.dari jauh ni sy nmpk,mcm kucing itam kelabu duk tenggek atas batu tu pastu bila keta mkin dekat nmpk mkin bsr mcm babi hutan pastu bila keta dh melepasi batu tu sy toleh ke belakang bnda tu jd mkin bsr x tau bentuk binatang apa..sy terdiam n sepanjang jln tu sy senyap je..smpi umah nk msuk magrib smpt lg duk kemas2 laman umah pastu dri ekor mata sy prasan ada budak lari blkg sy.sy yakin tu anak sy jd terus toleh nk pggil dia tp rupanya xde org.serentak tu azan magrib n masuk rumah terus bdn jd lemah2..demam terus mlm tu..mkin yg sy nampk kat sungai tu penjaga kot n ada yg ikut sy ari tu..wallahualam

edoraixora posted on 4-12-2012 12:34 PM
kebiasaan kuarters kerajaan yg apartment ni mesti akan dgr bunyi guli kt atas umah, especially kua ...

betul tu..selalunye mmg dgr bunyi guli,tarik kerusi n org tgh mnumbuk smbal tgh2 mlm

As-Salam semua...sebelum ini saya hanya menjadi silent reader tuk tread ni..sebab tertarik dengan perkongsian kisah2 forumer yang lain2.
Untuk itu, saya ingin menanyakan soalan kepasa bro chefmizan & kaulat atau sesiapa saja yg arif. Soalannya begini, saya berasal dari sabah dan mempunyi keluarga angkat di Batu Pahat. Ayah angkat ni mendapat hidayah dr Allah selepas sembuh dari ganguan jin & syaitan. Alhamdullilah sekarang dia dah boleh mengiktiarkan org2 yang terkena gangguan2 jin & syaitan ni. Untuk pengetahuan forumer suma, saya sekrang bekerja di Penang. Jadi kadang2 akan balik ke Batu Pahat. Seperti kebiasaan, saya mendapat jemputan untuk balik ke Batu Pahat. Semasa berada disana, ayah angkat ada menayakan sesuatu mengenai hidayah dr Allah tu. Dengan senang hati saya ingin di'scan'kan, manalah tau kot2 saya ada terkena gangguan jin o syaitan. Sebabnya, bila mana saya ingin beribadah, ada sesuatu yang memberatkan hati, lalu jadi jahat..:-p....lepas cakap camtu kat ayah angkat, dia duduk bersila sambil pegang tasbih. Saya pula mengadap laptop, nak siapkan kerja yang tertangguh. Tiba-tiba ayah angkat bertanya, "ngko ni xada apa2 masalah, cuma satu ja masalahnya."...saya pun balas äpa dia?"....."malas nak solat", tegas beliau...hahaha...tiba dia tanya soalan lain plak,"ada tak nama sedara mara atau kenalan namanya Haji Sufian?"...jawab saya ringkas "tak ada pulak, kenapa?".....ayah angkat senyap sebentar. Sambung balik, ayah angkat kata yang Hj. Sufian ni selalu ikut ke mana saja saya pergi dan dia tau saya ibadah atau tak. Saya agak terkejut bila ayah angkat kata begitu. Katanya lagi, Hj Sufian ni bukan pendamping atau saka, cuma katanya macam penjaga, kira camtu la. Tapi jangan taksib dengan benda ni, sebab kita akan terpesong nanti, pesan beliau. Saya rasa sangat pelik, camna saya boleh ada benda tu. Bila disoal selidik, mungkin dari arwah datuk belah ayah saya kot, tapi saya tak yakin.

Ayah angkat pesan, selalulah beribadat, jaga tiang agama. Sebabnya Hj Sufian tu kira cam kecewa dgn perilaku saya sekarang ni. Katanya lagi, Hj Sufian ni nak beri satu potongan ayat al-Quran untuk dijadikan amalan, tapi saya masih belum bersedia lagi. Saya ada meminta ayah angkat untuk dibuka hijab untuk melihat rupa sebenar Hj. Sufian ni, tetapi jawapannya, saya masih belum bersedia.

Jadi disini saya ingin meminta pendapat forumer2 yang otai2 serta arif dalam hal2 ini. maaf sedikit celaru mengenai penulisan saya. Harap semua boleh faham dan maaf sekali lagi jika saya ada tertambah atau terkurang mengenai cerita ni. Wassalam.

Rate

1

Taikomustdie posted on 4-12-2012 01:08 PM
As-Salam semua...sebelum ini saya hanya menjadi silent reader tuk tread ni..sebab tertarik dengan pe ...

aku paham citer ko ni....sbb nye hampir same yg berlaku dlm famili aku, ade penjage yg menjage!

edoraixora posted on 4-12-2012 01:14 PM
aku paham citer ko ni....sbb nye hampir same yg berlaku dlm famili aku, ade penjage yg menjage!

...

terima kaseh edo...ada satu ayah angkat kata yang Hj tu jin islam katanya. Masa bermalam kat rumah keluarga angkat, Hj tu lepak kat surau plak. Keesokan harinya (masih di Batu Pahat selepas kejadian 'scan'), saya ke Kluang tuk bertemu kawan, nak layan citer Nur Kaseh The Muvi plak..hoho. Masa tengah dalam panggung tu, Hj memang ada ikut sekali, tapi dia lepak dalam keta ja. Saya tak nak bermegah atau taksub dengan benda ni suma, cuma berharap mendapat jawapan yang bernas.

edoraixora posted on 4-12-2012 12:34 PM
kebiasaan kuarters kerajaan yg apartment ni mesti akan dgr bunyi guli kt atas umah, especially kua ...

adat lah tu.. tempat baru dibagunkan kan

Taikomustdie posted on 4-12-2012 01:08 PM
As-Salam semua...sebelum ini saya hanya menjadi silent reader tuk tread ni..sebab tertarik dengan pe ...

Wa'alaikumsalam w.b.t Taikomustdie..
huhuhu... Dengar nama je pun dah gerun.. Anyway bro,untuk makluman pendamping tu perkara biasa.. Boleh dikatakan ramai kalangan kita ni ada pendamping masing2.. Yang bezanya baik atau jahat je.. Kalau dapat yang baik macam bro dapat ni Alhamdulillah.. Cumanya kita kene ingat,kita beribadat sebab ALLAH.. Bukan sebab pendamping tu.. Nanti terpesong pulak akidah tu lagi bahaya kan.. Saya sendiri mengakui saya punya pendamping.. Alhamdulillah pendamping saya dikalangan yang kuat amal ibadah dan disegani..
     Biasanya pendamping ni susah sikit nak tengok.. Dah namanya pun pendamping ye tak.. Bukan peneman.. Saya sendiri pun baru beberapa kali je terserempak dengan pendamping saya.. Sempat la mengerjakan solat dan bertadarus bersama...

Wallahualam

KAULAT posted on 4-12-2012 11:49 AM
cuba cakap...",AKU LAGI MULIA DAR ...

Nak sound macam saranan bro kaulat tu boleh je.. tapi pastikan dulu diri kita ni ok.. Maksud ok saya tu maknanya bersedia la.. Sebab biasanya 'benda' ni akan uji kita balik.. Kemungkinan kita akan disergah... Kalau tak nanti buatnya 'die' sound kita balik tak cukup tanah pulak nak lari..hehehe

chefmizan posted on 4-12-2012 03:00 PM
Nak sound macam saranan bro kaulat tu boleh je.. tapi pastikan dulu diri kita ni ok.. Maksud ok sa ...

hahaha...tau xpe chef..kne pkir byk kali gak nk sound bnde 2..tp insyaAllah,sy akan cuba..cuma,ble 2 xpasti..sy sndiri penakut..
dibuatnye sy sound,dia muncul lak kat dpn sye,haru jadinye

hest posted on 4-12-2012 12:54 PM
hhahahahaa.. dia pepagi meamng laju sikit.. pastu slow dah.. alaaaa aku tak de cite.. kalau ada, n ...

okey2. . aku pun baru ada masa nak lepak sini..

chefmizan posted on 4-12-2012 02:56 PM
Wa'alaikumsalam w.b.t Taikomustdie..
huhuhu... Dengar nama je pun dah gerun.. Anyway bro,untuk ma ...

Cemburu betul dengan chef. Pendamping saya entah baik entah tidak. diri sendiri pun belum tentu baiknyaaa..

Tapi kan chef, nak tanya ni, macam mana boleh ada pendamping? dorang tu dari golongan jin jugak kan? apa sebab nya boleh ada pendamping. dia keturunan ke ape? tak sama dengan qarin kan?

chefmizan posted on 4-12-2012 03:00 PM
Nak sound macam saranan bro kaulat tu boleh je.. tapi pastikan dulu diri kita ni ok.. Maksud ok sa ...

hehehe.. pernah sangat terpikir menda gini.. sebab dia ley baca kilasan hati kita kan