CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KAULAT

[BEST]Tetamu Tak Diundang- Volume 2 - KAULAT.

KAULAT posted on 4-12-2012 03:48 PM
Sejak dulu lagi memang diakui dan dipercayai ikan puyu...mampu melihat dan memberikan respon sekir ...

terbaeeekkk

sedikit nak tambah...
kalau ikan tu melompat keluar dan ketika dijumpai ianya mati..
kata orang2 tua,ada yang hantar santau..

Wallahualam

chefmizan posted on 4-12-2012 05:25 PM
terbaeeekkk

biar betul chef?? risau plak dgrnya nie..
malam td ikan puyu tue melompat keluar je tp x mati lg la..
sempat diselamatkn dgn mmbuat 'CPR' kat ikan tue..
hehehehe...

aerolz posted on 4-12-2012 05:02 PM
saya pun ada persoalan nak diajukan ni.

sebelum ni pernah la pegi jomheboh 2 kali. walaupun tak  ...

sepatutnya bila melalui keadaan yang macam tu...
aerolz pegi tanya beliau..
kenapa perlu ushar sebegitu sehingga menimbulkan rasa ketidakselesaan orang lain..
walaupun dengan niat nak menggertak 'benda' yang tak nampak dimata kasar tu..
kalau beliau dipihak yang betul,beliau akan tegur aerolz..
tak gitu?

Wallahualam

lan_jmy posted on 4-12-2012 05:29 PM
biar betul chef?? risau plak dgrnya nie..
malam td ikan puyu tue melompat keluar je tp x mati l ...

saya kata orang tua2 kata..
jangan la gelabah sangat lan hehe...
kalau tak mati ok la tu..
mungkin ada yang mengganggu je..
tapi kalau terdengar ada suara menyergah malam2...
buat tak tau je..
ikan puyu tu duk halau 'tetamu tak diundang' tu la hehehe

Wallahualam

chefmizan posted on 4-12-2012 05:33 PM
kenapa perlu ushar s ...

Yee...itu yang sepatutnya
mana laaa tau ada something yang dia nak cakap...

chefmizan posted on 4-12-2012 05:33 PM
kenapa perlu ushar s ...

chef, sebenarnya memang hati saya sangat kuat nak bertanya kat beliau. tapi rasa macam kaki dipaku kat situ je, rasa macam ada something menghalang. even, perasaan benci dan menyampah pun tiba-tiba ada. kenapa? saya pun tak tahu kenapa. nak bertanya, tapi mulut macam dizip je. tapi hati dah meronta-ronta dah nak tahu kenapa.

sampai saya cakap kat diri sendiri, takpe la, hope perawat tu datang sendiri bagitau ape sebabnya. tapi dia tak bagitau pun. samada sebab ramai orang dan dia nak buat rawatan or dia memang taknak bagitau pape. tapi salu doa nanti hope satu hari nanti mane tau boleh jumpa lagi, so, betul2 tekad nak tanya. bukan ape, mane tau ada something yang perlu saya tau dan selesaikan masalah tu.

Follow Us
Wah~ dah rumah kedua....
Iols pun nak check in bole...
Iols xde cerita seram, tapi suka baca experience tt n the gang...

jarikuku posted on 4-12-2012 07:16 PM
Wah~ dah rumah kedua....
Iols pun nak check in bole...
Iols xde cerita seram, tapi suka baca expe ...

bole2...silakan2...

KAULAT posted on 4-12-2012 03:20 PM
betuullll....tapi kena melihat sejauh mana betulnya penjaga itu...
dan diharap yang menjaga tidak ...

buat masa ni, saya masih belum dapat melihat mahupun menyedari kewujudannya. ayah angkat dah berpesan, jangan bermegah dengan apa yang ada, kerna akan memesongkan akidah lalu membawa kurafat. ayah kandung sendri ada juga berpesan, berlindunglah kepasa yang Maha Esa, Dia penentu segala apa yang berlaku. Hj tu pun ciptaanNya. terima kaseh untuk jawapan yang diberikan. saya ingin juga berinteraksi dengan Hj tu, cuma mungkin belum ada rezeki..:-)...

cuma, berkenaan dengan potongan ayat yang diberikan tu. sebabnya, dahulu ada seorang sahabat ni menceritakan yang dia bermimpi seorang tua berbaju puteh, kiranya orang2 yang warak (wallahualam). orang itu menyeru sahabat untuk mengamalkan ayat Quran itu tetapi tidak boleh diberitahu kepada orang lain. saya juga pernah mendengar sahabat yang dalam ilmunya mengenai perawatan ini. katanya, setiap orang ada potongan ayat Quran yang sesuai diamalkan. adakah kenyataan ini betul..??..mohon penjelasaan ini kepada bro chefmizan atau kaulat mahupun yang sama waktunya..hehehe..

maaf, dah melalut ke arah lain pulak. insyaAllah saya akan kongsikan pengalaman2 " tetamu yang tidak diundang " ini kepada forumer2. wassalam.

Taikomustdie posted on 4-12-2012 09:09 PM
buat masa ni, saya masih belum dapat melihat mahupun menyedari kewujudannya. ayah angkat dah berpe ...

emmm...kritikal jugak nii..ok dari site niii
saya nak jawab lebih saya kurang ariff...
insyallah akan ada yang menjawabnya...

mengenai ayat tu apa yang pernah ustaz saya bagi tau dan seingat saya adalah semua ayat al-quran adalah sesuai dan amat bagus diamalkan..walaupun sepatah huruf...

taiko boleh laaa share lagi cerita atau pengalaman yang taiko dapat setelah menyedari kehadiran pendamping niii...
biasanya sikit mesti ada kan...

Hmmmmm....cerita ni....dah lama berlaku Cuma mungkin tak seram tu yang saya macam nak cite ke tak..ahhh just share.. dah malam baru dapat mengarang sikit dah tak busy ...memang kebetulan ataupun memang saya ni selalu bertuah Nampak atau rasa benda2 camni....
Malam tu saya balik lambat lebih kurang dalam pukul 10 lebih...hari hujan pulak tu...so nak tak nak kena balik gak sebab dah lewat...nak taknak redah jee...sebab rasanya basah pun takpe dah nak balik..kebetulan baju hujan tinggal kat umah..yelaa...kalau hujan pagi boleh pakai dari umah..kalau dari Opis boleh redah jee....

Tengah2 on the way...phone bunyi tengok2 wife call so berhenti laaa kat satu bus stop..yela takkan nak jawab sambil bawak motor kena lak hujan-hujan kang mau jatuh kang..kebetulan kat bus stop tu ada sorang mamat tengah berteduh gak...saya pun parking motor...duduk kejap...lebih kurang 5 minit jawab call...saya pun relaks laaa...hujan still renyai2....

Tiba2 mamat sebelah saya tu pandang belakang...kat belakang kitaorang ada satu tabika kemas...bus stop yang kitaorang berteduh tu tepi jalan..dan belakang bus stop tu ada tabika kemas yang ada play ground...dalam pagar laa...saya pun toleh belakang...apa yang mamat ni pandang..seriau jee muka...

Pastu mamat tu pandang saya..dia cakap  “bang-bang ni mata saya je yang Nampak ke atau abang Nampak sekali”,saya pun toleh laa....alamakkkk...tetiba je buai kat play ground tu berbuai sendiri...buai tu ada dua..yang satu tu berbuai sendiri..makin lama makin laju...makin tinggi...ah sudahhh...yelaaa tengah hujan renyai lagiii...dengan suram2 lampu jalan warna kuning..lama gak laa kitaorang tengok mana laa tau buai tu berhenti....rupanya dia slow kejap..pastu laju balik...

Emmm...saya tengok mamat tu dah pakai helmet...sambil2 pakai tu dia pandang saya dia cakap “,bang baik kita gerak bang...saya tak senang tengok niii”,saya cakap kat dia..”,oit jap2..aku simpan wallet ngan phone dalam beg jap”,kelang kabut gak laa masa tu masuk kan semua dalam beg...

Walaupun bus stop tu tepi jalan...tapi tak banyak keta malam tu...yela dah dekat pukul 11.00 satu..hujan lagi...jadi suasana dia suram sikit...masa kitaorang nak start motor...sempat lagi laaa toleh tengok..dah berhenti ke belum...nasib baik tak berhenti lagi...yelaaa kalau berhenti dah tentu2 benda tu dah turun silap2 mau dia tumpang salah sorang dari kitaorang...masuk gear........ cabut.....

Sampai rumah..saya parking motor...lepak jap kat luar rumah...bagi air baju yang basah turun dulu...pusing2 kat bawah dulu...mana laa tau dia ngikut..so bagi dia sesat dulu..(yeke sesat)...baru masuk bilik air mandi semua...
Bila saya fikir balikkan...korang biasa tak tengok..kalau korang balik Kg ke...gi piknik ke dalam hutan..gi mandi sungai ke...kadang2 terperasaan ada daun sentiasa bergoyang kiri kanan..tu je yang tak pasti adakah dia angin atau ada makhluk tengah bergayut....
Last edited by KAULAT on 4-12-2012 09:39 PM

ok disini saya ingin berkongsi cerita pengalaman saya semsa berada di rumah keluarga angkat. masa tu, ayah angkat dah pulih dari gangguan dan sudah mendapat hidayah. malam tu, saya tidur agak lewat. sembang dengan kawan course mate, merangkap adik beradik angkat masa belajar kat USM dlu. bilik dia depan sekali, bersebelahan dengan ruang tamu. sebenarnya, dia kongsi bilik dengan adik dia. tapi adik dia kini menjadi perantauan di negeri melaka (keja situ la)..masa tidur tu, pintu bilik kami tak tutup, cuma tabir pintu sahaja yang menghalang cahaya dari ruang dapur. keluarga angkat ini akan pasang lampu pada bahagian dapur masa nak tidur.

nak dijadikan cerita, saya terjaga sekitar jam 2-3 pagi. keadaan agak kurang selesa pasal bantal sangat tinggi kot. lalu saya ubah ketinggian bantal. tidak semena-mena, saya lihat pada bahagian pintu yang terbuka tu. hanya dalam sekelip mata sahaja saya ternampak satu bayangan hitam lalu. saya hanya diam dan berfikir, apa benda tu....ahhh..lantak la..nak tidur..esok baru sembang ngan kawan (azhar).

keesokan harinya, saya cerita kat azhar. rupanya dia pun sedar akan kewujudan bayangan hitam tu. tengah dok sembang2 pasal benda ni, ayah angkat menyampuk, " ahh..tu bayangan saya lah..masa nak solat subuh " katanya....saya & azhar buat senyum2 kambing ja...sebabnya, ayah angkat hanya nak sedapkan hati kami ja..

tapi tuk pengetahuan forumer semua, umah keluarga angakt kat Batu Pahat tu memang horror giler...pelbagai penjuru ada yang memerhati keluarga ini...insyaAllah saya akan kongsikan cerita mengenai rumah tu serta bagaimana ayah angkat terkena gangguan tu..maaf sebab cerita tak berapa menarik..tapi ini merupakan pengalaman pertama saya melihat benda2 cam ni...itu pun selepas saya mengetahui mengenai kewujudan Hj tu..wallahualam.

wassalam.

Taikomustdie posted on 4-12-2012 10:02 PM
ok disini saya ingin berkongsi cerita pengalaman saya semsa berada di rumah keluarga angkat. masa tu ...

wahhh..best niii..best niii...
taiko...kongsi yee cite kat sini...
nanti sambung taw...

lepas ni sure taiko akan lebih dikenali dalam thread "TETAMU TAK DIUNDANG".
kedatangan sangat dialu-alukan...dan dihargai..

terima kasih Taikomustdie..

aerolz posted on 4-12-2012 05:02 PM
saya pun ada persoalan nak diajukan ni.

sebelum ni pernah la pegi jomheboh 2 kali. walaupun tak  ...

hahahahaha.. senget kau ni.. tahu tak..

macam ni.. aku cadang kan.. tahun depan... tahun depan kan.. tinggal tak bape hari je lagi.... diorang start buat jomheboh yg pertama.. celah mana pun dia buat.... kau pegi lagi sekali.. tapi.. dengan syarat... bawak aku.. kau duduk depan2 stage.. orang tu tgk je kau lagik... nanti aku lak tgk dia.. nanti aku sendiri tepuk dia tanya...

"yop... ade masalah ke kat muka kawan tu? atee..kot ye ada.. toksa le tenung ghupe gitu... cer citer apa yop nampak.. cer citer cer citer cer citer ke teman ni..."

amacam? ok? set?

chefmizan posted on 4-12-2012 05:24 PM
pada saya takde apa masalah pun pendamping ni..
tapi kene tau beza la antara pendamping dan penja ...

ouh ok.. so skang ni saya dah tahu dah.. dgn saya ni pendamping atau penjaga... huhuu

as salam semua..
ari ni mcm rajin lak nk tepek cite baru kat sini..huhu..

cite ni jd thn lpas,kat asben sy..mse 2 blom kawen lg..dia kje gomen kat ptrjya..s0,ade 1 mlm tu,dia kne kje overtime..smpi kul 1am kalo x silap sy..mase nk balik 2,mcm biase la,naik lif..department dia kat tgkat 7..mule2 masuk lif oke je.smpi tgkat 3,lif berhenti.dia wat xtau lg sbb dia pkir mungkin ade org nk msuk lif jugak..tunggu2 xde pun..dia pun nk trun la..

tibe2 lif yg berhenti kat tingkat 3 tu,bole naik ke tingkat 8.masa tu dia da cuak,sbb dia sorang2.tp dia pikir,lif tu rosak kot..nk sedapkan ati sendiri.esoknye pegi kje,cite kat kwn2 dia..bru la kwn2 dia bukak citer,kalo sorang naik lif mlm2,mmg jd mcm 2..

lgpun,seminggu sblm asben sy kne 2,puan dia kne histeria kat department dorang.skrg ni,kalo dia kne kje overtime,setiap kali nk punch card,mesti ajak saya teman..n setiap kali sy ikut,setiap kali 2 la ade je bunyi.mule ari tu,bunyi kunci jatuh..2 minggu sudah,bunyi org dok bukak plastik..pastu bau wangi tibe2..tp sy wat biase2 je wlupun dlm ati bedebar dup dap2..hehe

sorila citer x bape nk seram Last edited by ciktomato on 5-12-2012 10:00 AM

KAULAT posted on 4-12-2012 09:36 PM
Hmmmmm....cerita ni....dah lama berlaku Cuma mungkin tak seram tu yang saya macam nak cite ke tak..a ...

hahahaha yang last tu  nak jawab..

selalu tapi tak pernah terpikir apa yang kau pikir bang..

dan nak cakap...

kenapa kau bangkit kan hal itu..... kan tak pasal2 asal goyang ingat ada benda gayut...

Taikomustdie posted on 4-12-2012 10:02 PM
ok disini saya ingin berkongsi cerita pengalaman saya semsa berada di rumah keluarga angkat. masa tu ...

wow.. menarik.. nanti cerita lagi tau

wah..
da ada thread 2 da..
x perasan plak..

chefmizan posted on 4-12-2012 05:25 PM
terbaeeekkk

salam chef

hb miss percaya jugak kata2 org tua pasal ikan puyu ni. kalu dia g memancing dapat ikan puyu dia bela dalam tong sampah hitam yg agak besar

yang menghairankan ikan puyu yg hb bela mesti tak hidup lama. seringkali hb miss jumpa ikan puyu yang dibela mati dengan bahagian badan seolah dicakar. nak kata kucing cakar tong tu ditutup dengan jaring dan ditindan dengan bata. apa pendapat chef Last edited by MMISS on 5-12-2012 11:20 AM