CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KAULAT

[BEST]Tetamu Tak Diundang- Volume 2 - KAULAT.

KAULAT posted on 5-12-2012 02:16 PM
assalammualaikum..
selamat petang...

waalaikumsalam..
selamat ptg en kaulat

lipstickz posted on 5-12-2012 02:02 PM
check in!

nak cite & nak minta pendapat gak ni sbb skrg rase teramat la takutnye duduk kat rmh :f ...

selamat melayari "Tetamu Tak Diundang",lipstickz...
haaa best2 cite niii...mesti banyak lagi jelmaan kan...
nanti cite kat sini yee....share yee...

kat pokok tu mesti ada perkampung...samaada bunian atau makhluk halus...sebab berdasarkan penceritaan tempat tu macam best jeee..dan semestinya makhluk tu marah sebab kawasan dia telah dicerobohi...

wallahuallam...

KAULAT posted on 5-12-2012 02:19 PM
haa....cite laaa....best niii..
kawan2 aerolz nak share cite...

ambik feel nak mengarang jap k.. hihi.

citernya macam ni. ini adalah pengalaman pertama aku nampak benda yang bernama hantu.
time tu umur aku 12tahun.

dulu kecik-kecik aku rajin pegi surau. terutamanya malam jumaat sebab mesti ada makan-makan. tapi ada satu hari ni, aku pegi surau sorang-sorang. member tak nak pegi. tapi, sebelum tu, mak aku dah siap pesan, nanti lepas maghrib, balik rumah jaga adik, mak nak pegi surau, ada kelas mengaji. disebabkan aku anak yang taat, aku iye aje la. walaupun malam tu aku tak dapat makan-makan, sebab mak suh balik awal, aku rajinkan diri jugak pegi surau solat maghrib.

then, bila dah bis maghrib, aku siap-siap la nak balik. time tu hujan renyai2, langit pun merah oren semacam. jalan sume sunyi. takde orang langsung. mungkin sebab hujan kot. tapi aku relax je. lagipun jarak rumah dengan surau tak jauh, dalam 800 meter sampai la. ok, lupa nak bagitau, time tu, aku duduk rumah taman perumahan. bukan kampung ye..

so, aku teruskan perjalanan. tak laju pun. walaupun hujan, aku selambe je, sebab aku suka main hujan. rasa seram pun takde langsung time tu. walaupun cuaca dan keadaan sangat tak best. tengah aku syok2 layan fikiran time jalan-jalan tu, dari kejauhan aku ternampak 2 orang budak berlari-lara di belakang rumah orang. macam main sembunyi2 pun ada. aku tak tau sape. tapi budak dua orang tu pakai telekung/kain sembahyang tu..

pastu aku membebel la dalam hati, kenapa la budak dua ekor tu tak reti nak pegi surau terussss.. kan ke kotor kain nak dibuat sembahyang nanti.. tapi aku buat tak tahu je.. sekadar singgahan bebelan sementara.. (ceh..!!) - yang ni aku nampak dorang dari jauh.

then bila aku lalu jalan tempat aku nampak budak berdua tu, time tu la aku nampak hantu telekung ramai-ramai berdiri tegak pandang aku. aku cakap hantu sebab dorang takde muka. hitam je. blank. kalau korang ingat citer jangan pandang belakang tu, yang hantu 3 beranak yang dalam lif tu, lebih kurang macam tu la.. langsung takde muka. seram ooooo.. dah la dorang berdiri tegak. dalam 10 orang ada laaa. yang tinggi kat belakang, yang rendah kat depan. (sebijik macam family nak amik gambar nak gantung kat rumah tuuu..)

ok, aku rewind balik macam mana keadaan aku tengok sekumpulan hantu yang macam nak amik gambar family tu ye..

[aku jalan dengan selamba ke arah hadapan. tapi dalam beberapa saat, aku tertoleh ke kanan dan ternampak la sekumpulan hantu tu, tapi kaki aku tetap jalan kedepan, untuk beberapa saat aku blur dan pelik, dan aku berhenti. beberapa saat tu aku tercegat berdiri kat situ memikirkan ape yang aku tengok tadi.. siap kerut-kerut kening agi ni..pastu, aku melangkah ke belakang dan aku jengukkan kepala aku tengok balik ke arah tempat yang aku nampak hantu tu tadi. tapi aku tak nampak pape. pokok pisang je ada kat situ. time ni la baru aku rasa cam something. aku rasa seram semacam. bulu roma meremang. baru aku terfikir yang aku tengok tu hantu. tanpa berfikir panjang, aku bukak langkah seribuuuu lari balik kerumah. tapi aku tak lari lintang-pukang. aku lari lurus jee.. (orang cakap kalau nampak hantu lari lintang-pukang.biar hantu tak dapat kejar.aku tak.kat rumah baru teringat yang aku salah cara lari.) bila aku sampai je depan umah, pagar kunci la pulak. aku terus panjat, walaupun aku guna kain. masuk rumah terus cakap kat mak, aku jumpa hantu.]

lepas kejadian tu, aku dah tak berani lalu jalan tu. bertahun jugak aku tak lalu jalan tu. aku fobia. pastu dah tak g surau dahhh.. huhuu.

aku explain macam yang kat atas tu, supaya korang faham macam mana aksi aku time tu. bila ingat balik, aku gelak sendiri. tapi seram sampai sekarang aku teringat.. aku dah penah citer kat thread lain. takpe, share lik kat sini.

itulah tetamu tak diundang yang pertama dalam hidup aku..

check in!

nak cite & nak minta pendapat gak ni sbb skrg rase teramat la takutnye duduk kat rmh :f ...

dari segi penceritaan, rasanya itu perkampungan bunian la lips. dulu pernah orang cakap kat aku, kalau ada tempat lapang memang selalunya perkampungan dorang. lagi satu, pokok besar tu memang selalu jadi pintu keluar masuk dorang. sebab tu lips selalu nampak orang kat situ.

then, bila tempat lapang tu dah diganggu, dah kira macam memusnahkan tempat tinggal dorang la jugak. itu yang dorang lari masuk rumah lips tu.. sebab dorang tak ganggu jiran lips, tak tahu la jugak. mungkin sebab dorang jin islam kot. dorang suka kat family lips. sebab bunian ni pun memilih jugak orang yang dorang nak dekat.

huhuu. itu pandang aku la.. takpe, nanti chef beri lebih pencerahan yee.

macam kat tepi rumah kiteorang pun, ada jugak satu pokok ni, penah kena tembang tapi dalam masa setahun tumbuh balik seperti sediakala sebelum kena tebang. arwah abg cakap, situ ada perkampungan bunian. tapi islam. baik-baik je.

check in!

sebab umah lip lagi dekat kot.. so diorang tumpang la rumah lip

ayucoco posted on 5-12-2012 12:41 PM
salam..

saya pun pernah kena pd bulan puasa..

penah gak dgr psl ni

plus, ade yg kate
if belaan org mmg ade je d bulan pose

Follow Us
hest posted on 5-12-2012 03:06 PM
sebab umah lip lagi dekat kot.. so diorang tumpang la rumah lip

sebenarnye dkt sblh pokok besar tu ada juga rumah org (ni rmh jiran kedua yg dok tanam pokok kat kwsn lapang tu) & kat sebelah anak sg tu ada juga rmh org

rmh lips dgn anak sg tu dipisahkan oleh sebatang jln raye (jln raye kat kwsn perumahan) - kira jauh jugak la tu..

frankly speaking x mau b'kawan dgn "org2" mcm ni - bkn aku x sudi tapi ..

chefmizan posted on 3-12-2012 01:43 PM
Assalamualaikum w.b.t...
Chefmizan nak check in ni..
Ada kosong lagi tak?

wah...cantik kostume chef....hmm..sy jugak yg lmbt cx in...

jgn lupo smbg cito....

n@z posted on 5-12-2012 03:22 PM
wah...cantik kostume chef....hmm..sy jugak yg lmbt cx in...

jgn lupo smbg cito....

pasal ikan chef dah sambung naz.. kat umah lama  

lipstickz posted on 5-12-2012 03:21 PM
sebenarnye dkt sblh pokok besar tu ada juga rumah org (ni rmh jiran kedua yg dok tanam pokok kat k ...

ouh yeke.. hurm.. ada lah tu yang baik2 kat umah lips yg diorang berkenan

aerolz posted on 5-12-2012 02:59 PM
dari segi penceritaan, rasanya itu perkampungan bunian la lips. dulu pernah orang cakap kat aku, k ...

setuju...bunian niii  ada dua islam ngan tak islam...tak islam tu bermaksud sama ada kafir,kristian,mahupun takde agama...aties.....

kalau dia setakat jelma2..senyum2..takpe laaa...nak bergurau...
jangan dia nyakat2 dah laaa...

esok2 mana laaa tau dia ajak makan kenduri...

aerolz posted on 5-12-2012 02:46 PM
ambik feel nak mengarang jap k.. hihi.

hmmm....sure masa tu aerolz rasa...",eh apa benda tu haa...",ye laaa...zaman bebudak...
firsttime jumpa benda pelik...kan..

hi sume..saye silent reader je selame ni..tertarik pulak nak bercerite pasal pengalaman saye pasal "tetamu tak diundang"..
sat eh..nak mengarang sat

KAULAT posted on 5-12-2012 03:35 PM
hmmm....sure masa tu aerolz rasa...",eh apa benda tu haa...",ye laaa...zaman bebudak...
firsttime ...

Haha. ye bro. memang blur abis masa tu. mula2 tu mati-mati ingat manusia. siap jenguk balik yang tak tahan tu..

KAULAT posted on 5-12-2012 03:31 PM
setuju...bunian niii  ada dua islam ngan tak islam...tak islam tu bermaksud sama ada kafir ...

Haha.. kalau ajak kenduri, join sekali je la kaannn. hahaha rezeki jangan ditolak.

fizahm posted on 5-12-2012 03:58 PM
hi sume..saye silent reader je selame ni..tertarik pulak nak bercerite pasal pengalaman saye pasal " ...

hai fizahm..

masuk-masuk. jangan malu-malu. sat ea. panggil tuan rumah jap.

abang kaulat oooo abang kaulat.. ni haaa!!! ada tetamu ni..

wahhh!! ade citer baru.. cepat citer cepat citer..

chefmizan posted on 4-12-2012 05:08 PM
betul...
tak perlu nak takbur tak tentu pasal tntg pendamping ni..
cukup sekadar utk pengetahuan ...

chef nak tnya...dulu sy ada sorg kwn..dia selalu crta yg GF dia ada pendanping...so dia selalu ckp GF  dia kan tahu apa yg dia buat, dia kat mana, so dia mmg sllulah kena jaga2...takut di skodeng...hahaha..dia penah gak crta yg dia selau bersms ngan pendamping GF dia...maksudnya melalui bdn awek dialah...so pendamping tu ada nama...tp sy tak igt...

kawan sy ni jugak penah ckp dia penah dibukakan hijab utk melihat pendamping GFdia...cara dia mengambarkan pendamping mcm ianya berbentuk seperti landak tp tinggi dan bergigi2 panjang mcm siung2 yg panjang2...paham tak???
penah tak tgk crta alien yg mcm landak yg makan manusia tu..tak silap tahun 90an gitu...mcm tulahrupa bnda tu...

tp sy penah tnya pada kenalan yg juga seorang perawat picisan..sy tanya kalo pendamping rupa dia mcmana..dia ckp kalo berupa haiwan ato yg senagkatannya..itu adalah jin, biasanya ada pada org2 biasa..tetapi kalo yg jenis dewa dewi ato puteri2 kayangan biasanya ada pada golongan yg high class...betul ke chef

KAULAT posted on 5-12-2012 03:31 PM
setuju...bunian niii  ada dua islam ngan tak islam...tak islam tu bermaksud sama ada kafir ...

tatau la mrk ni islam atau pn tidak, sblm ni kalau usik pun setakat nmpk kelibat/bayang aje - pnh dulu lips nmpk seorg wanita keluar dr bilik air rmh smbil pimpin tangan seorg bdk lelaki - lips nmpk kelibat 2 beranak ni melalui pintu bilik tido lips (bilik air dgn bilik lips x jauh) masa tu da tgh mlm, kemanakah mrk slps itu x dpt dipastikan sbb lips terus tutup muka dgn selimut

jgn sakat lebih2 suda la, nak tumpang lalu - silakan

fizahm posted on 5-12-2012 03:58 PM
hi sume..saye silent reader je selame ni..tertarik pulak nak bercerite pasal pengalaman saye pasal " ...

selamat melayari "Tetamu Tak Diundang",fizahm...
pengalaman serta pendapat anda amat dihargai disini

sangat dialu-alukan...
takpe pelan2 taip..janji forumer semua senang faham...dan senang nak bagi pendapat yee...

aerolz posted on 5-12-2012 04:03 PM
hai fizahm..

masuk-masuk. jangan malu-malu. sat ea. panggil tuan rumah jap.

haaa...masuk2...jangan malu2...
kalau tuan rumah takde...menantu ada niii haaa masuk...