CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Slasher^^Buzz

New Research.....

bukan ke atlantis tu kaum nabi ibrahim? raja dia nama namrud.

silap2. tu babilon. babai.

menarik! x ramai budak baya2 kau minat nak buat bnda2 nie. dorg lebih prefer enjoy je. ye lah. mude lg lah katakan. hehehe
keep it up k. aku pon teringin nak tau kisah sbnr. kalo dpt pape info update ek. aku akan jd pembaca setia kat sini. aku nak bg pndgn pon x blh. ilmu x byk.

apa yang aku tau, tak mustahil sbb kebanyakan buku2 or article2 yg aku dah bce, dorg akan ckp dunia nie dulu lg maju dari sekarang. semua teknologi 'hilang' selepas banjir besar ketika zaman Nabi Nuh dulu.

mk-sabio posted on 5-12-2012 01:13 AM
bukan ke atlantis tu kaum nabi ibrahim? raja dia nama namrud.

blh tau kat mane dpt info nie? teringin nak bce n tau lb mendalam. *peace

zakutaki91 posted on 5-12-2012 01:35 PM
blh tau kat mane dpt info nie? teringin nak bce n tau lb mendalam. *peace

silap2..nabi ibrahim kaum babylon

mk-sabio posted on 5-12-2012 04:07 PM
silap2..nabi ibrahim kaum babylon

oh. ok2.

Follow Us
sue_0684 posted on 4-12-2012 10:00 PM
cuba cari buku Alexander Bukan Zulkarnain,author : muhammad alexander dari indonesia..cuba bc..bny ...

erm.. thanks sbb syorkan buku nih.. dah habis bace pun buku nih.. tebal giler bukunya..

TT kau donload tak lagi buku tu?

baik ko research abang besar kepada tamadun Atlantis..
lagi adventure, hehe..

ko research Kumari Kandam @ tamadun Lemuria @ Mu..
teori nya lokasi tamadun dia di sebelah nusantara nih..
dari Lemuria ni pun ada teori tentang asal usul bangsa melayu (contohnya lagenda bangsa kerinchi)..

kalau atlantis terkenal dengan teknologi sains (i.e tenaga kristal, etc)..
lemuria pulak femes dengan teknologi spritual (contoh, teleportation asif bin barkhiya dari kerajaan Nabi Sulaiman)..

Lemuria lenyap dek keganasan Atlantis.. Atlantis pulak lenyap dek bah besar Nabi Nuh..

Barat sekarang pegang dunia dengan teknologi sains..
yang Muslim pulak masih terkial2 nak kejar tuan besar (iaitu Barat)..

Islam secara tak langsung (perlu berguru) dah tunjuk cara menguasai teknologi melalui spiritual..
contoh keramat wali Allah, i.e ilmu lipat bumi @ teleport, dan lain2..

teknologi spiritual ni dah macam ala2 X-Men..
ada ilmu manipulasi bahan, contoh tukar suatu objek (contoh batu) jadi emas..
dan jugak shapeshifter, boleh tukar jadi rimau contohnya..
dan invisible.. contoh kiai saleh dan tentera selempang merah..
dan kuat.. contoh ilmu besi kursani, ilmu besi nabi daud dan lelain..
dan banyakkkk lagi..
dan yang menguasai teknologi spiritual ni, adalah wali2 Allah..

teknologi spiritual ni di mata public akan di pandang sebagai ada unsur2 jin & khurafat..
tapi sebenarnya bukan..

puak2 ni akan cakap, Nabi dan sahabat tak ajar pun benda2 tu..
memang lah takde.. Nabi tu manusia contoh, jadi ikutan manusia2 kebanyakkan yang lain..
benda yang melanggar hukum alam, boleh menyebabkan fitnah..
akibatnya boleh jadi modal besar bagi musuh2 utk memburukkan Islam..
dan kelebihan ni pun bukan di gunakan untuk menunjuk2..

ada satu hadis sebut.. (nak tahu sahih ke tak, sila carik sendiri).. berbunyi lebih kurang begini..
di akhir zaman akan berlaku perang besar/pembunuhan yang tak pernah di saksikan dalam sejarah dunia/manusia..

juga hadis akhir zaman tentang pohon yahudi @ Garqhad di mana yahudi akan berselindung di sebalik batu dan kayu..
dan batu dan kayu ini akan berkata2 dan akan di fahami oleh semua Muslim..
apa maksud semua peristiwa ni? logik ker ikut pikiran akal kita skarang nih, batu dan kayu boleh bercakap?

Battle of Armageddon antara Dajjal dan tentera manusia/jin yang menguasai teknologi sains, versus..
........................ (korang carik la jawapan nya sendiri, aku dah bagi hints nya.. )

Wasiat Rasulullah kepada sahabat-sahabat nya. Di tulis dalam kitab Sulalatus Salatin dan Hikayat Raja-Raja Pasai.

"Sepeninggal aku telah wafat kelak akan muncul sebuah negeri di bawah angin, Samudera namanya.
"Apabila terdengar kamu nama negeri itu, maka suruhlah sebuah bahtera untuk membawa perkakas dan alat kerajaan ke negeri itu,  serta kamu Islamkan sekalian isi negeri itu, serta ajar mereka mengucap dua kalimah syahadat.

Kerana dalam negeri itu kelak banyak orang yang akan jadi wali Allah.

sekian.. teruskan research.. Last edited by capiloton on 8-12-2012 08:15 PM

Rate

1

zakutaki91 posted on 5-12-2012 01:33 PM
menarik! x ramai budak baya2 kau minat nak buat bnda2 nie. dorg lebih prefer enjoy je. ye lah. mude  ...

haha ini teori yg menarik....banjir besar...kemusnahan teknologi....hmmm teori ni ade logiknye....tapi aku kurg yakin yg dulu ade teknologi yg canggih dari skarg...tapi atlantis memang canggih...mungkin jugak....jadi.....mari buat hipotesis.....katakan mase Nabi Noh a.s hidup dlm 10 ribu tahhun dulu.......dan atlantis juga wujud dlm jangka mase 10 ribu tahun dulu jugak......oleh sebab  mase zaman Nabi Noh a.s mempunyai umat yg melampaui batas (seperti sekarang) jadi Allah binasakan mereka kecuali orang yg beriman...sehingga semue teknollogi musnah sama sekali......dan kemungkinan jugak atlantis mempunyai bangsa yg lalai jadi Allah binasakan mereka jugaa....walaubagaimanapun ini hanya TEORI saya ulang...INI HANYA HIPOTESIS SEMATA-MATA.....harap jangan percaya sebab andain ini dibuat tampa membuat reseach yg sebenar2 nya.... nyway thanks Zaku.....kebanyakkan manusia sebaya aku ni memang macam tu...termasuk aku...

AmiraLee posted on 5-12-2012 04:22 PM
TT kau donload tak lagi buku tu?

belum tapi aku akan download dan buat research ngan mak cik aku dont worry

capiloton posted on 5-12-2012 08:28 PM
lagi adventure, hehe..

owh macam tu......kerajaan ni pun menarik jugak.....ilmu spiritual..ilmu tertinggi di dlm dunia...nak belajar tapi apakan daya aku ni sinner yg paling jahat di dunia...nak bertaubat kang buat lagi dosa tu...haish ape nakjadi la ngan aku ni.......anyway thanks informkan kat aku...ni menarik jugak.....haha nanti aku bagitau mak cik aku.....

ps:kalau org Islam x jadi pengecut,mesti org Islam yg paling hebat...tapi org macam akulah penyebab utamanya.....tapi kalau kita berusaha bersama2 dan x menunding jari kat org lain,kita boleh beat them up....

Adiya posted on 4-12-2012 04:17 PM
bukan kat malaysia la....kerajaan saba' ni beso...kan ke nabi sulaiman memerintah 1 kerajaan yang  ...

dah tanye pak cit gugel.. rupanya kerajaan saba' merupakan bekas jajahan ratu balqis..

Slasher^^Buzz posted on 5-12-2012 10:35 PM
owh macam tu......kerajaan ni pun menarik jugak.....ilmu spiritual..ilmu tertinggi di dlm dunia... ...

donload, jangan tak donload.. aku dah donload, nanti ah bace, takde mase free ag?

eh, TT kau nih sekolah kat pantai barat ke pantai timur?

AmiraLee posted on 5-12-2012 11:06 PM
donload, jangan tak donload.. aku dah donload, nanti ah bace, takde mase free ag?

eh, TT kau ni ...

sekolah pantai barat......kuala lumpur...sorry la aku berbahasakan aku......i am not use to say formal to anyone....

Slasher^^Buzz posted on 6-12-2012 01:53 AM
sekolah pantai barat......kuala lumpur...sorry la aku berbahasakan aku......i am not use to say fo ...

oohh. takpe, anyway TT, kite sebaya.. hehe..

AmiraLee posted on 6-12-2012 08:06 PM
oohh. takpe, anyway TT, kite sebaya.. hehe..

lol x sangke aku *sesi berkenalan= biler join forum ni?
                                                     nak kenal boleh?

ps:aku joke2 je hahaha

atlantis kononya kurnia tohan kpd dewa laut (neptune)yg memiliki 5 anak pasangan kembar.keluasan nya 600km darab 400km
dan memiliki ladang ygg luas seluas peta oklohama amerika sehingga mampu menampong makanan untok 15 ~ 40 juta penduduk dan juga tenteranya
semenjek ujud cerita dari pakcit pluto ttg kota atlantis ,..kemisterian dan kehebatan nya trus menerus dikaji dan di fantasi.terdapat juga  teori yg pelik, iaitutentang atlantis masih ujod di dasar laut dengan pendudok nye mnjadi ikan duyong.justeru pngkaji dari berbilang bangsa dan agama dari pelusuk dunea ..terus menerus mngkaji dan meniliti rekod dialog potcit plato mngenai tamadun yg dikatakan lebeh awal dari tamadun mesir kuno ,bbabilon,mesopotamia, inca dan akhir skali tamadun greek kuno.pengkaji terus mencari ,dimanakah sebenarnya lokasi kota ini???..pada bulatan bumi ini.,sebelom ia tertimbus atau tengelam.pelbagai info geografi seoerti yg tercatit dalam "Timaeus dan critias"..terus di xplore dan dirujuk silang dengn peta topografi terkini.baru baru ini,dlm  berita reuter dan rancangan program national geography yg berjudol "finding atlantis " menyatakan bahwa kota ini sebenarnya berada di selatan negara sepanyol (area Dona Ana park) dan rumusan nya mngatakan kota ini tenggelam di sebbkn kesan tsunami.
w.a

Rate

1

capiloton posted on 5-12-2012 08:28 PM
lagi adventure, hehe..

bagus pandangan ni

Laaa... dak tecik lagi ek.....

Molek kat bod mitos/lagenda....