CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Wakiwaki

Makanan yang bagus ketika mengandung.. -petua please..

dr pengalaman sendiri.....ms ngandung suka gak minum kopi...teh...tapi paling byk minum air kelapa fresh....hasilnya anakku yang lahir kulit cantik...ramai gak tanya apa petua yg aku amalkan...aku cuma ckp takde petua apapun cuma byk minum air kelapa muda...

aku setuju juga ngan air soya tu...masa anak 1st dulu pun cam tu org kata minum soya kulit anak cantik...pe lagi bedal la sinag mlm pagi petang...anak aku lahir....x la putih sangat tp kulit dia teramat lah SENSETIF nya ....sampai skrg...kalo kena gigit semut since dr baby lagi kaki akan bengkak n x leh jalan n bernanah....kulit selalu ruam...kalo panas....dulu masa pantang dia pakai barut n pampers jer...bedung sekali sekala sb ruam satu badan sian anak aku....

so anak 2nd aku dh x minum soya....so anak aku lahir putih bersih....kulit dia tahan lasak kena gigit nyamuk pun cepat ilang n x der kesan.....tulang besar n kuat (sb telan obimin ari2( x kisah la asl anak sihat...

so ni yg 3rd....aku x minum soya ....kdg teringin jer...minum....yg ni aku lebihkan mknana sunnah mcm kurma , delima..kismis...sb dh banyak dr segi pembacaan....dulu kurang baca dengoooo ckp owang jewww.....

aku  pun minum ESP shaklee...tp baru2 ni nurse klinik ckp jangan  inum soya sb kajian terbaru dapati soya blh potong  n x serap vit apa yg kita makan......so aku dh skip2 ESP aku tu...sb kali ni darah akau rendah ...so aku banyakan makan sayur ijau2....n daging2...

lagi satu aku dh start minum pati ayam brand pagi2....utk tambah darah juga..disamping selang2 dengan jus delima ..gulsan tu

aku masa pregnant dulu kuat minum neskafe, kopi.. anak aku kuar putih melepak jer meskipun kulit aku ni rentung.

tapi aku suggest tt amalkan makan kurma, kismis & madu...

ada sorang kakak ni yg suggest suh aku makan masa aku mengandung 7 bulan.. katanya elok utk elak baby dari kena kuning. Kalau darah korang either jenis O atau A, mmg senang la anak tu kena jaundis. Alhamdulillah, baby aku mmg tak kena langsung kuning, sedangkan darah husband aku jenis O. try le TT..

brown_pupil posted on 30-4-2013 11:16 AM
aku masa pregnant dulu kuat minum neskafe, kopi.. anak aku kuar putih melepak jer meskipun kulit aku ...

terima kasih brown pupil.
Saya dah pon bersalin. Ada kena kuning sikit baby sy. tapi sikit jek, tak banyak...
Makan limau hari2, kulit baby jadi licin dan cantik. (vitamin C )

Wahai TT, mana ada minum soya anak jadi putih???!!!!!!! dr. mana yg cakap nie????? amik info dari mana nieee???? mitos dan tahyul betul lahhh pemikiran TT nie...
mana ada minum kopi dan teh baby  jadi gelap??????!!!! mengarut betul........ kulit bayi nie semuanya dipergaruhi dari genetik ibu dan bapa si bayi tuh........ apa kata bagi cuba negro2 di africa tuh bg minum air soya byk2........adakah baby mereka akan putih melepak mcm air kacang soya???????? hahahahaha........

Follow Us
azharpac2 posted on 14-5-2013 09:28 AM
Wahai TT, mana ada minum soya anak jadi putih???!!!!!!! dr. mana yg cakap nie????? amik info dari ma ...

aku tidak bodoh sangat nak kate minum soya jadi putih, makan kicap dengan nasik jadik itam ke apa
aku blaja gak dulu biologi kat sekolah.

anak putih ke itam, semuanya ikut genetik keturunan, bukan genetik mak bapak saja, tapi termasuk genetik
keturunan sebelumnya.
mak bapak putih, tapi anak itam, mungkin tok nenek dia itam.
mak mata bulat, ayah mata sepet, kepana anak jadi sepet? mungkin sebab genetik mata sepet ialah dominan.

kalau nak post thread sila fikir dulu, dan jangan tulis ikut sedap jek.

Wakiwaki posted on 14-5-2013 10:24 AM
aku tidak bodoh sangat nak kate minum soya jadi putih, makan kicap dengan nasik jadik itam ke apa
...

masalahnya ko buka thread nie mcm tak ada  ilmu yg seperti ko cakap tuh......... sembangggg...

lorrr....tgh syok baca ilmu kat sini tup2 stop pulak...
jom la continue lg...
sy tgh pregnant anak ke 3 baru 2 bulan...dulu2 x suka minum ais, hari2 air kosong 3 liter but now huh berchenta nak habiskan even 1 liter air kosong...tp kena minum juga...
pastu selera pun bertukar...kdg2 teringin jajan...hehe x elok knnnn
sy pun dah terbeli susu anmum...boleh minum begitu shj sebyk 3 kali jer...tup2 dah x boleh telan...kalu telan juga mesti later2 akan feel x comfortable dgn perut...tetiba dpt solution bancuh teh kosong + susu anmum...boleh pulak telan n perut x meragam...janji sy kena habiskn susu anmum nih...rugi la pulak dah terbeli

supplement memang semua sy amalkan prod shaklee...esp, b comp, vita lea, vit c and ostematric...berchenta nak telan hihi
tp esp sy minum awal pg time perut kosong...minum dgn oren sunkist tanpa gula sebab oren tu memang dah manis...rasanya memang superb...sehari esp can't lebih 3 sudu besar...

pd sy la...sila jarakkan pemakanan dgn supplement anda supaya vit dpt diserap dgn baik...mcm esp sy amik time perut kosong so vit dpt diserap dgn baik time tu...after lunch baru mkn b comp n vitalea yg suppose to eat after bfast...tp sy skip after lunch sebab nak jarakkan cafein dlm teh susu anmum yg diambil pg td...

pandai2 la adjust masa pemakanan...mkn apa shj asalkn tekak kita ok...jgn campur sekali harung supplement n makanan supaya benda yg x sepatutnya mkn memotong vit baik yg kita perlu amik...jarakkan dlm 2 jam...itu yg sy tau la...

byk info2 boleh dpt dlam nie...boleh cedok sikit2... insyaAllah...

Up balik thread...

Skang tea amal pemakanan cam kat bawah ni especially dah masuk 3rd trimester (dah 8 bulan sebenarnya)...

1. Dinner dengan juiceworks.. Sbb tea mmg jaga carbo &sugar intake.... Limit amek nasi sekali sehari je... Juicework ni tea amek yg ada banana, berries, yogurt, ikut mood laaa... Penting ada banana utk balance sodium-potassium dlm badan & elakw ater retention... Yogurt content lak utk digestion...

2. Susu anlene concentrate sekotak sehari... Sbb rendah lemak, 60 kcal aje sekotak utk 600mg calciium supply...

3. Sesudu extra virgin coconut oil.. Utk mudah beranak pesan kawan2 n orang tua... Extra vco ni tea pakai utk perineal massage jugak, kdg2 sapu kat perut utk elak stretchmark...

4. Susu kambing, kurma... utk elak anak kuning dan petua banyakkan breastmilk... Takpe org cakap mitos ke ape, janji kita usaha utk kebaikan..

5. Air barli tanpa gula tea masak sendiri utk folic acid supply, kulit anak bersih dan cantik & jugak elak water retention bg ibu.....

6 utk moisturizer plak, tea mmg pengguna tegar body oil, tea tak pakai lotion2 ni... Kalo siang hari, tea pakai grapeseed oil +rosehip oil (beli kat cosway)..  Malam plak tea pakai set body oil clarins : tonic oiil utk bahagian upper body, anti-water oil utk lower part body... Everyday tea akan scrub badan pakai glove yg beli kat bodyshop je... Jimat sket sbb scrub ari2 kan, so that all treatment product  mudah meresap... Rosehip oil cosway tu tea amek jugak 2 titik sapu kat muka utk rawatan anti-ageing tiap2 malam...

Puas ati stakat ni amal petua kat atas, sbb takde problem water retention ngn stretchmark, even dah 8 bulan... Kulit pun improve sgt2, even masseurs kat clarins pun komen kulit tea ok sgt, firm & xde water retention... Kalo part muka plak, aster spring therapist ada tanya ape yg tea pakai or makan sbb condition kulit better than sblm pregnant...  Cuma hair treatment aje tea lama tak gi salun sbb takut produk diorang banyak chemical.. Pas deliver baru continue balik rutin hair treatment sebulan skali tu... Last edited by green~tea on 29-9-2013 12:06 PM

Lg satu, tea suka makan sayur2... Especially salads... Tea suka nicoise salads, nowegian salad, segala laaaa... Kalo tak, tea masak je sup sayur ala korea or chinese.... Less salt of course, sbb nak elak water retention...

green~tea posted on 29-9-2013 12:10 PM
Lg satu, tea suka makan sayur2... Especially salads... Tea suka nicoise salads, nowegian salad, sega ...

Makan salad kena hati2,, sebab dimakan mentah.
kena basuh betul2..
somtimes kena basuh 1 kali dengan air garam.. kot2 la ada telur cacing.. mana la tau kan..
sebab makan sayur mentah .

Wakiwaki posted on 8-10-2013 01:22 PM
Makan salad kena hati2,, sebab dimakan mentah.
kena basuh betul2..
somtimes kena basuh 1 kali de ...

salam TT...jumpe thread pagi ni tgok TT da bersalin da...tahniah yek...sekarang anak dah bape bulan? breastfeed tak?

jangan minum susu soya masa mengandung.. nanti kulit anak sensitif.. cerah ke tak kulit anak bukannya sebab minum or tak minum soya tapi bergantung pada genetik... kalau mak bapak berkulit sawo matang camane laaa anak nak berkulit cerah? yg penting, anak sihat.

wanitajelita posted on 9-10-2013 09:47 AM
jangan minum susu soya masa mengandung.. nanti kulit anak sensitif.. cerah ke tak kulit anak bukanny ...

aku tanya Dr Pakar dia kata xde kajian mengatakan soya penyebab kulit baby sensitif

aiva posted on 24-4-2013 10:36 AM
masa aku mengandung, aku dimaklumkan oleh jururawat di klinik kesihatan untuk tidak mengambil air ko ...

Dos iron dalam obimin tu tak cukup dear..nurse kk cakap. Sebab dah tanya hari tu apa perbezaan obimin dengan kk punya vitamin...

azharpac2 posted on 14-5-2013 09:28 AM
Wahai TT, mana ada minum soya anak jadi putih???!!!!!!! dr. mana yg cakap nie????? amik info dari ma ...

Iols kesian sangat dengan memeber. Masa dia mengandung anak perempuan..akhirnya setelah 2 boys yang kat atas. Masa mengandung anak perempuan tu dia asyik teringin minum kopi je. Hubby dia marah takut anak kulit gelap. Tapi nk buat macamana dah namanya teringin kan? Lepas tu kluar2 anak perempuan dia kulit gelap, lagi gelap dari anak2 laki dia 2 orang tu. Apa lagi..hubby dia marah la kes dia minum kopi tu. Yang herannya, kenapa lak nk marah...dah lakinya tu mamak..kih..kih.. Tapi anak dia kulit gelap pun, manis muka ikut mak dia..

buah delima-anak pandai
susu kambing-susu terbaik selepas susu ibu
makan buahan dan sayuran yg cukup kalau xambil supplemen

julia5094 posted on 10-7-2014 04:23 PM
Iols kesian sangat dengan memeber. Masa dia mengandung anak perempuan..akhirnya setelah 2 boys yan ...

Ni betul2 lawak.. X nak anak warna hitam dah dia pun asal mamak mesti la jd warna yg sama... Hehehe

Selain jgn minum air soya coz leh sebabkan baby jd kulit sensitif jgn letak minyak panas kat perut coz panas n blhmengakibatkan kulit baby mcm terbakar jd nya,.. Ni petua2 org lama2 Last edited by poyohabis on 11-7-2014 12:29 AM